Ťažký druhý menzes po potrate. Stretli ste sa s tým?

lujsa2
30. júl 2008

Ahojte.20. mája som som mala missed abortion v 12tt.Päť týždňov na to som dostala menzes-25.6, ktorý bol prvé 4 dni slabý a dalších 5 dní neuveriteľne silný a bolestivý. Včera som dostala druhý menzes,dnes som sa však nevedela ani postaviť z postele bez tabletky.Máte také skúsenosti?
A ešte jedna otázka,ako dlho ste čakali kolko cyklov, či mesiacov,pokym ste začali pracovať odznova na miminku?

leniccka
30. júl 2008

ahoj lujsa, ja som mala MA 30. maja, bola som hned v ten den aj na cisteni a prvu mrchu som dostala o tri tyzdne. druhu mrchu som mala 24. jula a uz skoncila, som ok, nic ma neboli, nemam take stavy ako ty... a snazit ideme od vikendu

leniccka
30. júl 2008

a chcela som ti napisat ze ma to velmi mrzi, v 12tt to uz si mala aj brusko ☹ ja som mala MA v 6tt a dost ma to zobralo, ale uz mi je dobre... a dufam, ze sa ti cyklus da do poriadku a budete snazilkovat, ale az ked sa budes citit ok
nedalo sa mi to dopisat, lebo mi tu pobehuje sefka 😖

bianus
31. júl 2008

lujsa: ja som tiez po MA - 5 mesiac a teraz sa nam podarilo otehotniet. uz som v 6 tyzdni a bojim sa. zatial sa vobec neviem tesit 😒 ked mas take problemy, bolesti... pockaj este aspon 3 mesiace a potom skuste babo. pravdepodobne sa tvoja maternica este nespamatala ☹ hlavne nech sa ti cyklus vrati do normalu. Ja som po potrate nemala problemy, akurat mi raz dlho meskal menzes - to bol treti cyklus. takze ja som otehotnela po piatom cykluse. radsej pockaj, lebo ked nemas pripravenu maternicu na dalsie tehu, tak mozes potratit. drzim palce.

bambi7
31. júl 2008

ahoj lujsa ja som po dvoch missedoch po tom druhom 4m,mne v oboch pripadoch povedali ze snazit sa mame po 3mes,ze sa maternica musi zotavit,tak sme pockali,a menstruaciu som mala tiez silnejsiu ako som mavala....

a drzim palce nech to nabuduce dobojujete do uspesneho konca 😉

lujsa2
autor
31. júl 2008

dakujem Vám za odpovede. Ja by som sa rada začala pokúšať tak v októbri, nie je to ale priskoro?5 mesiacov...a len 4 x menzes?

leniccka
31. júl 2008

lujsa, jednoducho sa zacnite snazit vtedy, ked sa budes citit dobre... uvidis aj podla toho ako budes mat cyklus a aku silnu mrchu dostanes... prajem vela stastia a este viac detureniec 😉

lujsa2
autor
31. júl 2008

Tak ti strašne držím palce...jeden známy doktor mi povedal,že po takom zákroku je najväčšia pravdepodobnosť, že sa hned chytí...len treba dbať na prevenciu a kontrolu po zákroku taký mesiac až dva.Ide o to, že pri kyrete ti odstránia dutinu -výstelku maternice do ktorej sa ti ma oplodnene vajíčko uhniezdiť,tá musí znovu opakovanými menzesmi narásť.on ti to vie zmerať ultrazvukom,či je dostatočne veľká.Bereš nejaké vitamíny,alebo niečo také?

leniccka
31. júl 2008

hej, aj nam suseda povedala ze je to ako pohnojena zahradka 🙂 ze sa nam hned zadari ked zacneme snazit
vitaminy nejem ziadne, fungujem normalne ako pred tym... ja mam pravidelnu mrchu od zakroku, nemam ani bolesti, takze sme zacali snazilkovat od vcera 😀 takuvidime ako sa zadari
a ked som bola na kontrole, tak mi povedal doktor ze je vsetko ok, a mozme sa snazit... a sestricka povedala ze ma chce vidiet az ked mi budu meskat mrchy... 🙂

lujsa2
autor
31. júl 2008

inak vraj keby si si nasadila už teraz B vitamin -kyselinu listovu a E vitamin...mala by si vyhrane...podporuju plodnosť.Kolko máš rokov,ak sa smiem spýtať?

leniccka
31. júl 2008

becko jem aj normalne, lebo mi robi dobre na xichtik 😉 a kyselinu zacnem jest hned ako mi budu meskat mrchy.... a E vit to ani neviem na co je?? a rokov mam 24

lujsa2
autor
31. júl 2008

leniccka,práve so dohovorila so svojím gynekologom-je to kamarát.Ide mi robiť hormonalny profil na 7. den od začatia cyklu, takže mam prisť za ním v utorok.Pýtala som sa ho na moje snažilkovanie a povedal,že musim počkať...ked mam teraz len druhý cyklus-tri určite.Takže tak....Ale vezmi si,že niektoré ženy do 3 mesiacov od pôrodu otehotnejú zase a všetko je ok.prajem ti veľa šťastíčka.

leniccka
31. júl 2008

s tymi zenami co rychlo otehotneju mas pravdu, ide im to lahko a zjavne hned 😲
je fajn pockat tie tri cykly, ked mas mrchu taku ako ty, silnu a bolestivu.... ale ja som dostala mrchu po 3 tyzdnoch od cistenia a druha mi meskala len dake 2-3dni, a len s klasickymi bolestami a kludnym priebehom, prezila som obe mrchy na tamponoch, takze sme s gyndom usudili ze som ok

lujsa2
autor
1. aug 2008

ahoj leniccka...tak dnes som hovirla s jedným známym...gynekolog...pýtala som sa ho ,ako a čo odporúča on po potrate...že vraj do 8 tt 3 cykly...nad 8tt 5-6 cyklov.Takže kludne sa do toho môžte dať...my ešte musíme čakať...na dalšie dve mršky-teda august a september a v oktobri by som sa do toho pustila.To už bude 5 mesiacov od potratu...a 4-5 mršky za mnou.

kukutska
1. aug 2008

Ahojte babule. Zial, pred 2 tyzdnami som bola na kyrete, diagnoza MA s tym, ze mi to zistili v 10. tt a podla velkosti uz asi v 7.tt odumrelo 😢 (vtedy som bola v nemocnici hospitalizovana na slabe spinenie, nasadili Duphaston a skoncilo to MA). Chcem sa vas len opytat, ako dlho ste po zakroku spinili? Ja este stale spinim, nie je krvacanie, ale take spinenie, ako na konci mrchy. Je to normalne? Po zakroku som krvacala kratko a malo a po cca 2 dnoch som zacala krvacat ako na mrchu. Mne lekar odporucil pockat aspon tie 3 cykly, ale ak skor, nic sa nedeje 😉

lujsa2
autor
1. aug 2008

Ahoj, pribeh tvojho tehotenstva sa zhoduje s mojim....ja som tiež bola hospitalizovana na špinenie , nasadili duhaston, ascorutin...a o 3 týždne na to bol koniec...tak to jednoducho malo byť...ja som po potrate špinila 7 dni ...a 4 týždne po skončení špinenia som dostala menzes.Tebe stčí počkať tie tri mrchy a potom sa pokúšať..kedže si bola v 7 tt.JA počkám asi viac...začnem až v oktobri...a kyret som mala 20.5.Kolko máš rôčkov, máš už deti?

lienka79
1. aug 2008

bol nam odporucenz jeden czklous cakat a na dalsi som hned lotehotnela..ale nedopadlo to opat dobre..potom sme mali povinnu 1/2 rocnu pauzu a po nej som otehotnela s nasim chrustikom 😉

kukutska
1. aug 2008

Lujsa, tak mne sa to akosi predlzilo na 2 tyzdne, asi ma nevycistili uplne, alebo dlhsie trva, kym sa mi to zregeneruje. Uz mame krasneho 2 rocneho chlapceka, takze sa mi to lahsie znasalo, musim priznat, ze mi velmi pomohol, za inych okolnosti by to bolo ovela tazsie. Ked sa pytas, tak mam 27 😉 Momentalne mam problem s 1 zubom, takze aj keby som chcela zacat so snazilkovanim skor, jednoducho kvoli tomuto problemu riskovat nebudem.

leniccka
2. aug 2008

kukutska, ja som mala MA doma rano, vecer som sla na cistenie do nemocky a potom som mala len jednu vlozku a aj ta zostala cista... ja som vobec ani nespinila ani nekrvacala a po troch tyzdnoch som dostala normalnu mrchu... MA som mala v 6tt

kukutska
4. aug 2008

Leniccka, tak ja mam teraz 3. tyzden spinenie a dost ma to stve. Nic ma vsak neboli, tak sa mi velmi nechce utekat k lekarovi 😒 Pockam a uvidim, co sa bude dalej diat, uz len dufam, ze nebudem musiet nic podnikat. Som rada, ze to mam za sebou a velmi sa mi to pripominat nechce. Po kyrete som tiez mala len take slabulinke krvacanie a po 3 dnoch som mala fakt akoby mrchu, ktora stale nie a nie skoncit. Tak neviem, ci to mrcha ako taka bola alebo nie?!

eviiinka
13. júl 2010

Ahojte,
chcela by som poprosiť o pár rád.Potratila som v 8 tt. ☹ (4.7.2010).Našťastie sa mi telo vyčistli samo, tak som nemusela ísť ani do nemocnice.Doktor mi povedal, že o ďalšie bábetko sa môžeme snažiť hneď.Chcem sa opýtať, či mám čakať do prvej menštruácie po potrate alebo to môžeme skúšať hneď.
Ja len či nemáte niekotrá skúsenosti.
Vopred ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Moc by sme chcela bábetko 🙂

meza
13. júl 2010

ahoj eviiinka.ja som potratila v septembri 2008 v oktobri som mala prvy menzes a v novembri som uz bola tehotna 🙂)),tak ti drzim palecky a mne dr povedal,ze po prvej menstruaacii sa mozme snazit,ze ked bude maternica pripravena,tak si udrzi plod a teraz mame doma rocnu bambulku.tak drzim palecky 🙂)))

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre