Totálny zmätok a pochybnosti. V ničom nemám jasno

leea111
1. mar 2019

Ahojte. Poradte mi co so sebou.... V hlave mam totalny chaos. Vobec neviem ako nalozit so svojim zivotom. Vsetky moje istoty sa bortia . Pochybujem o vztahu co mam. O sebe. Neviem najst zmysel zivota. Neviem najst pracu. Nemam jasny ciel co hladat kam sa uberat v com som dobra. Proste nic coho by som sa chytila. Vsetko mi pride take bez zivota. Kazdy aspekt v mojom zivote nie je jasny... O vsetkom pichybujem a neviem sa pohnut z miesta. Je to hnusna stagnacia z ktorej neviem uniknut. Snazim sa byt dokonala ale nedari sa mi to. Mavam rozne aktivity aby som nato nemyslela. No mam pocit ze problem to nevyriesi akurat na chvilkku zamaskuje. Meditujem, cvicim, citam ... Povecte mi ako si zbytocne nekomplikovat zivot . Co je jeho zmyslom .. Ako sa najst. Mam pocit ze prezivam temnu noc duse, ak to poznate. Chcem uz z toho von! Mam pocit ze som
Stratila to najdolezitejsie v zivote a to seba samu a vsetko ostatne dookola je len od toho odvodene😢 ako najst ten zdroj energie. zazili ste taketo "Nijake" obdobie?

jumama
2. mar 2019

NajdI si na youtube nejake motivacne video s Janom Muhlfeitom. Hovori vo vela videach priblizne rovnake veci, tak je jedno, ktore si otvoris. Hovori o odomykani ludskeho potencialu, o tom, ako funguje vnutorna motivacia, ako sa pri veciach, ktore milujeme dostavame do flow... same cudne pojmy? Ale vysvetli ich zrozumitelne, prezries, porozumies, nie je ziaden sarlatan, ziaden alternativec - skor pouceny svojou vlastnou zivotnou cestou manazera. Nemusis ho brat doslovne, ma svojsky prejav, niektori kritici povedia, ze vyznieva arogantne, ze sa potrebuje pochvalit aj uspechmi. Je to jeho zivotna skusenost vysokeho manazera, ktory vyhorel, musel sa i liecit. Potom sa stal takymto motivatorom. Ked nemas depku iba sa potrebujes odrazit nejakym smerom, moze ta to nastartovat. Pripadne hladaj nejakeho zivotneho kouca, ktori ti pomoze krocik za krocikom planovat...

dzjanetta
2. mar 2019

@leea111 myslim si ze sa moc zamyslal nad vsetkym..mam taky pocit ze vsetko analizujes preberas zhora zdola..ako by bolo najlepsie..ako by som vyzerala najlepsie v ociach inych..a robis to co chcu..nie to co chces TY..ja som sa to tiez musela naucit..najskor som robila veci tak aby som v ociach inych vyzerala dobre, alebo viacmenej co si ludia pomyslua..a ver mi mala som podobne pocity ako ty..z NICOHo som sa akosi netesila..vsetko bolo zle...casom som zistila ze takto to nepojde...mam vedla seba uzasneho muza..vela sa rozpravame a svojim sposobom ma on naucil..,,vy.rat sa na to co si ludia myslia,,.. akosi som si hlavu nastavila a zacala robit to co JA CHCEM..a ver tvoj zivot sa otoci..moc moc ti drzim palce..🍀🍀🍀..verim ze coskoro napises aka si stastna🍀

rik01lulaka
2. mar 2019

Ja mam vsetko po com som cely zivotden prosikala, muza, ktory je zaroven najlepsi priatela, najlepsi milenec,, mam 2krasne aa zdrave detidieta, dom, autoze, peniaze bez dlhov... a Predsa ten pocit radosti vo vnutri nemam...ked som bola este sama bola som presne ako ty teraz, ale mne pomohlo cvicenie a spisala som si ciele...to tiez dlhoooo trvalo, ale ani neviem ako zila som kazdy den a zrazu to prichadzalo.
A teraz viem co robit len pri detoch si neviem najst cas pre seba

miska268
2. mar 2019

@jajka92 Pekne napísané a uplne súhlasím 😊treba byt vdacny zato co mame.. Mozno si myslime, že máme málo ale je mnoho ľudí ktory majú ovela menej..cas plynie rychlo tak si uzivajme zivot a pekné veci v ňom, aby sme mali na co spomínať. Lebo len spomienky a pocity nam ostanu😊😊

dzjanetta
2. mar 2019

@miska268 presne..❤🍀❤

leea111
autor
2. mar 2019

Zienky v prvom rade velke dakujem 🙏🙏🙏 vidno ze ste vyrovnane a empaticke osobky ktore maju co to uz odzite. Kazdy konentar mi nieco dal 😉 urcite si to vezmem k srdcu. Dakujem. Uz Len zato ze ste prejavili zaujem . Je pravda ze ten psycholog by mozno ponohol kedze sa nemam kde vyrozpravat. Avsak myslim ze najvhodnejsie je vziat zodpovednost sama za seba! A nalozit s tym co prezivam s bozou pomocou sama. Zrejme to bude chciet cas 😓 ale co uz . Ste super snad budem zachvilku aj ja takato vyrovnana radit zmatanim dusickam. A aspon uvidim ze to moje tapanie malo prinos. Kazdej vam zelam nech sa vam vsetko dobre vrati stonasobne 🙏🍀

katyd
2. mar 2019

@leea111 ak máš pochybnosti a už teraz si v takom stereotype, že by si aj chcela niečo iné, ale ťa nemá kto "posunúť", pretože tvoj partner je už tiež v nejakom zabehnutom "kolotoči" pri tebe a všetko mimo toho by bolo čudné alebo nie ste na to zvyknutí, tak to je veľmi skoro, ste mladí a keď sa zoberiete a budete mať deti, tak ešte len potom si uvedomíš, že čom si chcela a neurobila, takže na základe mojich skromných životných skúseností by som si na tvojom mieste plnila svoje sny, kým by som bola ešte bez detí bez ohľadu na to, kto čo povie, vrátane partnera. Ak Ťa ľúbi, tak to pochopí alebo sa pridá k tebe, ale určite ešte vyskúšajte za ten rok veci, ktoré ste nerobili, nezažili, lebo tento čas, ktorý prežívaš teraz ti už nikto nikdy nevráti a takých sú medzi nami na svete milióny, ktorí si aspoň raz povedali, že mohol som to a to a pýtajú sa sami seba, prečo to neurobili. To nehovorím, že s deťmi sa to už nedá, ale je to komplikovanejšie 🙂. K tomu pokoju v duši niekedy naozaj stačí, keď svieti slnko a ty len tak ležíš na lúke a pozeráš na oblaky napríklad alebo že spievajú vtáky 🙂

ndrag
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simcika
2. mar 2019

Bez krízy nie je rast. Bez nepohodlia nie je poznanie. Nenut sa zastaviť peklo. Tiene sú naše. Skus ich prijať. Jediná cesta z pekla, je rovno cez stred. Musíš nim prestm na konci tunela prichádza svetlo. Lebo z tmy vychádza svetlo. Sú to len slová. Sebaprijatie je však životna cesta. Nie je na to návod. Len viac a viac lásky k sebe. Ako milovat bezvýhradne samého seba v sebaprijati a rešpektovaní sa? To sa ucime všetky. A naše deti nám to krásne pripomínajú. A aj náš partner. Moje odporúčanie je. Nájdi na na dní iba 5 min, na ktoré sa úplne sústredis. Aj keby to malo byt pozeranie sa do slnka so zavretými očami. Ak je to to príjemné a nebudes sa do toho nútit. Vymaz aktivity na čas a bud sama so sebou....Pomaly začni nastavovať myseľ a uvedom si, že myšlienky tvoria tvkje presvedčeniam asi je na čase ich zmeniť.

gurka12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
montemotherone
3. mar 2019

@leea111 zažila som to niekoľkokrát. Vždy som hľadala nejaké cestičky, barličky... ale pomohla len jedna. V podstate tu vždy bola, len som ju nechcela vidieť. Obrátila som sa na Boha. Začala viac utvárať a upevňovať môj vzťah k Nemu. Lebo On ho ku mne vždy mal 🙂 A chce aj teba 😉 Bola som dlho len hľadajúca. Doma sme neboli praktizujúci kresťania. Bola som len pokrstená. Ale až ozajstné obrátenie cez bolesť a trápenie mi prinieslo do života akúsi plnosť. Všetko prežívam intenzívnejšie. Vedela som, že mám byť vďačná za život, zdravie, deti.... ale necítila som to tak. Teraz je tých chvíľ skutočnej vďačnosti oveľa viac. Je to pocit ktorý prenikne celým mojim telom, až sa zastaví priestor aj čas 🙂
Skús si pozrieť videá od Joyce Mayer

https://www.youtube.com/watch?v=1tkC4N17FMg

. Verím že ťa obohatia.
Vo Svätom písme nájdeš všetky odpovede na svoje pochybnosti. Je to ale dlhá cesta, kým si ich budeš vedieť interpretovať správne a vôbec správne pochopiť Boží plán s tebou. Ale už fakt, že chceš niečo so svojím životom urobiť, je úžasný. Vykročila si na cestu. Len musíš dobre "čítať značky" 😉
Skús toto https://play.google.com/store/apps/details?id=c...
Okrem celého znenia Svätého Písma, nájdeš tam rôzne plány, ktoré sú priamo zamerané na bežný každodenný problém ktorý riešiš a z Písma ti ponúknu časti, ktoré ťa môžu osloviť 😉 Držím palce pri hľadaní, nech nájdeš to, čo potrebuješ ❤️

amyqce
3. mar 2019

Ahoj
@leea111 mne pomaha, ked si pustim hudbu, ktoru mam rada. Ktoru som pocuvala v mladosti, ked som bola bezstarostna a stastna. Alebo nieco si vratit z tej mladosti, reci s kamaratkami, spominat s rodinou, stretavat sa s rodinou, ale ak si na to sama, co vytazene pracujuce matky vacsinou su, tak potom tu hudbu a robit, co ta bavilo v detstve, hackovanie napriklad 🙂 Ten tlak v hrudi zmizne a aj na jeden den je to ulava jak hovado, drzim palce. Bud kludne sebecka, staraj sa o seba, rob, co chces ty a bez vycitiek svedomia. Ja mam zlu skusenost s pomahanim, skusila som. Vacsinou ludia pomoc nechcu, chcu byt len vypocuti. Mozno to je kvazi ta pomoc, pocuvaj druhych, uvidis, ze su na tom aj horsie ludia a zacnes vidiet veci inak, vdacna za to, co mas.

fialka555
4. mar 2019

...Fynn trpe: trpel nielen fyzicky, duševne a citovo, ale trpel aj duchovne v úplnej osamotenosti, izolácii a opustenosti, ktorá môže u osamelého človeka, aj keď má nablízku dobrých priateľov a príbuzných, prerásť do hroznej životnej skúsenosti. Stredovekí ľudia výstižne opísali tento stav ako "temná noc duše".
z knihy ...Bože, tu Anna...
Tento stav prežíva aspoň raz v živote určite každý človek, avšak sú ľudia, ktorí s týmto pocitom žijú po väčšinu svojho života. Nech majú čokoľvek, vždy im niečo chýba. Nie je to potreba dosahovať či mať stále viac, je to túžba po niečom vyššom, čo sa na tomto svete nenachádza a čo im tento svet nemôže ponúknuť.
Keď sa mi dostala do rúk táto kniha, bolo to, akoby som našla kľúč ku svojmu problému. Už úvod ma zaujal natoľko, že som mala potrebu čítať ju znova a znova. A čítam ju často práve vtedy, keď všetko v mojom živote začína strácať zmysel. Milujem svojho muža, prešli sme neľahkými chvíľami, milujem svoje deti, o dokonalosť sa nesnažím, zmierujem sa pomaly s tým, že nie všetko vo svojom živote dokážem zmeniť, správanie mojej mamy, ktorá ma v núdzi poslala s deťmi na ulicu, správanie ľudí, ktorým som plne verila a oni ma sklamali. Snažím sa každý deň ďakovať za to, čo mám, lebo si uvedomujem, že hoci nemám všetko, mám to podstatné, lásku milujúceho človeka a detí a keby som stratila aj to, bolo by to oveľa ťažšie.
Toľko o mne, teraz o tebe. Za najlepšiu radu, akú ti tu kto mohol dať, je návšteva psychiatra. Nie je za čo sa hanbiť. Možno si len citlivejší človek, ktorý všetko vníma oveľa viac ako iní ľudia. A to je ddobre. Nemáš sa za čo hanbiť. Ale tieto typy ľudí často potrebujú v dnešnom svete pomoc, aby neupadli do hlbokej depresie a ver, že z toho, čo prežívaš, sa ti takáto depresia môže veľmi ľahko rozvinúť. Viem to podľa seba. Dlho som si nepripúšťala, že mám problém, ktorý treba rieši ť liekmi, no keď som sa k tomu odhodlala, po mesiaci som vedela, že som spravila to najlepšie pre seba i svoje okolie, čo som len spraviť mohla. To, či lieky potrebuješ, posúdi lekár. Ak áno, ver, že sa po mesiaci užívania, možno už aj skôr budeš cítiť oveľa lepšie a všetko, čo strácalo v tvojom živote zmysel, ho znovu nadobudne. Možno sa potom budeš smiať, aký bol tvoj problém banálny. Cvičenie, čítanie a iné aktivity si ponechaj, je to super, ale ak ti to nepomáha, tak je problém už vážnejší. A prijmi sa takú, aká si, neporovnávaj sa s inými, každý má svoju cestu, Tak držím palce, nech sa už rozhodneš robiť čokoľvek, je to vždy len na tebe.

eliska13
4. mar 2019

@fialka555 krásne sú to napisala😀

saslavka73
4. mar 2019

@fialka555 Prosím ťa ešte raz ako sa volá tá kniha? Veľmi zaujímavé a čosi na tom bude. Minule som len tak rozmýšľala o Palachovi že veľa ľudí o ňom že blázon, neváži si život, potom som si pozrela rozhovor pred smrťou v nemocnici. Proste on mal to myslenie a prežívanie úplne iné ako väčšina ľudí. Asi ťažko nepochopiteľné. Ďakujem.

mishkamishka
7. mar 2019

ahoj, aj ja som mala take stavy. nic nepomahalo, cestovat, praca, vztah... kym sa mi nenarodilo dieta. hned som mala napln, na depkarcenie nie je cas ani sila. niet zmysluplnejsej veci, ako vychova dietata. mala som aj fajn pracu, super kolegov, ale ked som cakala druhe, tesila som sa na matersku. mat dieta ma ovela hlbsi zmysel ako akakolvek ina praca. a teraz si to ohromne uzivam. nech to znie akokolvek pateticky, je to svata pravda: niet krajsej veci na svete ako usmev tvojho dietata, najma ked ma tak 3 mesiace. a to som ako mlada tvrdila, ze sa nikdy nevydam a deti nebudem mat 😀

profantova
30. okt 2019

@montemotherone Presne ako u mňa 🙂 Ježiš bol ten, koho som tak dlho hľadala, keď som sa znovuzrodila / ako o tom hovorí Biblia /, vedela som, že moje hľadanie skončilo a začína život s Bohom, odvtedy je tomu už 20 rokov a vďaka Bohu aj všetky tie nezmyselné pocity a chaos...

veriine
15. jún 2020

@leea111 ahoj, mozem sa spytat, ako si dopadla? Zhrnut, ci sa ti polepsilo a ci sa dalo vsetko do poriadku, a co si pre to spravila? 🙂 Dakujem krasne!

leea111
autor
22. jún 2020

@veriine ahoj 🙂 tak prešla som si zaujímavim rokom rsp rokmi. Bola to taká dlha cesta ale teraz sa mam super 🙂 neviem či to bola nejaká forma depresie alebo nejaké životne obdobie kde vypláva na povrch nieco čo potláčame. Viac menej som prisla nato že som príliš vela nad všetkým premýšľala a trápila sa tými myšlienkami . No keď už to bolo neznesiteľne tak som si začala hľadát pomôcky ako knihy videa a iné ktoré mi pomohli pochopiť čo sa deje a ako to pochopit 🙂 a čo s tým robit 🙂 trvalo to ale naučila som sa že nemám tlacit na pílu ... že nemám veriť svojim myšlienkam hlavne tým čo mi spôsobili nejaké nepríjemne a smutne pocity . Viac som si začala vážiť to čo mam a nemyslieť nato čo mi chyba 🙂 je toho naozaj vela lebo to bola dlha cesta . Ale zmenilo má to dosť 🙂 niekedy sa mi stane že na mna zase pride takéto nieco ale už má to tak nedrží dlhodobo .... rýchlo to prejde 🥰

hlupa_troska
17. aug 2023

@leea111
Ahoj,
ak nemas deti a zodpovednost, tak super.. ak mas, radit je tazsie...
Nauc sa nieco nove, pre seba...
Nehladaj, skusaj kazdy den nove veci.. tie na ktore mas zdroje (nie ze vykupis internetovy obchod alebo euroshopy)
Mas asi pristup k internetu, tak si pozri video, ktore ma na teba vplyv "(aj ja to chcem takto)" a vyskusaj nieco podobne alebo okopiruj to, co vidis, kolko ti tvoje vlohy dovolia, zvolni a skus sa zabavit..
Ked to zafunguje, nasla si na kratky cas, co ta bavi a naplna, ale nenechaj sa klamat, osobnostny rast neni vobec jednoduchy, a treba nie len zvladnut tazkosti, ale si aj povzbudzujucim sposobom doplnat stratenu vitalitu..
To tiez rob intuitivne a neboj sa, ked ta v tom nieco zastavi, len zvaz pre a proti, a zisti, ci ti to stoji zato, ci mas naozaj co stratit, alebo naopak mozes ziskat.
A ak to naozaj nejde a psychicka nevola a vycerpanie nepolavuje, najedz sa, prejdi sa v parku, v lese, chod kampovat, sleduj prudiacu rieku, a pocuvaj hudbu, stale menej depresivnu, chod na divadelne predstavenie, staraj sa o nejake zviera, alebo chod na detske ihrisko plne deti a sleduj mamicky s detmi, ako sa spolu pekne hraju..
dava to pocity stastia, a svet je menej cierny a bolestivy, to neznamena ze detsku frustraciu a vzdor, a dotahovanie sa so zlyhavajucim rodicom ti ten nahlad neopravi..
Bohuzial vela z nas potrebuje sprievodcov, ale chybaju v tych nasich zivotoch..
tak aj na "hladanie sprievodu" vyjst si na nezavazne rande... mozes vyskusat, nieco sa snad podari..
Len treba nacuvat, a tesit sa z dobrych prezitych pocitov a privalu energie, ked sa nam dari aj zdolavat prekazky..
a nemusime to robit vzdy sami

hlupa_troska
17. aug 2023

@hlupa_troska
a co sa prace tyka a financnych zdrojov..
Praca je v dnesnom svete to, co robis rada, rozvijaj to, sleduj ludi, ktori ta to mozu naucit..
a najdi si kamosku, ktora chce robit nieco podobne, robte to spolu..
A ak nemas peniaze, hladaj u personalistov kratkodobe brigady a pytaj sa ich, akych ludi hladaju, co potrebujes vediet, aby si splnila poziadavky..
ak sa s tebou budu bavit stroho profesionalne, je to ich problem, nie tvoja chyba..
pytaj sa aj tak, a hladaj moznosti..
a NEBUD SAMA, ale netahaj ludi, co nemaju zaujem ti pomoct do tvojich problemov.. to vzdy blbo skonci..
a takych je vacsina... a nenechaj sa oklamat nesplnenymi slubmi pomoci.. (nechcel/a ti pomoct a nevedela)