Úmrtie bábätka v období prenášania. Čo je príčinou?

loren
23. sep 2007

mam otazku na vsetky zeny ktore si prezili to ze im dietatko umrelo na konci tehotenstva myslim uplne na konci v 9 mesiaci,
kamaratka prenasala tyzden a dietatko jej umrelo,este sa nevie pricina.
poverila ma tym opytat sa inych zien s podobnym smutnym koncom na priciny pre ktore sa to im stalo.

natsa
4. okt 2009

Kolko utrpenia až si myslým že sa to nedá uniesť.nad príbehmy mi tečú slzy.Ja mám naštastie zdravého chlapčeka.Na to je jediný liek-čas ten hlboké rany a bolest zahojí no spomienky ostanú

lienka9488
7. nov 2009

Ahojte, aj nam sa v rodine niečo podobne stalo. Priatelovej sestre zomrelo dievcatko Timejka v 33 týzdni tehotenstva ☹ . Udusila sa krvou. Mala poskodenu placentu cez ktoru jej pravdepodobne kvapkala krv, vytvorila sa krvna zrazenina, ktora praskla a nasho anjelika zaliala ☹ . Bolo to nieco strasne a neuveritelne, pretoze mala uplne bezproblemove tehotenstvo/prve tehotenstvo/ a malinka bola uplne zdrava ako sa zistilo na pitve. Teraz 17.11.2009 bude presne rok čo sa to stalo a prave v tento den bude moja svagrinka 32 týzdni tehotenstva 🙂 . Vsetci dufame že to tentokrat vijde a malinka sa nam vrati, kedze termin porodu ma len o týzden viac ako pred rokom. Ma k nam prist 11.1.2010 🙂 . Co sa týka internetovej stranky www.anjeliky.sk: aj mi ju navstevujeme, ja som ju nahodou nasla a povedala som to svagrinke, jej to dost pomohlo, pretoze sa mohla porozpravat a precitat si pribehy ludi ktorý prezilo to iste co ona. Je to fakt dobrý liek na ubolene srdiecko. Ona si ju tam aj pridala k anjelikom a lezi na oblaciku Timea.

holubea
19. nov 2011

az ma mrazi ked to tu citam, znamej sa toto stalo 17.11.2011, dietatko bolo cca v 38, t.
je to neuveriteľná bolesť!

hela555
20. nov 2011

ahojte...bože, koľko smutných príbehov...Mne sa to stalo pred dvoma mesiacmi, porodila som mŕtve bábätko, bolo to v 30.týždni tehotenstva...nemôžem sa s tým zmieriť, bola to vytúžená dcérka.. ☹ zatiaľ nikto nevie, čo sa vlastne stalo...

inka1903
10. aug 2012

@loren ja ty poviem co.nasi mudri doktori ktory nas beru ako kravy na bytunku.sestra prenasala ties a nic snov v nemocnici nerobili chvala bohu neprisla o dieta ale ako 24rocna prisla o maternicu lebo ju nechali bez plodovej vody a dxmstala zapal.nakoniec sa jej podlizovali bola blba ze ich neudala.ja som pretahovala 5dni a vibnjovala som si viüolavacku,inak boh vie ako by som aj ja skoncila.nerobim zo seba daku mudrinu ale stacilo keby jej spravia cisarski v pravz cas a babo by mohlo zit.a nie cakat kim sa im zmeny vimenia a dufaju ze ved ten druhy dok to spravy.joj len som nervozna nechapem naco davali potom prisahy akurat na velky k.....

inka1903
10. aug 2012

Ved ked nieco oni nic nevedia oni muzikanti

monika15
10. aug 2012

@inka1903
presne tak.... u nas midwifes tvrdia ze je ok prenasat 10-13 dni :(((
a potom sa rychlo uteka do nemocky a lekar ta sprdne ze kde ste boli doteraz a este mamicky su nastvane na lekarov !!!
hruza :((((
aj mojej kamoske tak zomrelo :((( uz bola v nemocke :(((( a koniec :(((( maly uz nevydrzal :((((

sendy182
16. aug 2012

preboha to kde to tak ešte funguje????????????ja mám gyn.lekára a po termíne pôrodu sa ide bezodkladne do nemocnice a prenáša sa pod dohľadom personálu v pôrodnici. po narodení bábatka sa v správe píše aká je farba plodovej vody............podľa prenášania.............

manittu
12. nov 2012

@loren Ahoj, chcem sa opýtat co bola pricina u tvojej kamaratky? Nechcela som písat, ale chcem, ak by toto citali mamicky kt. este cakaju babatko, aby si dali pozor a aby dohliadli na kazdu malickost, ak by mali co i len najmensie podozrenie, tvrdnutie bruska, bolest hlavy, zvyseny tlak, krce v nohach v rukach hocico po termine alebo pred terminom aby utekali do nemocnice.....Zial, ja som nestihla...
tema je stara, no velmi ma zaujal tvoj prispevok, pretoze mne sa stalo pred 3 týzdnami to iste...dietatko mi umrelo este v brusku v období prenasania. Som mlada zdrava zena, moj manzel tiez. Koncila som 41 tt. Cele tehotenstvo prebiehalo v poriadku, ziadne tazkosti, kontrakcie,babatko zdrave... 😢 😢 😢

mirka1308
12. nov 2012

@manittu ahoj , mrzí ma čo sa ti stalo ☹ , je to hrozné, keď sa tešíš na drobca celých 9 mesiacov, bojuješ za neho, býva ti zle a pod. ale keď sa narodí ten uzlík, tak na všetko sa zabúda a ostáva len láska k drobcovi 🙂
Mne sa malinký narodil na 10 deň po termíne, ale bola som riadne naštvaná lebo som už 5 dní ležala v nemocnici, doma som si totiž namerala vysoký tlak, bolela ma príšerne hlava. V nemocnici natočili ctg a to tiež nebolo dobré - skákalo všlijako. Doktorka sa ma pýtala, či chcem ostať, budem monitorovaná - jasné že som utekala domov pre veci a ostala. Aká som bola vystrašená netreba ani písať! 😖 V nemocnici ma sledovali, 2x denne merali tlak a točili ctg a tam bolo všetko OK. Aj som sa pýtala načo sa čaká, ale primár sa rozhodol, že keď nie som otvorená, tak načo sekcia, veď už mi nič nie je! 😠 Aj ma domov posielal!!! 😖 Dobre že som ostala! 2 dni potom mi ráno točili ctg a malinký sa začínal dusiť, Nemala som žiadny príznak, len som noc pred tým nemohla spať a mala som začínajúce kontrakcie. Otvorená som nebola, skúsili urobiť záťažový test a malý sa začal opäť dusiť. 😖 Potom rýchlo urobili sekciu a našťastie sa narodil zdravý a v poriadku. Na pupočníkovej šnúre mal uzol a dusil sa preto, lebo sa mu začal zaťahovať. Takže keby som bola doma a čakala na lepšie kontrakcie, malinký by sa v brušku zadusil!! A tiež by nevedeli stanoviť dôvod!!

manittu
12. nov 2012

@mirka1308 ja som mala kontrolu v den terminu...mala som vysoky tlak, sem tam tvrdnutie brucha, zaznam bol slabí a PAN DR.ma poslal domou, ze je vsetko v poriadku a kontrola AZ o týzden...bola som doma, ani ma len neposlal lezat ☹ nestihla som uz ani tu jeho dalsiu kontrolu kedy by sa zacal 42t.........prisla som skor, lebo som mala pocit tvrdnutia bruska...tak preistotu som si povedala, ze idem, ved som uz po termine. V tu noc som ho este citlia kopat, hybat sa, prisla som do nemocnice rano o 9, pricom som este volala na gynekologiu ci mozem prist, sestricka a s ciíiiim to len s tým tvrdnutim???ano, len s tým....uz bolo pozde, mojmu drobcovi uz nebilo srdiecko...ako sa to moze stat v 21 stroci??? ☹ porodila som az o par dni spontanne... ako píses, ked je uz malicke vonku na vsetko sa zabudne 🙂 no nezelam nikomu mat ho tie dni v brusku a necitit ako sa hybe, len uvolnuje ☹ pochovat to male babatko, a dalsieveci ako uzivanie tabletiek na zastavenie laktacie co rozhadze cely organizmus, nastrih, sitie, a hlavne to prazdno......Ano , treba dohlidnut, aj ked ta lekar posielal domou, radsej si stat za svojim a ostat, pretlacit sa ved je tvoje 🙂 ....dobre si spravila 🙂

danusskaaa
12. nov 2012

@susik77 vidis, ja si zase myslim ze u nas by mali nechat dlhsie. nechavaju len 3 dni. mna dobabrali oni :( isla som po 4dnoch na vyvolavacku, kde mi malinku otocili tzv. Hamiltonovym hmatom a skoncila som na cisaraku. bol to neskutocne zly zazitok a hlavne aj preto, ze som nevedela co je s malou, kedze pred uspatim mi povedali ze nedycha 😢 nastastie to dopadlo dobre! avsak po kontrole doktorky mi bolo povedane, ze malinka nie je donosena 😠 😠 😠 preto som nahnevana, ze preco mi ju vyberali, ked som nemala ziadne problemy, prave naopak citila som sa dobre. malinka si kludne mohla este poplavat 🙂 takto sa moj vytuzeny porod stal nocnou morou.... a mozu za to len a len doktori!!! nepovedali mi o moznosti odmietnutia vyvolavacky. doktor sice spomenul, ze pri prenasani sa stava ze sa babatko udusi snurou, kedze uz nema dost miesta a druhy casty dovod umretia babatka je ze sa tzv "vysusi" /takto hnusne to povedal doktor/ to znamena, ze nema dostatok polodovej vody a bez nej zit nemoze....

sendy182
12. nov 2012

@manittu uff moja........veľká strata........chybou lekárov.............žiaľ nemali ťa poslať domov! monitorovaná každý deň pobytu v nemocke............sledovanie.... ozvy.......pri neakom probléme čo najskôr sekcia.............viem že kažká pôrodnica je iná aj prístup lekárov..........tvoj anjelik............ 😔

sendy182
12. nov 2012

@manittu https://www.modrykonik.sk/forum/o-tom-se-tezko-... možno ti pomôže aj táto téma............

manittu
12. nov 2012

@sendy182 ano velmi velka..... ☹ .....vobec som nemyslela, ze nieco taketo sa moze stat.....keby som tak mohla zmenit jednu vec, len jedinuuu...vybrala by som ho uz v 38tt...dakujem za temu 😉

sendy182
12. nov 2012

@manittu na to je lekár..........ako prvorodičke obzvlášť ma poradiť a usmerniť lekár........posielam objatie.....ja mám asi fakt šťastie na tých "normálnych a dobrých"............a .malo by to byť tak všade.............

mirka1308
12. nov 2012

@manittu Vieš, napadne ťa ešte veľa krát čo si mala alebo čo si nemala. ☹ Keby sa dal čas vrátiť, tak by sa na svete asi veľa zlých vecí nestalo, neviem...ale ja som to mala jednoduchšie, lebo som na príjme zastihla doktorku, ktorá bola ľudská a keď ctg skákalo ako chcelo, tak ona síce bola na pochybách(možno ako vysvetliť hospitalizáciu poisťovni?) ale dali sme sa do reči a keď som jej povedala, že som ani nie pred rokom potratila a mám obavu, aby sa niečo nestalo bábatku, tak sme sa dohodli na príjme. Určite, keby ma poslala domov s tým, že veď to je normálne, tak sa s ňou nenaťahujem!! 😒 Teba poslal doktor domov, len nechápem prečo ti povedal že až o týždeň?? Jaaj mám také nervy na tých doktorov!! 😠 😠 By som mu teraz išla dobre od srdca nadať, mne by sa určite uľavilo!!! Drž sa, myslím stále na teba!! 😔

susik77
17. nov 2012

@danusskaaa - u nas v porodnici merali prietoky / na sone / videli ake je prekrvenie a ako velke je mimi tak vedeli zhodnotit situaciu🙂

flower2
18. jan 2013

@ritulka ..je strašné toto čítať...som matka jedneho syna, dalsieho cakam a toto by som ..no neviem si to ani predstavit....
ale velmi sa podobneho scenara bojim, pretoze mam termin v aprily..... ale podla man som otehotnela o mesiac skor, cize by som mal porodit uz v marci.... bojimsa ze uz budem prenasat a nikto s tym nic nebude robit...:((( ale co robit? doktory si stanovia svoj nazor a za tym si stoja, bduud sa drzat termnu, ved to tak urcilo sono.....

monika15
27. jan 2013

@sendy182 no v kanada tak neni....ziadne take prenasanie v nemocke... len doma.... :(((
ja som trpela aby som nneprenaala nakoniec som sla 6 dni skor sekciou.....
je to hrozne neivem, nnemalo by sa prenasat....
mne vzdy lekarka hovorila ze niekedy je tazke vypocitat plod... a potom jak si tehotna vlastne 10 mesiacov hrozne nezodpovedne :((((((((((((((((((((((((

monika15
27. jan 2013

@flower2 neboj.... bude dobre, drzim palce....

sendy182
28. jan 2013

@monika15 😉

lucinocka
28. jan 2013

@sendy182 tu sa tiez hned ostava v nemocke, pre tych co byvaju od nemocnice dalej aj par dni pred terminom, najneskor na termin sa ostava lezat a kazdy druhy den sa kontroluje plodova voda, cim sa zamuti- aj mierne ide babo von

lussy83
19. feb 2013

mne sa to stalo takto pred tyzdnom teda v stredu minuly tyzden..akurat vcera sme mali pohreb...kto si to neprezil nevie co citi taka matka..so prvorodicka...je to viac nez tazke... 😢

silvia0201
19. feb 2013

@zsuzsu to sú otázky, čo?? ako sa to stalo, prečo sa to vlastne stalo a hlavne prečo mne sa to stalo, veď už mám dve deti!!!! presne toto som prežila aj ja. po dvoch deťoch, ktoré som vynosila ani neviem ako a porodila. tiež som v 13tt potratila tretie. nenašla som žiadnu odpoveď. výsledky vyšetrení boli v úplnom poriadku. po dlhých 8.nesiacoch som sa s tým zmierila. povedala som si, že to zariadila tak príroda. spravila select. potom prišla dalšia rana, skoro som prišla o maternicu, aspoň dr sa tak vyjadrila, že výsledky s onko steru sú veľmi hraničné, musím na operáciu-konizáciu, ale veľké šance mi nedávala, že ked výsledky budú zlé, musí ísť všetko von. aj s tým som sa pomaly zmierila a začala rozmýšľať o adopcii. dám aspoň domov malému stvoreniu, ktoré bolo odložené, alebo nechcené...
celé to dopoadlo tak, že malá bude mať 1. 6. jeden rôčik.
žiadna z nás si nezaslúži zažiť to, aby prišla o dieťa, ale život nie je o tom čo chceme. život, si s nami robí čo chce hlavne on....

zsuzsu
20. feb 2013

@silvia0201 gratulujem k malej a hlavne ze vsetko dobre dopadlo 😵

awalancha3
8. apr 2013

...dá sa prežiť peklo na zemi?..... dá ☹ ..velké bolestivé, dozivotné......a este aj to peklo vie byt odstupnovane....... neuveritelne bolí strata dietat v prvom ci druhom trimestri..... tesne pred porodom a pri porode ci bezprostredne po nom, to je nepradstavitelné, podlamuju sa mi kolena, len pri pomysleni na to...... co ale musi citit matka, ktora ma rocne, dvojrocne dieta a to umiera pomaly v bolestiach... to je to pravé peklo, trhá to matku zvnutra na kusky, nic horsie, opakujem, nic horsie uz nemoze byt....
.velmi sucitim s kazdou zenou, ktora niečo z toho prežila.... naozaj velmi......

tanaicka
7. máj 2013

Ahoj,ja som porodila pred tyzdnom.Bola som na konci 38 tt,velmi to boli!Malicka mala 10cm tromboz na pupocniku a nosila som ju mrtvu 5 dni pod srdcom.

tmonika
10. máj 2013

@tanaicka mrzi ma to ☹

ivikuska28
7. júl 2013

Ja som tiež, prenášala. Na 6 deň keď zistili že už takmer nemám plodovú vodu mi vyvolali pôrod. Ten bol ťažký a mám z neho traumu takú , že sa bojím mať druhé bábo.Keď sa malý narodil nedýchal museli ho oživovať,ledva prežil. Praskli mu pľúca a vytlačilo mu srdiečko do jednej strany. Týždeň za neho dýchali prístroje a mal vyvedenú hadičku s pľúc ktorá mu odsávala tekutiny a vzduch ktoré mal v pľúckach... V živote to neodpustím doktorovi, ktorý ma poslal po termíne 2x domov s tým, že síce strácam plodovú vodu ale ešte je jej dosť a ešte počkáme či sa pôrod nespustí aj sám.. Ten sa však nespustil a takto to potom dopadlo. Drobec si musel vybojovať ťažký boj no našťastie už je v poriadku. Dnes má presne 8 mesiacov a robí nám veľkú radosť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre