Úmrtie bábätka v období prenášania. Čo je príčinou?

loren
23. sep 2007

mam otazku na vsetky zeny ktore si prezili to ze im dietatko umrelo na konci tehotenstva myslim uplne na konci v 9 mesiaci,
kamaratka prenasala tyzden a dietatko jej umrelo,este sa nevie pricina.
poverila ma tym opytat sa inych zien s podobnym smutnym koncom na priciny pre ktore sa to im stalo.

svetluska.p
23. sep 2007

loren - strasna vec, je mi to luto. toto som nastastie nezazila. nam umrelo babatko v 13tt, pricina sa nezistila. zistili to az mesiac po odumreti a mala som velke problemy. vcera bol rok od tejto udalosti. tehotna zial zatial nie som. A pricina - ako vravim, nezistili nic.

erika1
23. sep 2007

ahoj loren,ja som tuto strasnu ranu zazila tiez 😢 .Tento rok 9.9 by oslavila moja dcerka 13 rokov.Zadusila sa pupocnou snurou,t.j mala pravy uzol,ako hovoria dr.

biccy
23. sep 2007

Aj mne je to velmi luto,co sa stalo tvojej kamaratke. ☹ 😔 😔
Existuje stranka www.anjeliky.sk,je o detickach-anjelikoch.Kamaratke ju radsej neukazuj,bolo by to velmi bolestive pre nu.Ale je tam zopar pribehov,o tom,co sa stale aj tvojej kamaratke. 😔

svetluska.p
23. sep 2007

biccy - to je total depresivna stranka. bola nad moje sily....

loren
autor
23. sep 2007

pozerala som ju ale tam sa treba registrovat nie aby si mohla citat a to som ja nechcela s povercivosti chapes ako to myslim?

maruschka
23. sep 2007

loren,je to najsmutnejšie,čo môže rodiča v živote postretnúť.Ale ja si myslím,že je zbytočné rozmýšľať o tom,čo sa mohlo stať.Musí si počkať na vyjadrenie lekárov,aby sa vedela zariadiť do budúcnosti,myslím tým,či to nebola nejaká genetická porucha,nejaká srdcová vada,či malo dobre vyvinuté pľúca,mozog atď,pre budúce tehotenstvo.To je z tej medicínskej stránky myslím.Ale teraz je to ešte čerstvá rana pre nich.Je to naozaj hrozné a nijakej matke a otcovi by sa to v živote nemalo stať.Je mi to ľúto.

hellosona
23. sep 2007

loren, je to velmi smutne 😔
mojej kamaratke sa to tiez stalo v 9.mesiaci a babo malo vraj srdcovu vadu, ktoru nebolo mozne skor odhalit 😔 ale dnes uz ma 2 krasnych a zdravych synov...

lucia79
23. sep 2007

takáto udalosť poznačí človeka na celý život, sama som si tým prešla, narodilo sa mi mŕtve dieťa... doktori mi hneď povedali, že najskôr sa nezistí príčina a mali pravdu, bola som na rôznych vyšetreniach, dieťa na pitve, hľadala na internete, tých príčin, ktoré to mohli spôsobiť je celý rad, proste nejaká sprostá zhoda náhod a stalo sa... už je tomu rok a pol a neprejde deň, aby som na to nemyslela. mala som aj mám obdobia, keď znova hľadám a zisťujem, rozmýšľam, kde sa stala chyba a hlavne potrebujem sa o tom s niekým blízkym rozprávať. človek sa s tým naučí žiť, tak ako so všetkým.

lindda
23. sep 2007

ani neviem ako to povedat ,ze mi je vas vsetkych co ste niecim takymto presli luto☹ velmi smutne a nepochopitelne,ze aj nieco tak velmi bolestive sa na svete deje .-(

maruschka
23. sep 2007

lucia,je mi to veľmi ľúto,je to smutné.

loren
autor
24. sep 2007

takze podla pitvy bolo dietatko uplne zdrave nic nenasli a doktor sa vyjadril ze to asi bolo uz prezretou placentou,skratka prestala vyzivovat dietatko .tyzden prenasala . ako dlhho po tomto moze mat dalsie dietatko nakoniec rodila cisarskym po 15 hod. trapeni v hroznych bolestiach.

ritulka
24. sep 2007

Ahojte, je mi velmi luto, ze to pre tvoju kamaratku dopadlo takto...ale mam aj ja pribeh a tiez smutny.
moja teta cakala pred 3 rokmi chlapceka a dva tyzdne pred terminom ju poslali do nemocnice, lebo mala pozuzovane prietoky a maly uz nepriberal. lenze to bolo v piatok poobede, co ju prijali a v nemocnici uz bol len ten co mal sluzbu a ten si z toho hlavu nerobil.vobec jej nerobil vstupne sono, nedal jej popruhy na pocuvanie srdiecka, nic len jej ukazal izbu. v sobotu rano ju prisiel popocuvat a oznamil jej, ako by sa nic nestalo, ze to male vam zomrelo 😨 ziadna lutost, nic. len sa potom este k nej vratil, ci si ho da aj pitvat. katastrofalny scenar este len zacal. cela rodina uplne hotova, lebo sme uz cakali, ze kazdu chvilu pride na svet. 2 dni ju tak nechali a az v pondelok jej vyvolali porod. maly sa vlastne zadusil plodovou vodou, pretoze uz ho placenta nevyzivovala a on este bojoval. patolog to zdohnotil, ako normalne donosene dietatko, len vdaka lekarom, sme o neho prisli. ale teraz je to ako tak prebolene a ona caka dalsie babatinko, ktore sa nam dufam, narodi krasne a zdrave vo februari 😉

loren
autor
24. sep 2007

boze to je des co sa to stava v dnesnom svete a ked sa to stane niekomu koho poznate je to o to horsie ☹

tribitka
25. sep 2007

mojej sestre sa narodilo v 8.mesiaci mrtve bábo, zle sa mu vyvinuli plúca... ale pri druhom tehotenstve bola v nemocnici celých 9,mesiacov, nakoniec sa jej narodila zdravá dcérka... 😉

grettka
25. sep 2007

loren, ja napisem dva pripady z davnejsej minulosti, ktore mame v rodine
moja mamina tiez donosila dietatko, cely cas bolo vsetko v poriadku a ked uz rodila, tak ziaden z lekarov jej nechcel povedat, ze babo uz nezije... sice sa to stalo v roku 1970 a vtedy neboli take diagnosticke prostriedky ako dnes, ale pricinu sa nikdy nedozvedela.. a vzdy je jej velmi tazko, ked na to spomina....
a presne desat rokov po tom, aj mamina sestra porodila mrtve dietatko, ale tej povedali pricinu - uzol na pupocnej snure...
Sice to bolo davno, ale mne zaraza, ze v dnesnej dobe, ked je tolko moznosti monitorovat dietatko este pred narodenim.. a stane sa nieco take.. no je to smutne...

loren
autor
26. sep 2007

tak staci vam v utorok sa to stalo kamoske a v piatok dalsie dietatko zomrelo este v brusku

kika13
26. sep 2007

tazko aj citat tuto temu, ja dakujem bohu za zdrave babatko a prajem vela vela sily maminkam, ktore toto museli prezit a tolko si museli vytrpiet

lante
26. sep 2007

Loren: Je ťažko povedať čokoľvek, čo by ju utešilo ☹ , ja som prišla o bábo na začiatku tehotenstva a pri prvom potrate sa nevyšetruje nič. Bola som vtedy jeden deň v nemocnici, kde so mnou na izbe ležala kočka, ktorá prišla o bábo v 26tt, prestala cítiť pohyby. Tiež si to musela odrodiť, no neviem čo bolo príčinou, že jej bábo zomrelo. Ale viem, že jednej mojej kolegyni zomrelo dievčatko dva dni pred termínom. Myslím, že sa zadusilo. Asi po trištvrte roku otehotnela opäť a tentoraz sa narodilo zdravé dievčatko. Tvojej kamarátke držím palce, aby sa jej čo najskôr podarilo postaviť na nohy, myslím hlavne psychicky, lebo duša pri tomto trpí najviac. 😔

zsuzsu
26. sep 2007

Ahojky.
Naozaj su to skusenosti, čo človek nepraje nikomu, A naozaj dnes keď je medicina tak dopredu, a niečo také sa stane,no je to smutné.
Mojej maminky sa to stalo tiež, sice v roku 1972,keď chlapček sa mal narodiť , ale s nožičkami. Pan doktor sa asi ponahlal, tak chcel to babo otočiť, a vtedy sa pupočna šnura... No je to zle aj pisať. Po 23 rokov na to som išla rodiť ja svoju prvu dcéru, a horeuvedeny pan doktor, vtedy už pan primar mal službu, a keď som to dozvedela, tak som žiadala iného lekara, čo pravda bez problémov aj dali. Vysvetlila dôvod. Ja viem že prešlo od tej prvej udalosti dosť rokov, a pan doktor už mal viac skusenosti, ale predsa. On vtedy pochybil, a ja som sa bala, čo keď znova. Ale možno sa velmi nezmenil, keď mi druhého doktora dali, bez ďalšich otazok.
A tiež som pred tyždňom potratila v 13 tt.A nikdy by som neverila, že potrat po dvoch deťoch môže tak strašne bolieť.
Ale kamarátke držim palce, a prajem aby čoskoro mohla držat v naruči svoje druhé babo.

loren
autor
26. sep 2007

dakujem vam za nu 🙂

vavka33
26. sep 2007

Ja som mala kamaratky,co im babatka umreli na konci tehu,vacsinou to bolo koli omotanej pupocnej snure okolo hrdielka,jednej kli srdcovej vade a dvom koli hydrocefalu.
Je to smutne,len neviem,preco jej nepovedali pricinu,ja by som ju asi chcela vediet.Podla mna to bolo tym prenasanim,no neviem,pitvou by mali zistit co sa stalo.
Prajem kamaratke vela sil pri prekonavani tej straty ☹

lelkesova
27. sep 2007

Ahojte,aj ja som v roku 2004 prišla o babatko,bolo to 32tt.Rodila som v Ružinove,a vdaka jednému doktorovi kto mi nespravil prietoky,to dopadlo tak že sa mi bábo udusilo pupočnou šnurou.Odvtedy Ružinou nemožem ani vidieť.Teraz už mám ročného syna,takže som velmi šťastná.Držím tvojej kamarátke palce. 🙂 🙂

salajcatko
27. sep 2007

Sú to neskutočne smutné príbehy, až mrazí pri tom ☹
Mám dve krásne baby doma, ale viem, čo maminky pri strate prežívajú...je to smutné a tak nespravodlivé ☹ Držím palčeky a želám čo najviac dobrého do života.

luminkasp
27. sep 2007

Normalne sa to az tazko cita, drzim tvojej kamaratke palce. Mne po dvoch tyzdnoch prenasania vyvolali porod a nastastie vsetko dopadlo dobre. 🙂

janulka7
28. jan 2008

Je mi to velmi luto a chapem j. su tomu dva mesiace aj dva dni co som prisla o mojhio malickeho. v piatom mesiaci som sla na eko aaby mi povedali co to je a jedinu odpoved co som dostala bolo ze malemu nebije srdce a je nutne okamzite vyvolat porod.bolo to hrozne. ja zijem v spanielsku s manzelom a 5 rocnou dcerkou. stale na to myslim amoja mama mi hovori ze skoncim na psychiatrii. vraj treba prevratit stranku. tak mi teda poradte ako na to lebo ja neviem ako obratit stranku. nemam depresie ani nic podobne len sa citim hrozne sama a opustena. Myslim ze to zvladam celkom dobre lebo mam super manzela a krasnu zdravu dceru. ale ak ma niekto zazracny recept ako na to zabudnut nech poradi.

audreyd
28. jan 2008

kamarátke zomrelo bábo na konci 8. mesiaca, dostalo embóliu pupočníka - krvná zrazeninka upchala cievku a prestalo dostávať výživu 😢 tiež sa s tým nedalo už nič robiť... ☹ ☹ ☹

mory
28. jan 2008

ja mam znamu ktorej babetko zomrelo par minut po porode, ono bolo velmi velke a nikohoh to nesralo ze je to divne aku ma vahu,v 7 mesiaci malo 5 kil ☹ povedali jej len tolko ani jej ho neukazali ze dieta malo vadu a hned ako vyslo z bruska zostarlo a umrelo 😖 riadna debilina 🙄 😔

dadulka19
28. jan 2008

loren,kamarátka tiež prenášala,všetko bolo o.k.,no a zrazu prestala cítiť pohyby.Dieťatko sa udusilo pupočnou šnúrou 😢 😢 😢 ..tvojej kamarátke želám veľa veľa síl.....je to strašné 😢 😢 😢

alionuska
28. jan 2008

Ahojte .Aj mne zomrela dcerka po porode.Bude to uz osem mesiacov.Malickej zistili ,ked som bola az v 32tt ze ma vrodeny hydrocefalus,cize vodnatielku mozgu.A kedze mi na to prisli az na zaciatku osmeho mesiaca,nemohli moje tehotenstvo ukoncit,lebo nasa legislativa to umoznuje iba do 24tt...tak som si malicku musela vynosit az do konca s utrpenim a smutkom,a porodit ju,aby mohla zomriet. 😢 Dufam,ze moj anjelik spinka sladko v nebicku...Tiez navstevujem stranku anjeliky.Ani som netusila,ze na svete je tolko utrpenia. 😢 Zivot je krasny,ale niekedy aj kruty a nespravodlivy.

susik77
29. jan 2008

ahojte, je mi velmi luto, co sa vam stalo 😢 ja som prisla o 1.mimi v 8.tyzdni.bolo to tiez velmi smutne, ale neviem si predstavit, ake by to bolo hrozne porodit mrtve dieta 😢 stalo sa to mojej kamaratke min.rok, boli sme rovnako tehotne-skoro v rovn.tyzdni.
inak, este sa mi zda divne, ze nechavaju niekt.doktori tak dlho prenasat. v mojej porod. nechavali 2 tyzdne po termine.zda sa mi, ze to riziko, ze sa nieco stane je uz po tych 2 tyzdnoch velmi vysoke.ja som porodila v 41.tt+ 0 a uz som bola velmi nervozna.mala mala omotanu snuru okolo krku, bola dost fialova, nastastie bola uplne v poriadku, len ju dali na par hodin do inkubatoru 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre