Viete niečo viac o mikropotrate?

aisha1011
31. júl 2009

Ahojte baby..mali ste s tym niektora skusenostii???viete o tom nieco viac??

aisha1011
autor
31. júl 2009

hallooooo..babyy...nikto nema s tym skusenosti??alebo o tom nepocul?? ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢

csina
31. júl 2009

Pred dvoma dňami som sa vrátila z nemocky, ležala som tam s kočkou, ktorá mala mikropotrat. Vravela, že mala menzu a po pár dňoch opäť začala krvácať a pobolievalo ju podbruško. Bála sa, že je to mimomaternicové tehotenstvo, lebo v maternici na UZV nič nevideli, ale HCG v krvi mala vysoké. Nechali si ju tam asi 3-4 dni, postupne jej krvácanie ustupovalo aj bolesti, lekári jej nemuseli robiť ani kyretu, vraj prirodzene spontánne odkrvácala. Každý deň jej brali krv a kontrolovali hladinu HCG. Klesala, babenka išla v pohodke domov. Ani netušila, že bola tehotná a potratila...

vika34
31. júl 2009

ahojte,hovorí sa tomu biochemické tehotenstvo,jedno také mám za sebou,meškal mi menzes test bol taký nejednoznačný,ale z HCG bola potvrdená gravidita,male doktor povedal,že hodnoty súv na 5tt veľmi nízke,aby som prestala brať lieky na udržanie tehotenstva/tie som dlhodobo užíval,kvôli predošlým potratom/ a do troch dní som odkrvácala a nečistili ma ani dsom nebola nemocnici,doktor mi povedal,že ak by som ale mala bolesti,alebo krvácala nejako veľmi silno,alebo viac ako 5 dní,že mapošle na kyret

aisha1011
autor
1. aug 2009

hmm mne pvoedal doki ze ja som mala asi mikropotrat..no vy uvadzate ze ste krvacali..a aj vobec..skor som mala take silnejsie spinenie..ktore mlai tmavohnedu farbu...az ciernu..a na konci tampona bolo trosku krvy...a vobec som kramy nedostala..ako jasnu rkv...:( ☹

vika34
1. aug 2009

aisha a kedy si potom dostala normálny menzes?Alebo to sa ti stalo teraz niekedy?
A z čoho doktor usúdil,že si bola tehotná?Brali ti krv?Lebo ak si iba špinila a žiadna krv,to sa mi zdá čudné,nie si teda ešte stále tehotná,alebo máš nejakú poruchu ,ked ti ešte sliznica maternice neokrvácala

aisha1011
autor
1. aug 2009

kramy som mala dostat 4.7...lenze 9.7 som dostala spinenie...potom som si robila test..negativny..13.7 som mala pichnutu vyvoalvacku u mojho doktora...aa asi po tyzdni som zacala spinit asi tak 3 dni..nato som si spravila test..negativny...moj doktor seil na dovolenku tak som sla ku zastupujucemu a ten mi zobral krv..a vysli pozitivne..nato mi spravil dalsi test a ten bol negativny uz...a tak sito uz bol aj 3.test negativny..noo a z toho usudil ze moze ist o mikropotratze mozno tie hodnoty boli uz klesajuce..no ekd mi robil sono nic nevidel..a kramy osm doteraz nedostala..a to 2.spinenei bolot ake silnejsie...taka tuho hneda az cierna krv...aa na konci tamponu bolo trosku krvy..pvoedal ze ani on enchapem preco som nekrvacala ☹

nefertiti7
8. jan 2012

ja mam za sebou 2 mikropotraty, naposledy teraz, som z toho uz hotova, prvykrat sa mi to stalo v auguste, kedze dietatko ccheme, sledovala som si plodne dni aj testy som si robila......zostala som tehotna, menzes meskal, vsetko bolo ok, v 5tt, som zacala krvacat, tak som sa zlakla a sla k doktorovi, ten konstatoval, ze je to mikropotrat a keby som si to nejak extra nekontrolovala tak ani neviem, ze som tehotna, nieco tam videl ale na ultrazvuku nebolo vidiet nic, povedal,mi , ze pravdepodobne sa zle vajicko uhniezdilo a odporucil m dufaston brat......po menzese som bola na kontrole a vsetko bolo ok, ziadne cistenie nebolo nutne.....teraz som mala dostat menzes 22.12, meskala, 27.12 som si robila test, bol pozitivny..tesila som sa....ale predcasne....v 5 tt som opat zacala so spinenim, kedze islo o hnedy vytok, precitala som si, ze niektore zeny to tak bezne maju pocas tehotenstva.....spinenie som mala az do 2.1 a test opat pozitivny ale ciarka bola uz slabsia.....potom som zacala krvacat jasnou cervenou krvou a to som vedela ze je zle a ani som nesla k dr. povedal m, ze po cisarskom reze otehotniet moze byt problem, tak som teraz nestastna ci vobec budeme mat druhe babo....

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuji
23. jún 2018

@nefertiti7 Ahoj, vidím, že sa zadarilo na tretíkrát....brala si nejaké lieky???, lebo mne sa stalo teraz to isté v marci a v júni, viem že je to už dávno....

nefertiti7
23. jún 2018

@zuji ahoj, potratila som potom ešte tretí krát, v 12 týždni a to ma položilo na lopatky a už som nad tým ani neuvažovala, že by som mohla mať niekedy druhé dieťa a tak som si vybavila prácu, syna prihlásila do školky a potom v juli 2013 som otehotnela ani neviem ako. Brala som len kyselinu listovu a ten dufaston. Pomohol moj psychický stav vo vnutri som sa nastavila, že žiadne dieťa nebude a už som to vážne nechcela hlavne z dôvodu prísť o ďalšie dieťa. Potom ma viac sledovali počas tehotenstva. 4 mesiaci tehotenstva mi umrela maminka a to bol pre mna taký šok, že som prestala priberať, mala som sa zle, brala som lieky, nasledovali rôzne choroby, zlá psychika...brala som 3x ATB, praskol mi ušný bubienok, malinka mi vobec nepriberala....chudla som....zo 79 kg som skoncila na 54 a malá vážila málo, naplánovali mi sekciu a nakoniec bolo všetko inak aj ked som nepriberala a z nemocnice som prišla ešte chudsia, malá vážila 3250 g...a bola aj je v poriadku hoci je malinka doteraz. Už má 4 roky 🙂, a zabudnúť sa na to nedá. Držím ti palce a určite platí, že ked to najmenej čaakáš a nechceš tak sa to stane...takže netlač, nesnaž sa, práve naopak prestan sa snažiť a nechci ..viem, že je to ťažk ale funguje to a nie len u mna, lebo v tej dobe som čítala všetko o týchto problémoch.

zuji
24. jún 2018

@nefertiti7 Ďakujem za odpoveď , mala si to tažké, ale zvládla si 🙂) pekný zvyšok víkendu

nefertiti7
24. jún 2018

@zuji ďakujem podobne. Držím palce. Všetko sa deje pre nejaký dôvod...ktorý nie je niekedy hneď zrozumiteľný.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre