Vitamíny po missed abort

melisa17
21. dec 2013

Ahojte... Som krátko po missed ab. Viete mi poradiť aké vitamíny máme s manželom užívať, aby sa to nestalo znovu? Je toho na trhu naozaj veľa, neviem sa zorientovať, pred tehotenstvom som užívala Femibion, otehotnieť sa nám síce podarilo, ale v 9tt došlo k zamĺknutému potratu, prestalo biť srdiečko. Ja som si od začiatku dávala na všetko pozor, aj výsledky krvi sú zatiaľ všetky ok. Chcela by som sa niečím overeným "preliečiť" po zákroku a taktiež nejak nakopnúť manželove spermie (ak bol problém tam, pretože príčina toho čo sa nám stalo je, samozrejme, neznáma)
ďakujem vopred za vaše rady

20erika07
21. dec 2013

@melisa17 ahoj,je mi to ľúto,presne v 9tt som aj ja potratila... Žiadne vitamíny neberte,je to hlúposť,myslím tie z lekárne,je to umelé,doplnajte si v strave vitamíny,veď stačí denne aspoň pol kila a keď si to rozdelis na zeleninu a ovocie tak ani nevies a schrupes to pred telkou 🙂 moja gyn.mi odporúčala femibion,ale nekupila som ho,a doktor ku ktorému chodím do poradne,je rád,lebo je to len dalsi biznis... My sme počkali 6mesiacov,poctivo aby sa to naozaj zvnútra zregenerovalo a ani som nevedela ako a podarilo sa ale k dokt.som šla len po 9tyzdni pre istotu,a vidíš,teraz som 33tt 🙂 a nikdy som nic nebrala,žiadne doplnky,len v strave,a ako vidím,tak to stačí 🙂 takže moje odporúčanie : polroka regenerácia a velmi pestrá strava 🙂 a spermie za to nemôžu ,buď pokojná 🙂 veľa šťastia a zdravia prajem 🙂

zahradka76
21. dec 2013

ja tiez nie som zastanca syntetickych vitaminov, ale co Ti odporucam, je minimalne 3 mesiace pred otehotnenim uzivat kyselinu listovu a aj pocas tehotenstva, znizuje totiz riziko vyvojovych vad.

patkobo
21. dec 2013

ja mam za sebou dva missed abort .. a poviem Ti ze najlepsim "vitaminom" je cas .. zenske telo sa po zakroku potrebuje minimalne 4-6 cyklov zregenerovat, podla mna je zbytocne cpat do tela prechemizovane "vitaminy" .. bohate postaci pestra strava pre Teba i partnera. drzim palce 🙂

melisa17
autor
21. dec 2013

ďakujem za rady, veď tiež si myslím, že všetky tie tabletky sú len biznis...kyselinu listovú som užívala dosť dlho, dokonca 3 mesiace pred otehotnením a aj tak to nedopadlo dobre ☹

20erika07
21. dec 2013

@melisa17 tak môžeš sama potvrdiť že tá kyselina listova v tabletkach ti bola nadarmo ☹

melisa17
autor
21. dec 2013

@20erika07 ďakujem za povzbudenie, tvoja skúsenosť mi dáva nádej, že to nabudúce už musí vyjsť...

melisa17
autor
21. dec 2013

@20erika07 asi áno, ale ja som ten typ, že nedostanem do seba toľko zeleniny a ovocia (keď už tak skôr to ovocie, ale aj tak to nie je dennodenne), preto som si namýšľala, že zjesť "vitamín" v tabletke je jednoduchšie...musím zmeniť uhol pohľadu 🙂

20erika07
21. dec 2013

@melisa17 mojka,ja som tiež ten typ a preto som si robila struhane šaláty kde zeleninu zmiesam s ovocím aby som viac citila to ovocie keď zeleninu len tak som málokedy zjedla. V surovom stave má najviac vitamínov,varenú mi nerobilo problém zjest... Jablko s mrkvou nastruhane a do toho roztlaceny banan,to bola moja chutovka 🙂 špenát so smotanou a zemiakovou kasou,a začala som si robiť obložené chlebiky (napr.ako do práce) a tam som napchala veľa šalátu alebo čínskej kapusty,paradajok,papriku... Kalerabik len tak chrumkat,to je mňam 🙂 len treba obmieňať bo potom sa ti to zunuje a nebudes mat chuť na nic... No a z ovocia mi brali najviac jablká,banány a mandarinky... Keď spapas kazdy deň len po jednom kuse napr.z toho čo som tu vypísala tak už predsa len máš aký taký prísun základných vitamínov a ani sa nenazdas a stane sa to kazdy deň samozrejmosťou a budeš to robiť teda papat automaticky 🙂
Nebojaj jasné že máš nádej,viem ako sa cítis,dlho som plakala a v ťažkých chvíľach si vravela že ja už asi nebudem mat babo,ale za toho polroka zotavovania sa,som mala znova iný pohľad nato,a pri milovaní už "naplno" som vôbec nemyslela na to že by to hneď mohlo prist,ale ono prišlo 🙂 aj ku vám príde,určite 🙂

adkap
21. dec 2013

@melisa17 ja som po spontannom na cistenie som nesla vycistila som sa sama.... uprimne ja by som pokracovala v brani kyseliny listovej a manzelovi kup zinkosel..., do ovulky pi alchemilkovy cajik od 1DC. V case ovulacie a po sa uz nema.
Mne hned po potrate naskocil normalny cyklus aj s ovulaciou...

melisa17
autor
22. dec 2013

@adkap ahoj, no ved ja som tiež čakala, že začnem krvácať, už keď mi akciu srdca označili +-, ale potom mi kázali prísť na kontrolné sono o 5 dní. A to už bolo bez akcie...nemala som žiadne príznaky, ani špinenie, ani krvácanie, takže bez tých sono vyšetrení by som ani nezistila, že sa niečo deje. Keď som šla na kyretáž, už bol plod dokonca scvrknutý, mal ešte menšie rozmery ako predtým.
Hneď potom som začala piť taký čistiaci čaj a aj ženský. Kyselinu listovú som zatiaľ vysadila, ale keďže mi jej zostalo dosť, asi po prvom menzese začnem brať aspoň tu.
O tom zinku a seléne som sa niečo dočítala tu na modrom k. ale neviem presne aké má účinky pre mužov...počula som aj to, že by mal manžel zmeniť typ spodného prádla...on nosí také boxerky, trochu obtiahnuté a ževraj by boli lepšie také trenky, kde semeníky nie sú tak tesne pri tele...asi aby mali o trochu nižšiu teplotu. Počuli ste niektorá o tom?

melisa17
autor
22. dec 2013

@20erika07 no veď snažim si to aj v mysli tak nadstaviť, že nabudúce to už musí vyjsť...nový rok, nové šance 🙂 ďakujem za podporu 😉

adkap
22. dec 2013

@melisa17 ja som mala prvykrat MA ale to som tiez musela ist na cistenie lebo som nekrvacala len plodiku prestalo byt v 11tt srdiecko takze hned na cistenie ale teraz mi v 7tt praskol hematom a spustilo sa mi krvacanie tak som ani nesla k DR a povedala som si ze ked telo vie co robi budem cakat kym nebudem mat nejake problemy aj tak bolo jeden den bol dost zly ale potom ako keby som mala menzes len trval 7dni a po nom isla k DR na kontrolky utz a len som mu oznamila ze uz nemusi nic hladat potrebujem vediet ci som vycistena a hlavne ci odisiel ten hematom a doktor mi to potvrdil dokonca mi povedal ze vajecnik ovuluje....takze som rada ze moje telo si poradilo a rychlo sa dalo samo dokopy bez zasahu. Ale hned pvry den krvacania som pila alchemilku a zinkosel je ma siroke ucinky je dobry na plet vlasy regeneruje bunky dokonca podporuje imunitny system a vyrovnava hladinu testosteronu teda na mojho muza to ma desny vplyv taky zivotabudic 😅 a tiez mam velke balenie kyseliny listovej tak preco ju nebrat 😉

charlie1980
22. dec 2013

20erika07 Kde si zobrala, ze spermie za to nemozu...? Odkial to vies na dialku posudit...? Moze za to mozno spermia, tak ako mozno nekvalitne vajicko, tak isto ako mozno nevhodna hrubka sliznice pri uhniezdeni a este vsetko mozne... Co je ale iste, urcite u vas nebolo vhodne prostredie pre vyvin jedinca. Z akeho dovodu, to ostane nevysvetlitelne...Urcite to boli, ale stava sa to...Niekomu aj niekolkokrat po sebe. Znama takto potratila 6krat, dve detusky ale medzitym donosila. Dokonca jej odislo jedno z dvojiciek a to druhe jej ostalo. Mala endom.
No a k tomu Femibionu...nemyslim si, ze by to bol len biznis, pretoze ja som sa pripravovala na tehotenstvo pol roka a s Femibionom som otehotnela na prvy sup. Tak isto jedna mamicka to tu spominala a najlepsia sprava pre mna...Kamaratka nemohla 10r.otehotniet, az ju srdiecko bolelo, ked som bola tehotna. Zacala brat Femibion, tusim pred troma mesiacmi sa ma pytala, co som brala a vcera mi oznamila, ze je tehotna. Vies, ono je to taka zahada...su buduce maminy, ktore su velmi zodpovedne a stane sa to. A su mamy, ktore fajcia, piju alkohol a nic sa nestane...Vsetko si zariaduje priroda sama.

melisa17
autor
22. dec 2013

@adkap tak ten zinkosel vyskúšame 😉 môžeme ho užívať obidvaja? či je skôr pre mužov?

melisa17
autor
22. dec 2013

@charlie1980 ahoj, ďakujem za príspevok a skúsenosť 🙂
no my sme sa tiež začali o bábo pokúšať už v lete, dva mesiace po sebe to nevyšlo, tak som bola trochu sklamaná a potom som si kúpila femibion, jedla som ho celý september a v októbri sa to podarilo a skoro som odpadla, ked som videla na teste 2 paličky 🙂 ešte v 7tt bolo vše ok a potom v 9tt som nemohla uveriť ked mi povedali, že plod vobec nerastie že aby som sa pripravila aj na to, že to nevyjde...no a žiaľ nevyšlo. Keď som prišla k doktorke na kontrolu, tak mi hneď povedala, že aj ked som si dávala pozor od začiatku, možno nebola chyba vo mne, že možno bola najrýchlešia práve tá slabšia spermia...preto si myslím, že by bolo dobré, aby sme obaja s manželom trochu pomohli aj spermiam aj vajíčkam...
A presne to čo píšeš ma rozčuluje, že sú ženy čo majú kadečo za sbou, aj drogy, a donosia zdravé deti...ja som si odoprela už na začiatku všetko nezdravé, kávu, vínko, v živote som nefajčila a just sa mi to stalo...ale tak je to skúsenosť , aj keď zlá...

adkap
22. dec 2013

@melisa17 myslim ze kludne to mozes brat aj ty urcite je to vyborne na plet a vlasy takze nielenze budes tehotna ale aj neskutocne krasne tehotna 😀

charlie1980
22. dec 2013

Neboj...urcite to vyjde ! Uz len to je dobre znamenie, ze si otehotnela. Vies, priroda je vyberava a stanovuje si prisne kriteria. Niekto spolocne 10r neotehotnie a nakoniec sa to podari, len s inymi partnermi...ktovie, preco je to tak...Musis byt silna, nesmutit, lebo ani to neprospieva k otehotneniu a stale skusat a skusat. Az kym sa nepodari. Vies, strach o babatko budes mat vzdy...ja som cele tehotenstvo len trpla, ci je vsetko v poriadku. Teraz trpnem este viac a dalsich min.50r mam o strach a obavy postarane. Ale vzdy je to vsetko 50na50. Bohuzial, nic v zivote nie je iste. Iste je iba to, co pre to urobime. A v bozich rukach je to, ako to cele dopadne...Drzim palceky, aby si sa coskoro zaradila medzi nas mamicky a s radostou sem o nejaky rocik posielala fotky babatka 🙂