Výčitky po interupcii

miralama
4. sep 2014

Ahojte, neviem, ako mam začať s touto temou..chcela by som, či by ste sa so mnou nepodelili o pocity, ktoré ste mali po interupcii.Som mamička dvoch krásnych detičiek, a nemám to ešte potvrdené, ale všetko nasvedčuje tomu, že som tehotná aj napriek tomu, ako sme si s manželom dávali veľmi pozor, lebo tretie dieťa už nechceme. Neviem, čo mam robiť, lebo som už 6 rok doma na materskej dovolenke a už vážne nevládzem a chcela by som už mať taký "pohodlný" život..neviem, či viete čo myslím, skrátka môj syn má rok a milujem ho aj svoju dcérku,ale už dalšie dieťatko neviem, ako by som zvládla..aj psychicky, aj fyzicky aj finačne...bojím sa ale, že ked pojdem na interupciu, budem mať výčitky a že sa z toho zbláznim...viem, že je veľa žien, ktoré by chceli a nemôžu a ja môžem a možno aj som...ale každý mame svoje problemy a netreba ich porovnávať. Dakujem za reakcie, aj ked asi veľmi príjemne nebudú

radovanko3
31. jan 2015

@xbarbix hmmmm,keby sa tak bola rozhodla tvoja mama ako si sa rozhodla ty.... ☹ myslím,že by si si ten svoj komfort dnes neužívala ☹ .Ale každá sme nejaká a nikto ťa nemôže súdiť 😕 .Len,aby si sa raz dočkala svojho sna-byť dobrou matkou... 😒 Seba oklameš,ale osud nie...

sunnyfunny
31. jan 2015

Nechaj si babatko 🙂

lavinis
31. jan 2015

@miralama ja len toľko, nech sa rozhodneš akokoľvek, nikto nemá právo ťa súdiť. držím palce!

saxxxana
31. jan 2015

@miralama nechaj si babatko, teraz to bude tazke ale ked sa na to pozries za par rokov budes rada za to rozhodnutie. Podla mna ta vycitky svedomia zozeru a brat lieky a chodit po psychiatroch do konca zivota tiez neni med lizat...Babatko si vybera rodica a z dakeho dovodu si vybralo prave Teba 🙂

bernusha
15. apr 2016

@miralama ahoj...si prosim tu?

intrograla
15. apr 2016

Pokiaľ máš čo i len kúsok svedomia (čo podľa tvojho príspevku usudzujem, že máš), tak si úplne zničíš život. Neviem ako by som sa mohla pozrieť na svoje dve zdravé deti a mať pri tom na mysli, že ďalšie také som si nechala vziať. Úprimne? Ak už teraz máš tieto pocity, po interupcii to nebude lepšie. Očividne alebo našťastie nie si ten typ človeka, ktorý by interupciu bral ako bežný lekársky úkon. Dúfam, že sa rozhodneš správne ;)

kukucka26
15. apr 2016

Ja len tolko tiež pri každom tehu som si myslela nevladzem nezvlsdnem zblaznim sa mam 4 deti všetko chlapci takže to nieje med lizat niekedy mam pocit že už sa rana nedozihem ale na potrat by som nikdy nesla aj keby som mala mať piate výčitky by ma zabili a keď si ho tak už nechcela ani muž tak prečo k tomu došlo?😉 mala si sa chrániť myslím že mendim zlom si mala podstúpiť ty alebo muž sterilizaciu a uzivajte si bez strachu kazdpodadne ak si daj mu život ono sa na svet nepytalo a nezabijaj ho uvidis cez tazkosti budú radosti

intrograla
15. apr 2016

Žienky, tento príspevok je už veeeeľmi starý. Sama som si to nevšimla, keď som naň reagovala 🙂 Dúfam, že to nakoniec dobre dopadlo.

bernusha
15. apr 2016

@intrograla 😂😂😂

cotomozebyt
25. apr 2016

Sice je to už stary prispevok, no dotyčna sa samozrejme nedočkala žiadnych ,,skusenosti alebo rad od žien, ktore to zažila". Všade si len mudre reči typu nechaj si to, to zvladneš....Ale ako bolo spomenute v jednom príspevku, na temu interupcia sa tu nikto nič nedozvie, nikto Vas nepodpori, neporadi.... ľudia odsudzujú namiesto toho, aby sa snažili pochopiť....
Nech si sa rozhodla akokoľvek, myslim že to bolo to najlepšie pre Teba aj Tvoju rodinu (aj za predpokladu, že si na interupcii bola).
Ozaj, ak ma niekto otazky ohľadom interupcie, najdite si forum na poľskych strankach, tam nikoho neodsudzuju!

jituska666
16. aug 2016

@miralama ako tvoj pribeh nakoniec skoncil?

kukucka26
16. aug 2016

@jituska666 neozve sa😊 je neaktivna

mima283
16. aug 2016

@jituska666 vyzera, ze sa registrovala len kvoli tejto diskusii. Takze ked neodpoveda, myslim, ze si vies domysliet ako to dopadlo

jituska666
16. aug 2016

@mima283 dufam, ze to dopadlo len dobre a uz ma doma o dalsieho cloviecika viac 😉

ewisam
16. aug 2016

@miralama Hlavu hore, bola som na tom rovnako... Dieta som sice este chcela, ale s odstupom. Muz uz nie... Zadarilo sa nam neplanovane, hoci sme si davali pozor, navysesom uz tiez viac ako 5 rokov doma som planovala konecne prejst na ine myslienky... ale hold, tam hore maju iny plan, a ako vravi moj chlap peniaze boli aj budu... budeme sa obracat, na zaciatok si nebudem moct extra vyberat v zamestnani, ale ono sa to casom podda... Navyse moj starsi syn si vymodlil zda sa sestricku 😉 takze zvladneme a vzdelavat sa budem po nociach doma, nebudem ani prva ani posledna

andreasorocinova
16. aug 2016

Ja som tak isto doma už 3ti rok, keďže som S malou a potom a narodil syn. Pred mesiacom som zistila že som tehotná, aj keď nie úplne planovane ale veľmi sa teším. Syn ma 1 a pol roka a meliem Z posledného, S 2 deťmi doma je to ťažké a zatiaľ si neviem predstaviť aké to bude, keď sa narodí to tretie a najstaršiu treba nosiť do škôlky. Manžel sa má pýtal či nechcem pouvažovať nad interupciou, ale ja som výslovne proti tomu, vždy som chcela mať 3 deti aj keď nie takto po sebe hneď ale asi to tak malo byť. Finančne na tom niesme tiež najlepšie ale dieťa je ten najkrajší dar na svete aký žena môže dostať a stať sa matkou. Ale nie každý sa do toho dá a nik tá nemôže súdiť ako sa rozhodnes. Je smutné, ak sa rozhodnes pre interupciu ale ak niesi na to pripravená asi to bude pre teba lepšie. Čas všetko zahoji. Dúfam že sa rozhodnes správne. Veľa šťastia

sofiajaj
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jituska666
10. feb 2019

@miralama ja mám syna 4r a chceme druhé a nedarí sa. Ani prvé nešlo tak ľahko. Niekto má to šťastie a hneď otehotnie. Nechaj si bábätko . Moja mama vychovala 6deti a stále nemá kľudný život , ale teší sa že nás má .

rainee
28. mar 2019

Tiež by ma zaujímali názory žien ako to zvládli a vyrovnali sa s interrupciou. Určite ju žiadna nepodstúpi len tak a bude ju to trápiť do konca života,len ako sa s tým naučiť žiť....

kika3777
10. mar 2021

Ja tiez velmi lutujem.mala.som 21r..ach teraz mam 38 a stale placem.neviem.sa s.tym. zmierit..

lienkaklaris
4. feb 2022

@miralama este je tu moznost vyuzit jaslicky od toho cca 1 roku zivota ( vobec to nie je idealne riesenie, ale vsetko lepsie ako interupcia) Stat ti zaplati za jasle ako pracujúcej mamicke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre