Vyšlo vám druhé tehotenstvo po prvom potrate?

aknomis
21. júl 2009

Ahojte, tak chcem sa s vami podelit o skúsenost a poprosit o radu. Pred 2 dnami som potratila... Ale od začiatku... S priatelom sme sice neni svoji, staviame spolu domček a tak sme si povedali, že začneme pracovat na mimču. Nečakane som otehotnela na prvý krát... Mali sme z toho velkú radost, nečakali sme to.. Tehotenstvo prebiehalo v poriadku, žiadne vracanie, len ma občas pobolievalo podbruško. No a v piatok po obede som začala z ničoho nič špinit. Večer to už bolo krvácanie, tak sme zašli na pohotovost a nechali si ma hned v nemocnici. Vyšetrili ma, na sone videli mimi - 9 týžden. Dali mi nejaké lieky, pichli injekciu... V nedelu som išla v nemocnici na WC, stále som krvácala a ked som sa po vyčúraní pozrela do misy, v tej krvi bolo niečo malé biele, taká bublinka. Hned ma napadlo čo to je. Vytiahla som to mierne von z tej krvi, aby som sa lepšie presvedčila. Ano, bola som si na 100% ista, že to je moj drobček.. Kvočala som tam nad nim asi pol hodiny. Nakoniec som šla za doktorom, vyšetril ma a na sone nič nevidel... Moj drobček bol fuč... Pytala som sa na dovod, nevedel prečo, vraj je to bežne, že mohlo byt chybne vajičko, možno spermia, proste genetika. Pustili ma domov. A tak sa teraz bojim o druhe tehu. Doktor povedal, že sa možme o 2-3 tyždne pokusit o dalšie. Chcem sa spýtat, či ste niečo podobné zažili, že prvé tehu nevyšlo, potratila si, a druhé bolo úplne v poriadku. Že to je proste len náhoda.. Alebo sa vam nedarilo ani pri druhom a čo potom...
Trapi ma to, lebo sme toho drobčeka moc a moc chceli, a boli sme velmi radi, že sa nam podarilo otehotniet na prvy krat. Smola, že to takto dopadlo... ☹

wolfskinka
24. júl 2009

matelko ahoj mozes ... mas iP

cukor
24. júl 2009

matelko.ahoj 🙂 viacpočetné tehotenstvá sú velmi rizikové....aj ja som už počula o redukcii plodov...myslím si,ze teraz asi musís dôverovat lekárom.... ☹ je to tažké určite ale dôveruj im.........

a čo si picháš proti zrázaniu krvi? maš trombofíliu?

wolfskinka
24. júl 2009

matelko moj nazor na to poznas ....pisala som ti ho do IP a daj vediet ako ste sa rozhodli

matelko1
24. júl 2009

wolfsinka jasne,ze dam vediet.
cukor picham si cloxane 0,4 a je to proti zrazaniu krvi,mam nejaku zrazeninku a vytvorila sa mi z toho 3-tieho plodu.

cukor
24. júl 2009

🙂 matelko tak sa drz.....zatni zuby 😀 ....a uvidíš,že všetko dopadne dobre 😲 .....velmi ti držím palce

cukor
24. júl 2009

matelko...este sa ta chcem spytat....ty si v máji potratila a v júni si uz isla na KET,nie je to skoro?a kde chodis do centra?a bola si aj na normálnom čistení po potrate?

matelko1
24. júl 2009

cukor dakujem 🙂
ty si ako na tom?jasne,ze treba verit,mas to v pase napisane.kedy sa chystate na ivf?

wolfskinka
24. júl 2009

matelko ... tak potom nie je o com ta redukcia ... drzim palce

gaby0205
24. júl 2009

AHojte dievcence, ja vam chcem len dat vediet co som pocula o potratoch.Potrat som nezazila no som v 3tyzdni tehu a velmi sa bojim ale snazim sa na to nemysliet.Otehotnela som vdaka Clomidu kedze sme mali problem otehotniet a to na prvy krat sa nam podarilo. no moja naturopateutka tu v Londyne mi vravi aby som pila a jedla veci ktore obsahuju ginger a taktie aby som jedla maliny ktore su dobre proti potratu a udrzaniu plodu.Samozrejme beriem folica acid a podobne.
Neviem ci mi viete poradit, ale uz som par krat slabo krvacala, mam sa obavat a ist k Dr? dakujem
vsetkym drzim moc moc palce aby sa podarilo otehotniet 😉

wolfskinka
24. júl 2009

gaby ja by som urcite isla ...

cukor
24. júl 2009

gaby urcite chod k lekárovi,vôbec neváhaj ......

cukor
24. júl 2009

gaby ..berieš niečo aj na udržanie tehotenstva? treba určite zájst k doktorke.ani si nevies predstavit aka je to bolest potratit dietatko 😢 uz dvakrát dom to zažila a neprajem to nikomu na svete.......srdce mi islo roztrhat......

wolfskinka
24. júl 2009

cukor ma pravdu ja som tiez 2x potratila a nie je dna kedy by som na mojich anjelikov nemyslela ... a je to strasna skusenost, ked sa ma minule spytali na socialke najhorsia strata aku som zazila je strata dvoch dietatok .. sice velmi skoro ale predsa .. do tretice to dufam dopadne dobre a konecne sa dozijemeaj my babetka aj ked cesta je velmi dlha ale snad nam to uz konecne vyjde

cukor
24. júl 2009

ja ti velmi držím palce 😉 aj ja kazdy den myslim na mojich 😲 😲 ale verím,ze budem mat aspon jedno zdravé babo...

flamenga
24. júl 2009

gaby určite by som šla k lekárke 😉 mne dnes gynekologička povedala, že ak by som znovu otehotnela, mám hneď prísť, bez čakania na objednanie, lebo na ultrazvuku nič nevidno... proste akonáhle budem mať pozitívny test, mám okamžite prísť a nasadí mi lieky na udržanie plodu 😉 a to som zažila "len" 1 potrat..... neváhala by som... krvácanie počas tehu nie je nič dobré....

gaby0205
24. júl 2009

no tak skusim a teraz som sa docitala ze ked na zaciatu tehotenstva v prvych dvoch tyzdnoch krvaca zena ze je to normalne..ja som asi v 3tt. Tak dakujem babulky pojdem, ked ja som tam bola minuly pondelok a od bolesti som jej zabudla povedat ze som krvacala..mne je vam taaak strasne zle ☹ no teraz uz som nekrvacala cely tyzden.

no nic neberiem ziadne tabletky na udrzanie plodu, ono tu v Uk je to o nicom. Dr sa Vam az tak nevenuju ked ste na zaciatku tehu. 11.08.09 idem na skory tehu scan tak som zvedava.

Moc moc Vam drzim palce! a je mi to strasne luto cim ste presli. Ale treba mysliet pozotovne a ja verim ze sa urcite podari.

wolfskinka
24. júl 2009

gaby ako v 3tt ved to nemozes byt tehotna ... tehotenstvo sa rata od zaciatku menzesu .. cize ak si 3tt po tom co ti to meska tak si v 7tt a nie v 3tt, 1tt sa rata 1.den menzesu a potom 3tt je ked sa uhniezdi babetko, ale vtedy to este nie je na teste vidiet az ked ti to meska takze podla mojich predpokladov si v 7tt na milion percent a ak chces vediet v ktorom si tak si do profilu na koniku nahod posledny den ms a ono ti napise v ktorom tt si

gaby0205
24. júl 2009

ahoj wolfskinka, ja som sa asi zle vyjadrila. Tak sa ospravedlnujem. Som asi v 3tyzdni lebo v ten tyzden ked som si kontrovala ovulacne dni, tak tehotensky test som mala negativny, potom som bola na Scan a tam mi vraveli ze moja follikula je 18mm a je moznost sa nam podarit otehu tak sme to s manzelom skusali a tyzden potom som si robila tri tehu testy co mi vysli positivne. No bola som u Dr a tam mi brali odbery a vysledky budem mat na buducy pondelok a dufam teda ze mi budu vediet povedat v ktorom tyzdni som. 😉

gaby0205
24. júl 2009

tak kalkulacka mi vravi ze som v 4 tyzdni ...no ved uvidime co mi povie Doktor..pekny vikend dievcence 😉

miru.j
25. júl 2009

Ahojte babulky!Ako sa mate?Je tu niekto??????

miru.j
25. júl 2009

Nikto?.... ☹

wolfskinka
27. júl 2009

ahojte

dobre ranko po vikende ... zase cely pracovny tyzden pred nami ☹

gaby no supeeeer tak gratulujem, a drzim palce ak dobre ratam tak budes buduci tyzden v 4-5tt😵

nikoleta1411
8. apr 2011

ch

nikoleta1411
8. apr 2011

chcela by som sa spytat bola som na potrate minuly rok a ted sem zasa tehotna je tam nejaka sanca ze keby sem si to dala zasa prec ze by uz nikdy neotehotnila?

p3tra11
8. apr 2011

@nikoleta1411 a preco si sa nejako nechranila?? tu pisu zeny, ktore potratili nedobrovolne a obavaju sa o svoje druhe tehu...
porozmyslaj nad sebou...

emma93
1. máj 2013

@matelko1 Ahoj. pozerám že máš dve krásne detičky, sú naozaj zlatí!!🙂..Už si si niečím podobným prešla dávnejšie, no predsa sa ťa chcem spýtať, že tebe hneď po potrate zase vkladali nové embryjka? Nebáli sa, že maternica je po prvom potrate ešte slabá?Ja som tiež potratila, v 9tt a lekár mi odporučil počkať 3 mesiace, že maternica potrebuje regeneráciu. Ale v tvojom prípade to bolo zrejme iné, keď si bola na umelom oplodnení...ale i tak, logicky mi z toho vyplýva, ž maternica nepotrebuje takú dlhú regeneráciu na ďalšie tehotenstvo. A robili ti aj kyretáž?? Alebo všetko odišlo samo?

matelko1
1. máj 2013

@emma93 dakujem.ano bola som na umelom.prve ivf vyslo a v 7tt ci 8tt som potratila a hned dalsi cyklus som sla znova na KET zo zmrazenych embryi,vyslo to 🙂 ...na kyretaz som nemusela ist,same to pekne odislo a nemyslim si,ze maternica potrebuje 3 mes oddychnut si,neviem...mozno ano ked si bola cistena to je ine,vtedy potrebujes mat pauzu....

ross13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre