Vyšlo vám druhé tehotenstvo po prvom potrate?

aknomis
21. júl 2009

Ahojte, tak chcem sa s vami podelit o skúsenost a poprosit o radu. Pred 2 dnami som potratila... Ale od začiatku... S priatelom sme sice neni svoji, staviame spolu domček a tak sme si povedali, že začneme pracovat na mimču. Nečakane som otehotnela na prvý krát... Mali sme z toho velkú radost, nečakali sme to.. Tehotenstvo prebiehalo v poriadku, žiadne vracanie, len ma občas pobolievalo podbruško. No a v piatok po obede som začala z ničoho nič špinit. Večer to už bolo krvácanie, tak sme zašli na pohotovost a nechali si ma hned v nemocnici. Vyšetrili ma, na sone videli mimi - 9 týžden. Dali mi nejaké lieky, pichli injekciu... V nedelu som išla v nemocnici na WC, stále som krvácala a ked som sa po vyčúraní pozrela do misy, v tej krvi bolo niečo malé biele, taká bublinka. Hned ma napadlo čo to je. Vytiahla som to mierne von z tej krvi, aby som sa lepšie presvedčila. Ano, bola som si na 100% ista, že to je moj drobček.. Kvočala som tam nad nim asi pol hodiny. Nakoniec som šla za doktorom, vyšetril ma a na sone nič nevidel... Moj drobček bol fuč... Pytala som sa na dovod, nevedel prečo, vraj je to bežne, že mohlo byt chybne vajičko, možno spermia, proste genetika. Pustili ma domov. A tak sa teraz bojim o druhe tehu. Doktor povedal, že sa možme o 2-3 tyždne pokusit o dalšie. Chcem sa spýtat, či ste niečo podobné zažili, že prvé tehu nevyšlo, potratila si, a druhé bolo úplne v poriadku. Že to je proste len náhoda.. Alebo sa vam nedarilo ani pri druhom a čo potom...
Trapi ma to, lebo sme toho drobčeka moc a moc chceli, a boli sme velmi radi, že sa nam podarilo otehotniet na prvy krat. Smola, že to takto dopadlo... ☹

zuzka88
22. júl 2009

Ahojte!

My mame v nebicku Anjelicka z 20tt 😔 odisiel necakane a bez priznakov... Pricina neznama a ani nikoho nezaujmala, vraj: To sa stava!
Zmenila som doktora a snazenie sme odlozili, po sestonedeli nabehol normalny cyklu no anovulacny.. snazit nam nedovolili ale v prvom ovulacnom cykle som neplanovane otehotnela 😵 bolo to cca 5 mesiacov po porode
Dnes koncim krasny 23tt a pomaly sa tesime na babtko 😉 Uzivam calibrum mami (pokracovanie calibra babyplan), femibion 800 (stoji za tie peniaze), acidum folicum 2x denne, zelezo, B12 a probiotika. Od 5tt som doma na PN preventivne na "rizikovom" (mam ozaj dobreho doktora)
Musim povedat, ze mi doktor urobil aj to vysetrenie co sa robi az po 2. potrate a zistili mi vrodeny trombofilny stav, nastastie, fraxiparin zatial nemusime pichat

Simonka, myslim si, ze nie je dovod sa obavat druheho tehotenstva aj ked strach uz bude vzdy 😔 , ja by som pockala na prvu MS a snazila sa, no na druhej strane odporucam obehat si doktorov hematologa (to je ta zrazanlivost) a endokrinologa (stitna zlaza), nemas tym co stratit iba sa ubezpecit, ze ozaj bolo prve vajicko zrejme poskodene a druhe uz bude OK a ziadna ina pricina tam nebola

Vsetkym snazilkam vela stastia, drzim vam palceky!!!

Ahoj Wolfi 😉

wolfskinka
22. júl 2009

zuzka ahoj

zuzik tak to cim si si presla ty by som nechcela zazit to muselo byt hrozne ja sa nedokazem psychicky dostat z tych dvoch potratov v 6-7tt , drzim palce aby vsetko bolo dobre a uz mate meno ?

zuzka88
22. júl 2009

Ozaj to bolo hrozne ale ako vies z Anjelikov, su baby co si prezili este asi horsie veci... Ja som toho nasho drobca nedrzala v rukach...
Musim povedat, ze na nohy ma dostalo az druhe tehu, inak by som bola ovela dlhsie mimo..najhorsie bolo, ze sa nam to zazieralo do vztahu a ten je pre mna rovnako podstatny ako babatko
Meno je Luborko 🙂

Vela sil vsetkym buducim maminka!!!!

wolfskinka
22. júl 2009

zuzka no drzim palce ... aby tentokrat bolo vsetko ok

flamenga
22. júl 2009

wolfskinka ja viem tak, že alchemilka by sa mala piť od mrchy do ovu... čiže ked dojde k oplodneniu, tak už by nemala ovplyvniť uhniezdenie, kedže sa po ovu nepije 😕 ale dostala si ma do pochýb 😀 a asi sa vykašlem aj na alchemilku... aj ked ja sa obávam, či príčinou nebola aj moja sliznica... mám ju veľmi "nízku" alebo ako sa to hovorí... mrcha vždy max. 3 dni, aj to slabá... ked som pila alchemilku, tak som mala krámy ako sa patrí 😀 tak ja neviem.... 😖

wolfskinka
22. júl 2009

flamenga mne ju zakazala doktorka pit, povedala, ze v ziadnom pripade, ze je dobra vtedy ked nechces otehotniet, znizuje sance na otehotnenie lebo stahuje maternicu, je dobra na upravu cyklu a na regeneraciu po potratoch alebo porodoch ale nie vtedy ked chces otehotniet, posuvam tak ako mi bolo povedane

flamenga
22. júl 2009

😕 😕 tak to ju potom rozhodne nebudem piť

wolfskinka
22. júl 2009

spytaj sa este na nazor tvojho gyndosa, ale posuvam ako mi bolo povedane v centre na umele oplodnenia

flamenga
22. júl 2009

😖 len čím iným si potom podporím rast sliznice? 😕 Pri bežnom vyšetrení sa ma raz gyndoška každé dve sekundy vypytovala, či nemám problémy s mrchou, že mám slabú sliznicu 🙄 🙄

wolfskinka
22. júl 2009

ale dobre si mi vnukla myslienku, ja ju teraz mozem pit ... ja teraz nemozem otehotniet a na regeneraciu by mohla byt dobra

flamenga
22. júl 2009

ja si asi počkám na prvú mrchu a tak si dám ten ďalší cyklus po mrche pauzu a popijem alchemilku.... nech sa maternička naštartuje 😀

wolfskinka
22. júl 2009

flamenga .. no ja asi zacnem ju pit dnes mam 18 sackov co mi zostalo to mam tak do mrchy ... si poklad dobru myslienku si mi dala

monika0001
22. júl 2009

Ahojte! 😉

flam - ja som si objednala čaj plodnosti.. neskúsiš?

Wolf - Aaaaaaaaaaaaahoooooooooooooooj! ako pokračujete mici?

miru.j
22. júl 2009

Ahojte babulky! Ja tiez pijem alchemilku(zltozelenu).Mne lekarka povedala,ze ju mozem pit,ze neskodi,ale ze ona nieje bylinkarka tak nevie.Mne osobne si myslim pomohla alchemilka k tehu.Moja kamoska,ktora mi alchemilku doporucila,ju pila pred otehotnenim aj pocas celeho tehu i po porode.Lekari jej povedali,ze nebude mat nikdy vlastne dieta lebo ma slabu a poskodenu maternicu,a tak sa na nich vykaslala a sla liecitelke ktora jej doporucila alchemilku zltozelenu.Inak pocula som,ze je este jedna alchemilka(obycajna)a ta stahuje maternicu.Treba dat pozor aku kupujete.Ja neviem ako to je,v kaydom pripade ju budem pit az kym neotehotniem znova 😉

flamenga
22. júl 2009

ja nemám čistú alchemilku, ale kúpila som si už dávnejšie klasický ženský čaj a tam je alchemilka.... 😕 idem pozrieť aká 😀

flamenga
22. júl 2009

🙄 je tam napísané len alchemilková vňať 🙄 🙄

miru.j
22. júl 2009

Ja mam cajik pre tehotne a v nom tiez pisu alchemilka zltozelena vnat,ale mam aj z cajovne cistu alchemilku zltozelenu.Je tam napisane ze regeneruje maternicu,pomaha pri bolestivej MS a upravuje ciklus,napomaha pri bielotoku,vyrazne podporuje plodnost a udrzuje plod v maternici 😝 ...Tak neviem kde je pravda som na pochybach 😔

flamenga
22. júl 2009

ako som písala... ja si skúsim dať tento prvý cyklus pauzu so všetkým, nech sa telo samo spamätá 🙂 dosť, že neprestávam špiniť... už na to nemám nervy 😅 a potom sa uvidí... podľa toho, aká bude táto ďalšia mrcha.. ja mávam celkovo dosť slabé krámy, gyndoška mi tvrdila jeden čas, že mám slabú výstelku maternice (čo vidím aj na krámoch... tri dni se vším všudy...) a keď som jeden cyklus pila poctivo alchemilku až do ovu, tak boli krámy ako sa patrí 😀 cca 5 dní, ale riadne... takže asi na tom niečo bude, že podporuje tvorbu výstelky... ale teraz mám trošku strach ju piť... aby som nezačala ešte viac krvácať.... 🙄

miru.j
22. júl 2009

Flamenga Kolko si po Kyrete?Ja som 13dni.Spinila som 9dni.Teraz nic,ale stale ma picha na lavej strane bruska.V pondelok mi lekarka povedala,ze mrchu dostanem o 4tyzdne 😒 ...uz teraz je neskoro...neviem sa dockat 🙄

miru.j
22. júl 2009

Inak aj ja mam uz 4roky MS len 2-3dni aj zo spinenim.Lekari mi nahovarali,ze je to v poriadku 😠 ...no neviem ci je.

flamenga
22. júl 2009

miru ja som nebola na čistení, lekárka povedala, že nebude vrtať do maternice, kedže som ešte nerodila... vraj sa to vyčistí samo... dnes som si po týždni robila test a je snehobiely, takže hcg by už nemalo byť... ale to špinenie 🙄 šľak ma ide z toho trafiť... ale zajtra idem na kontrolný odber, tak uvidím, čo mi povie... už som si nasadila ascorutin 😅

miru.j
22. júl 2009

A kedy sa Ti to stalo?Aj Ta daco boli?Teda okrem srdiecka tak ako mna ☹

flamenga
22. júl 2009

miru minulý týždeň v piatok sa rozbehla mrcha 😔

miru.j
22. júl 2009

Ja idem het babulky,synator chce na net.Tak Papa

miru.j
22. júl 2009

Je mi to luto ☹ Neboj nabuduce nam to vide vsetkym. 😉 Oktober to isti 😉 Pa

zuzka88
23. júl 2009

Ja som mala MS vzdy len 2-3 dni, obcas 4 aj so spinenim, myslim, ze to by nemal byt problem, hm?

Krasny slnecny den vsetkym zienkam!

jarulai
23. júl 2009

ahojte babulky,
možem sa niečo spýtať? prešla som vás len tak zbežne, ale pozerám, že preberáte alchemilku. musí sa piť už od 1DC? nevadilo by, keby ju začnem piť teraz na 6DC? nechcem niečo zase dovrzať.viete mi niektorá poradiť? vdaka 😉
a držím nám všetkým paste, aby to každej už na další raz vyšlo

cukor
24. júl 2009

jarulai.....normálne pi ten čaj každy den.....netreba z toho robit vedu....sú to len bylinky a nie nejaké lieky....určite ti uskodit nemôžu.... 😉

wolfskinka
24. júl 2009

ahojte babenky, dobre ranko

vcera som akosi nestihala, ale ani ste toho moc nepopisali

monika0001 caviky kde si sa stratila dlho som ta nevidela

matelko1
24. júl 2009

ahojte baby.mozem sa k vam pridat?
ja som v maji vo 4tt potratila-po umelom oplod. a v juni som sla zase na vklad na KET,vkladali mi 2 embryjka a teraz cakam trojky,jedno embryjko sa rozdelilo a doki v centre mi odporucil zredukovat plody 3 na 2.takze som na vazkach a neviem co mam robit,neviem sa rozhodnut.
uzivam kyselinu list.duphaston a vit E a picham si injekcie proti zrazaniu krvi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre