Vyvolaný pôrod v 21. týždni tehotenstva. Prišli ste o bábo tak skoro?

hedunecka
8. okt 2006

ahojte babenky citala som vase temy ako dlho cakat ale chcem sa spytat ja som v 21tt a musim ist na vyvolavany porod lebo malemu zistili zavaznu vadu/nie geneticku/ako mam dlho cakat lebo ja to vlastne budem rodit a nejdem a ziadny vykrab..prisli ste o babatko niektora tak neskoro ako ja??ako ste prezivali ten porod??prosim poradte.

janula.k
22. jan 2009

Babulky, vsetky, co ste museli takymto niecim strasnym prejst, velmi drzim palce, nech ste coskoro znovu tehulky, ale HLAVNE, nech donosite zdrave babatka. Az ma pri srdci boli ked toto citam... 😔

lenkove
22. jan 2009

Babulky,
moja svagrinka to zazila tiez dvakrat 😔 😔 nastastie medzi tymi dvoma tragediami im pozehnali krasnu dcerusku. Ona uz ma 3 roky, ale mala mat 5 rocnu sestricku a surodenceka este v brusku.. Svagrinej lekari tvrdia,ze je to oslabeny krcok maternice, ale mne sa to akosi nezda.. ci to nie je nieco ine... a vravela,ze ten druhy bol najhorsia vec v jej zivote 😢 😢 omnohoviac bolestive ako naozajstny porod 😢 😔
aj ja chcem verit, ze vy vsetky budete mat este miminecka, velmi vam to prajem...

lenkove
22. jan 2009

aha,
a to cakanie, vraj je to individualne, este jej nechceli povedat kolko..

weja
23. jan 2009

jani - aj tebe drzim palce, nech mas coskoro zdrave babo v brusku... 🙂
lenkove - dakujeme za povzbudenie... ktovie, preco sa taketo veci stavaju... 😔 aspon ze ma svagrinka doma jednu malu princeznu... 🙂

mirusa78
23. jan 2009

Kocky aj ja Vam vsetkym velmi drzim palce, nech nam to konecne vynde. My sa chystame na druhe babo presne tak o mesiac po dalsej MRCHE. Ja skutocne musim este ten mesiac pockat, koli tej jazve na maternici po cis.reze.Najhorsie na tom vsetkom bolo to ze ja som nevedela riadne porodit , tak ma museli rezat. Udajne ovela lepsie je ked sa ten porod vyvola, zena porodi a maternica sa postupne stiahne a potom pokojne moze skusat otehotniet znova, pricom ja musim chodit na ultrazvuk a sledovat ranu na maternici ako sa hoji. Mne povedali, ze hojenie trva tych 6 mes.ale mam teraz velmi dobru gyn. a ona mi tiez pov. ze je to vsetko skutocne individualne, ba dokonca niekedy aj po 6 r. po dalsom cis. reze este nasli na maternici stehy. Ona ich nazvala neakym specialnym nazvom ako sa presne to sitie vola a skutocne vraj niekomu sa hoja a sami padaju aj po 2-3 mesiacoch a niekto ich tam ma neskutocne dlho.Ja mam za sebou jeden hormonalny profil este jeden a jeden ultrazvuk vo february a potom uz len modlikat sa aby som znova bola tehu. Aj ked sa toho teraz po tom vsetkom velmi obavam, ale jedno viem urcite, ze aj po tej velkej bolesti a strachu ktory som prezila tuzime po nasom ANIELIKOVY.

didi35
8. máj 2017

Prosim vas, ako prebieha indukovany porod v 21. tyzdni? Porod nastane v ten isty den? Babatko mi zomrelo v brusku, zajtra mi idu vyvolavat, dakujem

didi35
8. máj 2017

Nikto nic? Ziadne skusenosti? Dakujem!!!

zizana
9. máj 2017

@didi35 moc moc mi to je ľúto. Prežila som to pred dvoma rokmi. Vyvolávali mi pôrod v 17 tom týždni. Budú ti dávať čipok do krčku, plus injekcie na vyvolanie kontrakcii a potom ešte kyretaz v celkovej anestézii na docistenie. Držím ti palce aby si to zvládla aj keď je to veľmi ťažké. Kľudne napíš.

didi35
9. máj 2017

@zizana dakujem, trpim ako kon, uz mi dali 2 injekcie, zajtra sa pokracuje...☹

didi35
9. máj 2017

@zizana
Na kolky den si porodila? Vraj to rozbehnutie mize trvat aj par dniiii 😨

zizana
9. máj 2017

Úplne s tebou sucitim. Možno sa to rozbehne a bude to rýchlo za tebou. Mne dali vyvolávacku o 8 ráno a 13 30 som mala za tým. Najmilosrdnejsia je tá anestézia, vtedy aspoň človek na chvíľu zabudne😢

didi35
9. máj 2017

@zizana tak to si dobraaa!! Mne povedali ze do 24 hodin a niekedy sa trapia aj tyzden. To si neviem predstavit

zizana
9. máj 2017

@didi35 neboj to nebude tvoj prípad. Máš už nejaké detičky?

didi35
9. máj 2017

@zizana hej, dve

didi35
10. máj 2017

@zizana a aj ti povedali, preco zomrelo? Ci bolo geneticky zdrave? Pohlavie? Ty si ho chcela vidiet?

zizana
10. máj 2017

Aj ja som mala doma dve keď sa to stalo. To čo mi zomrelo v brušku bolo dievcatko. Testy ani patológia nepotvrdili žiadnu genetickú vadu. Teraz už mám polročneho chlapčeka.

didi35
10. máj 2017

Rano to zo mna vypadlo same v sprche, uplne bezbolestne, som taka vdacna, ze v tejto situacii co som, to nemohlo dopadnut lepsie! Priroda to za mna vyriesila! Bolo to uz nejaky cas odumrete, takze nemozu kultivovat bunky kvoli genetike. Nic sa nedozviem, ani pohlavie. Tak to respetujem, ze to tak je. Diiiik za podporu 😘

Podla mna to bolo dievcatko, mam dvoch chlapcov, no tak ale co uz... Tvoje deti vedeli ze cakas? Ako sa s tym vyrovnali? Moje uz vedeli, musim im to oznamit! Tak velmi sa tesili!!!!

sara700
8. okt 2017

Ahojte baby..chcem sa tiez podelit o tuto smutnu skusenost..pred 2tyzdnami som porodila mojho chlapceka v 23tt..mal trizomiu 18 Edwardsov syndrom nezlucitelny so zivotom tak sme sa rozhodli teh.ukoncit..mozno by aj prezil porod ale urcite by skor ci neskor zomrel..a nezvladli by sme nase dieta pochovat..este pri 4dnovom vyvolavani stale zil a kopal..zomrel ihned po porode mal len 300g..uplne cely bol vlastne v poriadku iba mal krive rucicky a cisty na mozgu..jeho diagnozu potvrdila amniocenteza a aj ultrazvuk..porod bol velmi kratky ale uplne strasny..mala som velmi slabe kontrakcie..tak mi ho doktorka vyslovene vybrala z tela..nedalo mi nepozriet sa na neho..mala krasna fialova babika..nikdy som nevidela nic ubohejsie ako to moje babatko..plakala som tyzden uplne vkuse..teraz sa s tym uz pomalycky vyrovnavam..vdaka mojmu muzovi a mojim dvom zdravim detom..vsetko sa to vlastne stalo mojim vekom nakolko uz mam 40.
Na genetike mi vraveli ze je to proste nahoda ktore sa v mojom veku deju castejsie..no ze mozem este kludne otehotniet nestava sa ze by sa to stalo dva krat..riziko tu isto je tym vekom.
No moje tehotenstvo bolo uplne bezproblemove som uplne zdrava..tak ze ked chcem mozem skusit o pol roka znova.
Aj to ze som ho porodila spontanne mi dava sancu znova otehotniet a aj donosit dalsie dieta..aj moje dve deti sa narodili uplne bez problemov a spontanne..ja sa iba bojim tych genetickych poruch..baby isli by ste dotoho este raz po tejto skusenosti a v mojom veku..riziko trizomii v mojom veku je 1:30..mozno tym ze sa mi to uz stalo tak aj mensie..proste 1vajicko z 30tich moze byt slabe a geneticky vadne..poradi niekto???

didi35
8. okt 2017

@sara700 Mne sa to stalo v maji a uz som zase tehotna, koncim prvy trimester. Verim, ze vsetko bude tentokrat ok. Otehotnela som mesiac po sestonedeli. Mam 44 r. Drzim palce aj tebe!

sara700
8. okt 2017

@didi35 tak to faakt..no to si ma potesila..ani ja nebudem cakat pol roka..a ani sestonedelie som nedodrzala ale davame si pozor este..pockam tak 2 mesiace..ved sa citim uz teraz uplne dobre..len sa bojim aby som potom nepotratila..nech sa mi ta maternica uplne zotavi..no ale mas obdiv u mna ja som myslela ze len ja som taky blazon..a ty tiez uz asi mad deti..no ked som bola teraz v nemocnici bola somnou na izbe jedna zienka..mala 42a este nemala deti..2 krat za sebou potratila a vlastne preto bola v nem..aby jej zistili pricinu..tak jej nejak laparoskopicky skumali maternicu..to ma presvedcilo ze ked sa ona tak snazi mat prve dieta..tak ja to este raz zvladnut musim..a mozem sa opytat tvoje babo co si o neho prisla malo tiez geneticku poruchu??

didi35
8. okt 2017

@sara700 Nikto nevie, preco zomrelo v 16tt, zistili mi to az v 20 tt. Kvoli tomu, ze plod uz bol dlho odumrety, nedalo sa nic kultivovat, ani pohlavie neviem. Pitva nepreukazala ziadnu pricinu, ale asi sa obmedzili len na nevyhnutne, lebo sa uz nic nedalo zistit.

Nam sa to podarilo nahodou a ked babo odislo, strata bola velka, tak sme do toho isli uz uplne vedome. Deti nic nevedia, stale si myslia, ze som stale v tom istom tehotenstve. Ako naschval sme im to povedali aj rodine a o tyzden sa to stalo... Akurat sa im cez leto zdalo, ze mi schudo brusko...😉

Nech si kazdy mysli svoje, tiez som sa prvykrat bala reakcii okolia, aj mame som sa to na jar hanbila oznamit a teraz to uz neriesim. Poviem jej to cca o 2 tyzdne.

Mam kamosku v mojom veku, ktora teraz nasla zivotneho partnera a planuje otehotniet. V maji sme mali stretavku a mam 3 spoluziacky, ktore este planuju svoje prve dieta v 44! Akurat dvom sa nedari a jedna nema partnera.

Pokial sa moje dieta chce do nasej rodiny narodit, tak si nebudem ani robit vycitky svedomia, ze budem mat 50 ked pojde do skoly.

Asi budu rozne reskcie, ale ja som pevne rozhodnuta, ved som to tak chcela, tak sa teraz nebudem skryvat 🙂

juliet86
8. okt 2017

@didi35
@sara700
Baby mate nejaku fintu ako sa vam dari v tak malom pocte cyklov otehu?? Ako casto mavate sex? Alebo si merate teplotu alebo robite nieco speci? Ja mam 30 a kde nic tu nic. Dakujem ;)

didi35
8. okt 2017

@juliet86 Ja ti veru neporadim, vzdy som otehotnela na prvykrat, doteraz si pamatam datumy... Ja nemam problem otehotniet, skor donosit....

sara700
8. okt 2017

@juliet86 ja tiez ziadne finty..sex veelmi casto a vzdy cez ovulaciu tak okolo toho 10teho dna od zaciatku menstruacie..nikdy som si teplotu nemerala..ani necitim ovulaciu tak neviem presne..so synom som otehotnela presne 12den po men..mala som 32..a teraz asi ten 10den po..nikdy som to nerobila tak nasilu ze robim dieta..psychika tiez robi svoje..toto bolo moje 5 tehotenstvo..prve 23r..potom som otehotnela rok na ti potratila som v 6tyzdni..potom v 30r..potratila som v 5tyzdni..no a potom hop a zdravy syncek uplne bez komplikacii..no a teraz tehotenstvouplne bez problemov..ja uplne zdrava len malinky geneticka porucha..ked mas 30..nemal by byt problem len trpezlivost..a milovat sa co najviac s chutou😜..moja kamoska ma 26 a tiez sa snazi uz vyse roka..vraj jej doktorka dala niake lieky na plodnost asi niake hormony

sara700
8. okt 2017

@didi35 tak to je nase zdravotnictvo..a krvne testy screening si mala ok??.lebo ja som na uzv..v tom 12 tyzdni..mala vsetko ok..nt bolo 1.7..aj nosova kosticka..hybal sa kopkal..vsetko ok..tak vylucili Downou syndrom..no potom v 15tyzdni som mala pozitivny screening..uplne na vsetko velmi nizke afp..aj hcg..tak som isla hned na morfoligicky utzv..tam bol uplne v poriadku srdiecko..mozog..no uplne vsetko videla som ho ako sa krasne hybal vrtel..no nakonci uzv..mi doktor povedal ze ma zvlastne rucicky..skratene slachy ci co..aj ja som to videla mal ich ohnute..tak som isla na amnio..a tam sa zistil ten chromozom 18navyse..povedali mi ze sa pravdepodobne narodi lebo ma srdce aj pluca v poriadku..ale urcite zomrie...preto bolo velmi tazke sa rozhodnut co dalej..googlila som vsetko o tom..asi by som uz aj spromovala z toho..zistila som ze tie deticky nevedia sami papat ani dychat..velmi tazke postihnutie..jedna mamicka mi pisala ze mala synceka s tou diagnozou..zil pol roka a smrt bola jeho vykupenim..tak som sa rozhodla to nase trapenie ukoncit..verte mi ze to bolo najtahsie rozhodnutie v mojom zivote a este aj teraz niekedy rozmyslam ci som mu nemala dat sancu na zivot aspon mu dat lasku vypusinkovat..mam aj vycitky..no ked si vzdy pozriem videa tych deti ako trpia..zas verim ze som preneho urobila to najlepsie..no nikdy naneho nezabudnem a budem ho lubit.

didi35
8. okt 2017

@sara700 screening vysiel zle, riziko trisomy 18 1:2, amnio som odmietla, dala som si tie trizomy testy z krvi, vysledok bol neinformativny, nedalo sa nic urcit, nenasli v mojej krvi dost dna plodu, tak mu vratili peniaze... Bola som v strese. Pohyby som necitila, a potom sa zistio, ze zomrelo uz v 16tt, cize uz v case trizomy testov...

Odplakala som si to v nemocnici, teraz sa snazim pozerat dopredu

zizana
8. okt 2017

@didi35 to je super správa. Teším sa s tebou.

sara700
8. okt 2017

@didi35 tak potom moj nazor..je ze tiez mohlo ist presne o trizimiu18..lebo mi vraveli na genetike ze 95%..takych plodov umieraju este v brusku..a ja som mala screening presne riziko trizomie 18 1:2..a teraz si uz bola na prvom screeningu?

didi35
8. okt 2017

@sara700 este nie, pojdem buduci tyzden

juliet86
8. okt 2017

@didi35
@sara700 nuz viem ze obe mate svoje yazke veci a straty za sebou ale v dobrom pbdivujem ze to otehu vam tak krasne ide nech tak vychadza i to ostatne prajem!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre