Som závislá na synovi

tinaslukaskom
15. dec 2017

Ahojte. Urcite kazda z Vas lubi svoje ratolesti 🙂 aj ja lubim svojho rocneho syna, ale mam pocit, ze zacinam byt az velmi naviazana na neho a neviem ako dalej. Som s nim v podstate stale, kedze do prace nechodim, a neviem si prestavit ze by som mala ist bez neho napr.na nakup, alebo niekde si vyrazit. Aj ked sa niekto ponukne, ze ho postrazi tak nechcem, ta predstava ma znervoznuje az hneva, ze mi ho chcu zobrat. Manzel mi hovori ze som sa zmenila, ze uz nikam spolu nechodime ani ako rodina, a ked uz aj niekde ideme tak som stale zamracena...ale to preto lebo vidim ako sa ludia prihovaraju a bavia s malym,v tom momente mam sto chuti im vynadat. Ja viem je to strasne, tak ale co dalej? Je mi luto ze som taka zavisla na malom, ale ako to zmenit? Co si o tom myslite? 😖

tinaslukaskom
autor
16. dec 2017

@sense manzel mi pomaha snazi sa ako vie 🙂 je mi oporou i ked niekedy sa az cudujem ze ma uz neposle kade lahsie za to ako sa spravam...

tinaslukaskom
autor
16. dec 2017

@perdiem to je v poriadku ja beriem kazdy nazor, takze nikto ti nenalozi 🙂 mas pravdu, dnes sa porozpravam s manzelom, skusim to dat do poriadku, vstupit si do svedomia, snad vsetko dobre dopadne. 🙂

rebeka7501
16. dec 2017

Ak to nezačneš riešiť s odborníkom skončí to zle (milenka, "ceckavé" dieťa bez kamarátov, v neskoršom veku nesamostatné, bojazlivé....) Prepač ale to, ako sa chováš je choré. Tzv. skleníkové dieťa.

tinaslukaskom
autor
16. dec 2017

Dakujem vam za nazori, velmi mi pomohlo ,,porozpravat,a vypocut,, si aj nieco ine ako moje svedomie ktore ma drzi doma pri malom 🙂 verim ze to vyriesim, zatial skusim bez odbornej pomoci no a ak sa do mesiaca nic nezmeni tak to sa potom asi buse musiet riesit inak .🙂 este raz vam vsetkym dakujem. Naozaj ste mi pomohli vsetky 🙂 pekny den vam prajem.

angel993
16. dec 2017

@tinaslukaskom ja ti nebudem radiť, lebo ešte nemám skúsenosti. Keď som otehotnela, švagriná mi ako prvé povedala, že keď sa bábätko narodí mám ho od začiatku dávať cudzím, aby si zvykalo na iných ľudí. A pritom ona svoju 4 ročnú berie so sebou aj na wc, lebo ona by vraj plakala, keď ju nevidí. Mne už len pri tej myšlienke vlasy vstávali, nie nebudem ho dávať hneď cudzím, dieťa potrebuje matku. Ja som už teraz úzkostlivá, takže si vôbec nemyslím, že to je niečo hrozné, podľa mňa to postupne príde, ako bude synček starší, samostatnejší.

bees
16. dec 2017

@tinaslukaskom ja som bola uplne rovnaka a teda mi to nepride nenormalne. skor mi pride nenormalne, ked matka zveri malilinke dieta niekomu na strazenie. ja som konala velmi pudovo. ked mi bolo proti srsti dat svokre kocikovat, nedala som. predstav si ako je to v prirode, ked sa priblizis k mladatu, jeho matka by ta v zuboch roztrhala. postupne to u mna prechadzalo, ako aj maly zacinal byt viac rozkukany, samostatnejsi, neboj, prejde to, ked na to pride cas ;)

zinica
16. dec 2017

Necitala som iné komentáre, no ubezpečujem ťa, že to prejde, dá sa to do normálu. Ja som si nevedela predstaviť, že by som odišla od deti na pár hodín, nieto že by som ich dala do škôlky. A prišlo obdobie vzdoru pred druhými narodeninami a ver mi, že som so slzami radosti zatvárala dvere bytu, keď som mohla utiecť aspoň do obchodu a manžel ich pol hodinku postrážil a škôlky sa už nebojím, už o nej snívam 🤣. Vôbec ničím sa netráp, príroda si to zariadila veľmi dobre 😜.

rebeka7501
16. dec 2017

@tinaslukaskom držim palce 👍 pozitivum je, že si to uvedomuješ.

alaguema
16. dec 2017

@tinaslukaskom Aj ja som naviazaná na deti, ale to, čo opisuješ, je choré. A najviac tým uškodíš svojmu dieťaťu. Ty nie si len emocionálne závislá, ty aj hrozne žiarliš. Ak to nebudeš riešiť, znenávidíš všetkých, ktorí sa k nemu priblížia? Chudák chalan...veď bude mať kamarátov, kamarátky, lásky, frajerky...a raz aj ženu, ktorá bude preňho dôležitejšia ako všetky ostatné vrátane teba.

sense
16. dec 2017

@tinaslukaskom a mas aj pri nom pocity ze ti berie syna?

tinaslukaskom
autor
16. dec 2017

@sense pri manzelovi nie. Dnes som sa s nim porozpravala, pri kavicke povedala mu co je vo veci, a povedal ze mi pomoze, ze sa nemam bat a ze vsetko bude v poriadku.🙂

asia83
16. dec 2017

Úplne vás chápem. Ja som na tom rovnako. Už mám pocit, že si niečo splácam z minulého života, lebo mám nenormálne výčitky keď malú nechám čo i len na sekundu bezo mňa. Už som rozmýšľala, či to nie je tým, že som ako malá do jaslí chodila a pamätám si ten pocit bez mamy, aká som bola nešťastná a nechcem, aby toto moja dcéra zažila. No proste vám rozumiem a nemyslím si, že robíte niečo zlé. Ešte je malý. No určite ho treba dať v troch rokoch do škôlky, to pomôže. Ja sa na to spolieham.

sense
16. dec 2017

@tinaslukaskom tak to nebudes na tom az tak najhorsie....dolezite je ze si to uvedomujes a ze chces na sebe nieco zmenit....zacni po chvilkam osamote s manzelomm , potom s babkymi...atd ...pride do fazy separacnej uzkosti a nebudes sa moct ani len vycikat v klude aby za tebou neplakal...

viellik
17. dec 2017

Je fajn, že si si to aj takto sama uvedomila. Treba sa o tom porozprávať s manželom a možno ho aj poprosiť o pomoc. Bude to zo začiatku ťažké ale tréning robí majstra takže by ste mohli najprv ísť spolu sami dvaja na nejakú kratšiu prechádzku, potom do kina, na večeru a snaž sa stále na malého nemyslieť stále, buď duchom prítomná. Ale ak je to tvoje prvé dieťa tak to nie je až taká rarita, veľa mamičkám sa to stáva 🙂

mihula
17. dec 2017

no a potom ty budes jedna z tých svokier,ktora sa svojho syna ani v dospelosti nevzda,žiarliva na svoju nevestu,že jej ukradla.
Citame tu predsa taketo stažnosti mladých žien

andulka126
6. jan 2018

@tinaslukaskom moje babo ma pol roka,od neho chodimvypýtať prec kazdy mesiac na 2h co chodim na kozmetiku...inak som s nim nonstop,ked sme niekde a chcu si ho vziat som permanentne na nich nalepena...mozno som naviazana na maleh preto lebi prve dieťatko som potratila ,cakali sme dlho na tento poklad...mnohí mi hovoria,ze od toho momentu ako sa mi maly narodil som sa zmenila...ale neriesim, je to moje vytuzene dietatko a chcem byt stale s nim., ziadneho psychologa nepotrebujem viem co robim, takze nevidim na tom nic zle...

mijunik
24. máj 2018

@tinaslukaskom ahoj, naďabila som na túto tému a chcem sa spýtať, ako saTi podarilo "osamostatniť sa" od synčeka. Už ho "požičiavaš" bez problémov? Zvládaš, keď ho stráži niekto iný, než Ty a Tvoj manžel? Veľmi Ti fandím, nech sa Ti to podarí tak ako považuješ za najsprávnejšie. ☺️

tinaslukaskom
autor
29. máj 2018

@mijunik ahoj ťažko je to teda 🙂 porozpravala som sa s manželom, a povedala som mu že aký mám ,,problem,, že nedokážem byť bez malého a neznesiem keď je niekto pri ňom ... tak ten mi povedal, že si mám zájsť buď niekam na nákupy alebo sa prejsť jednoducho nech mu necham malého....a tak som šla vratila som sa asi o 3 hodiny a keď som prišla domov, tak.... všetko bolo v poriadku 🙂 maly bol spokojný, najedeny, prebaleny. 🙂 tak som si to začala pomaly uvedomovať že byť bez malého sa da že to zvladnem aj ja aj drobec. a to som nevedela ze kym som nebola doma sa stavil na navstevu aj dedo takze som nevidela ako ho berie na ruky co mi asi tiez dost pomohlo 🙂 (co oci nevidia srdce neboli) :D ale teraz uz je to omnoho lepsie, manzel berie syna bicyklovat sa, prejst sa, k starym rodicom a ja?! ja mavam chvilky pre seba /vana, nechty, konecne tepla kava :D , film a tak... ) takze snad to bude uz len lepsie, lebo pravdu povediac niekedy mam este take stavy ze MALY JE LEN A LEN MOJ :D ale uz je to velmi zriedka asi podla nalady 🙂 tak drzte palce 🙂 ahoj a pekny den. :-*

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre