Zažil tu niekto potrat v 31. týždni?

kvetinka9811
6. sep 2009

Dobrý den chcela by som sa opýtať že či už nikto zažil potrat v 31 tt ževraj je o spontánny potrat ja som ho zažiala a rada by som počula aj od vás ako to prebiehalo a dôvody prečo sa to stalo.U mna je to veľmi čerstvé a preto to nerospisujem Dakujem za odpovede.

buba08
24. sep 2012

@lulu319 ja som mala obidva potraty v 8 tt, takze pricina sa u nas nezistila,dr. povedal, ze nevie preco sa to stalo, na geneticke testy (ja aj manzel) sme boli v Kosiciach

buba08
24. sep 2012

@lulu319 vy ste kde boli na genetiku?

lulu319
24. sep 2012

@buba08 tak mne vyvolali pôrod v 19tt kvôli tomu ze maličká bola chorá a bolo to nezlučiteľné zo životom...a...a vam brali vzorku aj z bábätka?aj my sme boli v košiciach.mne zatial kázali brat kyselinu llistovu a potom ked pridu druhe vysledky tak mi doktorka nieco predpise.

stana80
24. sep 2012

Ahojte zienky je mi luto co sa nam stalo.Tu je moj maly-velky pribeh..Neviem co sa stalo,v pondelok 27.08 som bola na kontrole vsetko je v poriadku,o tyzdem pridite zasa ak sa nevypita sama na svet vypiseme papiere do nemocnice(slova doktora)tak vravim v poriadku,od pondelka som mu mala volat ako sa citim,vsetko bolo dobre citila som sa super,mala kopala sa urcite tesila vom este aj vo stvrok vecer,a v piatok 31.08 o 6.00 rano my odtiekla hlienova za. okolo8.00 som volala dr.ze uz odysla zat. ale voda este nie,tak on vravi pockajte este chvilu a zavolajte mi okolo 11.00 ze co ako.ale bolo 8.45 a uz aj voda odtekla tak mu zas volam on ze mam ist uz do nemocnice,ze zacal porod.No a tam som uz nemala ziadne odozvy srdiecko jej uz nebylo najhorsie na tom je ze som ju musela normalne porodit a to v sobotu 1.09 o 4.50 merala 52 cm.vazila 3430g ,neviem preco co sa stalo,preco ma moja Zarinka opustila.Neviem ako mam dalej zit?Je to take tazke!

buba08
24. sep 2012

@lulu 319 nie vzorku nestihli zobrat, lebo to uz bolo velmi v rozklade a zaroven som mala akutny stav, hrozilo mi vykrvacanie, tak sa to muselo robit hned (som z maleho mesta), chcela som ist na cistenie do KE, kde by mi to dali aj na genetiku, ale kedze som bola velmi akutna (strasne bolesti, masivne krvacanie), tak sme museli ist do nasej nemocky

buba08
24. sep 2012

@stana80 je mi naozaj velmi luto, co sa ti stalo, ani neviem co napisat. Mojej spoluziacke zo ZS sa stalo to iste cca pred mesiacom a je to hrozne, co sa v zivote stava. Neviem si ani predstavit ako sa citis, drzim palce, aby dalsie tehotenstvo bolo uspesne a ty si mala znovu radost zo zivota, aj ked teraz prezivas asi najhorsie obdobie svojho zivota.
Drz sa a myslim na teba.

maryennn1
24. sep 2012

@stana80 ach bože, moja, až mi stislo srdce, je mi veľmi ľúto čo sa ti stalo, nieto na to slov, snáď len prianie, aby tá bolesť, ktorú teraz cítiš, bola jedného dňa aspoň znesiteľná. och je mi do plaču...

moka27
24. sep 2012

ahoj kočky..je velmi smutné cítat tieto riadky...mne sa stalo nieco podobné pred tromi mesiacmi.... ☹ bola som v 24 týždni a musela som moje dievcatko porodit pretože mala vývojovu vadu srdiecka....dufam že sa teraz na mna z hora pozerá a co najskor mi pošle dalsie bábätko kt bude v poriadku....

stana80
24. sep 2012

Dakujem Vam zienky,zo srdca dakujem.Vsetky to mame tazke,t potrebuje len cas a silu naucit sa s tou bolestou zit.Ja osobne nemam chut dalej kracat tymto svetom,chcem zaspat a byt s dcerkou aspon na chvilu.Dnes ma pustili z nemocnice domov,ked som zbadala Zarinu izbu,ako keby nieco vo mne umrelo,ono uz umrelo snou a dnes dalsia cast ,teraz citim len take prazno..............Lubim Ta Zarinka moja.............

mayca20
24. sep 2012

ahojte, je mi ľúto každej ženy, ktorá sa teší na svoje bábätko a dopadne to takto. Sama si to neviem predstaviť. Až mi prechádza mráz po chrbte. Držím Vám palce..

moka27
24. sep 2012

este som sa chcela opýtat, možno trosku nevhodne, je tu niektorá kt. sa po krátkej dobe po potrate podarilo otehotniet znova?

lulu319
24. sep 2012

@buba08 nam malinkej zobrali vzorku z nozicky tak tam to vyslo ok uz len aby krv nam vysla dobre.a teraz sa snažíte o bábätko?
@stana80 je mi to velmi ľúto to musi byt hrozne uz odratavate minúty kedy budes držať dieťatko rukách a nakoniec ich mas prázdne... Je mito ľúto ale co ti ostava iba byt silna a hlavne maj oporu v manželovi a neopúšťa sa!

buba08
24. sep 2012

@lulu319 este sa nesnazime, lebo ma cakaju vysetrenia v Lubochni na endokrinologii a na hematologii v Martine, takze zatial cakame na terminy ☹

lulu319
25. sep 2012

@buba08 a to na tej hematologii to tam co budú zisťovať?mňa tam neposlali...na endo chodím aj ja niekedy som brala antikoncepciu a ked som ju vysadila hormóny mi ostali ako keby ju stale beriem...tak mi predpísal euthyrox a hned po 2ms som ostala tehotna. b

nevestickaaaa
25. sep 2012

@lulu319 určite to bude dobré, zrejme tam naozaj veľkú úlohu zohrala psychika a stres... Nám sa predtým podarilo na prvýkrát, bola by som rada, keby to aj teraz tak bolo 🙂
vy ste sa snažili dlhšie?

nevestickaaaa
25. sep 2012

@moka27 je na MK veľa dievčat, ktoré otehotneli krátko po potrate, tiež som po tom pátrala a je ich tu dosť aj so šťastným koncom, takže hlavu hore 🙂

@stana80 veľmi ťažko sa tieto riadky čítajú, neviem si ani len predstaviť aké to musí byť si to prežiť. Viem, že tomu teraz neveríš, ale bude lepšie. Prejdú návaly plaču, len treba vydržať a plakať koľko len budeš potrebovať. Neprežila som si to čo ty, takže sa nebudem tváriť, že viem aké to je. Neviem a nevie to nikto, kto si to neprežil... 😔

lulu319
25. sep 2012

@nevestickaaaa tak to dúfam aj ze vsetko dopadne dobre a budeme mat zdrave bábätko ...keby je to na mne tak by sme sa uz aj snažili len manzel je ten co ma pevnú volu a čakáme na tie vysledky ako dopadnu ci nam nieco napíšu lebo geneticka spomínala ze zdvojnásobí dáku neviem coho ale asi kyseliny listovej ...tak počkáme a este len 7 tyzdnov prešlo od potratu ...

nevestickaaaa
25. sep 2012

@lulu319 áno, chlap to vždy berie tak racionálnejšie, lebo on nemá tie hormálne potreby ako my, ženy 🙂 môj to tiež až tak veľmi nechápe, ale je dobré, že nás držia týmto smerom trošku skrátka 🙂
ja sa veľmi bojím, aby sa to nezopakovalo, ale mojim hormónom je to proste jedno a srdiečko túži po bábätku...

lulu319
25. sep 2012

@nevestickaaaa presne chlapy to maju vo všetkom zjednodušene ...ale to je asi udel nas zien ze mame ine pocity ako chlapy...tak ten pocity strachu tu asi ostane az kym sa bábätko nenarodi aspon v mojom pripade...a tvojmu bábätko co bolo?ak sa môžem spýtať.

nevestickaaaa
25. sep 2012

@lulu319 no u mňa je práveže najhoršie to, že môjmu bábätku nebolo vôbec nič... narodilo sa zdravé a "živé", len sa narodilo v 24 tt a nevedeli ho zachrániť. Rozbehol sa u mňa nečakane skoro pôrod a už sa s tým nedalo nič robiť. Ten predčasný pôrod bol zrejme spôsobený nejakou infekciou, ktorú som tam mala, ale nikdy mi to nikto nepotvrdil na 100%...

lulu319
25. sep 2012

@nevestickaaaa tak to je najhoršie ze clovek chce vedieť ze preco a ani doktori nevedia povedat!a vlastne porod mal taky rýchli priebeh ze tomu nevedeli zabrániť?

nevestickaaaa
25. sep 2012

@lulu319 áno, bolo to veľmi rýchle, na obed som prišla na pohotovosť s jemnými bolesťami a o 17.00 hod. som porodila. Aj lekári sú žiaľ iba ľudia a nevedia všetko... mne príde, že tehotenstvo je pre medicíinu ešte nie veľmi jasné, môže sa stať čokoľvek a tak ako sa stalo aj stanke80, jednoducho bábätku prestane biť srdiečko a nikto nevie prečo. Stáva sa to v každom štádiu tehotenstva a lekári tomu nevedia nijako zabrániť a nepoznajú dôvody takýchto smutných udalostí.
My už iba musíme veriť, že my máme svoju dávku nešťastia už vybratú a už bude všetko v poriadku a my budeme šťastné maminy...

katasa
25. sep 2012

my sme prišli o Martinka teraz v septembri v 25tom týždni 😢

buba08
25. sep 2012

@lulu319 neviem čo budú zisťovať, dr. mi ešte nenapisala výmenný listok

nevestickaaaa
25. sep 2012

@katasa je mi to veľmi ľúto a čo stalo Martinkovi? Ty si v poriadku?

lulu319
25. sep 2012

@nevestickaaaa viem ze lekári su tiez len ludia ze nevedia predpovedať co sa stane ...tak ako si napísala musime verit ze nása dávka nešťastia je vyčerpaná ...ale musim sa priznat modry koník mi po psychickej stranke dost pomohol,vtom ze som nasla niekoho kto to tiez prezil a dokaze pochopit co prežívam (podobne osudy)
@buba08 a ani si neskusia zist na nete co tam budu vyšetrovať?

buba08
25. sep 2012

@lulu319 ja mám uz 4 roky potvrdeny trombofilny stav, ked som bola tehu, tak som si pichala fraxiparin, ale ani to nezabranilo potratu, tak teraz ma hematologicka posiela na nejake specialnejsie vyšetrenia, povedala mi len, že mi budú robiť vyšetrenie na syndróm lepivych dosticiek a ďalšie mi nechcela konkretizovat, že všetko mi povedia v MT.

buba08
25. sep 2012

@lulu319 akú kyselinu listovu beries? Mne sesternica odporučila femibion800 , že je lepšia akontacju klasická

nevestickaaaa
25. sep 2012

@lulu319 aj mne tu všetky moc pomáhate 🙂
@buba08 femibion je vraj vynikajúci, mne lekár odporučil Ladee Vita

buba08
25. sep 2012

@nevestickaaaa skúsim pozrieť na nete

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre