Zažil tu niekto potrat v 31. týždni?

kvetinka9811
6. sep 2009

Dobrý den chcela by som sa opýtať že či už nikto zažil potrat v 31 tt ževraj je o spontánny potrat ja som ho zažiala a rada by som počula aj od vás ako to prebiehalo a dôvody prečo sa to stalo.U mna je to veľmi čerstvé a preto to nerospisujem Dakujem za odpovede.

ninockaskv
8. okt 2009

ja viem, ja viem.... psychika je silna vec...
ale ako sa poznam, urcite sa z toho nevyhrabem sama, rozhodla som sa chodit na terapiu.. na rodinne konstelacie, neviem, ci to poznas.. ja som ti presvedcena, ze ono sa to v nasej rodine z nejakho dovodu stale opakuje..
hadam to pomoze zmierit sa s tym, pozerat sa dopredu a verit, ze raz baby mat budeme

a teraz idem bojovat, asi som dostala menzes a taky silny, az mam stres.. no teraz to uz len unormalnit .. aby bol pekne pravidelny

lucia_b
8. okt 2009

Ahojte dievcata, moj smutny pribeh, rovnaky ako mala aj Ninockaskv, som uz pisala na predchadzajucich strankach. Rada by som vam dodala silu aspon takto cez internet, lebo viem, aka je to neskutocna bolest a hoci sa hovori, ze casom sa bolest otupi, u mna to akosi nefunguje. No mam teraz pod srdieckom novu nadej, nam sa podarilo otehotneiet hned po sestonedeli, je to taky velky zazrak. Aj vam zelam, aby ste opat pocitili tu radost, i ked starch ostava obrovsky, viera vsak zenie vpred...
Ninockaskv, pisala si, ze si planujes kupit monitor, to sa da? A na akom principe pracuje? A kde ho zohnat? Dakujem.

ninockaskv
8. okt 2009

lucia, je mi luto, ze aj ty si prisla o babtko.. rozhodne zavidim fazulku.. ako sa vam podarilo otehotniet hned po sestonedeli? to je neskutocne... my mame teraz mesiac od porodu a na sex este nemam ani pomyslenie..

monitor sa neda kupit, to som sa len tak rozculovala.. monitorom sledovali v nemocnici ozvy babatka.. vzdy boli ukazkove ... az raz neboli

lucia_b
8. okt 2009

ninocka, ja nase otehotnenie beriem ako taky maly zazrak, jednoducho sme si povedali, ze to nechame na prirode a navyse, aj som ani nepozorovala, ze by som mala ovulku, no MS nie a nie dorazit, uz som mala ist na vyvolavacku, ale nesla som, lebo som zacala spinit, tak som to brala, ze je to MS, no potom opat nic a tak mi nieco napovedalo kupit tehu testik a boli //, hoci druha len uplne slabucka. A to zacali nove stresy, lebo lekar nic na utz nevidel a uzavrel to mimomaternicovym, no ja som v tom momente bola zrela na psychiatriu, hned som volala inemu doktorovi, ktory tuto hypotezu vyvratil a doteraz celkom dobre tehulkujeme. Vsak uvidite, ako sa na to budete citit, pre mna je jedinou nadejou len nove dietatko ... Preto sme sa tak do toho vrhli ...

ninockaskv
8. okt 2009

no tak to je fakt taky maly zazrak.. otehotniet bez menzes.. tak to normalne prevracia na ruby vsetky lekarske teorie 😉
no ja som menzes dostala asi vcera a dost silny a kedze ma pri porode museli aj trosku sit, tak cakam kedy vsetky tie stichy povyliezaju.. ale zatial sa im nechce.. uz som z toho aj nervozna, ze mesiac po porode a stale je su tam

a my normalne asi neotehotnieme, to by bol u nas zazrak na druhu.. ja mam endometriozu a nepriechodne vajickovody, aj maleho sme cakali po IVF

ale priatel sa uz vytesuje, ze sme dostali menzes.. ze je to na dobrej ceste a ze sa mozme hned vrhnut na druhe baby

lucia, ak sa mozem opytat, vy ste ako prisli o baby?

diapozitiv01
8. okt 2009

Luci, uz si nespominam rodila si normalne? asi hej ked ste sa mohli zacat tak rychlo snazilkovat, ja budem musiet cakat este niekolko mesiacov, podla dokyho este 10. Ale ja si chcem spravit oddych tak 6 mesiacov.
Inac pristroj na sledovanie srdiecka baby sa da kupit, tusim tam je pocut tlkot srdiecka, ale to je to hlavne, stoji to nejakych 130 € alebo o nieco viac. volakde som o tom citala..
Ninus,
to ze si konecne dostala MS je super, ja som sa tiez vytesovala a teraz pri 2 znova a muzik tiez...

lucia_b
8. okt 2009

ninocka, je naozaj super, ze MS nabehla, to znamena, ze telo je ok, verim, ze dalsie ivf vyjde, budem ti drzat palceky. Uz som pisala, ze nas chlapcek zomrel v brusku, v 36 tt 😢 Dovodom boli infarkty v placente, ale to preukazala az pitva. Inac, je to uz nas druhy anjelik 😔 Ale teraz picham niozkomolekulovy heparin, tak verim, ze placenta vyzivovanie babatka vladne bez trombov ...

diapozitiv, nastastie som rodila normalne. Pristroj na pocuvanie srdiecka mi pozicalo jedno zlate dievca tu z konika, no my v nom nikdy nic nepocujeme, nastastie podla utz je malinke v poriadku.

m.a.y.a.
8. okt 2009

ahojte babenky: ja som tu len na skok vobec sa ma vasa temicka netyka teda hej ale az tak my sme prisli o baby v 1Ott ale musim vam napisat ze ste velmi statocne babenky a zelam vam vsetkym vela stastia v dalsom snazeni ci v zivote uprimne zo srdca. citala som vase riadky a neverila som vlastnym ociam co vsetko sa moze stat a tak este raz veeeeeeeeeeela stastia a drzim palceky

simib
8. okt 2009

No baby ja tiež niesom až tak na tom že v 31tt ale v nejakom 28-29tt pred 8 rokmi,ale poviem vám,že nikdy viac to nechcem zažiť.A o to horšie že to bola vina lekárov.

ninockaskv
9. okt 2009

diapozitiv, som si vsimla, ze vy ste tu s kvetinkou riesili papiere z pitvy.. my mame list o prehliadke mrtveho a dnes doki povedal, ze by sme mali dostat este nejaky protokol z pitvy.. vy uz ste sa vysledkou dopatrali? co je to za papier?

a dnes som bola na kontrole uzv a moja doki povedala, ze ano mozem mat menzes a doki v nemocnici povedal, ze urcite nie, to je prilis skoro, ze to je pseudomenzes alebo nieco hormonalne.. no tak a potom im ver... doki na mna pozeral tak nestastne, ze bol pri mne vzdy ked bol pruser, aj ked nam robili uzv ked zistili, ze nie su ozvy, aj ked som zacala masivne krvacat a bola treba operacia.. divne, ze pri tom mnozstve rodiciek si pamatal.. ale asi sme boli fakt dost velky pruser

pseudo - nepseudo.. som sa rozhodla, ze toto zaciname nabiehat na cyklus a vsetko bude ok

diapozitiv01
9. okt 2009

Ninus,
list o prehliadke mrtveho dostavas asi len preto aby si mohla vykonat pohreb, bez toho ti ho pohrebna sluzba nespravi. A k tomu o nieco neskor mas dostat aj pitevnu spravu, ale niekedy to trva dost dlho, my uz cakame vyse 2 mesiace ale uz behom 1-2 tyzdnov by mala konecne sprava byt.
Caka na nu aj moj gynkos, povedal mi ze sa potom musia stretnut gynekosi aj neonatologovia ako postupovat pri dalsom tehotenstve a co sa vlastne stalo... ☹.

Ja som to urcite mala MS, to som si ista, teraz uz mam dalsi 4 den a prebieha to tak isto. tecie so mna ako keby ma zarezali 🙂

Neboj vsetko bude ok,

kvetinka9811
autor
10. okt 2009

ahojte babaenky tak ja ešte výsledky nemám ale v pondelok mi už konečne sľúbkala doktroka že budä tak som strašne zvedavá že či sa ich dočkáma že čo ukážu.....
Ja som bola teraz vo štvrtok na pohovore v Heliose v Martine..lebo tam som podstúpila IVF vo febr.a otehotnela som a viete ako to dopadlo...a moj domt. povedal že treba čakať rok ,,,
ale tam mi povedali že ťo nie je pravda..síce ani doktor nevedel dôvod prečo sa to stáva...
ale aspon ma uspokojil že netreba čakať rok ..povedal že hned teraz sa máme snažiť ale on vie aj to tvrdí že u nás je malá pravdepodobnosť že otehotniem ...normálnou cestou ale že si nemáme dávať pozor ale nemám si počítať plodne dni ani na tehotentvso mysliť vôbec ......a nás objednal vo febr. že máme prísť a priateľ si má dať robkať spermiogram a o 2 týždne budú výsledka a tam sa dohodneme že čo bude dalej...on odporúča 2 IVF a keď to nepojde tak potom umelé..ale on vravel že podla neho to pôjde IVF keď to išlo aj predtým......takže teraz čakám do februára......aj ke´d viem že čakanie je dlhé ale verím že to prežijeme....veď už prešiel mesiac....tak už iba 5.... 🙂 lepšie ako čakať rok...
a menštráciu som aj ja dostala po 4 týždnoch tak dúfam že to bude ok..a budem mať pravidelný.....

diapozitiv01
10. okt 2009

Kvetinka,
aj mne doky povedal ze rok, to sa asi vzdy hovori, skrz toho aby sa telo zregenerovalo, ale kazdy sme individualny,,
Ja sa ciitm pripravena uz teraz 🙂 po 2 mesiacoch a 1 tyzdni. My si este davame stopku tento mesiac a pootom to nechame na nahodu. ALe nejakych 6 mesiacov by nebolo zlych pockat.. takze ja uz len 4 🙂 .
MS stale prebieha, dost silna ako ta prva 4 tyzdne po porode ale sa tesim ze prisla 34 dni po.
Drzim palceky a hlavne nech ten cas rychlo uplynie, viem ake to je cakat....

ninockaskv
10. okt 2009

boze, tak to este musim vyvolavat kvoli pitevnej sprave?? no tak to sa tesim.. my mame teraz maleho doma.. dali sme ho spopolnit a priatel mi za nic na svete nechce povedat, kde je.. este sme mu nespravili obrad a neulozili ho ..

a vidim, ze my tri sme v takej rovnakej vlne.. dufam, ze raz budeme spolu riesit tehu veci a nie pitevne spravy a MS po porode

mimocodom, mne doki v nemocnici povedal, ze po mesiaci to nie je menzes, ze je to prilis skoro, ze je to nie este s cistenim.. a moja doki povedala, ze to MS moze byt.. tak sa clovek ma z toho vysomarit

a kvetinka, z celeho tvojho pisania na mna najlepsie posobi veta "ze pojde IVF, ked uz raz islo predtym".. neskutocne ma to potesilo, dnes je hnusny den.. taka kriza ze az..

a neratat plodne dni? najviac ma fascinuju babule, ktore po porode nemaju MS a otehotneju.. otehotniet je potom fakt taky maly zazrak

a nemysliet na tehotenstvo? tak to som zvedava, ako si to teraz vytlciem pri kazdom sexe z hlavy, ked uz aj predtym som s tym mala problem

diapozitiv01
10. okt 2009

veru este je treba pitevnu spravu, my este musime cakat take 2 tyzdne,,
my sme dali tiez Maximilianka spopolnit, obrad sme mali uz tam, posledna rozlucka, potom sme mali skoro mesiac urnicku doma, kym nam spravili urnovu hrobcek a potom uz len take ulozenie do hrobceka ked kamenar robil pomnicek...
Mi bolo tak smutno ked sme ho tam dali, lebo ked bol s nami doma teda ten popolcek tak vzdy ked som chcela som sa mohla urnicku dotknut,,,
Ale takto to je lepsie,...
Mne zas dokyno nic nehovoril ze som dostala MS 4 tyzdne po porodode a som si ista ze to MS bola, teraz je to to take iste, sa naozaj vytesujem pocas mojej 2 MS.
Uz keby sme mali 5 za sebou.
Veru aj mna drzi nad vodou to, ze predsa raz sa nam musi postastit.
Dnes som bola v hostovskej izbe, kde je odlozeny kocarik, autosedacka, lehatko, vsetko co bolo prichystane pre Maximka. Vsetko je pozakryvane. SOm sa pri tom tak zastavila, zamyslela a muzik hned zahlasil, neboj zachvilku budeme kocikovat nase druhe dietatko... Boze taky je mily a aj jeho optimizmus mi velmi pomaha . Len aby to uz bolooo 🙂

ninockaskv
10. okt 2009

ja neviem, ci by som maleho zvladala doma.. a mozno aj hej

aj pri porode som bola presvedcena, ze ho nechcem vidiet a par dni po porode mi vobec nevadilo, ze nam ho ani neukazali, ani fotku nespravili, ani vlasky neodstrihli.. ale teraz mi je to strasne luto, fakt by som chcela vidiet, aky bol... dotknut sa ho..nechapem, preco to v nemocnici nemozu robit automaticky v takychto priapadoch...

sme sa rozhodli, ze ho dame k priatelovej babke do hrobu.. neviem, ako si to priatel predstravuje, ze sa to spravi.. ale nech na neho dava pozor, ona bola zlata dusa..

a ja tiez pevne verim, ze to bola MS.. lebo ked si predstavim, ze by som mala mat problemy este sj s cyklom, tak ma chyta hystericky zachvat.. som omylom natrafila na diskusie bab, ktore po porode nedostali menstruaciu a nemali cyklus.. tak toto nesmiem pripustit ani omylom..

a ja ta fakt obdivujem, ako zvladas celu situaciu a este aj tie baby veci.. kym som bola v nemocnici, tak priatel s mamou vsetko co mohli odviezli a upratali.. stale nieco nachadzam a vzdy ma pritom chyta zachvat placu..

uz ani nemozem vidiet tie plienky, ktorymi som si prsvia obvazovala..

diapozitiv01
10. okt 2009

Aj nam hovoril hrobar ze vacsinou urnicky na cintorinoch davaju uz do existujucich hrobov, ale my sme nechceli. Tak sme mu spravili urnovy hrobcek, vlastne uz je to taky rodinny aj my tam chceme byt, ale bohuzial Maximko je tam prvy, na pomniku napisane Nas syncek ☹ ...

Ja mam tiez nazor, ze ukazat dietatko, spravit mu odtlacky, odstrihnut pramienok vlaskov, nechat aspon nejaku pol hodinku osamote, aby mohol byt rodicia sami s dietatkom.. by malo byt automaticke, jedine keby si to rodicia nechceli tak by sa to nerobilo. Ja osm tak rada ze mam spomienky, ci uz v srdiecku alebo fyzicke, fotecky, videjko,odtlacky, ale moj syncek sa narodil zivy,, zomrel az v Kardiocentre... tam to robia aspon tie odtlacky automaticky..Ja som ho chcela hned vidiet, nasu lasocku,,,boze aky bol krasnucky,,, krajsi ako my dvaja dokopy...

Baby tie cykly nabehnu nebojte, sice chvilocku to bude trvat kym sa to ustali ale bude dobre..

A uz sa tesim ako za par mesiacov, pol roka tu zahlasime ze uz sme v tom 🙂

ninockaskv
10. okt 2009

niekde na nete .. tusime www.anjeliky.sk pisali, ze ked rodicia maju fotku, vlasky alebo odtlacok, ze sa rychlejsie nastartuje proces smutenia a ze sa s tym vedia lepsie vyrovnat.. ked sa mozu rozlucit s baby a maju pamiatku... no my to budeme musiet rozdychat takto..

ked sme rodili, tak to v porodnici bolo ako na beziacom pase.. odrodil, zasil a utekal k dalsej.. som mala tak pocit..

zo vsetkeho najrhosie, uplne najhorsie na tom bolo, ze vedla rodila nejaka babula zaroven s nami a chvilku potom,a ko sme my porodili, tak porodila aj ona .. a ked to jej baby zacalo plakat.. to bola asi najhorsia chvila na svete..

uz aby to fakt ubehlo a my prestaneme riesit tieto veci.. a budeme sa tesit z tehu a aj my poculi plac nasich deti.. normalne teraz ked si predstavim, ako niektore baby nadavaju na nemocnice, pristup lekarov a sestriciek.. mne by to bolo uplne jedno, ja by som odrodila aj sama, na zemi v kute..len aby to bolo zive a zdrave..

no, priority sa menia..

a ten tvoj optimizmus na mna dobre posobi.. dnes je taky hnusny uprsany den a priatel isiel rozdychavat s kamaratmi ..tak som tu sama ☹

diapozitiv01
10. okt 2009

Ninus,
neboj proces smutenia nabehne aj bez toho, je to tazke hlavne tie prve mesiace. Ale mne sa zda ze po vyse 2 mesiacoch je to o trolilinku lepsie, aj ked niekedy mam take hnusne dni ze len placem.. A vsetko mi je tak luto...
To ako si rodila si neviem ani predstavit, to muselo byt neskutocne tazke, psychika v prdely,,, ale neboj si silna a zvladnes to. ako ja hovorim mame len tri moznosti:
- vziat si zivot
- zcvoknut sa a byt v blazninci
- zit dalej a dufat v lepsiu buducnost
Ja som si vybrala tu tretiu moznost aj ked ma strata Maximka neskutocne boli.
Ale som stale jeho mamicka a on moj syncek a tak to zostane do konca mojho zivota. Je to taky moj nevidetelny syncek.

Mne to tiez pomahalo v prvych tyzdnoch, ked som videla ako sa baby z toho dostali. V sekcii zomrelo mi dieta, vidim ze to ide..
Ja som bola vcera chvilu sama. muzik isiel s kamaratom do kina.. ale dnes sme spolu.. co ides robkat?

ninockaskv
10. okt 2009

ja viem, ze to ide.. moja mama aj babka to prezili a obe sa vedeli tesit zo zivota.. im sa zadarilo mat do dvoch rokov dalsie dieta.. tak dufam, ze aj nam sa zadari...ale prekusat sa cez tu najhorsiu fazu stoji cloveka dost vela sil..

clovek je taky unaveny zo zivota, ale nemozem tu toho mojho chlapa nechat sameho.. kto by sa o neho staral 🙂

my sme boli v kine vcera, ale zbytone vyhodenych 12 EUR..

a teraz sa snazim komunikovat s otcom, ale ide nam to tazko.. zacala som chodit na tie rodinne konstelacie, taka forma pscyhoterapie a to mi treba vediet vela o mojich predkoch, tak som sa musela otca pytat na jeho rodicov a ich surodencov a jeho starych rodicov.. a s nim sa komunikuje dost tazko a nie je moc otvoreny takymto alternativnym veciam.. tak ma to dost vycerpalo..

takze sa asi naveceriam, dam cokinu (od pondelka mam zavazok nejest sladkosti, aby som bola fit, ked zacneme pokusat to tehu...) a skusim pozriet TV

diapozitiv01
10. okt 2009

My sme tiez boli tak po mesiaci v kine, stretla som tam byvalu spoluziacky z vysky a ta sa pytala ci som tehotna,,, skoro som sa polozila, ale muzik povzbudil, ale celkom dobre mi to padlo ze sme boli mimo.
idem kuk, neskor sa ozvem,

ninockaskv
10. okt 2009

no.. tak to muselo byt hnusne... neboj, zase budeme.. 🙂

mna caka este tolko mailov.. oznamit, ze baby nemame.. desim sa toho..

radusv
10. okt 2009

Holky, je to fakt hrozné, ale jak píše diapozitiv, musíme žít dál a doufat, že bude zase lépe. Někdy mám den kdy už jsem na tom líp a někdy ho skoro celý propláču. Taky bych si nedokázala vzít život a nechat tu přítele samotného a jak on sám říká, nedokázal by beze mě žít. Utěšujeme mě, že to spolu zvládnem překonat a že se určitě brzy dočkáme dalšího miminka. Kéž by, moc si to přeji...
Jinak mě dr. bude na konci října dělat pro jistotu všechny možné testy. A ve zprávě mám "jen" udušení přimáčnutým pupečníkem 😔 Prý je to hodně vzácná náhoda, ale stane se. Pořád si říkám: a proč zrovna nám???!!!
A vypadá to, že dnes mi dorazila ms, přesně 4 týdny od porodu, zatím je to od odpoledne jen jakoby lehké zašpinění. Ale pevně věřím, že je to ms a moc děkuju, že sama od sebe dorazila. Ptala jsem se dr., kdy jí mám čekat a řekl mi, že by měla určitě dorazit do konce šestinedělí.
Nám snažení povolil od nového roku, tak uvidíme kdy se zase na náš usměje štěstí...
Ninocka bohužel mám stejně hrozný zážitek jako ty. Rodila jsem sama bez přítele, nejdřív jsem stála chvilku před sály a čekala na jaký půjdu rodit, to jsem si všimla, že proti mě je jeden pootevřený a že tam rodí mamina a u hlavy sedí její muž a povzbuzuje ji. Když jsem porodila, tak ona hned po mě taky porodila. Slyšela jsem pláč miminka a tak strašně moc si přála, aby to byl pláč našeho broučka a dr. mi oznámila, že se spletli, že náš miláček je živý 😔 😔 😔
Také jsem se nedokázala na něho podívat a ani mi to nikdo nenabídl a teď toho začínám malinko litovat. I tak je pro nás tím nekrásnějším chlapečkem na světě...
Dobrou noc

diapozitiv01
11. okt 2009

Ahojte babulky,
pre mna osobne prva ms po porode bola neuveritelna psychicka vzpruha a druha tak isto, je super ze sa telo dava do poriadku.
Dnes mi asi skonci moja 2 MS a som rada ze uz trvala tak ako inokedy 5 dni a ze dorazila za 34 dni..
Dnes sme boli nakupovat v tescu, boze kolko malych detickiek, babatiek tam bolo, az sa mi objavili slzicky v ociach, preco ja nemam tiez mojho Maximka so sebou,,,
Zajtra ma meninky, tak pojdeme na hrobcek mu zapalit kahanceky,
Babulky nech uz mame novy rok, aj ked sa trocha bojim vianoc,,,ale musime to vydrzat,
vela sily vam prajem a nebojte raz sa na nas stastie usmeje a nasi anjelici budu na nas davat z nebicka pozor, citili ze sme ich milovali a to je zaklad,,,

ninockaskv
12. okt 2009

radusv, neviem si predstsavit, ze by som rodila sama.. nam v pondelok rano zistili, ze maly nema ozvy, zacali vyvolavat porod.. a moja mam spravila scenu v nemocnici tak ma dali na pooperacne oddelenie s priatelom na nadstandard.. tak sme tam boli.. v pondelok dali vyvolavacku, v utorok sme zacali doobeda rodit.. cely cas sme tam boli sami.. ked uz som si fakt myslela, ze nevydrzim.. poslala som priatela za sestrickami nech ma pozru a daju epi.. no a kym sme prisli na salu tak boli take kontrakcie, ze mi epi uz ani nevedeli pichnut a porodili sme..

a aj ked som potom mala problemy a dalsiu operaciu.. tak priatela tam asi tyzden nechali so mnou.. som sa velmi divila..

my este nemame spravu z pitvy, zatial to tiez vyzera na udusenie pupocnikovou snurou.. a tiez sa mi v hlave stale dokola toci, preco sa to stalo prave nam, ked je tolko zien, ktore deti nechcu a my sme toto strasne chceli... ale snazim sa na to nemysliet, lebo na to asi nie je odpoved.. a lekar, co nam vybavoval izbu vravel, ze za 10 rokov sa mu nieco taketo nestalo, aby babatko takto umrelo.. ☹

diapozitiv, tebe sa pekne hoji rana po cisarskom? davala si si na to nieco? mna ta vselijak pozosivali, take to mam nepekne, pokrcne.. nie su na to nejake babske recepty a maste? nech sa mi to aspon pekne zhoji a vyrovna.. nech aspon so sexom nemame problem

diapozitiv01
12. okt 2009

Ninka,
ak to nieje tajomstvo kde si rodila?
Ja na Antolskej v BA,
Ja mam jazvu perfektnu aj doky hovoril, este tam ale boli nevstrebane vnutorne stehy po sestonedeli.
Ja som si jazvu nahrievala tym svetlom z bio lampy, a natierala mastickami raz Sudocreme a raz Bephanten, kremy co som mala na nachystane na Maximkovu ritulku 😔 .
A dokonca uz vobec neboli, iba na zaciatku ked sa menilo pocasie, som isla do kolien. So sexom sme nemali ziadne problemy, akurat tie prve razy to bolo ako po prvy krat, navigacia 😀 . Ale zacali sme skoro uz 10 dni po...
Teraz non probleme

ninockaskv
12. okt 2009

rodila som v Ruzinove.. keby nie toho nestastia.. tak som inak maximalne spokojna.. lekari boli fajn, aj sestricky boli zlate..

mna sice nenastrihavali, ani hradza sa mi nepotrhala.. len take nejake trhliny sa mi spravili, ale tak mi to pozosival nejak, ze teraz mam jednu stranu ... pysky (boze ako sa to vola).. taku prehnutu a hrbolatu .. nemam nic zapalene, ale tak sa mi tie stichy nejak nechceli uvolnit, ze mi to priatel vcera vsetko poprestrihaval.. ale cele to vyzera uplne nepekne, ako tam boli tie stihcy, tak sa to nemohlo vratit do povodneho stavu.. tak len dufam, ze sa to tkanivo aspon trosku povystiera a vrati do povodneho stavu..

a sex 10 po? my uz sme mesiac.. ale este si teda netrufam a hlavne ani chut nemam 🙂

vsetko ma svoje plusy aj minusy, vy ste rodili cisarskym a aspon vsetko ostatne mas v poriadku, my sme zase normalne.. a musime pockat, kym sa to da do poriadku.. kym sa zahoja trhliny a neviem si to predstavit, ake to bude prvy krat ..asi to treba len rozchodit, aby sa to tkanivo dalo do normalu..ako prvy krat xixi

ninockaskv
12. okt 2009

ako tak hladam, co na to sitie.. tak som nasla celkom zaujimave stranky..

ked budeme zase tehotky 😉

http://www.vnimavetehotenstvo.sk/porod-po-slove...

diapozitiv01
12. okt 2009

Veru prvy krat po porode to bolo ako ten krat poprvy 😀 . Rovno, doprava, dolava,,, 😀 .
Ja som rodila na Antolskej, ale bola som tam uz 3 tyzdne pred porodom, lebo na hrozilo ze porodime predcasne. Sestricky boli celkom ok. Ale na rizikovke boli najlepsie, az na jednu co fajcila a ked prisla ku mne hned po cigaretke skoro ma prevratilo.
Doktori ok, len malo informovali co sa bude diat.
Nam tiez doktor vybavil ze muzik mohol v tu osudnu noc zostat so mnou, nadstandard nebol volny a tak sme boli na klasickej gynde. Vdaka aj zato.

ninockaskv
12. okt 2009

no uzijeme si vsetky "slasti" porodu,a le bez vysledkeho produktu, aho hovori moj priatel.. som zvedava ..

dnes som volala dokimu kvoli pitevnej sprave, tak ten je na dovolenke, treba volat buduci tyzden.. ☹ ale ono to je vlastne jedno, v podstate ak tam nic nenajde a fakt to bola len blba nahoda s tou pupocnikovou snurou, tak je to lepsie,a ko keby sme mali absolvovat dalsie vysetrenia

a doktori v ruzinove boli celkom v poho, len sa bolo treba vela pytat.. ochotne vysvetlili, kedze tam bol priatel so mnou asi tyzden den noc.. tak ich otravoval a pytal sa..

dufam, ze si raz z porodnice odnesieme zdrava baby.. potom mi budu vsetky jazvy a hojenia uplne ukradnute

a dnes si sa ako v tom pocasi dopravila do prace? ty si z Trnavy, ci sa mi to zda?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre