Zažil tu niekto potrat v 31. týždni?

kvetinka9811
6. sep 2009

Dobrý den chcela by som sa opýtať že či už nikto zažil potrat v 31 tt ževraj je o spontánny potrat ja som ho zažiala a rada by som počula aj od vás ako to prebiehalo a dôvody prečo sa to stalo.U mna je to veľmi čerstvé a preto to nerospisujem Dakujem za odpovede.

diapozitiv01
12. okt 2009

Veru vysledne produkty sme bohuzial nevyfasovali, teda dufam ze prvy a posleny raz 😉 .
vam kde robili pitvu? na Antolskej, nas Maximko zomrel na Kramaroch ale musel ist naspat na Antolsku na pitvu.
V pondelok mam volat, ze uz by to malo byt, ak nie slahne ma, ako dlho sa to natahuje. U nas je pricina jasna, ale pokial to nieje uzavrete tak ma to serie. Stale tam volat a natahovat sa s doktormi a tak...
Ja som prve dni ani tomu verit nechcela, vsak mam jazvu po cisarskom, vsak nieje mozne aby odisiel, a on naozaj odisiel...
Presne, nech ma rozrezu, zosiju 100 krat, len nech mam zdrave deticky pri sebe
Byvam blizko TT ale chodim do prace v Trnave, dnes na aute, motorka odpociva v garazi 😉

ninockaskv
12. okt 2009

no u nas bolo desne pocasie.. tak som na teba myslela.. ked som von z okna pozerala.. 🙂 a romyslala, ci idem mat depku alebo nie

naseho maleho poslali na antolsku a nakoniec skoncil na sasinkovej.. vobec neviem preco, vsetko to vtedy riesil priatel. hej... uzatvorit a nechat za sebou...

veru, dufam, ze tie produkty raz mat budeme mat.. uz nech prestane vsetko boliet, nech sa telo vrati do normalu, nech na to nemusim mysliet, nech sa pozeram dopredu.. nech mozem zacat cvicit, nech nemyslim stale len na tehu a baby.. a nech cas rychlejsie uteka

motorka? super.. ja mam stres soferovat auto, nieto motorku 😉

diapozitiv01
13. okt 2009

ziadne depky nebudu, sem tam moze prist nejaka zla myslienka ale uz to bude len a len lepsie, neboj.
dnes celkom fajne fuka, ja som doma, bo vcera ma chytila volaka viroza, a uz mam chytene dutiny, tak sa liecim, a to som bola v praci len 8 dni 🙂
Ja som si priala keby som sa tak mohla teleportovat v case, ze keby uz bol december 🙂

ninockaskv
13. okt 2009

hm.. to je asi telo oslabene.. aj psychika vela spravi.. mozno to mas z lietania na motorke 😉

skus nejake bylinkove caje, alebo eukalyptovu silicu do aromalampy..

ja som sa dnes bola stretnut s managerkou.. zrusili mi miesto, ale ze mi ho teda na par mesiacov vrati a potom aj tak budu zmeny.. aspon, ze tych par mesiacov, kym si navyknem na normalny zivot nebudem musiet nic riesit.. vsetky baby, co isli so mnou na matersku su doma.. dalsie odisli v dalsej varke a zrovna ja sa vratim lebo.. ☹ a to nechcem vediet, co bude, ked sa ma vsetci budu pytat ako sa mam a ako sa ma malus..

a ten pocit mi je doverne znamy.. kazdy druhy den pozeram do kalendara a ocami tlacim dni... by som najradsej zaspala a zobudila sa aspon koncom decembra..

a vam akurat vyjde 6 mesiacov v decembri? no tak to dovtedy musime mat absolutne pozitivne myslenie a prestaneme citat hluposti na konikovi.. a ked pan boh da, tak sa o 9 mesiacov mozno stretneme v porodnici 😉

diapozitiv01
13. okt 2009

ninus,
to sme natom dost podobne,
mne tiez zrusili pracovne miesto ale dohodli sme sa zatial na dobu urcitu na 6 mesiacov a potom sa uvidi. ze mi nemozu teraz nic slubit, aj platovo som isla o dost dole, ale daju mi v prvej vyplate 2x mesacny plat z povodneho platu.
To by som si teraz nevedela predstavit ze by som si mala zhanat robotu..
veru aj u nas vpraci to vsetci nevedeli, tiez boli take uzasne otazky preco som neni s mrnousom doma.. ale za tych par dni je to uz lepsie, aj ked sa v praci neroztrhnem...
Ale neboj zaciatok bude tazky aj si chodim este sem tam poplakat na wc ale casom je to lepsie... aj dnes som si riadne poplakala ale zivot ide dalej...

Maximko nam zomrel 7.8 takze 6 mesiacov budeme mat az v januari ale aj december nebude na zahodenie 🙂 . aj ked moj doky ze mam cakat rok, ale ostatny ze aspon 6 mesiacov aby jazva nerupla...

Vidis to super napad s tou aromalampou, tu nemam doma, tak si ju zaobstaram. Ale uz je to o cosi lepsie. zajtra to chcem vyskusat ist do roboty, tak uvidime.
Uz nemam ani dovolenku ani paragraf na lekara, vsetko som si vycerpala pred nastupom na matersku...

Veru aj nejako tlacim dni dopredu, uz nam ´ubehli´ 2 mesiace, dufam ze teraz sa to naozaj rozbehne a za chvilku budeme tehulkovat spolu 🙂

ninockaskv
14. okt 2009

no to je divne.. aj ked ti zrusili poziciu, tak podla zakona by ti mali dat poziciu, ktora zodpoveda tvojej pracovnej zmluve.. a ked si mala zmluvu na dobu neurcitu, tak to podla mna nemozu takto riesit...to by si sa mala ohradit..

mna sa managerka pytala co ma povedat v praci.. tak som jej povedala, ze mi to je jedno.. hlavne nech sa ma nepytaju ziadne nevhodne otazky.. bola mila, som sa chcela drzat a nerumazgat pred nou.. ale to sa normalne neda ovladat, hned ako si si spomeniem na maleho sa mi zacnu liat slzy.. a to sa so mnou chcel este stretnut sefkin sef.. no to som zamietla, nech pocka, kym pridem do prace.. hadam uz bude lepsie ..

neviem si predstavit, ze raz bude o 10 rokov viac...

no vidis a nasemu malusovi sa to stalo presne o mesiac ... sice sme porodili az 8.9 ale maly nezil uz 7.9... ☹

idem nas objednat do centra, nech mam pocit, ze nieco robim.. 🙂

ninockaskv
14. okt 2009

aha, na toto som narazila.. len keby to cakanie bolo jednoduchsie...

„Pokiaľ chceme otehotnieť, potom ihneď, a najradšej v termíne, ktorý sme si vybrali. Lenže príroda nekoná podľa našich predstáv, v prírode má všetko svoj čas...a stým je potrebné sa zmieriť...Pre otehotnenie sú dôležitejšie ako čokoľvek iné psychická pohoda a schopnosť dopriať udalostiam voľný priebeh...Všetkým ženám, ktoré nemôžu otehotnieť, odporúčam v prvom rade psychoterapiu a až potom čokoľvek iné...“

diapozitiv01
14. okt 2009

Kedze moja pracovna pozicia bolo zrusena, tak mala som 2 moznosti zobrat odstupne a ist si hladat robotu alebo sa s nimi dohodnut. A ja som sa dohodla, jedine co mi vadi je ta dobra urcita,,,
No a to sme podpisovali dodatok k zmluve ze sa menia podmienky,,, teraz sa mi to ani nechce riesit.
Je to lepsie ako 2 mesacne odstupne. Takto mam vlastne robotu do konca marca urcite istu a potom uvidim ale mozno sa pojdem spytat na urad prace...

Ja tiez placem ked o Maximkovi hovorim, ked sa ma niekto pyta co to este neviem. Aj ja som sa uslzila pred sefom, ale neboj oni to chapu,, A kedy to chces nastupit do prace?

Ako vidim podla datumu nas Maximko zomrel 7.8. cize presne mesiac pred vasim drobcekom. Ake ste mu vlastne dali meno?

Do akeho centra sa ides objednat?

Veru pohoda pri otehotneni je dolezita, mat to v hlave urovane, ja uz mam pohodu vyse mesiaca, tak cakam kedy sa len vymenia 2 ci 3 mesiace a zacneme sa snazit.

ninockaskv
14. okt 2009

my sme sa dokonca nevedeli dohodnut na mene a nakoniec sme v porodnici vybrali Marian.. po otcovi a po jednom aj druhom dedovi..

ja si myslim, ze oni nemali narok ti menit zmluvu... podla mna to je protizakonne.. ale chapem, ze teraz sa ti to vobec nechce riesit.. mam to take iste..

do gynfivu na konzultaciu.. ci nie su potrebne nejake vysetrenia.. aby sme mohli na novy rok zacat pichat hormony.. a skusit dalse baby..

a to ta teda fakt obdivujem, ked si si vycistila hlavu.. ja tam teda mam dobry bordel, sa v tom stale placam.. neviem, ci som viac neststna, nahnevana.. zatrpknuta..ked vidim vsetky kamosky, ktore nedavno porodili a dalsie ktore sa chystaju teraz...

diapozitiv01
14. okt 2009

Aj moj muzik je Marian, to je moj Majusko 🙂
Dufam ze vam povedia ze od noveho roku je to v pohodke a mozte zase skusat,

Tu pohodu som myslela pohodu na otehotnenie, uz na druhy den ako sa narodil Maximko som vedela ze mu coskoro pribudne surodenec a stale to tak je, stale mam taky vnutorny pocit ze sa mam ponahlat,, ale teraz je to take na prd, ako sa mam ponahlat ked sa dni tak vlecu ako nikdy v zivote,,

To sa s tym osudom pri prvorodenom syncekovi Maximiliankovi, nato si veru asi nikdy nezvyknem. ta rana na srdiecku sa nikdy nezacely, zostane tam uz navzdi jazva....Stale je velmi cerstva a velmi boli...
Viem co presne prezivas a to iste prezivam aj ja...
neiktore dni su lepsie, niektore su horsie ale rana a noci su tie iste, rano ked sa zobudm ci je to pravda, potrebujem sekundu na zistenie reality, ci to nebol len nejaky zly sen... a vecer ked zaspavam, tiez premyslam keby, preco, ,,,,,,,
Ale mam muzika co ma drzi nad vodou ten mi nedovoli aby som bola dlho v smutku. vzdy ked dlhsie placem tak mi povie ze to Maximko pocuje a ze nemoze spinkat..

ninockaskv
14. okt 2009

fakt Marian? mojmu priatelovi babka vzdy hovorila marosko.. take to bolo mile..

a to presvedcenie by som chcela mat aj ja.. ale ja som od prirody pesimisa a este aj tie zdravotne problemy, IVF a teraz toto.. normalne zacinam podliehat tomu, ze my asi deti mat nemame.. esteze priatel je vecny optimista a ten ma stale presviedca, ze deti raz mat budeme.. ze je o tom presvedceny
😉

a ja vecer nastastie problem nemam, ale rano je to presne ake iste.. ci to nahodou nebol zly sen..

ale no.. dobre bude, vy budete mat malusa, ktory sa s vami bude prehanat na motorke.. my takeho poriadnejsieho, ja sa na motorky bojim.. a este mozno aj v tej porodnici stretneme..

diapozitiv01
14. okt 2009

Moja svokrusa mala brata, ktory zomrel ked bol malicky, volali ho Marosko, a mojmu muzikovi dali meno Marian, ale svokrusa mu hovori tiez Marosko 🙂 . a okrem ineho mam perfektnych svokrovcov...

No musime byt optimisti co ine nam zostava, az do poslednej chvile, a keby nam to nahodou nevyslo tak by sme si adoptovali nejake baby...
Ale dufame ze budeme mat geneticky nase deturence.

Uz som to tu asi spominala, ked som bola na kontrole po porode u diabetologicky, tak ta mi rozpravala o zienke co 11 x potratila kym sa jej narodila zdrave dietatko. a potom nahodou sa im postastilo este jedno

🙂 . Si to predstav 11x...no nevzdala by si to uz pri nejakom cisle 4?

ninockaskv
14. okt 2009

no.. tak toto su spravy, ktore by som kludne mohla pocuvat dokola.. 11x a teraz dve deti? .. no tak to sa im asi fakt udial maly zazrak.. ja by som sa medzitym asi psychickiy zrutila..

no hej. to aj priatel hovori, ze ked to nevyjde, tak si adoptujeme.. ale ja by som si aj tak prosila nase baby.. ☹

ja som si v ramci psychohygieny prave zakazala chodit na ine temy.. asi na 2 som obcas este kukla, ale na jednej su same baby, ktorym sa nedari a na druhej su babule, ktore prisli o babatka vo vysokom stadiu tehotenstva a teraz su vsetky tehotky.. aj keby to malo posobit optimisticky, ma to deprimuje, ked si rozpravaju ako mali kopu..

takze vyrazne obmedzujem kona...

diapozitiv01
14. okt 2009

veru mna tiez skoro prekotilo, ked to dokyna povedala, ale on mala nejaky extra problem so stitnou zlazou.
Aj ja chcem nase male geny 😀 , ale raz to bude, neboj, ja som velky optimista a proste to citim, ze to bude, mozno to este potrva ale je to tak.
ja diskusie kde sa babam nedari nenavstevujem, lebo ja viem ze sa to podari, tak kuk snazilky - pripravy, potom mamicky s anjelikmi a este zomrelo mi dieta-skrz Maximka a este srdieckove deti a ich rodicia. to je vsetko.
Ja este na konovi dost ficim, ale potom to chcem tie troska obmedzit

ninockaskv
15. okt 2009

vcera som to povedala priatelovi, ten skoro spadol zo stolicky.. povedal, ze po nejakom 4 raze by sa asi zrutil aj on.. ale myslim, ze ho to potesilo..

no, nam ked uz sa to nejak raz zadarilo, tak sa hadam zadari aj druhy krat.... hadam si nas nejaka dusa este vyberie za rodicov 😀 keby som mala tie vajickovody priechodne, tak v podstate nema problema... 😖

aj ked uz mam plne zuby tohto roku a uz chcem, aby bol dalsi a stastnejsi.. spoluziacka z vysky dnes pisala, ze jej nasli nador na oblicke a ide na operaciu.. a to za posledne mesiace absolvovala 2, ma strasne zle vysledky z cytologie, myomy na maternici, cysty.. stale krvaca, maternicu jej chcu zobrat.. ona nechce..

a dalsia znama pisala, ze jej znamej zomrelo 2 mesacne dievcatko, ze lekari ani nevedia preco

niekedy mam pocit, ze toto je diablov rok

no ako ma byt clovek pozitivny pri takaychto veciach?

ninockaskv
15. okt 2009

Rozpravaju sa dvaja novorodenci v porodnici.

aha.. niekde som vypatrala: 😀

Chlapec sa pozrie na dievcatko a hrdo prehlasi:

Ja som chlapec.

Ako to vies? opyta sa dievcatko a chlapec odpoveda:

Pockame, kym odide sestricka a ukazem ti.

Ked sestricka odide, chlapec odhrnie deku, vystrci nohy a povie:

Pozri, modre ponozky!

ninockaskv
15. okt 2009

aha toto som nasla, mozno ti to pomoze:

http://www.azrodina.cz/1849
http://www.nebeskaskolka.cz/

diapozitiv01
15. okt 2009

Modre ponozticky mal aj Maximko v inkubatore, takze asi natom pravdy nieco bude 🙂 .
Veru aj pre nas je rok 2009 nic moc, okrem toho ze sme prisli o Maximka tak zomrela muzikovi teta aj ujo...
AJ ja pevne verim ze rok 2010 bude omnoho lepsi,,
Ja som stale nakapata, uz tyzden, este dobre ze je zajtra piatok aspon sa mozem kurirovat,, berem homeopatika a davam domacu liecbu 🙂

ninockaskv
15. okt 2009

no... myslim, ze by nas nic ine tak nevzpruzilo, ako dalsie tehotenstvo..

jedna babula tu na nete pisala, ze jej doki porvedal, nech zacnu sexovat hned ako to bude mozne, ze sa im pocas tehotenstva nerobili vajicka a ze teraz po porode by ich mohlo byt viac a je tam vacsia sanca na otehtnenei.. takze to je asi odpoved na to, ked baby hned po sestonedeli otehotneju..

no ja si hlavne musim prestat vymyslat katastroficke scenare, ked nemyslim na maleho tak rozmyslam, ci skusat prirodzene, ci nemame vacsie riziko mimoternicoveho tehotenstva s nepriechodnymi vajickovodmi.. alebo ci cakat na IVF....

no a ked vidim to pocasie, tak to sa ti ani necudujem, ze ta nieco skolilo.. ale homeopatika su fajn, aj ja ich vzdy pouzivam..

diapozitiv01
15. okt 2009

Ninus, ty mas fakt teda scenare, vyprdni sa na ne a mysli len pozitivne a hlavne uzivajte si spolocneho zivota s muzikom.
CHodte von, na dovolenku a budte castejsie spolu....
My sme boli v tatrach a myslim ze to bolo celkom fajn aj na januar sa tesim ked pojdeme lyzovat,,,

Veru tehotenstvo je najlepsi liek na to co sa nam stalo, neboj nasi anjelikovia budu na nas davat pozor,,

Pred chvilkou sme mali s muzikom cesnak s medom, teraz na seba dychame 🙂

ninockaskv
16. okt 2009

no sa mi dari..

verila by si tomu, ze ma vcera vecer o desiatej v oktobri postipala v kuchyni osa, ked som isla varit? zobrala som sacok s mukou a ta krava tam bola zalezena.. myslela som,ze umriem.. tak s vies predstavit, ako som sa vyspala.. s napuchnutym prstom..

na dovolenku teraz nie su peniazky, prerabali sme byt a vsetko sme minuli 🙂

ninockaskv
16. okt 2009

a ja neviem lyzovat, to chodi moj chlap vzdy bezomna.. lebo mna by musel nechat dole pod svahom v bare.. na caji s rumom 😉

diapozitiv01
16. okt 2009

No ta osa v oktobri je fakt silaa 🙂 . Mna este nikdy nepostipala tak dufam ze to tak zostane navzdy. ja mam z nich panicky strach, ako keby to citili a po chvilke sami odisli.
Takze si mala vely prst,,, dufam ze uz je to lepsie,, ze vraj dobra je nato cibulka,,
Ked nebude dovolenka, tak ani nie su zle take prechadzky len vo dvojici.
Jej my lyzujeme obaja s velkou chutou, tak sa velmi tesim 🙂

ninockaskv
16. okt 2009

no.. priatel mi na to dal ocot.. 😉

prechadzky sa zatial nekonali, nebola som celkom fyzicky fit a hlavne tu u nas v bratislave nie je teraz miesta, kde by si nestretla deti alebo tehu zeny.. a to na mna posobi dost depresivne..

ale planujeme nejake vikendovky mimo BA .. v prirode..

diapozitiv01
16. okt 2009

no ja som bola tak po mesiaci s kamoskou v Avione, a sedeli sme na kave a bolo tam neskutocne vela mamiciek s kocikmi alebo tehotnych zien a kazdu chvilku som mala slzave oci, ale teraz je to uz o nieco lepsie.
Dokonca mam v ofise aj jednu kolegynu co kazdu chvilku odchadza na matersku, tak si predsstav ako ju tu kazdy den vidim ako si hladka brusko,,,,
Veru na zaciatok je najlepsie ist niekam mimo malych deti a tehotnych zien...
my byvame na konci, takze zobereme nasu labradoricu a ideme sa prejst do prirody, to je pre nas najlepsi relax a ziadnu tehotnu tam nestretneme ani ziadnu s kocikom...

ninockaskv
16. okt 2009

no ja idem v piatok do prace a pozerala som pracovny mail.. a jedna kolegyna, co odisla tyzden predomnou na MD mi posla fotky dietatka.. som sa skoro psychicky zrutila..

a tieto nakupne centra.. to je prekliate.. ja som bola v ikey.. ale bolo to nad moje sily.. odvtedy sa tomu vsetkomu vyhybam..

a vy mate labradora? to je uzasny pes.. nam tento rok umrel pes / vlciak.. mal tusim skoro 15 rokov.. to sme si vraveli, ze uvolnuje miesto babatku..

a tebe uz je lepsie, ci stale bojujete s virozou?

diapozitiv01
16. okt 2009

My mame labradorku, takej zlatej farby a takeho inteligentneho hafana som este nevidela,,, je uplne super,,
Mne je uz o nieco lepsie, vcera som si dala navyse aj cesnak s medom, este dnes ho citim v zaludku, vobec mi nesadol, nabuduce dame radsej topenicku s cesnakom 🙂 ale homeopatika berem nadalej..

Najhorsie natom je ze sance ze sa ti dietatko narodi mrtve alebo sa mu nieco stane pocas prvych dni je miziva a prave nam sa to stalo,,, je to take krute,,, ze niekto sa tesi z mimca a nam sa toho nedostalo,,,,
a este musim cakat na dalsie otehotnenie skrz cisarak,,,,niekedy je to fakt na maslu, ake to je nespravodlive....
a co stipanec? este je prst velky?
uz sa balim a idem domkov, dnes som aj dost popracovala, tak ma to tesi, ze sa to rozbieha.

ninockaskv
16. okt 2009

no .. my hovor..

dnes som posiela do prace mail, ze sa vraciam po MD a nasla som si fotky od baby, ktora odisla na MD tyzden predomnou.. posielala do prace fotky svojho baby.. som sa skoro zrutila

a akurat bola reportaz v TV bernasovska prenasala, babtko malo zly monitor tak jej robili cisarsky.. tak mi to prislo tak luto, ze nase baby sa takto nezachranilo. tak som to zase oplakala..

a hlavne, ked tolko zien nechce mat deti, nestaraju sa o ne.. neviem, preco sa to nestane im, ale zrovna nam.. co sme chceli a cakali..

ja mam priatela az do zajtra prec.. takze sa tu sama zrucujem.. cakam, kedy to zacne byt lepsie.. ale nejak sa nedari..

my sme mali vlciaka.. chuda uz bol stary, nozky ho boleli, nador na oblicke mal.. teraz prehovoram priatela, aby sme si zaobstarali noveho.. tak ho hadam zlomim, pretoze nechcel kvoli baby.. ale teraz je to vsetko o inom..

a prst je mensi, len boli.. to asi aby mi nebolo luto 🙂

diapozitiv01
16. okt 2009

veru hafano by nebol na skodu, ked nie vlciak tak nejaky mensi a ked si doma to by bodlo mozes sa o neho starat,, a pomoze ti trosku sa odreagovat, mne nasa hafanka urcite trosku pomohla.
Aj pred hodinou sme sa vratili z vonku, boli sme sa prejst trochu po dedine a na cintorine zapali kahanceky. Bola som tam aj v stredu ked tak fukal vetrisko, v dvoch sklenenych kahancoch som tam nemohla zapalit nove vyplne, tak som ich tam nechala ze na vikend a ked sme tam boli dnes uz tam tie naplne neboli,, nejaky ...... ich ukradol,,, to snad nie, uz sa kradne aj na cintorine na dedine a este ze to niekto ukradne takemu malemu dietatku,,,,
to ma uplne dozralo,,,
Dnes aj muzik si poplakal, uz dlho neplakal a dnes ako sme isli z cintorina tak plakal, moja velka lasocka.. tak sme si spolu poplakali.
Ninus, neboj budes ako na horskej drahe raz hore raz dole, ale casom to bude o nieco lepsie, naozaj plati ze najlepsi lekar je cas,,,

ninockaskv
17. okt 2009

to vazne? to co uz su dnes za ludia... neskutocne..

no uz aby to preslo a my sme cakali dalsiu fazulku ...teraz by panboh mohol uznat, ze by bolo vhodne, keby sa nam podarilo normalne a nenecha nas trapita sa s IVF..
babule na novej nadeji (tiez prisli o babatka vo vysokom stadiu tehotenstva) hovoria, ze tam u nich to chodilo v takych vlnach.. tak hadam v tej dalsej jarnej budeme aj my

a nam dnes skapala ryba, to uz je tretia odkedy malus odisiel..je tu zjavne nejaka zla energia..

a mam pocit, ze aj na mojho chlapa to vcera dolahlo, sme spolu volali a mal taky divny hlas..

a do bytu psa priatel nedovoli... my byvame v rodinnom, takze havino by bol urcite vonku.. no hadam ho ukecam, nech si nejakeho zaobstarame..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre