Zažil tu niekto potrat v 31. týždni?

kvetinka9811
6. sep 2009

Dobrý den chcela by som sa opýtať že či už nikto zažil potrat v 31 tt ževraj je o spontánny potrat ja som ho zažiala a rada by som počula aj od vás ako to prebiehalo a dôvody prečo sa to stalo.U mna je to veľmi čerstvé a preto to nerospisujem Dakujem za odpovede.

lulu319
25. sep 2012

@bubny08 tak ti držím pale nech ti to tam dobre dopadne...no beriem femibion 800 to mi kazali brat po potrate,ze by sa malo zabranit rastepom. mas s nim nejakú skúsenosť?
@nevestickaaaa ladee vita som brala pocas tehotenstva ale uz asi bolo neskoro na záchranu našej malinkej, keby to beriem od zaciatk ktovie co by bolo ale mne to kazali brat od 12tt ...a dovtedy som nebrala ziadne vitamíny.

buba08
25. sep 2012

@lulu319 ja som počas tehu brala klasickú kyselinu listovu, teraz beriem femibion 800 som čítala na rôznych fórach, že je veľmi dobrá, my ešte nesnazilkujeme, ale beriem uz teraz, aby potom nebolo neskoro

lulu319
25. sep 2012

@buba08 ani my sa nesnažíme ale kazali mi to brat tak beriem a dúfam ze to pomoze ..,

katasa
25. sep 2012

@nevestickaaaa vraj sa zadusil pupočníkom
ja som ok
a čakáme na výsledky z histologie ešte

katasa
26. sep 2012

dievčence, ja som nebrala žiadne vitamíny... aj ja aj Maťko sme boli ok, mám za sebou aj amniocentézu, ktorá potvrdila, že miminko bolo ok... proste "sprostá nehoda"
nesnažilkujeme ani my, ale to len preto, že som ešte odvtedy nemala mrchu a teda ani plodné dni... hneď po mrche ideme na to 😉 😉 😉

nevestickaaaa
26. sep 2012

@katasa áno, ja som toto počula od všetkých lekárov, proste obrovská smola, to je všetko...

mne lekár nakázal vitamíny až po potrate, predtým mi tiež nič nekázal brať, teraz povedal, že sa telo skôr spamätá a že takýto komplex vitamínov je vhodné papať aj po nejakých vírusoch a podobne. Povedal, že ich môžem brať aj rok, idálne však tak 3 mesiace pred otehotnením a potom počas celého tehu. Jednoducho pre istotu, ak nepomôžu, tak určite neublížia 🙂

nevestickaaaa
26. sep 2012

@katasa a lekári vám "dovolili" také skoré snažilkovanie alebo dlabete na lekárov? 🙂

katasa
26. sep 2012

@nevestickaaaa 😀 jj
kašleme na nich

nevestickaaaa
26. sep 2012

@katasa koľko vám dali času? my tiež ignorujeme rady skúsených lekárov, tak dúfam, že to nebudeme neskôr ľutovať 😀

katasa
26. sep 2012

@nevestickaaaa no my sme o miminko prišli pred necelými 3 týždňami... ešte nebola ani mrcha... ale cítim sa dobre, po fyzickej stránke som tiež ok, tak asi nebudeme čakať 😉

nevestickaaaa
26. sep 2012

@katasa a šestonedelie nemáš? ja som mala normálne šestonedelie, krvácala som takmer 7 týždňov po pôrode ešte...

katasa
26. sep 2012

@nevestickaaaa už len jemne špiním....

nevestickaaaa
26. sep 2012

@katasa ty sa máš 🙂 super, tak budem držať palce, nech príde mrcha čím skôr a môžete začať zase dúfať 😉

katasa
26. sep 2012

@nevestickaaaa a vy ste to doteraz neskúšali?? čakáš ako lekári nakázali? 🙂

nevestickaaaa
26. sep 2012

@katasa nie, ja som 7 týždňov krvácala v rámci šestonedelia, potom bolo asi 2 dni "sucho" a potom sa mi spustil silný menzes, ktorý trval asi 10 dní... a po menzese už sexujeme bez ochrany, ja som teraz skoro 11 týzdňov po potrate a neriešime, príde mi to ako keby sa to stalo už hrozne dávno, čas mi ide veľmi pomaly.
Ja som spravila to, že som išla v rámci tých 2 dní sucha k inému lekárovi na konzultáciu, on ma vyšetril zo spodu aj cez ultrazvuk a keď som mu povedala, že som v júli potratila, tak sa ma opýtal, či v júli minulého roka 🙂 to bola pre mňa známka toho, že je asi všetko OK, keď ani po vyšetrení nevidí, že som vlastne po pôrode. Bol to lekár, ktorý je uznávaný ako vynikajúci odborník a pôrodník, takže ja som viac nepotrebovala na odobrenie 🙂
ale keď som a opýtala kedy sa máme začať snažiť, tak samozrejme diplomaticky odpovedal, že o 6 mesiacov, ale ak otehotniem skôr, nebudem ani prvá a určite ani posledná 🙂

katasa
26. sep 2012

@nevestickaaaa tiež si to hovorím... je toľko báb, čo otehotneli v šestonedelí, tak čo 🙂

nevestickaaaa
26. sep 2012

@katasa ja som sa v sestonedeli bála infekcie, ale ja som kvoli infekcii potratila, takže môj strach bol asi opravneny...

nevestickaaaa
10. okt 2012

@maryennn1 @ondatra2 ahojte kočky, čo nové? ako sa snažíte? my naplno, ale asi to nebude také jednoduché ako som dúfala, už 10 dní mám meškanie, ale test negatívny, takže mám zrejme dokafraný cyklus ☹
Inak brali vaše malinké aj na pitvu? Máte už výsledky?

ondatra2
10. okt 2012

@nevestickaaaa ja som mala kyret v 12tt. a babo tam uz nebolo takze na pitvu nic neslo, iba na histologiu. asi si ma mylis s niekym, kto potratil neskor, ja som sa trochu tak zamiesala do tejto temy. ale so snazenim ti mozem napisat, mala som po potrate uz 5 cyklov, teda 5 mrch a nič a snazime sa stale, teraz mam plodne dni tak uvidime. Aj tebe drzim palce, daj sa do poriadku, co ti to tak meska a test negativny, divne, mavala si to predtym?

nevestickaaaa
10. okt 2012

@ondatra2 nie, vedela som, že ty si mala skôr, len som myslela, že aj vtedy sa plod nejako skúma...
a snažíte sa teda už 5 mesiacov, či koľko?
No ja test negatívny, predtým neviem ako som to mávala, lebo ja som brala predtým antikoncepciu, potom som mala nejaké 2 mrchy a potom som bola tehu, takže vlastne neviem, či som mávala pravidelný cyklus alebo nie alebo čo 🙂

ondatra2
10. okt 2012

@nevestickaaaa ja mam kratsie cykly a uz som mala 5x mrchu, takze teraz je dalsi cyklus. zatial sa nepodarilo ale teraz sa urcite podari 🙂

nevestickaaaa
10. okt 2012

@ondatra2 kokso, ty sa máš, to vidíš, ja mám asi 50 dňové 😀

ondatra2
10. okt 2012

@nevestickaaaa to je fakt super vyhoda, lebo viem, ze aj ked to nevyslo tak o 10 dni sa mozem zas snazit. a tebe sa to neda nejak skratit?

nevestickaaaa
10. okt 2012

@ondatra2 ja neviem, vôbec neviem čo sa vo mne deje alebo aký je tam problém... dúfam, že nebudem mať nejakú cystu alebo niečo také... v pondelok som objednaná k lekárovi, tak mi hádam povie viac, nech sa namusíme snažiť iba každý druhý mesiac, čím sa samozrejme šance znižujú... 😒

ondatra2
10. okt 2012

drzim palce, nech sa ti to skoro upravi alebo zistia co to je, kiez by to bolo tehu 🙂

macko25
12. okt 2012

My sme stratili prvú dcérku pri pôrode v roku 2000 a teraz 8.2.2012 mi zomrel Dávidko ,v 28tt ☹

maryennn1
12. okt 2012

@nevestickaaaa @ondatra2 ahoj kočky, dlhšie som tu nebola, tak mi zatiaľ nič :( ako ste n a tom vy? snažíme sa poctivo a teraz čakám už svoju 7 mrchu :((( no čo už nech len príde a pekne sa so mnou na 9 mesiacov rozlúči 🙂
@macko25 och to je hrozné, je mi to ľúto, až mi vyrazilo dych :(

ondatra2
12. okt 2012

@maryennn1 ahoj, ja zatial nic, mala som 5. mrchu a dufam, ze to uz konecne teraz vyjde. 😉 Aj tebe to velmi prajem, nech v lete uz kocikujeme

macko25
12. okt 2012

Musím však povedať ,že medzi anjelikmi mám aj dve zdravé detičky.Veľmi sme však túžili(samozrejme aj túžime)po ďalšom.Dúfam,že sa nám podarí,lebo obaja anjelikovia boli zdraví

maryennn1
12. okt 2012

@ondatra2 joooj bodaj by si mala pravdu 🙂 prajem nám to všetkým 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre