Zažil tu niekto potrat v 31. týždni?

kvetinka9811
6. sep 2009

Dobrý den chcela by som sa opýtať že či už nikto zažil potrat v 31 tt ževraj je o spontánny potrat ja som ho zažiala a rada by som počula aj od vás ako to prebiehalo a dôvody prečo sa to stalo.U mna je to veľmi čerstvé a preto to nerospisujem Dakujem za odpovede.

halienka
6. sep 2009

Ahoj Kvetinka, to ma moc mrzí čo si zažila ☹ a bábatko neprežilo? Lekári nevedeli pomôcť? ☹ Ja som zažila potrat v 24tt a aj to mi prišlo ako horor, v 31tt to musí byť strašné ☹

maova
6. sep 2009

Kvetinko, taky je mi líto, co jsi zažila ☹ Řekla bych, že v 31tt už miminko zachrání, ale asi jestli bylo něco s miminkem, tak to nešlo. Ale co bych řekla, že ve 31tt už to není potrat, ale porod. Jenže to je jen termín, nic na tom nemění to, že se to stalo ☹ Já jsem potratila ve 23tt, ve 20tt a ve 24tt se nám narodil chlapeček, ale nepřežil. I tohle všechno mi přijde strašný, natož ve 31tt. A důvody? ... bohužel nejsou zatím známé a zkoušíme dál co se dá. Ale co mi řekli doktoři poprvé, že je to náhoda a že se to většinou neopakuje. Pokud by ti zjistili příčinu tím líp, dalo by se pro příště něco dělat. Ze své zkušenosti vím, nenech se nikde odbít, že je to jednou a poprvé se nic netestuje. Jestli to trochu půjde, nech si udělat všechna možná vyšetření, aby se ta příčina našla a příště jsi nemusela mít strach. Já jsem věřila a do teď všechna vyšetření nemám a lituju, že jsem nebyla důslednější.

sue
6. sep 2009

Tiež si myslím,že už je to pôrod ☹ hoci so strašným koncom ☹ ach ajaj,veľa sily prajem 😔

janinkaves
6. sep 2009

Ahoj Kvetinka, já jsem zažila potrat ve 22tt. a i když jsme se rozhodli k němu sami, protože malý měl nefunkční srdíčko a po porodu by neměl šanci tak to strašně moc bolí a výčitky jsou hrozné ☹ ! A ve 31tt šlo určitě o porod, lékařsky jde o porod od ukončeného 25tt., do té doby se mluví o potratu ale od 15tt. probíhá stejně jako klasický porod a jestli tvoje miminko nepřežilo tak by měli určitě udělat pitvu co bylo příčínou a potom ti budou z nemocnice ve které se to stalo volat aby tě seznámili s těmi výsledky ! Určitě bych se ale taky nenechala odbít a nechala si nabrat krev na infekce v těhotenství (toxoplazmoza, listerioza apod.) co tě napadne, určitě neprohloupíš, já jsem tak se svoji gyn. bojovala o odběry až musel zasáhnout můj praktický dr. aby mi je udělala a stejně vyšly všechny testy negativně takže příčina pro naši vadu neznámá a jestli se to bude opakovat mi nikdo neřekl tak se modlím aby ne ale nad osudem nejde vyhrát ! Musíš být silná, vím že se to lehko řekne, já ještě pořád po nocím brečím do polštáře, ale pořád se snažím si opakovat že to byl osud a co se má stát se stejně stane a trochu se mi uleví ! I když je to pro tebe teď nepředstavitelné a všichni tě utěšují že budeš mít daší děťi a tobě se chce strašně křičet že chceš to co ji stratila a ne jiné, tak budeš a určitě všechno nakonec dobře dopadne, musíčč v to věřit ! Mi se teď po čtyřech měsících s manželem začínáme snažit o další děťátko a strašně, strašně se bojím ale musím věřit nic jiného mi totž nezbývá ☹ !

andyva
6. sep 2009

janinko,hezky jsi to napsala,ta poslední věta je víc než pravdivá,já potratila před 2 lety ve 21tt,příčina neznámá,mimi ještě žilo,jen porod byl rychlý,voda zelená,asi nějaká infekce,ale z histologie bylo vše negativní.No a pře 3-mi týdny jsem potratila ve 14tt,opět neznámo proč.Tím vším chci jen říct,že i přes tyto nezdary musíme jít dál a věřit-opravdu nic jiného nezbývá-a zkoušet to tak dlouho,dokud se nezadaří.Pokud se budeme dlouho stresovat a trápit,tak si myslím,že šance otěhotnět je pak menší.Kvetinko,až se ti bude chtít,tak nám sem napiš,co bylo příčinou,možná se ti trošku uleví,když se svěříš.Přeju Ti,aby smutek ,co nejrychleji odešel a ty se mohla radovat z dalšího těhulkování a následně i miminka.Hodně štěstí vám všem!!!!!

sisipetka
6. sep 2009

Kvetinka, tak ako pisu dievcata...v 31 tt islo uz o porod a mohlo ho vyvolat cokolvek 😔
Ja som si takyto porod prezila v 40 tt a dietatko to neprezilo. Resp. zomrelo par hodin pred a to nasledne vyvolalo porod so smutnym koncom 😔 Bohuzial mam za sebou vela vysetreni a doposial sa nic nenaslo, co vyvolalo umrtie babatka v brusku, kedze pitva ukazala ze bolo zdrave....aj ked ja mam svoju teoriu, preco sa to stalo....ale dietatko mi nikto nevrati.
Jedine, co teraz mozes urobit, tak sa pokusit hladat pricinu, ak nejaka bola a snazit sa co najskor z tejto bolesti pozbierat. Viem, ze to nie je lahke...mna to boli stale a to by malicke uz malo 20 mesiacov 😔
Pevne verim, ze cas rany troska upokoji a ty sa raz budes moct tesit na dalsie dietatko, aj ked to tehotenstvo bude omnoho narocnejsie.....citim to teraz tak, ale verim, ze to dotiahneme do uspesneho konca a to iste budem zelat Tebe, ked budes opat nosit malicke zlaticko pod srdieckom.

ikke
6. sep 2009

podobna diskusia na ceskych strankach
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

chaala
7. sep 2009

Květinko, i já mám za sebou porod ve 28tt. Mimísek umřel v bříšku a porod mi museli následně vyvolat. Prováděla se různá vyšetření, ale mimi bylo v pořádku. Prý se to někdy stává, to nám řekl doktor. Mám za sebou spoustu vyšetření i manžel, ale bojujeme dál. Máme veliký strach, protože jsem znovu těhotná...ale věříme,že tentokrát...
Doufám, že se brzy dočkáte a budete zase šťasní.

kvetinka9811
autor
7. sep 2009

Ďakujem veľmi pekne za povzbudenie.Ja iba dúfam , že bude všetko v poriadku som iba rada že mi doktor povedal že v budúcnosti budem mať miminko. Ja viem že som to napísala iba v takej hádanke veľmi rada sa vám zdôverujem lebo viem že každý príspevok nám iba pomáha aj keď je to niekedy kruté ......
Takže u nás to bolo veľmi zložité 3 roky som nevedela otehotnieť podstúpila som všetky vyšetrenia ktoré ukazovali že ja som v uplnom poriadku a preto doktor nás poslal na vyšetrenie partnera. tak som hľadala všade kde by bolo asi najlepšie a rozhodla som sa pre sanatórium Helios ..(myslím si ešte aj teraz že je to veľmi dobré sanatórium na tieto veci...)Partner išiel na vyšetrenie kde sa ukázalo že má slabé spermie ( teda morfológiu t.j. zlý tvar spermie).ale nám povedala Dokroka že u nás je to veľmi nádejné v roku 01/2009 som podstúpila insemináciu to nie je umelé oplodnenie ale niečo čo sa robká pred umelým oplodnením robká sa to 3 krát a potom sa ide na umelé oplodnenie...táto inseminácie č1 nebola úspešná tak som iba verila že sa to bude opakovať a že to už musí byť ok. aj tak bolo vo 02/2009 som podstúpila druhú....ktorá bola úspešná takže sme sa radovali a bolo všetko dobré celé tehotenstvo som mala bez akýkoľvek ťažkostí.....(musím podotknúť že naozaj žiaden problém ani náznak na zvracanie ani nič podobné dalo sa tomu povedať ideálne tehotenstvo aké si žena môže priať...) chodila som k môjmu doktorkovi na návštevu tak ako sa patrí žene ktorá nemá problém s úsmevom na tváry.....okrem bežných vyšetrení som podstúpila aj vyšetrenia ktor´som nemusela teda to čo mi robkal doktor tu u nás som išla podstúpiť aj do heliosu (t.j. napr. genetické a pod.) bola som aj na 3D sone všetko bolo ok...až kým neprišiel ten osudový deň ....v noci o 2:45 som sa zobudila na to že som si myslela že mi odtiekla plodová voda a že idem rodiť....to bol môj prvotný dojem aj keď som vedela že ešte mám 9 týždnov do pôrodu a povedala som môjmu partnerovi aby zápalil svetlo čo sa aj stalo a vtedy som zbadala že to nebude plodová voda ale plno krvy....hneď sme volali na pohotovosť ktorá ma odviezla do nemocnice keĎ som tam prišla tak malučký ešte žil a preto doktor sa rozhodol mi robkať cisársky ...ke´d som sa po narkóze prebudila tak mi povedali, že som stratila veľa krvy a že sa mi odlúpila placenta(že sa stáva že sa odlupuje po kúsku ale mne sa odlúpila naraz)a že malého nevedeli zachrániť lebo keď mu odstrihávali pupočníkovú šnúru tak nemal dosť živiny na prežitie...samozrejme dôvody prečo sa mi to stalo to je všetko vo hviezdach v prírode neznáme...v piatok ma prepustili domov že som po zdravotnej stránke ok a najhoršie bolo že som malému robkala pohreb kt. bol v sobotu....bolo to niečo strašné a neopisatelné.....kto nezažije nevie...teraz sa cítim strašne prázdna ....ale musím byť silná a dúfať že bude všetko dobré doktor povedal že musím počkať rok na to aby sme sa pokúsili o dalšie miminko aj ke´d viem že tohto malého mi už nič a nikto nevráti....sladko búva v nebíčku......výsledky s patológie a s pitvy budú v piatok sa všetci sme zvedaví čo povedia ale lepšie prezradia ..aj keď to už nič nevráti ale budeme aspon vedieť čoho sa vyvarovať do budúcnosti potom vám to sem napíšem.....teraz už počkať rok a dúfam že nie dalšie 3 roky ....musím to prežiť a musíte aj vy .....držkám všetkým palšeky a nikomu neprajem aby sa zopakovalo to čo mne......prajem iba všetko naj naj naj........najkrajšieho Anjelika.......

kvetinka9811
autor
7. sep 2009
https://www.youtube.com/watch?v=IOF0BuAxznE

posielam všetkým pesníčku ..........

cikyta
7. sep 2009

Bože baby,prijmite odomna uprimnu sustrasť.Nič horšie si neviem ani predstaviť.
Všetkým vám želám vela duševnej sily. 😢

denne73
7. sep 2009

Kvetinka .Je mi to velmi luto čo sa ti prihodilo. neviem prečo je na svete taká nespravodlivosť. Cigánky si rodia ako na páse a pomerne zdravé deti a my?? čo sa to deje?? ja som prišla o svojho Alexa v 21.t príčina genetické dovody. Velmi sme sa smanželom na bábetko tešili. je to ešte čerstvé takže viem čo prežívaš. tak ako si písala pochopí ten kto zažil. Musíme byť silné a nisť opäť vpred, ja viem, že tam v nebíčku nám naši anjelici pošlu ďalšie bábetká. Drž sa moja 😉

kvetinka9811
autor
7. sep 2009

Ďakujem veľmi pekne ja viem sila musí byť v nás ......

denne73
7. sep 2009

Kvetinka.Posielam ti takto na dialku kusok zo svojej energie. My to spoločne všetky zvladneme.Pokojńe kedykolvek napíš.

fafinkka
7. sep 2009

Kvetinka, prajem Vám s manželom veľa síl na zvládnutie tejto bolesti. My čakáme bábo po dlhých 5 rokoch...... a neviem si predstaviť, že by sa mu niečo stalo.... Myslíme na Vás

staza
7. sep 2009

Kvetinka,je mi to ľúto,že si musela prejsť takým niečim strašným viem ako sa cítiš my sme prišli o nášho malého anjelika koncom apríla v 27tt a ešte to stále bolí.My sme sa pokúšali dlhých dvanásť rokov kým som konečne otehotnela mám za sebou 4ivf,5ket bol to fakt zázrak a potom prišlo to najhoršie...čo som si v živote nemyslela že sa môže stať.Pevne verím,že na budúce bude všetko tak ako má byť od začiatku až do šťastného konca.Prajem aj tebe veľa síl a aby sme čím skôr držali v náručí náš vytúžený uzlíček šťastia.

kvetinka9811
autor
8. sep 2009

Ďakujem vám všetkým vie iba ten kto to zažije.......prajem všetkým aby mali svojích anjelikov...

fiallinka
11. sep 2009

kvetinka: Je mi to moc líto... já jsem přišla o chlapečka v 36. týdnu, ale druhý mi zbyl (byl z dvojčat), takže to nebylo v konečném důsledku tak strašné. Ze začátku jsem to ale cítila velice těžce, ty pocity byly stejné, ajk popisuješ. Teď je to 11. měsíců a přesto, že se tím vším pořád trápím, tak je mi 100x líp - píšu to proto, že před 11. měsíci jsem měla pocit, že se svět úplně zhroutil. Snaž se to nějak přežít, už za 2 měsíce bude trošku líp a pak se to bude zlepšovat... přeju ti moc síly, i když si asi ze začátku budeš myslet, že ji nemáš... Jak to popisuješ, asi bylo příčinou porodu předčasné odloučení placenty - pořádně tu příčinu zjisti, ať v příštím těhu všechno, co můžeš, ohlídáš.

mrkni se tady, může ti to pomoct: http://www.dlouhacesta.cz/cz/leve-menu/projekty...

adenka84
11. sep 2009

Děvčátka je mi vás moc líto. Vaše příběhy mě dohnali kslzám. Přeji vám moc a moc štěstíčka a moc amoc síly do dalších dnů. Buďte silný a zvádnete to. Chápu bolavá jizva zůstane na věky.ale musíte bojovat dál. Držím palečky a přeji vám jen to dobré...

evulka.v
11. sep 2009

Kvetinka...až som slzy mala v očiach, ako som čítala tvoj hrozný príbeh.
Muselo to byť strašné...a určite ešte aj je...
Prajem Tebe aj manželovi hrooozne vela sily a lásky...

tinka76
11. sep 2009

Kvetinka - ale aj ostatne babulky - az mi ostalo tazko, ked som citala, co vsetko ste zazili ... prijmite odo mna uprimnu sustrast...
Ja som pred dvoma mesiacmi zazila "len" spontanny potrat v 8tt a do dnes som to este dobre nerozdychala ... 😔
Drzim vsetkym palce!

bettynka222
12. sep 2009

kvetinka chcela by som ti poradit, daj si na hemtaku zistit trombofilne mutacie. odlucenie placenty totiz patri k tejto diagnoze. ja osm kvoli tomu dvakrat potratila, ale vo vcasnom stadiu. a ak by ti aj trombo nezistili, trvaj n ahematologickych kontorlach pocas tehu a uz aj pred nim, lebo toto co sa ti stalo ma urcite nejaky suvis s krvnpou zrazanlivostou. mne moja hemato hovorila, ze aj babe bez trombofilie sa pocas theu moze zrazanlivost zvrhnut.
prajem ti, aby si sa z tohto zazitku v ramci moznosti co najrychlkejsie spamatala a aby si ako sama hovoris otehotnela rychlo 😵

takyna
12. sep 2009

Ahojte dievčata, Kvetinka úprimnú sústrasť 😢 , my sme zažili tiež úmrtie synčeka v 24tt , išlo o klasickú infekciu, spustenú po braní antibiotík pre tehotné, nakolko som bola mierne prechladnutá, samozrejme aj chybou lekárky, ale to už nejdem rozpisovat. Teraz len musime dufat, ze sa to uz nebude nikdy opakovat, drzim palce vsetkym

janinka78
12. sep 2009

Přeji všem maminkám hodně síly a nenarozeným miminkám, aby jim tam, kde jsou, bylo moc hezky... 😔 My jsme přišli takhle během tří let o tři miminka, vždycky od 20. do 24. týdne, pokaždé to bylo kvůli genetické chybě, miminka by po porodu přežila třeba i půl roku, ale nikdy bych si je nemohla pochovat, nehledě na to, že by můj prvorozený synek mohl taky přijít o maminku. Takže jsme se raději rozhodli pro ukončení... Bylo strašné koukat se, jak miminko zabijí injekcí do bříška a pak už jen čekání na potrat, který je neskutečně bolestivý.Teď se ještě jednou pokoušíme, i když vím, že riskujeme to samé, ale snad... Tak hodně štěstí všem! 😉

lucia_b
14. sep 2009

Mile dievcata, aj nas pribeh je velmi smutny, o chlapceka sme prisli v 36 tt vo februari tohto roku, kedy navzdy zaspinkal v brusku 😢
U nas sa pitvou zistili mnohopocetne infarty v placente a tak som si dala vysetrit trombofilne mutacie, ktore sa aj potvrdili, tak verim, ze v tomto tehu, ked uz vieme moznu pricinu, sa takato hroza nezopakuje. Vsetkym vam zelam vela sil a najdolezitejsie je nikdy nestratit nadej a vieru, aj ked viem, ake je to tazke. Vela stastia, nech vam zivot uz prinasa len same radosti.

ruda
14. sep 2009

Ahojky holky, jen vás čtu a brečím a mám husí kůži, musíte být neskutečně silné, všem upřímnou soustrast a již nikdy podobné zklamání... držím vám všem palečky,aby jste měli příště zdravá miminka....držte se....

zuzka88
14. sep 2009

Kvetinka, uprimnu sustrat! aj vsetkym maminkam s Anjelikmi 😔

diapozitiv01
14. sep 2009

Kvetinka a ostatne mamicky malych Anjelikov,
boze nikdy nepochopime preco sa toto deje.
Ja som tiez mamicka maleho Anjelika Maximilianka, narodil sa v 34t. ale pobudol s nami iba kratucko, zomrel na 4. den na vrodenu vyvojovu chybu srdiecka, ktoru nam predtym nikto nezistil. Zajtra je to 6 tyzdnov, co sa narodil.
Teraz hlavne vela sil.

bodzlomu
14. sep 2009

kvetinka - toto sa mojej tete stalo tiez uz vlastne v 40tt, ale jej sa placenta zacala odlupovat postupne a teda jej cisarskym zachranili nielen dceru ale aj jej vlastny zivot!!!! Je pravda, ze sa to niekedy stava,ze sa placenta odlupuje a preto by mal doki vzdy pri sono vysetreni pozriet ako na tom placenta je... napr. kamaratke sa sice placenta neodlupovala ale postupne odumierala a tak vlastne babätko uz nebolo vyzivovane a aj ked ho porodila na termin, dietatko bolo slabe a neprezilo - pretoze uz vlastne od skorsieho terminu nebolo vyzivovane 😔
takato strata musi byt naozaj ukrutne bolestiva a priznam sa, ze si to neviem ani predstavit, viem len ze to musi byt neskutocne narocne a tazke, zmierit sa s niecim takymto, uz to predsa nie je ako za starych cias, ked mali nase stare matere aj po 5 deti, a povedali pan Boh dal, pan Boh vzal!!! aj moja babka to takto brala a to prisla o 2 deticky ☹
drzim vsetkym palceky, aby sa vsetko vydarilo a kvetinka - ako ti tu baby poradili, naozaj si daj vysetrit tu zrazanlivost krvi, lebo viem istotne, ze s tymto mala problem aj ta moja teta, co skoro prisla o dietatko a vlastny zivot!!! drzkaj sa!!!!

diapozitiv - ked sme boli na 3D sone, tak nam doki povedal, ze nieco sa poznat da, ale ze niekedy sa ani na sone neda zistit vyvojova chyba srdiecka ☹

vsetkym uprimnu sustrast!!!! 😔 😔 😔 😔

bertica.h
14. sep 2009

dievčatá..prajem Vám veľa sily.. 😢 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre