Zažil tu niekto potrat v 31. týždni?

kvetinka9811
6. sep 2009

Dobrý den chcela by som sa opýtať že či už nikto zažil potrat v 31 tt ževraj je o spontánny potrat ja som ho zažiala a rada by som počula aj od vás ako to prebiehalo a dôvody prečo sa to stalo.U mna je to veľmi čerstvé a preto to nerospisujem Dakujem za odpovede.

diapozitiv01
14. sep 2009

Bodzlomu,
veru ani 3D ultrazvuk nedokaze odhalit niektore chyby, hlavne tie co sa tykaju srdiecka.
Na tuto diagnosiku sa pouziva echokradiagrafia, je to taky ultrazvuk srdiecka, kde su vidiet aj prietoky srdieckom. Ironiou je ze sme na tomto vysetreni boli v 26tyzdni, ale mali sme zhorsene podmienky viditelnosti a aj drobcek mal nevhodnu polohu, tak dokino nevidel vsetko. Preto nas objednal na dalsi termin 5.8. Bohuzial Maximko sa narodil 4.8. a teda sme ho nestihli...
Nas Maximko mal diagnozu dvojvytokova prava komora, tzn. ze z pravej komory ma ist plucnica /plucna tepna/ a z lavej komory ma ist aorta, nasmu drobcekovi ale isli obe aj plucnica aj aorta z pravej komory.
Tato vada sa operuje, aj naseho Maximilianka mali operovat. V piatok ked ho priviezli do Kardiocentra nam vraveli ze to neni take urgentne ze by ho museli ihned operovat a ze ho budu operovat az v utorok ci pondelok. Ale nas ANjelik zomrel take 4 hodiny po tomto vyjadreni...

denne73
15. sep 2009

Janinka78.Je mi ľuto čím ste si prešli. Aj my sme prišli o naše bábetko v 21.t presne tak ako si písala genet.vady injekcia do brucha, proste nekonečná psychická, ale aj fyzická bolesť.Musíš nadalej veriť že vaše dalšie bábenko bude zdravučké a ja tomu verím, tak pustite sa do snažilkovania.Musí to výjsť. veľa ,veľa síl apozitívnej mysle ti praje denne 73

denne73
15. sep 2009

Diapozitív 01.Aj tebe prajem aby sa vám čoskoro pošťastilo zdravučké bábetko.naše anjeliky su pri nás a chrania nás. Aj ten váš je blízunko pri tebe.denne73

jani2
15. sep 2009

tak niečim podobným som si prešla aj ja, po 5 rokoch snaženia som otehotnela po IVF. Čakala som dve dievčatká, tehotenstvo bolo od začiatku super, žiadne nevoľnosti, dokonca som sa cítila omnoho lepšie ako netehulka. Ale potom prišiel 21tt a dr. povedal, že sa mi pomaly skracuje krčok, tak ho radšej preventívne zošijeme. nuž zašili a odvtedy začal problém za problémom, výtok, svrbenie a nekonečné tvrdnutie bruška (až pri pôrode som sa dozvedela, že som od serkláže mala pozitívnu kultiváciu na nemocničnú baktrériu - klebsielu, takže nákaza pri zákroku) ☹ S tou infekciou som vydržala 5 týždňov, ale v 26 tt jednoducho praskol plodový obal u jedného bábätka a začal najhorší deň môjho života. Cisársky rez do 5 hodín, ja som nemala chuť už ani žiť, vedela som, že je to moc skoro a strašne som sa bála na moje bábätka pozrieť, ale keĎ som ich prvý krát uvidela boli nádherné, boli ešte "tučnučké" z plodovej vody, jedna spinkala a druhá sa naťahovala a otvárala očká. Lenže dr. ma upozornila, že sú veľmi nezrelé a komplikácie prídu. A veru aj prišli, o jedno dievčatko sme prišli (práve o to, ktoré sa na nás pri prvom stretnutí "pozeralo", proste ten obraz mám stále pred očami a nikdy nám nezabudnem) a druhá bojovníčka po mnohých zdrav. problémoch to predsa len zvládla. Teraz bude mať pomaly 2 rôčky a je úplne v poriadku, nikto by na ňu nepovedal, že je tak skoro narodená. Len mne častokrát príde ľúto, že som ju ukrátila o ďalšie tri mesiace v mojom brušku, ktoré tak veľmi potrebovala, a bude ma to navždy mrzieť ☹, je mi ľúto, že už ako malé mimčo podstúpila pár operácií kvôli nezrelosti...
...a stále musím myslieť aké by to bolo krásne keby mala svoju sestričku. stratiť dieťa je tá najväčšia bolesť, ktorú ani čas moc nezmierni. ☹

habibi78
15. sep 2009

kvetinka, ja som o prve babo prisla v 8 tt.... a druhe sa mi narodilo v 30tt... dosala som help syndrom, obe nas zachranili v poslednej chvili, ale predsa..... neviem , naozaj si neviem predstavit co citis.... si silna zena, my vsetky stojime pri tebe, drz sa......

kvetinka9811
autor
16. sep 2009

Ahojte ďakujem veľmi pkne za vaš názor som rada, že mi takto radíte a držkáte palčeky,......to som nevedela že existuje vysetrenie trombofilne mutacie to si dám uršňčite spravkať ja rozmýšlam už nad všetkým možným čo sa mohlo stať ale zatiaľ neviem dôvod ..najdôležitejšie je aby som na to prišla lebo keď budem čakať nášho anjelika druhého tak chcem tomu zabrániť aby sa takéto niečo stalo .....písala som že budú výsledky a že napíšem čo sa stalo ale bola som u doktora a výsledky ešte stále niesú.......tak iba čakám a čakám či nám ničo prezdradia.......keď budú tak napíšem.....držkajte sa mi snažilky moje...aj ja to prežívam......aj keď mi vravia že rok nie je dlhá doba ale pre mna je to ako večnosť....pa

kalja
16. sep 2009

Ahoj kvetinka, niečo podobné sa stalo aj nám pred 2,5 rokmi. Bola som v 32 týždni, všetko ok, svet gombička. 2 roky sme čakali, kým sa nám podarilo otehotnieť. Tú úžasnú správu, že som bola tehotná, každý oslavoval. Až prišiel dátum 13.3.2007 a ja som sa zobudila na to, že nemožem dýchať. Takisto sa mi odlúpla placenta, a začala som krvácať, ale nanešťastie nie von, ale dovnútra - do bruška. Výsledok bol ten, že náš chrobáčik sa udusil, ja som mala zástavu srdca a opuch pľúc, odišli mi vnútorné orgány. Je zázrak, že žijem. Nechcem nikoho strašiť, ale toto bola moja skúsenosť. Nikdy som to nebrala ako potrat, vždy som to brala a beriem, že sa mi narodil syn. Som matkou, ale náš chrobáčík je v nebíčku a dáva na nás pozor. Teraz sa snažíme otehotnieť druhý krát, zatiaľ sa nám to nedarí, ale viem, že ak sa nám to podarí, nezopakuje sa to. Jednoducho to viem a verím tomu. Čo sa týka pohrebu, ja som bola ešte v nemocnici a všetko vybavoval manžel. Doteraz ani len netuším, ako to sám zvládol, a kde nabral tú silu, budem mu za to do konca života veľmi vďačná a zasluhuje moj obdiv. Takže sa držkajte, kočky. Tie čo čakáte bába, nič sa nebojte,všetko bude ok, jednoducho MUSÍ BYŤ. Bozkávam.

kvetinka9811
autor
16. sep 2009

si strašne zlatučká ako si to pekne napísala .......všetko bude ok, jednoducho MUSí byť......ak budeš tehu rada by som bola keby si to napísala bude mi lepšie že budem vedieť ako to prebieha .......že či doktor bude robkať dáke špec vyšetrenia alebo ako ťa vlasne budú sledovať aby sa to nezopakovalo proste všetko...okolo toho..od kedy sa snažíte a aj sa liečite

zab37
16. sep 2009

ahojte,
aké smutné príbehy... naozaj musí človek zažiť aby pochopil.
dnes je tomu práve týždeň, čo som v19tt potratila, práve keď som dieťatko začala cítiť ☹ . to že to bolo dievčatko som sa dozvedela až po... 😢
mám 2 zdravých krásnych synov(16,13) a toto maličké bolo veeeeľmi chcené, všetci sme sa tešili. nemôžem sa s toho spamätať je mi smutno a asi aj dlho bude. mám 37r. a dnes mi doktor povedal, že načo chcem byť nasilu tehotná... a množstvo argumentov proti ďalšiemu tehotenstvu. tak som chcela, aby ma povzbudil...
prečo sa to stalo, neviem. príroda tak rozhodla, stále hľadám veci a zamieňam okolnosti čo som mohla spraviť inak , kde bola príčina, ktorej som sa mohla vyhnúť... strašne ma to trápi. nie je chvíľky, kedy by som na to nemyslela...

bodzlomu
16. sep 2009

babulky....
tak by som vam chcela nejako pomoct, sucitim s kazdou jednou z vas, lebo je naozaj pravda, ze kto nezazil nepochopi... ale len ta predstava, ze by som teraz prisla o babätko je pre mna neskutocne bolestiva a nieto, ze by sa to aj stalo!!!!
budte silne, prajem vsetkym, aby prislo dalsie babätko a to aby ste v zdravi donosili a porodili krasne a zdrave babätka!!!

kalja
17. sep 2009

Kvetinka, snažíme sa už vyše roka, práve pred týždňom taký čas som bola v nemocnici na laparoskopiu - prefuk vajcovodov a na hormonálny profil. Včera som si bola po výsledky a je všetko ok. všetko priechodné, hormonálny profil v poriadku. Snažíme sa rok, ale vieš ako to je, raz je manžel na služobke, raz ja, raz príde nejaká choroba. No uvidíme. Moja pani doktorka sa už teraz vyhráža vysokou sledovanosťou počas ďalšieho tehotenstva, no ale mne to je jedno, keď zistím, že som tehotná, može sa ku mne aj nasťahovať. 😀 😀 😀 Keby Pán Boh dal, a že otehotniem, hneď ti napíšem, čo sa so mnou deje, ale dúfam, že to platí aj naopak a ozveš sa aj ty.
Bozkávam.

kvetinka9811
autor
17. sep 2009

kalja určite sa ozvem ale to čakanie 1 rok je ešte predo mnou.......takže bola som u doktorke tak ma vyšetrila a brala mi krv do 6 skúmaviek a že vsledky budú v pondelok tak som zvedavá a zajtra mám ísť ku dokt. pre vsledky dúfam že niečo povedia majú prísť pitvy a placenty....

diapozitiv01
17. sep 2009

Ahoj Kvetinka a ostatne babulky,
ja som dnes absolvovala kontrolu po sestonedeli /mali sme sekciu/
vsetko je ok a este sme zvladli ocne, tiez je to ok.
Pytala som sa doktorov kedy mozem znovu otehotniet a obaja ze po roku, ale jeden sa potom odmakcil a ze tak po pol roku az tristvrte minimalne, a ten druhy stale ze po roku, a ja mu hovorim ze rok je strasne dlha doba a on ze jak to uteka ze uz mam 6 tyzdnov z roka za sebou 😒
No uvidime, je to strasne cakat tak dlho na dalsie dietatko ked o jedno som tak rychlo prisla. Ani mi nepride ze som rodila, ci bola tehotna.
Najhorsie bolo, ked mi zahlasil, ze musi sa stale cakat na vysledky pitvy, ja mu hovorim vsak vysledky uz boli. A on ze to to bola len obhliadka a ze to sa musia zist odbornici z gynekologie, neonatologie a este neviem kto a ze sa maju spravit nejake zavery a az potom mozme o niecom uvazovat. Ja som myslela ze uz to mame vsetko za sebou ☹

skipi
18. sep 2009

vsetkym Vam uzasnym statocnym mamam uprimnu sustrast....verim, ze Vasim anjelikom je tam hore dobre... a naozaj odporucam vysetrit trombofilne mutacie z vlastnej skusenosti....cas raz trochu zahoji tieto tazke rany osudu..prajem vela sil 😎

kvetinka9811
autor
18. sep 2009

Ahojte ja som volala svojmu dokt. za výsledky tak si predstavte ešte stále nie sú to je katastrofa od 31.8 09 ešte nie sú ževraj mu mám zavolať v pondelok ja neviem dokedy chcú čakať a držať nás v tom že čo sa stalo už tomu bude 3 týždne a nič....

diapozitiv01
18. sep 2009

Ahojte babulky,
volala som dnes na genetiku, ze musim prilozit pitevnu spravu a doporucenie od gyndosa na genetiku.
nakoko sme dostali do ruk len list o obhliadke mrtveho, kde bol aj vysledok pitvy a nikto nam nic nepovedal co este potrebujmeme mysleli sme si ze je to vsetko.
Takze som dnes volala na Antolsku na neonatologiu, ze oni to tam dostanu na sekretariat a potom sa stretnu a rozpravaju sa o tom, preco, naco, zaco. Dnes je tomu 6 tyzdnov a stale nic, ze to moze trvat aj 2 mesiace.
Akoze fakt to je sila, takto to natahovat... Takze kvetinka mozno to bude chvilku este trvat, tak vela sil zelam.
Pekny den vsetkym.

katrin21
18. sep 2009

kvetinka.. ja asi viem, kto si,... asi byvas v susednej bytovke..teda nepoznam ta,(skor len z videnia) ale pocula som... je to strasne.. mojej sestre sa takto zacala odlupovat placenta, ale ona uz praveze 3tyzdne prenasala... lenjej zacalao byt zle.. nechali ju trapit sa 4 dni.. tolko do nej napichali, ze sa ju uz bali uspat.. dcera sa jej narodila pridusena, modra, museli je ozivovat....
nastastie bola OK, aj ked chodila na kontroly, je nadana sikovna a ma uz 19 rkov.. ale u nej to bolo asi ine, ale vsetci sme to prezivali, ked nam s placom volala, ze malu este nevidela( 2 dni po porode), ze nevie co je snou, ze ju nepocula ani plakat po porode... mysleli sme ze zomrie..
Clovek niekedy nevie, preco sa taketo veci deju... urcite si nic nevycitaj a ver ze budes mat este krasne babatenko a nie len jedno, aj za cenu umeleho oplodnenia. Urcite to vyjde, drzi palce !!!

sisipetka
18. sep 2009

Kvetinka, ono to s tymi vysledkami dost dlho natahuju. My sme spravu z nemocnice dostali az po 30 dnoch, dalsie testy, co sme si dali robit trvali 3 tyzdne a genetika 3 mesiace. Jedine, co sme mali hned v tyzden, co sa nam to stalo - boli pitevne spravy, ale aj to MM vybehal samostatne mimo nemocnice a "povolanych dr.".
Takze vela sil pri cakani a potom zistovani kompletnych informacii, aby bolo do buducna menej strachu - aj ked ten uz v podvedomi nikdy nezmizne 😔 Drzte sa vsetky....

rybka13
18. sep 2009

ahojte, zacala som citat vasu temicku, ale musim prestat, lebo potom sa hrozne bojim, aby to v mojom 29 tyzdni vsetko dopadlo dobre...
len som vam chcela napisat, ze je fakt dolezite dat si urobit hematologicke testy... ja sice nemam ziadne trombofilne mutacie, ale aj tak si picham preventivne fraxiparin, hematologicka mi to dala, uz aj len preto, ze mam krcove zily, tak aby mi nejaky trombik nezapchal cievy a nepotratila som...

Velmi drzim palceky, aby sme sa vsetky tesili s vonaveho babatka... verim ze to tak bude, drzte sa..

kvetinka9811
autor
22. sep 2009

ďakujem babulky za podporu.....vysledky trombofilne mutacie mi povedala doktorka že sú tam hodnoty zvýšené a že mám ísť na druhé vyšetrenie genetické ale to že sa u nás nerobká tak ma objednala do druhého mesta...na pondelok bud.týžden..tak pôjdem a uvidíme že čo....

misi33
22. sep 2009

Mne zomrela moja mala Kristinka este v brusku a tiez som ju mrtvu porodila v 31.tyzdni.Bolo to uz davnejsie ale nikdy na to cele nezabudnem.Bolo to bolestive. Rok som skoro preplakala.Teraz to uz tak neboli ale myslim na nu denne.

kvetinka9811
autor
23. sep 2009

misi33 chcela by som sa ťa opýtať a potom si mala detičky ak ano tak koľko si musela čakať ...dakujem kvetka

kvetinka9811
autor
23. sep 2009

ešte som sa chcela opýtať čo sa ti stalo čo povedal doktor že prečo sa to stalo???

misi33
23. sep 2009

nie bohuzial deti nemam doteraz a je to uz 6 rokov

ja som mala perforaciu hrubeho creva a bola som tazky septicky stav

to napisali aj do papierov,umrtie plodu pre septicky stav matky

mm1
23. sep 2009

Dievčatá, prečítala som si vaše smutné príbehy a skladám pred vami klobúk, že nachádzate v sebe silu....
Ale viem, treba ísť ďalej, pozviechať sa a odraziť sa zo dna, aj keď je to veľmi veľmi ťažké.
Ja som zažila len "missed abort" v 12 tt ale tak isto to bolo pre mňa veľmi zlé a myslela som, že sa mi zrúti svet.
no našťastie sa dnes teším z krásneho zdravého anjelika a viem, že každý anjelik, ktorý nám odíde do nebíčka nám pošle druhého anjela sem na zem.

DRZIM VAM PALČEKY A POSIELAM STRASNE STRASNE VELA POZITIVNEJ SILY A ZELAM VAM SKORE TEHULKOVANIE, SO SLADKYMI BATOZTEKMI NA ZAVER

januskal
24. sep 2009

Mila Kvetinka,

je mi velmi luto co sa ti stalo..ale aj nam zomrelo babo minuly tyzden..bola som v 30tt...bohuzial je to mozne, ak tak rozhodne Osud, tak sa neda nic robit... ☹ len byt statocna a ist dalej..
Nam nevedeli co sa stalo..ale mala som preclamsiu, takze asi to bol dovod...najhorsie na tom bolo, ze maly nebol zivy asi 3 dni a ja som nic necitila, teda pohyby ano ale vraj to boli take "imaginarne" vraj sa to neda rozlisit ci su normalne alebo nie, len pri ultrazvuku...a ten stale ukazoval, ze je vsetko ok..asi nebolo..hmm
Vo stvrtok rano som sa zobudila, ze mi je nejak cudne a vedela som, ze je zle..bol to pre nas s manzelom najhorsi den v zivote, ale ak mas vieru, ze to tak malo byt, ze sa tak Pan Bozko rozhodol, tak to prekonas - te,
nam povedali aby sme si dali pauzu a skusili tak za pol roka..a ja verim, ze to tentokrat vyjde...

Drziiiim ti velmi palce a ked budes chciet, tak mi napis...

kalja
24. sep 2009

Milá januskal, aj ja som mala preeklampsiu v 32 týždni, viem, čo prežívaš, držkaj sa. Bozkávam.

diapozitiv01
24. sep 2009

Januska, Kalja a ostatnte babulky
stale sa to deje, stale umieraju deticky a najhorsie natom je ze to bude pokracovat a nijako tomu nemozme zabranit 😔.
Ja mam tiez svojho anjelika Maximka, bol s nami iba kratucke necele 4 dni. Na buduci piatok je to 2 mesiace co uz nie je s nami.
Januska, ako si nakoniec rodila vaseho anjelika, cisarskym alebo ti dali vyvolavacku a kdeze si rodila?
ak by to niekomu pomohlo detsky fond rozbehol projekt a v TV mali uputavku s nazvom Ako prezit smrt.
dalsie info su aj na stranke www.ajonisunasedeti.sk.
My tiez cakame na zotavanie aby sme sa mohli zacat zase pokusat, lekar vravel rok, ale pre mna je rok velmi dlha doba. Tak uvidime..
Vela vela sil...

kvetinka9811
autor
26. sep 2009

Ahojte ja by som sa chcela opýtať že či dorktor vie zubadať na sone že je oslabená placenta alebo nie ja som bola u neho v pondelok a stalo sa to v nedelu tak či to v ten pondelok neprehliadol ......niže by som ho chcela obvinovať už je to tak vrátiť sa to nedá ....ale tak to chcem vedieť do budúcnosti...Dakujem Kvetka všetkým Vám držkám palčeky a ešte je tu jedna otázka niekto píše že treba čakať pol roka niekto rok aj nám povedal doktor že rok tak teraz ani sama neviem ...že koľko.....

denne73
26. sep 2009

Ahoj Kvetinka .Ja som prišla o bábenko v 21.t-genetika-Down. Nám kázal počkať 3. mesiace a potom šup do snažilkovania.Na tvoju otázku neviem odpoveď niesom v tomto smere odborník, ale myslím si, že to asi nieje na sone vidieť.Nám do posl. chvile vraveli, že podľa sona je bábo zdrave a??.....prišli hrozné vsledky z amnio

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre