Zažil tu niekto potrat v 31. týždni?

kvetinka9811
6. sep 2009

Dobrý den chcela by som sa opýtať že či už nikto zažil potrat v 31 tt ževraj je o spontánny potrat ja som ho zažiala a rada by som počula aj od vás ako to prebiehalo a dôvody prečo sa to stalo.U mna je to veľmi čerstvé a preto to nerospisujem Dakujem za odpovede.

diapozitiv01
23. dec 2009

no baby ja cele dni len smoklim, ked sa na nieco sustredim tak je ok,, ale ked si spomeniem na vianoce ze sme bez Maximka tak smoklim,,,
Ale nech je tento pre nas hnusny rok 2009 uz za nami a dufam ze ten lepsi pred nami 😉

kvetinka98
10. jan 2010

ahojte babanky ako sa máte ja som ešte stále hotová je tomu už 5 mesiacov a nič nové všetko o ničom .....chcela by som sa opýtať po akom čase sa idete snažiť ja som rodila cisárskym rezom....po akom čase odporúčate...???
Ja chodím do Martina a povedal dr. že už môžme nie je to skoro??

kacenka24
10. jan 2010

Ahoj Kveti.
Ja som rodila CR v januári tohto roku v 26 tt. a otehu som v auguste/septembri, takže 7 mesiacov po pôrode. Ale začali sme sa snažiť podstatne skôr. 😉

ninockaskv
10. jan 2010

ahoj kvetinka, mame to taky tak.. 4 mesiace a stale ako keby to bolo vcera..

na tvoju otazku by ti vedela odpovedat dia, ona to tiez riesila a myslim, ze doky im kazal 6 mesiacov..

kacenka24
10. jan 2010

Čo Dr. to iný názor, v nemocke povedali, že 6 mesiacov čakať, jedna Dr., ktorá raz zastupovala môjho Dr. mi povedala, že už po 3 mesiacoch a keď som bola minulý mesiac na chirurgii, tak tam sa ďalší Dr. zhrozil, že som už tehu, že podľa neho sa má po CR čakať 2 roky!!! Tak a teraz si vyber... všetko závisí od toho ako sa cítiš, ako sa zahojila jazva a či máš hlavne ovu, lebo ja som ju nemala a Dr. mi ju musel vyvolať liekmi.

skippy7
10. jan 2010

Ahoj Kvetinka,
mne hematologička povedala,že čakat sa ma tolko ,kolko si bola tehu,ja som rodila v 27.tt,čiže som mala čakať 6 mesiacov, moj gyn. mi povedal ,že ked po 5 mes. otehotniem, nič sa nestane....možno pri cisarskom sa to hoji trošku dlhšie,ale asi až taky rozdiel v čakani podla nemusi byt....

ninockaskv
10. jan 2010

no, tak to je skvele.. a potom sa na nich spolahnite

kacenka,a ko si zistila, ze nemas ovu? merala si si teplotu?

kvetinka98
10. jan 2010

takže aj u mna to bolo tak že som rodila v nemocnici a povedal mi dr.že máme čakať 1rok až viac ale v sanatórium Helios v Martine kde sa liečime pre neplodnosť tak tam nám povedali že sa môžme snažiť hneď aj keď u nás je to mala pravdepodobnosť otehotnenia ale čert nikdy nespí som si povedala ale teraz viem po 5 mesiacoch že nie je s toho nič.....a že v januári máme prísť na spermiogram čo sme aj spravkali teraz v piatok a hned mi dr. nasadil clostibeging že môžme už začať že vraj po menš. a po tab. mám prísť na 11 den a pozrie aké mám folikuli a že spavkáme insemináciu ..tak ako predtým dúfam sa podarká na 1 krát vlani to bolo na 2 krát ale že teraz by to malo ísť lahšie...takže neviem neviem......ja si myslím že by mi to nespravkali keby mi hrozilo niečo....mali by ma na zodpovednosti..nie??? tak teraz budem čakať na menš. to mám dostať teraz v utorok...a vo februári by som mohla byť tehu budem sa modliť.......držkaám aj vám palčeky......

kacenka24
10. jan 2010

Áno Ninička, merala som si BT a potom mi Dr. nasadil Clostilbegyt a zadarilo sa hneď na prvú ovu. 🙂

skippy7
10. jan 2010

Kvetinka, držime ti palce, nech si v poriadku, nech sa ti podari čim skor otehotniet a hlavne nech je potom babatko zdravučke až do porodu a mohla si sa z neho tešiť 😵 😵 😵

kvetinka98
10. jan 2010

dufam budeme oslavovať spolu....

beak
14. jan 2010

ahojte babuľky, ako sa máte
skippy, ninockaskv, diapozitiv, čo je s vami, dúfam, že sa vám darí 🙂
bola som aj v téme "Snažilkovanie po potrate v II.trimestri" nejako ste sa vytratili

diapozitiv01
14. jan 2010

ahojte, tak my sme dnes prisli z lyzovacky,
po ceste sme sa zastavili na kontrole stitnej zlazy, ta je celkom ok, tak sa tesim,, 🙂 takze od nej mame krasnu zelenu na dalsie pokusy o otehu

beak
14. jan 2010

ahoj diapozitiv, ja mám tiež problémy so štítnou žľazou, dokonca si myslím, že možno zapríčinila môj potrat
...počas tehu mi totižto 3x menili lieky, najprv euthyrox 125, potom 150 a nakoniec len 100, podľa mňa totálny chaos, tak som zmenila endokrinológa a uvidím čo mi povie

kde ste boli lyžovať?

diapozitiv01
14. jan 2010

boli sme v Jasnej v Nizkych tatrach, bolo super 🙂

beak
14. jan 2010

čítam, že začínate snažilkovať, držím palce nech sa to podarí na prvý šup 😉

diapozitiv01
14. jan 2010

beak, zle nastavena stitna moze tiez zapricinit potrat, moja dokyna mi hovorila pripad jednej babuly co mala problemy so stitkou a 13x potratila,, a teraz ma 2 krasne zdrave veci, ale doktory na nu striehli,,,ale podarilo sa
no skusame snazilkovat, ale s takym po.... cyklom asi tazko

beak
14. jan 2010

ja som si kúpila na tú štítnu žľazu tekvicový olej s jódom, uvidím, či mi to pomôže..., my sa začneme snažiť asi tak v máji, tak so vtedy sa chcem dať zdravotne trochu dokopy

diapozitiv01
14. jan 2010

to som pocula ten tekvicovy olej,, mozno skusim aj ja, mna sa to zhorsovalo, tak som zvysovala davky

beak
14. jan 2010

ja ho beriem len tri dni, takže zatiaľ neviem či to pomáha, ale potom dám vedieť /volá sa fortuna vita/

diapozitiv01
14. jan 2010

no som zvedava,, tak za mesiac daj vediet

zusika
15. jan 2010

Ahojte dievcata!
Mam podobny osud ako vy .... rok po svadbe som otehotnela...v maji 2009 - cele tehu islo hladko... az podozrivo.... a brali sme to ako samozrejmost.... pred tyzdnom sme o nas zazrak prisli... bola som v 36tt ... 8.1. som porodila synceka,ktoremu prestalo uz brusku bit srdiecko.... Velmi to boli...je to cerstve, ale uz nemam sil plakat a trapit sa...Nad vodou ma drzi nadej, ze hoci sa rok 2010 zacal najhorsie ako len mohol,jeho koniec bude stastny....
Dufam, ze u vas najdem silu ist dalej a oporu,ktoru potrebujem....

... kiez by ten cas plynul rychlo....nech pomoze zahojit rany a prinesie nam novy zazrak...hoci nas anjelik tu s nami bude navzdy...a my nanho budeme a chceme s laskou spominat.... bol nas a my sme ho milovali, hoci sme nemali moznost drzat ho v naruci....
nastastie mame jeho fotku a kazdy den sa na neho divame a zelame mu dobru noc... Bol nadherny!!! 😔

teraz v stredu bol pohreb a bol to posledny z troch najtazsich dni v nasich zivotoch - 1.-ked sme sa dozvedeli tu spravu, 2.-ked som porodila .... Verim, ze teraz pridu lahsie dni a bolest bude pomaly odchadzat... Kazdy den chodime na cintorin za nasim Anjelikom,aby sme aspon takto boli spolu... Je to iba tyzden, ale viera a nadej nam dava silu zit a ist dalej za naplnenim nasho sna... Tuzime po dietatku a chceme ho tak skoro ako sa len bude dat.

Drzme si navzajom palce!!

skippy7
15. jan 2010

Ahoj Zusika,
je mi to veeelmi luto 😔 😔 😔 ....su to nepochopitelne veci. Ja som tiež mala uplne pohodove tehotenstvo,a v 27.tt mi maly tiež zomrel ☹ ,tak ako tebe.Bol to ako zly sen. Ale ver mi, čas je najlepši lekar, aj ked tu velku ranu nikdy uplne nezahoji, pretože my nikdy nezabudneme. Hlavne,aby si bola ty v poriadku,po fyzickej stranke, po tej psychickej to pojde pomalšie. Určite budu nasledovat rozne vyšetrenia,doležite,aby niečo zistili, aj ked často ani nič nezistia.My sme museli mat pauzu pol roka, myslela som,že to nevydržím a chcela som byt hned zase tehotna, ale po šestonedeli som začala robit a čas mi rychlo ubehol.
Prajem ti vela vela sily,nech je toto najťažšie obdobie čim skor za tebou a mohla si sa opat tešit z noveho babätka v brušku..... 😵 😵 😵

ninockaskv
15. jan 2010

zusika, je mi velmi luto, ze aj ty si musela zazit takuto tragediu.. viem, ze momentalne ti ziadne slova nepomozu..

ver, ze viem, co prezivas.. my sme o naseho maleho prisli v 42 tt.. vraj sa zadusil, ale nikto nevie preco.. a to sme ho cakali po umelom oplodneni 😔

cas teraz pojde strasne pomaly, ale ono sa to casom rozbehne.. urcite mas taky pocit, ze by si chcela zaspat a zobudit sa az o rok.. 😔
neboj sa, vsetko zase bude lepsie, aj ked sa tomu teraz tazko veri...chce to cas a klud...casom to bude boliet menej, aj ked asi nikdy nezabudnes..

ninockaskv
15. jan 2010

kvetinka, tak to su skvele spravy, mozno uz na jar budete cakat surodenca, drzim palec 😀

sippy, beak..co vam poviem, sviatky boli, kriza uplne najvacsia, taka som rada, ze som zase v pracia ze to odsejpa..

dia, vitaj, dufam,ze ste mali skvelu lyzovacku 😝 😝

fiallinka
15. jan 2010

zusika, taky jsem o malého přišla v 36. týdnu a aspoň částečně vím, co cítíš...je to hrozné, ale nikdy se už nic horšího nestane, teď už to bude jen lepší... ale teď si to musíš odbrečet, přetrpět, vydržet a věřit...

diapozitiv01
15. jan 2010

Zusik,
vela vela sil, aj ked sa ti bude zdat ze cas velmi velmi pomaly ubieha, neboj aj ja ja som mala podobny pocit a uz mame 5 mesiacov za sebou co nam nas Maximko odisiel
Drzkaj sa a pis

zusika
17. jan 2010

Dakujem vam dievcata... Ja verim, ze to pojde... teraz mi ten cas leti rychlo...behom tyzdna sa nam otocil zivot uplne naruby a prislo iba ticho a prazno.... ale nadej ze coskoro budeme mat druhe babatko v brusku ma zenie vpred... dava mi to obrovsku silu ist dalej...
mam okolo seba uzasnych ludi - manzela, rodicov a priatelov... musime to zvladnut.....
len nech cas ide rychlo.....

ake testy ste absolvovali? co vsetko u vas vysetrovali? Mne lekari tvrdia, ze u mna chyba nebola - ze to bola IBA nahoda... ze sanca aby sa to zopakovalo je minimalna...ale chcem aj ja ziadat vysetrenia,nech sme si istejsi a pokojnejsi.... Testy ale asi az po sestonedeli, vsak?

ninockaskv
17. jan 2010

zusika, ja som zatial nebola.. len pitvu robili a ze vsetko bolo uplne v poriadku, placenta, prietoky, genetika, maly bol uplne zdravy.. diagnoza tiez bola, nahoda.. ..
my sa na jar zase chystame do centra,kvoli nepriechodnym vajickovodom, tak sa tam chcem opytat, ci treba nejake testy..

myslim, ze testy az po 600 nedeli, teraz sa musis hlavne dat dokopy po telesnej aj psychickej stranke.. podla cinskej mediciny sa vraj telo po tehotenstve a porode dava dokopy 3 roky. ja som tiez chcela vsetko hned co najskor, bola som uz aj v centre, u bylinkarky.. vsade bolo, ze treba cakat.. aspon pol roka.. aj ked skusat sme zacali uz skor.. 😅

musi ti hlavne spevient maternica, aby sa ti nestalo, ze otehotnies, ale maternica bude slaba, nic neuponahlaj.. to telo si to vyberie spat..

mne osobne o tom velmi pomahalo rozpravat, plakat.. a zasadne sa dodnes vyhybam vsetkym detom a tehotnym.. lebo to absolutne nezvladam.. 😔 isla som do prace hned ako som mohla aj ked to bol stres, vsetko co bolo 1x ma dohanalo do abolutneho zufalstva, ja som nebola schopna cestovat autobusom, ktorym sme s malym chodili na tehu cvicenie, navsteva v nakupnom centre skoncila hysterickym zachvatom, kolko tam bolo deticiek a matky s cigaretami v puse o ne ani nezakopli.. dodnes ked si z prace odskocim nakupit, tak sa vraciam uslzena, co stretavam maminy s babatkami, tehotne..
zacala som cvicit, obiehat lekarov, preventivky.. planujem svadbu.. cas mi zacal rychlejsie utekat a obcas aj zacinam verit, ze miminko este budeme mat.. 😅

sama prides na to, co potrebujes.. a ako mne povedala psychologicka, mam odfiltrovat vsetko, co mi ublizuje, navstevu kamaratiek s detmi, alebo ked mi niekto povie, ze taky je zivot a mam sa tesit z druhych babatiek.. ze to treba ludom povedat, ze to nepohama a nechces to pocuvat.. 😅

skippy7
17. jan 2010

Ahoj Zusika,
no ja som dost dlho čakala na spravu z patologiie,bolo to otras tam stale volat a chodit,totalna depka.Mne kamoška poradila,že si mam dat urobit vyšetrenia na TORCH a Trombofilne stavy. A veru,na hematologii mi potvrdili trombofiliu-zvyšenu zražanlivost krvi, a v patol.sprave stalo: početne infarkty v placente, odumrela mi placenta a to zrejme vdaka tym zrazeninam v krvi, čiže cele dokopy to sedi.Tak som aj "rada", že sa našla pričina. A ešte sa robi geneticke vyšetrenie, ale nam ho už nerobili,kedže sa toto zistilo.
Je skvele, že maš okolo seba chapavych a citlivych ludi, ja ich mam sice tiež , ale aj tak to nikto nepochopi uplne.A ešte- myslia si, že po 1-2 mesiacoch už som za tym a zabudnu...ale ja nie....a tiež je pre mna velmi ťažke,že teraz su moje všetky švagrine tehotne, nedokažem sa s nimi tešit,proste nie...asi až ked budem ja opat tehotna,ziskam opat radost do života 😵 😵 😵

neboj, čas beži neuveritlne rychlo,ak sa niečim zamestnaš,za chvilu je tu jar ,leto a vy zasejete semienko 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre