Zomrel mi synček. Veríte v reinkarnáciu?

22tanulka
29. apr 2015

zomrela mi moja lasonka ukludnuje ma len myslienka ze sa znova vrati a potom si ho polubkam...mamicky co ste mali podobny osud ako ste prezivali takuto stratu?tiez vas napadali myslienky ze sa vrati v zdravom telicku? ake boli pocity pri dalsom tehotenstve a po porode??? ja mam stale pocit ze sa vrati a dokonca myslim na dvojicky....

peneloppe
29. apr 2015

Najprv by som ti rada vyjadrila uprimnu sustrast 😔 .
V rodine sme mali umrtie dietata, mojmu bratrancovi a jeho manzelke zomrelo babatko, dost skoro po porode. Potom mali dalsie dieta, tiez syna a pomenovali ho tak iste. Nikdy sme sa o tom nebavili ale predpokladam ze asi verila ze sa im vratil v podobe noveho babatka tak ho aj pomenovali tak iste.
Dufam ze sa coskoro dockate zdraveho dietatka. Vela sily v tomto tazkom obdobi.

22tanulka
autor
29. apr 2015

@peneloppe dakujem......

kitty88
29. apr 2015

Aj mne zomrel syncek a snad raz bude este dalsie babo, ale v ziadnom pripade ho nebudem povazovat za "nahradnika" alebo ze by sa mi vratil v inom tele, pre mna bol syncek jedna samostatna bytost a pripadne dalsie dietatko bude takisto samostatna bytost... Ja zas verim tomu, ze prave davidko nam posle surodenca, nie ze sa vrati ako dalsie babo...

@peneloppe toto mi pride dost divne, neviem si predstavit, ze by som dalsie babo pomenovala rovnako... Ako som pisala, kazde jedno bude pre mna samostatna bytost...

peneloppe
29. apr 2015

@kitty88
Aj nam to bolo velmi divne, uplne sme boli prekvapeni z toho ale samozrejme ze sme sa na to nikdy neopytali. Zdalo sa nam to netaktne a bola to len ich vec.

kitty88
29. apr 2015

@peneloppe no ved samozrejme, ze je to kazdeho osobna vec, ale za seba mozem povedat, ze toto by mi nikdy nenapadlo, ved uz som proste raz porodila dieta s tym menom a ziadne ine moje dieta ho uz nebude nosit...

22tanulka
autor
29. apr 2015

@kitty88 ano niektore dni rozmyslam presne takto ako ty pises ze ziadne ine dieta ho uz nenadradi a ze nas bude strazit z nebicka.ale zas niektore dni ma napadaju myslienky ze sa zas vrati v zdravom telicku..... sama neviem co citim ako mam mysliet, cim sa ukludnit....som velmi zmätena v pocitoch...preto chcem vediet ze ako to prezivali ostatne maminky s podobnym nestastnym osudom.je to velmi cerstve u mna,velmi to boli,bol-je neskutocne nadherny, vlasocky po ocinkovi a pusinku po maminke...len tak kratucko tu bol s nami a este aj tych par dni ho bolelo to malicke krasne telicko.a to ma uplne zoziera najviac zo vsetkeho ze velmi chudacik trpel...

malzeville
29. apr 2015

mojej svokre zomrelo 7r dievcatko na prasknute slepe crevo
mala o rok mladsieho syna - mojho mm
ked mal 11 r otehotnela a narodilo sa dievcatko, ktoremu dali meno nebohej dcerky - Ivetka
svokra mala uz 40 , boli pprestastni , mala sa úplne podobala na prvu dcerku, este aj vlasky mala kucerave ako ona
ja som do rodiny ako nevesta prisla v case ked mala Ivetka 15r , pribeh som sílen vypocula , fotky v albume svedcili o tom ze boli velmi podobne
tiez by som nedala to iste meno, ale svokrina mama jumprehovorila , ze Boh ju poslal za nebohu Ivetku :(

kitty88
29. apr 2015

@22tanulka neviem, ci si v skupine mamicky anjelikov, skus tuto otazku polozit tam, tu si ju nemusia vsimnut... Su tam mamicky s podobnym osudom, vsetky sme prisli o babatka a vieme sa pochopit a podporit ako nikto iny, tam sa mozes vyrozpravat... Tu ti sice budu mamicky pisat slova sustrasti a ako im to je luto, ale nikto sa nevie vcitit, pochopi len ten, kto to prezil...

zaraaa
29. apr 2015

uprimnu sustrasť prajem 😢 odporučila by som ísť ku psychologovi sa o tom porozprávať,určite viacej poradí a aj pomôže ako my tu 😔 hovorí sa že by sa nemalo davať to iste meno po mrtvom dietati dalšiemu lebo to prinaša neštastie

22tanulka
autor
29. apr 2015

@kitty88 prosim ta ako sa dostanem do tej skupiny?
@zaraaa dakujem...ja psychologicku mam -aj ona si mysli ze je dobre sa o pocitoch a myslienkach porozpravat prave s takymi co si podobne prezili

kitty88
29. apr 2015

@22tanulka pohladaj v zozname skupin, je verejna... A ak chces, mozem ta pridat aj do sukromky snaziliek po strate

pirir
29. apr 2015

@22tanulka Úprimnú sústrasť, cítim s tebou. Duša je základom všetkých náboženstiev. Duša neexistuje, a preto neexistuje ani budhistická reinkarnácia. Smrť dieťaťa ber ako varovanie, a postaraj sa aby sa tomu druhému nič nestalo. Rovnako ako psychológ ti pomôže porozprávať sa o tom s ľuďmi. Až čas otupí bolesť.

janinah
29. apr 2015

v reinkarnáciu neverím....človek si nahovára to i ono....je to v poriadku,ak ti to pomáha....verím,že zosnulé deti sa okamžite stanú anjelmi v nebi,takže niekto ťa už v nebi čaká až príde tvoj čas....ale dovtedy máš poslanie tu na zemi..všetk čo sa deje má svoju príčinu.....drž sa,určite sa dočkáš zdravého dieťatka,ale nebude to tá istá dušička ako u tohto synčeka

alerka
30. apr 2015

Ja verim ze dieta je vecne. Ja verim ze deticky su v nebi a je to to najlepsie miesto na svete.. Uprimnu sustrast.

andrej001
30. apr 2015

@22tanulka vyjadrujem uprimnu sustrast... aj nam zomrel syncek... zial este v 28tt priblizne... verim ze je tam hore ako krasny maly anjelik... je strasne tazke sa s tym vysporiadat, ale stale ho budem nosit vo svojom srdci... stale to bude moje dieta, a nikdy na neho nezabudnem...

22tanulka
autor
2. máj 2015

@andrej001 dakujem,aj tebe prajem uprimnu sustrast... je sto strasne ked deti takto odchadzaju do nebicka,tam by sa podla mna malo ist az v starobe.......

ajka006
2. máj 2015

v prvom rade úprimnú sústrasť! ..... ja v reinkarnáciu verím a nesúhlasím s tým, že duša neexistuje, práve naopak, všetci, ktorí sme na svete, sme boli najprv duša, ktorá sa rozhodla prísť na svet z dôvodu, aby si poriešila určité záležitosti alebo doriešiť to, čo sme nestihli vyriešiť v minulých životoch .... mne síce nezomrelo dieťa, ale pred pár rokmi brat a odvtedy, čo sa mi narodil syn, verím, že duša môjho brata prišla opäť v tele môjho syna, pretože majú strašne veľa podobného, nielen čo sa povahy týka, ale najmä výzoru a potvrdil mi to už aj môj manžel, keď som mu ukázala na návšteve u mojej mami fotky môjho brata, keď bol malý, a nezávisle od neho mi túto možnosť potvrdil aj jeden pán, ktorý sa "týmito vecami" zaoberá. povedal, že keď to tak cítim, tak to tak aj je a potvrdil aj to, že je to možné, aby sa duša vrátila späť tak skoro. v našom prípade po 7 rokoch.

andrej001
2. máj 2015

@22tanulka je to velmi bolestive pre vsetkych ked odide take male nevinne dieta ale bohuzial my o tom nerozhodujeme.... je tu vyssia moc ktora riadi kolobeh zivota... my sme malicki na to aby sme to ovplyvnili... zial... mozeme to brat iba ako varovanie alebo napomenutie ze si mame zivot viac vazit a postarat sa o tych ktori su tu s nami...

pirir
2. máj 2015

@andrej001 O čom ty rozhoduješ? Chovaj sa ako chlap. :-/

22tanulka
autor
2. máj 2015

@pirir mam pocit ze si si jeho prispevok zle precitala.....

malzeville
2. máj 2015

@22tanulka to skor vyzera ze to pisal chlap aj profil to dokazuje ...

pirir
2. máj 2015

@22tanulka Potratila jeho manželka, ale to nesúvisí s tým či je chlap.

ankaja
2. máj 2015

stretnes sa s nim v nebi

kitty88
2. máj 2015

@pirir a ty si myslis, ze muzom je to jedno, ze ich to netrapi??? Bolo to predsa aj jeho dieta, samozrejme, ze to prezivaju inak ako my zeny, ktore sme tie deti vynosili, ale takisto citia smutok a bolest.

pirir
2. máj 2015

@kitty88 áno, ale chlap by mal byť oporou, a nemal by prehlásiť že o ničom nerozhoduje

kitty88
2. máj 2015

@pirir on to myslel tak, ze nad nami je "vyssia moc", ktora rozhoduje o nasom osude, nie my...

mandarinkadarinka
2. máj 2015

@pirir asi to myslel, ze všeobecne ľudia o tom nerozhodujú, nie? :/

pirir
2. máj 2015

@kitty88 Je zbabelé sa vyhovárať na vyššiu moc. Myslíš že jeho dieťa zabil boh? To snáď nemyslíš vážne.

kitty88
2. máj 2015

@pirir neviem, co si mam mysliet, sama hladam odpoved na otazku, preco sa to stalo prave nam, ale viem, ze nik mi neda odpoved... A kazdy v nieco veri, niekto v boha, niekto vo vyssiu moc a v nich hlada odpovede na svoje otazky...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre