Zomreli mi dvojičky pri pôrode

henka777
13. aug 2009

ahojte,neviem uz kam sa obratit,tak pisem sem.som po MA a na to hned orod,cakala som dvojicky,no v 26t. mi odtiekla plodova voda,nasledoval odvoz do nemocnice,tam mi oznamili ze jeden plod je mrtvy a druhy zije,no vydrzala som len do vecera a ten mrtvy plod vyvolal porod toho druheho.no zaujimave je to ze rozdiel medzi nimi bol vahovo 500g a vekovo ten mrtvy plod bol 18-20t. a ten zivy bol 26-2t.a tyzden pred som bola v oradni kde mi povedali ze je vsetko v poriadku srdiecka biju obom,no v biopsii mam uvedene ze plod je mrtvy pravdepodobne aspon 2 tyzdne.druhe babo sa mi narodilo vecer cisarskym rezom,no bohuzial to neprezilo,rano zomrelo.som uplne zufala a neviem ako dalej,pomoze mi niekto???dakujem pekne

henka777
autor
24. aug 2009

Ahojte babenky,

tanity,dakujem za vysvetlenie,uvidim ake budu vysledky z tej krvi.Mne zatial dali z hematologie len feromax nech ho beriem 2xdenne a este beriem kyselinu listovu,no urcite si dam urobit vsetky testy co sa daju aby to uz vyslo...

takyna uz som vo vasej teme len tam nechodim tak casto,zacali sme prerabat domcek,tak aspon mam obcas ine myslienky.Je mi luto co sa ti stalo,drzim ti palceky aby ti to uz vyslo aj ostatnym babenkam,nevzdavajte sa raz to urcite dotiahneme do konca.....

persseffona
28. júl 2012

@henka777 Je mi to strašne ľúto a prajem Ti len to dobré, aby ti anjelikovia poslali z nebíčka zdravé bábatko. Chcem sa ťa opýtať či si nemala jednovaječné dvojičky, lebo tak veľký váhový rozdiel 500g by mohlo spôsobiť aj TTTS - aj my sme to mali. Daj si do gooogla transfúzny syndróm, ale vyskytuje sa iba pri jednovaječných dvojičkách. My sme mali väčšie šťastie máme aspoň jednu zdravú dcérku. Držím ti palce

lucia2904
2. aug 2012

Ahojte Babenky......Chcem len jednu vec sem napisat.....aj moja sestra ma velky problem z otehotnenim a bola uz 8 krat na umelom a aj si svoje zazila a aj ja po novom som mala vymyslene tehotenstvo,zivote som o tom nepocula a stalo sa mi to....raz som sa rozpravala so sestrou a ona mi po vsetkom len jednu vetu povedala a drzi sa jej a chcem ju sem napisat: VERIM V NEMOZNE znela veta od mojej sestry,ktora vie co vravi...Babenky moje silne aj ked vas nepoznam ani jednu tak vas chcem velmi podporit aby ste boli silne a zvladali tu tazobu co nosite na sebe......a pre to VERTE V NEMOZNE....s pozdravom Vasa Lucia

sendy27
7. aug 2012

Držim prsty nemam chvala Bohu taku skusenost niekdy nam Boh da križ ktorému nerozumieme ale potom pride odplata a verim ze aj teba raz caka este nieco krasne v podobe dietata vela sil želám

majkakuk
11. máj 2013

Zdravím dievčatá , som zúfala , snažím sa otehotnieť už 8 rokov ... mam milovaného manžela , chodíme po dovolenkách ....márne ...
9 rokov do zadu -----Len par hodín pred pôrodom moje dievčatko zomrelo v brušku a pri tom som prenášala 17 dni , išla som do nemocnice 13 mája 2004 na koľko som dostala kontrakcie/ pred pôrodné bolesti a začala som krvácať , všetko bolo v poriadku aj počas tehotenstva žiadne komplikácie , bola som mlada baba 20 ročná a prvo rodička , 4 dni som mala kontrakcie v nemocnici dávali mi všelijak vyvolaki ale maternica sa mi neotvárala ... lekár povedal že ešte neprišiel ten správny čas treba počkať , spýtala som sa že či by nezobrali na cisársky rez lebo nemám dobrý pocit a on mi povedal že keď neporodím do 18 mája čiže na 5 deň v nemocnici že ma budu cisaryť , len že ráno o 5:00 sa mi prestalo hýbať bábätko v brušku tak som utekala zobudiť lekára na jeho izbu a vynadal mi že nech počkám do vizity a že je to v poriadku bábätko je unaveno a zaspalo ... mlada baba čo sa vyzná ... tak som čakala na vizitu lenže bruško mi strašne stvrdlo ako kameň ... no a po vizite lekári sa zhemzili ako včely a boli hotový že dieťa je mrvte , no v tej chvíle som len myslela nad samovraždou ... bolo to ťažké... rok v nemocnici ... no a teraz sa chcem dostať k otázke či niekto sa nájde tu kto rodil mrvte diéta a že či od vtedy otehotnil , nakoľko to je ťažký pôrod kvôli vyčisteniu maternice aby predišlo sa infekcie tak Vám vyškrabú všetky chlpy/riasy za ktoré sa v budúcnosti ma uchytiť plod ?
Vopred Ďakujem všetkým kto mi aspoň nijako poradí , za chvilku mam 30 rokov a chceeela by som dieťatko veľmi .

lucinkazuz
4. jan 2014

@majkakuk Ahoj ja som rodila druhé dieťa mrtvé, v 36 tt som prestala cítiť pohyby, do vtedy bolo vsetko OK len pri poslednej kontrole sa zdalo lekárke ze váhovo trocha zaostáva, ale bolo to ešte v norme aj prietoky. Bolo to strašné, vyvolávali mi pôrod 2 dni, že musí sa to vyvolávať pomaly aby sa dobre otvorili pôrodné cesty. No najotrasnejšie bolo to, keď ma nechali pri tom ležať niekoľko hodín v pôrodnej sále a z vedľajšej sály som si vypočula dva pôrody s plačom novorodencov. Príčina bola vraj veľmi dlhý púpočník omotaný 3krat okolo krku, a dieťa bolo mrtvé cca 5dni a napriek tomu k žiadnej infekcii nedošlo. Je tomu vyše roka a odvtedy som bola dva krát tehotná no prvé som potratila v 6.tt a druhe v 9tt oba zamlčané, žiadne krvácanie.Vo mne sa to drží ako kliešť. Najprv sa zdalo že za to može genetika porucha zrážania krvi no pri poslednom som brala lieky a aj tak to odišlo. Tak ide na rad ďalšia možná príčina autoimúnne ochorenie, kedy si organizmus začne vytvárať protilátky na plod. Tak si to dám vyšetriť a uvidíme. Neviem sa z toho spamatať. Rana za ranou. Ale mám krásnu dcéru ktorá prišla na svet úplne v pohode a ja tu musím byť v poriadku a pre ňu. No a na tú maternicu mi lekárka povedala že to musí byť do prvej menštruácie zhojené a pripravené na ďaľšie tehu a vraj najlepšie sa otehotnie hneď kvôli hormónom, že závisí to od matky ako sa cíti, iný tvrdia počkať aspoň pol roka.No a ešte aké čistenie maternice, teba ešte čistili po pôrode? Ja budem mať 37 a to som si myslela že stihnem obe do 35ky. Príčin neplodnosti ako som tu na koníkovi čítala môže byť veľa. Držím palce.

kiki68
6. jan 2014

Moja kamaratka musela porodit mrtve babo v 7. mesiaci, tiez sa zadusilo, teraz ma uz tinedzera syna, na dalsi krat to vyslo,ale odlezala si to v nemocnici, zacala sa skoro otvarat, mala strach. Pauza pokial sa podarilo othotniet bola 2 roky,ale podarilo sa a teraz je stastna,ze ma jedno dieta. Hovorila mi,ze porod sa dal vydrzat,ze to vsetko robili citlivo,ale necistili ju, proste porodila normalne aj placentu,takze to bolo ako normalny porod,ale bez stastneho vysledku. Vraj ovela horsie to bolo na psychiku, ze to boli este aj dnes... 😒
drzim palce, aby sa kazdemu co toto prezil podarilo mat este krasne zdrave babo.

mylove321
11. jan 2014

☹ to ma strasne mrzi. ale fakt, zaujimave, ze si otehotnela takto kratko po sebe 🙂 prajem ti, nech sa s tym dobre vyrovnas, urcite na teba caka nieco krasne v zivote za tie utrapy

klarionela
2. apr 2014

@akvabelaq smelke do toho mam mladsi sestru a mama ji porodila kdyz mela 41..... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre