Zomrelo nám bábo deň pred termínom

tatianaba
21. máj 2018
katarina1210
21. máj 2018

@tatianaba úprimnú sústrasť. Viem čo prežívaš, je mi to veľmi ľúto, viem, že žiadne slová útechy nepomôžu. Vie sa aj príčina?
Nám zomrela 46h56m od pôrodu a myslím na to každý deň :( jediné čo mi pomáha je, že veľa času za deň maximálne využívam. Ďalej to, že si každý deň zapálim sviečku, aby vedela, že na ňu myslím. Ďalej to, že jej nosím rôzne vecičky na hrob, niektoré aj sama vyrobím. A každú noc jej prajem dobrú noc, skús možno to aj tebe pomôže. Ale úprimne navonok to veľa ľudí o mne ani nevie, ale vnútorne sa cítim ako by som zomrela s ňou :( drž sa

janulka1802
21. máj 2018

❤️

hors
21. máj 2018

Úprimnú sústrasť Tak toto si nezaslúži ani jedna matka .Nieco co sa veeeelmi zle číta a nie to este zažiť. Prajem hlavne velmi vela sil 💗

carmen238
21. máj 2018

Je mi to veľmi ľúto...neviem si predstaviť čo prežívaš :( prajem ti veľa síl...

kubkovamama
21. máj 2018

@tatianaba veľa veľa sily a odvahy.

pribinak
21. máj 2018

Vela sil tebe aj tvojej rodine

tatianaba
autor
21. máj 2018

Idem sa len vyrozpravat... Velmi sme sa tesili na nasho Timiho. Vsetko sme uz mali pripravene,porod mohol prist kazdym dnom. 12.4. som bola este v poslednej poradni,srdiecko bilo,maly sa hybal. Doktorka mi vypisala papiere do nemocnice na pondelok,ze aby som dlho neprenasala,kedze mam problemy s vysokym tlakom. V moci sa objavili aj stopy bielkoviny a vysoky cukor. V piatok 13ho sa mi zdalo,ze nejako necitim kopance a prevalovanie maleho,cely den som prespala,tak sme sli do nemocnice. A tam mi oznamil primar,ze bohuzial,srdiecko nebije. Presne na termin porodu,14.4. som musela porodit nase babo. Bol to dlhy a velmi velmi tazky porod,maly mal 4 a pol kila,mne prestali kontrakcie,dvaja doktori ho museli zo mna tahat hodinu. Brucho som mala obrovske,posledny mesiac som uz ani chodit nevladala,bola som strasne unavena. Som velmi vdacna,ze moj muz bol pri mne po cely cas. Preplakali sme spolu na izbe dni aj noci a dalsie tri tyzdne doma. Je to neskutocna bolest,hnev,vsetky mozne pocity a emocie. Najhorsi bol asi prichod domov. Vsade,kde boli jeho veci,boli prazdne miesta. Po porode som maleho nechcela vidiet. Prosim,neodsudte ma za to,bolo to nase rozhodnutie a nikto nemoze vediet,co by robil v takej situacii. Kazdopadne jedna sestricka si neodpustila vetu- ine matky svoje dieta chcu vidiet,niektore ich aj hodinundrzia v naruci. Pripadala som si ako netvor,ale stojim si za svojim rozhodnutim. Ak by som ho videla alebo nebodaj mala na rukach,nezvladla by som aspon ako tak fungovat dalej. Je to velmi tazke aj bez toho. Skoro na den presne pred rokom som mala mimomaternicove tehotenstvo. A ked sme si uz mysleli,ze to najhorsie mame za sebou,stalo sa toto. Snazime sa fungovat dalej,ale nie je ani jedna sekunda,aby som na to cele nemyslela. 13 rokov sa staram o cudzie deti,ale vlastne mi nebolo dopriate. Najviac ma rozculuju vety ako- bol to bozi plan, alebo- mozno by sa narodilo chore,alebo-ved este budete mat deti. To mi povedal aj doktor minuly rok po operacii. Nikdy som nechcela od zivota nic,len to nase spolocne babo. Ale teraz uz mam strach...zo vsetkeho... Mam strach ist medzi ludi...mam strach z niecoho a na nieco sa tesit...mam strach o muza,o rodicov,o surodencov...mam strach,ze sa zasa stane nieco zle...

luciola
21. máj 2018

@tatianaba Ahoj je mi to velmi luto viem čo preživaš mne sa stalo niečo podobne ale skor mi zomrelo babo v 25týždni a tiež som porodila ho a vedla mna ešte rodili dve čo mali zdrave deti a počula som ako im deti plaču pri porode a ja som vedela že ja porodim a nič počuť nebudem straštne najhoršie čo sa matke može stať potom som nemohla žiadne deti vidieť furt som len plakala tiež som male vidieť nechcela lebo by som to vobec už nezvladla každy den na to myslim je to najhoršia bolest. Po tom som mala ešte dva potraty ale netreba sa vzdať možno u teba podcenili situaciu ked pišeš že tlak a cukor a tak určite sa netreba vzdať. Ja som si prežila 7rokov a mam zdraveho chlapčeka. Prajem aj tebe aby si raz mala aj ked je to tažke neda sa žiadne slova ti napisať utechy lebo naplasť na taku bolesť neexistuje. Prajem ti len aby si našla svoj pokoj a aby ste sa s mužom cez to preniesli spoločnymi silami.

hors
21. máj 2018

@tatianaba ja ta úplne chapem ako sa cítiš.Prajem tebe a tvojmu manželovi aby ste to zvládli aj ked to bude tazke .Ano cas lieči ale vase mimi tu bude stale s vami .Ja som.svoje dieta potratila je tomu 16 r skoro ale vzdy si spomeniem ake by to bolo atd.....ja ta neodcuzdujem ,ze si ho nechcela vidiet mas nato pravo a je to tvoje rozhodnutie verim ,ze bolo tazke.Ja Vam budem držať palce aby ste to zvládli spolu

danielak84
21. máj 2018

@katarina1210 nam zomrela dcerka ked mala 17m a tiez jej kazdy den zapalujem sviecku a poprajem jej dobru noc a tak isto jej nosim na hrobcek rozne vecicky.Hoci mam este dalsie deti ale tiez mam pocit ze s nou odislo cele moje JA.

natalia38
21. máj 2018

Prajem vela sil do dalsich dni, vzdy ked pocujem takyto pribeh citim velky sucit so zenami. Drzte sa 😌

extempore
21. máj 2018

Ach bože, až mi je ťažko pri srdci. Človek si v takýchto chvíľach uvedomí, aké malicherné sú naše problémy.. Veľmi ti držím palce aby sa tvoj žiaľ čím skôr zmiernil a nech čoskoro držíš v náručí zdravé bábätko. 🙂

sia94
21. máj 2018

Uprimnu sustrast neviem sito ani predstavit nieto zazit. Kazdy den dakujem za mojich neposlusnikov ...a drzim palce...:( anjelik kto zije v srdci nezomiera.

bocianka123
21. máj 2018

@tatianaba úprimnú sústrasť. Prajem veľa síl tebe i manželovi , a do budúcna držím palce, nech sa Vám obom splní Vaša najväčšia túžba .. a verím, že sa splní niekoľkonásobne.

Len ako čítam tvoj príspevok, všimla som si jednu , a podľa mňa, dosť podstatnú vec. Chybu urobila lekárka, ked ťa s bielkovinami a cukrom v moči poslala domov...a to dokonca pri vysokom tlaku.. a tesne pred termínom ... k tomu nemám čo viac dodať.. ešte raz úprimnú sústrasť...

juliet86
21. máj 2018

Velmi ma mrzi ze si prisla o babatko. Uprimnu sustrast. Poznam jednu zenu co to prezila tyzden pred terminom. Bolo to jej druhe dietatko. Ma teraz uz tretie.. jedine co iem poradut je ze ak by ste s muzom potrebovali nevahajte a vyhladajte odbornu pomoc. Ci uz psychiatra psychologa psychoterapeuta... zmente vo svojom zivote to co potrebujete aby bol prezitelny bez vasho krasneho vzacneho babatka

ah1234
21. máj 2018

@tatianaba ta sestricka bola krava a nemala by robit taku pracu. Nenechaj sa za to nikym zdeptat, ja by som sa na svoje mrtve babo tiez nedivala, ani na dedka som sa nepozrela.. Uprimnu sustrast. Vela sil. Ked, to prepoli, verim, ze sa raz babatka dockas

ankare
21. máj 2018

Prijmi odo mňa úprimnú sústrasť. 😢😢😢

zeytin
21. máj 2018

Ja viem, že moja ľútosť ti nepomôže, ale je to asi iba to jediné, čo ti viem dať. Úprimnú sústrasť. Kľudne smúť, kľudne plač... prejdi si všetkými fázami smútenia... a keď príde ten správny čas, postavíš sa, nadýchneš a naberieš silu pokúsiť sa opäť o bábätko.

noni99
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loulou02811
21. máj 2018

Tazko hladat slova.. chcem ta objat a poplakat si s tebou. Ked matka pride o dieta, je to ta najvacsia bolest aka moze existovat. Nikto kto to nezazil, si to nevie ani predstavit. Treba zit dalej, cas bolest zmierni.. su matky ktore idu dobrovolne na potrat a tie co tuzia po dietatku, tym nie je dopriate.. aka nespravodlivost! Ale zivot je taky.. Je mi to strasne luto, co sa ti stalo a prajem ti aby si nasla silu ist dalej... teraz je dolezity tvoj vztah s manzelom.. dietatko este pride, ked to mozno ani nebudes cakat..

livuska124
21. máj 2018

Je mi skutočne úprimne ľúto, čo prežívaš. Chcem ti ale povedať,aby si sa nevzdávala nádeje, že budeš mať bábätko. Moja mama mala 13 potratov, potom porodila mŕtve dievčatko a až potom sa narodil môj brat a po štyroch rokoch ja. S nami oboma si odležala celé tehotenstvo v nemocnici,doslova hore nohami. Tak veľmi po nás túžila, že ju nič nezastavilo...
...čas snáď trochu zmierni bolesť z tejto obrovskej rany, ktorú ste utŕžili a zo srdca vám želám, aby ste sa s manželom dočkali svojho vytúženého dieťatka ❤️

citronely
21. máj 2018

uprimnu sustrast prajem ako som si precitala tvoj pribeh tisli sa mi slzy v ociach, zivot je nespravodlivy a tazky a mrzi ma, ze sa deju aj taketo hnusne veci :( prajem mnoho mnoho sil! ❤️😘

missguerlain
21. máj 2018

@tatianaba Ale ty si tu uz toto pisala nie? Tema, ze muz hlada vinika....?

evicka530
21. máj 2018

@tatianaba strasne sa mi to cita. 3.6 budu tri mesiace, co nam tyzden pred terminom zomrel nas pokladik Anicka. Je to neskutocne zufalstvo, viem ako sa citis a hrozne ma to mrzi. Ale verim, ze nas este cakaju krasne veci ako kompenzacia za toto utrpenie 🙂

zsuzsuka
21. máj 2018

@tatianaba mam ta uz 4tu hodinu plnu hlavu, lahla som si, ale vratila k ipadu ti napisat....toto je tragedia najvyssieho zrna, toto by sa nemalo stat ani zvieratam, nieto nam ludom...presla som si peklom, tym ta zatazovat nebudem...teraz ti napisem tvrdo ale v najlepsom slova zmysle a najuprimnejsie od srdca...❤️stalo sa, nadychnite sa, obratte s buducim tatikom list a zavrite knihu...vinnik neexistuje..deje sato niekde medzi nebom a zemou...pockajte par mesiacov, nech sa telo spamata, klesnu tehu hormony, a hor sa na dalsie babatko...ze mas strach?to je v poriadku..opacne by to bolo divne...ty sa nemozes vzdat, pretoze niekde vas uz caka vas anjel, ktory pride...a to verim, ze citis aj ty v tom najhlbsom vnutri...a uvidis...potom pride hned aj druhe....raz si spomenies na moje slova....posielam vsetku moju silu.....❤️❤️❤️❤️❤️

teressa30
21. máj 2018

mojko, veľmi mi je to ľúto... Boh by nikdy nechcel, aby sa toto stalo a aby si trpela... takéto veci tú na zemi nikdy nepochopíme... dieťatku bolo dopriate žiť len chvíľku, v tvojom brušku... jediné, čo zostáva, naučiť sa s tým žiť... nikto to nepochopí, kto nezažije... ale ani nevieš, týmto svojim svedectvom vieš pomôcť toľkým ženám, ktoré prežívajú niečo podobné... želám ti veľa sily, aby si vládala kráčať ďalej a žiť s touto bolesťou. Toto sa nemalo stať, ale ty si silná a unesieš to. A verím, že príde bábätko vaše vysnívané. Posielam objatie. Ja na svoje vysnenené II čiarky ešte len čakám, ale keď čítam takéto príspevky, veľmi veľa sa učím.

https://www.youtube.com/watch?v=JLDE5_tJ-wE
erikavesela
22. máj 2018

Uprimnu sustrast...drzte sa

margaret17
22. máj 2018

@tatianaba chudiatko,moje prave som to dočitala...je mi to velmi luto...nepoznam ta ale posielam ti v dialke objatie a pohladenie ..je to tazke ale poviem ti ze ,,ako netvor" bola urcite swstrička a NIE ty!!! Je to každeho rozhodnutie a jasne ze clovek nevie ako by reagoval v danej chvili..ale urcite ta NIK nemože odsudzovat a ona ta mala rešpektkvat bie mat sproste poznamky Bože niektori ludia su velmi velmi primitivny...žial aj taki tu musia byt...ale mala radšej byt ticho a nie v tak tažkej smutnej chvile niekoho posudzovať.... Tebe mojko prajem vela sil je mi to strašne luto...😢

poloprudska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetka_
22. máj 2018

Och to je hrozne.ja som si musela dieta odrodit v 26tyzdni bolo to moje prve babo. Postielka postavena kocik kupeny.... No cele zle. vtedy velky kus zo mna umrel a je to 6rokov a aj tak placem. Aj ked mam 2 zdrave deti. Da sa s tym naucit zit. Ale uz to nikdy nebude uplne take ako pred tym. A tiez som damianka nechcela vidiet. Asi by som som umrela uplne keby som ho videla. Drz sa. Neviem ako ti pomoct ani sa neda ten boj si musis sama vybojovat. Vela sil vam obom zelam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre