Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Akí sú vaši manželia?

sonicika
14. máj 2014

Ahojte zaujímalo by ma ... akích máte manželov? ako delia čas medzi prácu, čas s vami a s detmi
skuste viac z ich iniciatívy ako to ide...zhodnotenie mesačné ...
ja mám pocit že keby som neni iniciatívna ja tak príde z práce pohopká deti a sadne zas k práci ... odomňa si vypočuje čo cez deň naje sa a ide pracovať zas
možno raz za mesiac by nás zobral do lesa a sem tam sex a to je asi každý deň a spokonosť nadovšetko
chýba mi sem tam si urobiť filmovy večer, športovy deň, opekačka, dovolenka, chvíle kedy by som mala pocit že nemáme za chrbtom prácu a karieru
alebo to len čierno vidím?

moni244
14. máj 2014

môj pracuje v 4 smennej prevádzke, čiže robí aj nočné, poobedné, čiže sa to nedá nejako presnejšie rozpísať, ale netrávi s nami moc času, príde, naje sa, sadne k telke alebo k pc. Teraz trávi viac času s malou, lebo behám po úradoch, mením doklady. Niekedy ide s nami na výlet, ale to tak raz za mesiac-dva. Takže si robíme program s dcérkou samé, ale zase uprace, navarí, nakúpi, operie. Čas na seba nemáme, lebo dcérka má 16 mesiacov a rodinu, ktorá by ju postrážila a my by sme išli na večeru alebo do kina nemáme tu v meste

ushuaia
14. máj 2014

@sonicika to je roznorode...nas tato pracuje 6 dni v tyzdni, zase na obedy chodi domov a ide naspat do prace...v ich firme to tak je...,cez obed sa zvycajne zahra s malou a niekedy aj uspi, kazdy vecer ked pride domov si da kupel s malou a hra sa s nou, soboty a nedele travime spolu alebo so znamymi, ked ideme na veceru mala ide s nami 🙂 ma 7 a pol mesiaca, vzdy zaspi v kociku, alebo plaz- nie vsak casto, ci posedenie v cukrarnialebo lenosime doma...kedze nezijeme na sk a este , moc na vyber nemame...,ale asi by mi celkom vadilo keby mal len tv a pracu

iza29
14. máj 2014

ráno, ked manžel odchádza do práce,okolo tej 7, my s malým ešte spíme. Poobede prichádza okolo 17,00 a odvtedy je iba s nami. Malému dá jesť, hrá sa sním, ideme všetci von, návštevy rodiny večer neuznávam, to už chce mať každý svoj kľud 🙂
Ked bol malý bábätko, aj večerné uspávanie po práci preberal tatík, teraz už zaspáva sám.

ushuaia
14. máj 2014

@moni244 - tiez to nemate lahke...
@sonicika ale povedzme si uprimne dnes je uponahlana doba, clovek sa za niecim neustale zenie, myslim ze 95% ludi riesi financne problemy, co je dost smutne, v dnesnej dobe prosto mlade rodiny nemaju ustlane na ruziach ale aj napriek tomu by sme nemali odsuvat na druhu kolaj tych najblizsich

esterba
14. máj 2014

@sonicika my obaja pracujeme z domu. Ja len max 4 hod. denne, mm cca 7 hod. + ma pol uväzku mimo domu, ale to ma vacsinou poobedie alebo vecer. S malou sme teda fyzicky skoro stale obaja, mame aj nejake konicky, ale aj tam ju tahame so sebou ako vreco zemákou 😉 Manzel sa na malu tesil uz roky vopred a venuje jej dost času, tak sme to chceli a snazili sme sa vytvorit si na to podmienky. Mali sme stastie a takto to vyslo. Čas "na seba" bez malej nemame vobec, ale toto ani neriesime. Mozno raz budeme, zatial nie. Sme proste "trojka".

adelusha
14. máj 2014

Tak moj mm je v poslednej dobe tiez dost casto "v praci" aj ked je vecer alebo cez vikend doma, sedi s mobilom v ruke pri pocitaci a na dialku robi, ale ozaj len ked musi, uz aj on sam je z toho znechuteny. Inak sa nam venuje, ja sa teda stazovat nemozem. S chlapcami sa aj pohra, aj precita rozpravky, kupe ich skoro vzdy len on. Rano pred odchodom do prace robi caj pre vsetkych, ranajky sebe aj starsiemu synovi-hladosovi, ked stiha aj odvezie deti do skolky, ked obcas chcu ist s nim. Cez vikend kedy ako, bud robime okolo domu a zahrady alebo chodime na navstevy, na futbal, na chalupu, kade-tade. V zime obcas na klzisko, v lete na vylety po okolitych zrucaninach, rancoch a pod. Vacsinou program sice planujem ja, ale mm mi vysvetlil ze on musi o tolkych veciach rozhodovat v praci, ze mu to takto vyhovuje 🙂
a filmovy vecer zas obcas naplanuje on, ked donesie nejake dobre filmy, co stiahol v robote od kolegov 😉

kikushka2386
14. máj 2014

@sonicika mm pracuje ako kedy momentalne chodi poobede okolo 3 domov ked pride naje sa sadne na chvilku k pc ale o len fakt na chvilu a potom uz sa nam venuje.deti chodia spavat okolo 9 potom uz sa venujeme jeden druhemu 🙂 co sa tyka sledovaniu filmu stale spolu.dovolenky kazdorocne navstevujeme rodinu mimo Sk.grilovacky jak sa oteplilo kazdy vikend.vylety ako sa podari 🙂

sorciera24
14. máj 2014

@sonicika moj manzel je naozaj skvely muz a otec....a ja som povedala, ze radsej ako am zarabat miliony ( a mem ho vidiet len obcas), nech je radsej s nami......a ej to tak, obaja chodime z prace domov okolo 15tej....(na nejake vynimky...).....kto ide skor, berie maleho zo skolky, mm sa v podstate cele popopludnie hra so synom (prip. sa prestriedame, elbo treba aj ine veci v domacnosti porobit, prip. nieco pre seba).....ale maly sa aj tak radsej hra s nim, elbo aj podla jeho slov nie som vhodna na chlapcenske hry 😀 ....ked maly zaspi (cca o 20tej).....urobime vecernu hygienu a venujeme sa v podstate skoro akzdy den sebe...nemyslim kazdodenny sex.....ymslim, halvne rozpravanie....u ans napr. TV ani nejde (len pre vecernicek)....kazdy vecer uz dlhe roky travime orzhovorom o roznych veciach.....vikendy travime spolocne rodinne, tie enpracujeme.....no nemam si na co stazovat.....
podla mna je potrebne aby sa manzelia venovali aj sebe, co najviac ako to ide....aby spolu travili cas a halvne komunikovali......

wena
14. máj 2014

Tak my TV vôbec nemáme, podľa mna je pozerať TV fakt nechutný zvyk. My sme spolu tak cca hodinu ráno, lenosime v posteli, robíme si spoločne raňajky a ranajkujeme, potom ide každý mimo. Večer sme spolu tak od tej 15-17,00 je to rôzne a cely večer sme tiež spolu, ideme sa prejsť, robíme večeru, rozprávame sa. Ja sa nemôžem sťažovať na nedostatok času.

sonicika
autor
14. máj 2014

@sorciera24
@wena
@kikushka2386
@iza29
@ushuaia
@moni244

ano viem, aj ked pracuju ze moc tak ledva cakaju co budu svami
ja mam ale pocit ze u nas je to povinnost odlozit pracu a ked sa skonci povinnost tak naspät milovana praca
ja nepoznam co je to vymysliet vylet, dostat napad na obed, vymysliet darcek, prist s napadom ohladom vychovy, vztahu, sportu ... cely mozok je upriamený na jedno a ked sa od toho odtrhne je to moja iniciativa a moja prosba
celkom vazne nepoznam emociu ziadnu ohladom nicoho svetskeho
slnko voda nakupy vecere filmove vecere nahanacky sport opekacky dovolenky vylety rozpravanie o inom ako o vede == utrpenie
vyhorím uz
zijem s robotom

ushuaia
14. máj 2014

@sonicika to je dost smutne a vztahu to neprsospieva toboz rodine...bol taky aj pred manzelstvom...? ako samozrejme praca je dolezita, ale na prvom mieste by mala byt rodina, je ,,karierista,, bohuzial si vzal za manzelku pracu...asi tak to vidim, s tym asi velmi nenarobis...mala som taku skusenost ☹

ivetoy
14. máj 2014

@sonicika presne si to viem predstavit...

tenerifka
14. máj 2014

@sonicika mala som podobny pocit kedysi pred rokmi, ale nejako som si zvykla na to, ze som vacsinu casu sama s detmi a naucila som sa to vychutnat si. Detom robim program ja, o 90% veci v domacnosti sa staram ja, na rodicovske chodim ja,dovolenky vyberam a rezervujem ja(ale cestujeme vsetci, je to jedina moznost aby sme boli spolu viac ako 2 dni po sebe). Mala som na vyber,mohla by som mat manzela, ktory by pracoval 8 hodin denne a potom sedel doma pred telkou v teplakoch, zili by sme od vyplaty do vyplaty a pocitali kazde euro, alebo tak ako som to spravila - pohla som ritou, zariadujem denne 100 veci (popritom pracujem v nasom podniku par hodin denne), deti su s otcom len par hodin denne(vikendy su u nas takisto pracovne), okrem jedneho dna v tyzdni, kedy si urobi cas a zajdeme vsetci niekam na obed ci veceru, a manzel sa realizuje v robote, ktoru miluje a funguje nam to

ushuaia
14. máj 2014

@tenerifka moze to fungovat ak to citia obaja...v tom nevidim problem...ludia su rozni, ale myslim ze zakladatelka temy to tak neciti a je ako stratena dusa, ja by som bola tiez...ale ako vravim kazda sme ina

babika23
14. máj 2014

@sonicika urcite su aj horsi manzelia ako ten tvoj... v podstate sa o vas stara, rodinu zabezpeci, urcite vas ma v podstate rad... chlapi maju niekedy take obdobia, ze sa viac sustredia na pracu, mozno sa aj jeho pocity casom zmenia... a ak ti mozem odporucit, neporovnavaj sa s ostatnymi, najdolezitejsie je, ako to citis sama, ci si v tom dokazes najst pozitivne casti a tolerovat tie negativne... ja som za svojho manzela velmi vdacna, ale nikto nie sme dokonaly a tolerancia je asi zaklad kazdeho vztahu. My ti mozme napisat cokolvek, ale akukolvek zmenu (ci uz manzela, alebo postoja k teho praci) musis urobit sama...
Uprimne ti velmi drzim palce, nech travite spolu co najviac casu a nech si spokojnejsia...

lady511
14. máj 2014

@sonicika Ahoj,,tak u nás je to asi tak,,moj drahy príde domov..naje sa..osprchuje a venuje sa malej..prípadne porobí čo treba doma/na dvore ale tam zoberie aj malu..celu jeho pozornost si kradne mala,,je v takom veku kedy stále niečo vysvetľuje 😀 ..u nás mam zase ja pocit že som akási sama že oni dvaja si vystačia..alebo som už dlho doma 😀 😒 ...neviem ale tak tiež nič moc nechodíme čo sa týka sami dvaja vobec..lebo nemáme kam dat malu..ale za to chodíme každý výkend niekam..k rodine,k známym ktorý maju deti,,do parku,,do obch.centra(ked treba čosi nakupit,poplatit)..a sex? zatial každý druhý den 😀

wena
14. máj 2014

@sonicika v akom odbore robí tvoj muž konkrétne?

tenerifka
14. máj 2014

@ushuaia ano, ja som to kedysi tiez tak pocitovala ako zakladatelka, ale nesla som hlavou proti muru, naopak som sa snazila danej situacii prisposobit a teraz som spokojna, lebo viem, ze nikto nema vsetko

ushuaia
14. máj 2014

@tenerifka ja suhlasim s tebou, a ako som vravela kazda sme ina, a je mi absolutne jasne ze nemozeme mat vsetko, ale niektore zeny su v takomto manzelstve nestastne, preto som sa pytala ci bol taky aj pred...ja som mala skusenost... a uprimne som rada ze teraz mam partnera akeho mam...tiez dost pracuje, ale rodina je prvorada...

andreasiskova3
15. máj 2014

Môj manžel odchádza o 5,30 ráno a prichádza o 19,00 večer. Cez víkendy je doma. Momentálne prerábame dom, kde už aj bývame, tak prichádza z roboty do roboty okolo domu. Ale zas nemyslím si, že venovať sa rodine sú len nejaké výlety. Mne stačí, keď sme spolu aj keď každý robí niečo iné. Momentálne, lebo teraz je to také , že treba porobiť čo sa dá. Keď sme bývali na byte, tak mal viac času pre nás. Nechodili sme síce stále na nejaké výlety, občas sme išli, niekedy aj menej ako by som chcela. Všetko je o komunikácii, keď mi to vadilo tak som mu to povedala a chodili sme častejšie von či už na prechádzky alebo niekde na výlet aj s deťmi. Mali sme aj záhradu, takže sme spoločne trávili čas aj na záhrade, nakoľko mňa záhrada baví a veľa krát mi stačí len to, že sme spolu aj keď on robí niečo iné a ja iné. On kosí trávnik ja plejem burinu a medzitým sa rozprávame. Deti už máme väčšie tak tie sa hrajú s kamarátmi, prípadne s nimi behneme večer na pizzu alebo keď je teplo na zmrzku. Občas sa chodíme aj bicyklovať celá rodina. Mladší sa niekedy zapája do práce, ak manžel robí niečo vonku, tak mu ,, pomáha ,, a pritom sa hrá. Neznášam hokej, ale niekedy keď pozerá manžel telku a chýba mi, tak sadnem k nemu len tak a kukám hokej. Nebaví ma , ale manželove objatie mi to vynahradí, len tak.

tanapeta
15. máj 2014

môj má 2 práce a čas si na nás vždy nájde. Akonáhle má voľno je s nami a chce byť s nami. Spoločné večere pri filme máme stále, ešte aj sám niečo navarí alebo urobí misy pre nás.
Robí na zmeny, takže keď je cez deň sám doma nefláka sa ale uprace čo to doma, navarí alebo povybavuje nejaké tie veci, nákupy a pod.
Deckám sa venuje, so starším synom sa učí len on, robia spolu všetko - projekty atď.
Sme zobratí 13 rokov, 3 deti a ako píšem 2 práce má. Raz za rok si ide sadnúť s kolegami a tak. Viac nemá záujem - chce byť s nami a aj to keď ide s kolegami, tak si zoberie 1 deň voľno predtým alebo potom, aby bol s nami

simca06022011
15. máj 2014

:P no tak u nas to fungovalo takto: 7 rokov nic, len praca, mohla som ho aj na kolenach prosit nech ideme na dovolenku. Potom prisla dcerka, nevidela som ho dva roky od 6tej do 19tej denno denne... ale za to vymysla ako male decko, taky vylet, taka dovolenka, taky welness, pivo s kamaratmi, panska jazda s kamaratmi, atd atd.. kiez by sa miesto vymyslania staromladeneckych zabaviek pozrel trochu okolo seba. Doma nepohne prstom. Ked sme chori doma, tak ani nevie (preto jeho vymysli o welnessoch a vyletoch mi idu nadmieru na nervy)... a tak ;) Film som nevidela ani nepamatam, o nejakych inych aktivitach s nim ani nehovorim... jedina aktivita co mam vo volnom case je to, ze naaaahodou vezme raz za pol roka malu ku svojim rodicom na vikend (znamena to odvezie malu, sadne si tam na zadok k telke alebo PC a o malu sa staraju vsetci okolo, len nie on)... a aj tak je to pre malu ten najlepsi a najgenialnejsi clovek :P

cobhan
15. máj 2014

moj manzel odchadza z domu o 6 rano a vracia sa okolo 6-7 vecer a naje sa, ulozime malu a potom bud ide na svoj pc alebo sme spolu. Teraz je to uz dobre, ale boli casy ked siel z domu o 6 ano a domov chodil medzi 9-10 vecer a to som uz ja bola vcelku na nervy byt cele dni s malou, ta ho ani nevidela poriadne...stalo sa, ze ho nevidela aj 3-4 dni a potom bola zla ako cert, len tata a tata. Vikendy travime spolu, pokial sa da, tak sme vonku cele dni. Vacsinou to funguje tak, ze sobotu ma on pre seba viac menej a nedelu sme spolu...nie je to uplne idealne, ale lepsie ako nic ;)

mimikas
15. máj 2014

Moj mm rano vychysta drobca a ide do prace, cestou ho hodi do jasli, vecer dojde o 18:00 ( a to som stastna, lebo casto sa stava ze pride az ked drobec spi). Ja rano vstavam skor a som doma s maly o 16:10. Muz ked pride domov, tak sa venuje len malemu, da mu veceru, kupe ho a uklada spat. Vecer ma za jedinu ulohu upratat kuchynu a odlozit si svoje veci 🙂. Cez vikend vacsinou riesime veci spolu, aktivity, nakupy, vylety a pod. Pomaha upratovat ked mu nakazem 🙂, varit velmi nevari, ale o maleho sa stara naozaj prikladne, neako extra nechodi zurovat s kamaratmi a pod. Dovoli mi chodit kde chcem a podporuje ma v mojich aktivitach. Moj muz nie je az taky aktivny ako ja cize sa prisposobi mojim napadom. Ak ho nahodou chyti obdobie ze sa mu doma nic nechce robit tak ho velmi rychlo zvyknem prebudit z toho sladkeho sna 🙂

natuska87
15. máj 2014

@sonicika ked dnes Ti je taka "mrcha" doba....zodpovedny muz,aby uzivil rodinu sa stava workoholikom,.potom mu neostava cas ani na rodinu a konicky....

kwetina666
15. máj 2014

My sa na dovolenky moc netrhame, raz za rok navstivime tatry, sem-tam ideme s deckami niekde na vylet, do kina a pod. Manzel je pre mna fantasticky, robi na 3 smeny, odrobi si 8 hodin a je s nami. Mame rodinny dom, velku zahradu, bazen, takze sa nenudime 🙂 Motame sa po vonku, s detmi, so psikom.. na zahrade je stale co robit. V domacnosti mi pomaha, aj s detmi, aj upratat.. Nezijeme si v mega luxuse, ale sme strasne stastní.. Chybame si uz aj za tych 8 hodin co je v robote.. Co sa tyka kamaratov, panskych jazd a podobne nevymysla vobec, pre neho su zmyslom a najlepsimi kamaratmi nase deti.. Pivo si doprajeme spolu pri grile, pod altankom.. Takze ja si myslim, ze sme štastný pár..trva to uz takmer 9 rokov.. Co viac si priat? Len v zdraví prezit dalsiu kopu rokov.. 😝

silvinuska6
15. máj 2014

Vydatá síce nie som ale u nás to fungovalo 3roky tak že priatel pracoval v zahraničí a ja som bola sama doma (najprv v byte potom sme cca pol roka bývali u svokrovcov v dome a potom už sami v dome) chodil na turnusy a ked prisiel domov tak mi venoval vsetok cas tod 25 dni v práci necelé 2 týždne doma sem tam nejaká zmena par krat bol aj 11 týždnou preč a 4 mesiace doma alebo podobne ..... teraz uz je rok doma a fungujeme tak že cez víkendy je doma robí niečo okolo domu je s malým venuje sa mne cez týžden chodí do práce na "týždnovky" ale nechodí každý týžden a často chodíme s ním nakolko si vie prácu prisposobit takze si cas prisposobujeme sebe v domácnosti mi pomáha vysáva varí a o malého sa vie a zabezpečí nam všetko čo potrebujeme nemôžem sa stažovať 😀

libad
15. máj 2014

Ahojte.Tak moj manzel ma dobru pracu ked je letna sezona tak robi len tyzden v mesiaci 12 hodin a ked je zimna sezona tak 2 dni volno, 4 dni pracuje aj nocne,ale mi byvame pri Balatone takze cele leto sme pri vode a u nas je vzdy plny dom.V zime chodime na plavaren,tato nás vzdy niekam zoberie.Tiez poupratuje,hra sa s dcerkou.Máme velku zahradu to má na starosti on ja zas dom.Ja sa nestazujem kazdy den nieco robime u nas telka neexistuje 🙂

ubinka
15. máj 2014

Môj manžel je skvelý. Ráno si spolu poležíme v posteli, keď sa zobudí dcérka, dá ju vycikať, oblečie ju, nachystá nám raňajky, obriadi domáce zvieratá a ide do práce. V práci ostáva zvyčajne do neskorých večerných/nočných hodín. Ak príde domov skôr (okolo siedmej večer), okúpe a uloží malú spať a opäť sa pripojí z domu do práce. Ale to máme aspoň čas na seba. Pozeráme film na počítači (televízor nemáme), spolu varíme alebo diskutujeme. Občas ma vezme na ples, do divadla alebo na večeru. Kvety dostávam aj mimo sviatkov. V sobotu doobeda berie malú na nákup. Je to fajn čas pre nich a ja stihnem upratať. Cez víkendy občas chodíme s malou na výlety, snažíme sa jej obaja venovať. Aj keď teraz je to dosť náročné, lebo bývame v dome, ktorý si zároveň prerábame + teda ešte starostlivosť o záhradu. A aby mal čas aj pre seba, raz za dva týždne má večer po práci svoje stretko s kamarátmi.

ajsenz
15. máj 2014

Môj ťahá osmičky dvojzmenu. A je snami furt. Pomáha, hrá sa s malým,navarí atď. Čo sa sexu týka je ho síce menej ale zas obaja sme vystaveny. Je zodpovedný a miluje nás. Nič viac mi netreba 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli