Ako to zvládajú vaši muži s deťmi?

girlie_konik
8. máj 2014

Máme skoro 3 mesačného syna, naše prvé dieťa a je to také všelijaké - sú super dni, kedy sa mu partner venuje veľa a "nevadí" mu ani jeho plač a mrnčanie. A potom také, kedy ho všetko vytáča a nemá na malého nervy, pritom malý je fakt zlatý a neplače veľa.
Ako to zvládajú vaši muži, keď je bábo umrnčané, vymýšľa a jeduje sa? Je to vtedy len vaša starosť alebo to zvládne aj partner? Ja na to tiež nemám vždy nervy, ale vďaka hormónom a tomu, že som mama, to asi zvládam lepšie, resp. niekto toho drobca nakoniec utíšiť musí. Na partnerovi vidím, že ho to niekedy vytáča, keď malý nereaguje tak ako by očakával, napr. sa nedá utíšiť v ľahu, ale treba sa s ním postaviť a tak.
Ďakujem 🙂

ellca123
8. máj 2014

ked manzel videl ze som z malej unavena,zobral ju kocikovat, vtedy som mala chvilku len pre seba
to bol fajn
ked mas nervy radse odid na minutku do inej miestnosti ,najhorsie je po detoch ziapat
zle znasal krik len vtedy ked ho niekto riadne vytocil v praci a ten stres si doniesol domov

zavidela som mu ked miminko v noci plakalo moj manzel si sladko pochrapkaval,
tiez je pravda ze rano vstava do prace

stefka33
8. máj 2014

@girlie_konik Tak ja som mala šťastie a ten môj bol totálna flegma. Ja som mala nervy v kýbli a jemu to nič nerobilo. Nemal problém s ničím, keď ja som bola už vytočená z toho neustáleho revu, tak on totálne kľudný ho bol schopný nosiť, hojdať, čičíkať a dve tri hodinky. Aj mlieko robieval čerstvé trikrát za noc, od cumľa ho odúčal on, fľašky mu pozahadzoval a samozrejme s ním celý čas bol on, kým si neprivykol. Prosto taká povaha. Ale myslím si, že to je skôr výnimka z pravidla a chlapi na to väčšinou nemajú trpezlivosť.

ajana1
8. máj 2014

Tak ja mam na svojho muzika tiez statia (ale nevzala som si Slovaka). Tiez sa o maleho stara a v noci k nemu aj vstava resp mi ho prinesie na kojenie ked som uplne vystavena. A taktiez mu nerobi problem krpca prebalovat aj niekolko krat denne. A hlavne sa mu skor podari maleho utesit ako ja nakolko je kludnejsej povahy a len tak ho nic rozhadze 🙂

girlie_konik
autor
8. máj 2014

@ajana1, @stefka33 - tak to mate super, moj ma skor taku povahu, ze sa rychlo vytoci, tak ja musim byt ta kludna potom..ale vidim, ze sa to snazi zvladat, tak verim, ze to bude stale lepsie 🙂 Prebalit ho nema ziaden problem, ani ine veci okolo neho, ide proste o tie situacie, kedy maly place bez zjavnej priciny

@ellca123 - to zase aj moj spravi, ze ho zoberie von a tak.. len v poslednej dobe uz nepospi nejak dlho, tak vidim na nom, ze sa aj boji, ze vidu von a zacne mu plakat, ze on potom s nim, ak sa neutisi..
Ziapat po nom absolutne neziapem, pisem, ze ja to skor zvladam, to sa ovladam 🙂
Ked je najhorsie, nalozim ho do manduccy a ta uz vzdy nejak zaberie 🙂)

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sakura77
8. máj 2014

No u nas odjakživa ked prisiel z prace, ja som mohla nohy vylozit😀 chce nechce, obaja sa nanho vyrutia _😀

bianca
8. máj 2014

mno.Moj manzel zostal doma s malou ked mala presne 5 alebo 6 dni lebo mamicka musela prednasat na kongres.Zvladol to super.Ale cim je dieta samostatnejsie.pomoci sa cloveku dostava pomenej ale je pravda ze chodim na sluzby a niekolko krat do tyzdna u nas veli sam az do rana.

pragmaticka
8. máj 2014

muz mi velmi pomaha s kupanim, prebaluje, kocikuje, upratuje, hra sa s nou, krmi ju, dava spinkat a pod..proste vsetko okolo babatka ale ked mala zacne plakat tak je teda dost mimo..na zaciatku sa snazi ju utisit, no ked to nejde, tak veru je rad ze som po ruke..nemozu byt predsa ti nasi chlapi dokonali.. 🙂 😉

lulu369
8. máj 2014

@girlie_konik moj manžel veľa času s nami netrávi, lebo pracuje v zahraničí....no keď je doma, tak ja mám "pokoj" deti sú nalepené len na ňom a on mi venuje všetok čas.keď boli malinký bol až príliš pozorný. Keď bola dcérka malinká, tak stačilo, že sa trocha pohla a už stál pri nej a volal na mňa, že malej niečo je 🙂 aj keď plakala a nedala sa len tak utíšiť, tak chodil ako "zbitý pes" lebo nevedel čo deje...to isté bolo aj keď bol synček malý, no už to tak extrémne neprežíval

girlie_konik
autor
8. máj 2014

no ked vas citam baby, tak by to mohlo byt aj lepsie u nas doma.. skusim ho este viac zatiahnut do starostlivosti a snad ako bude maly vacsi, tak si budu stale viac a viac rozumiet 🙂
Ja len nechcem cakat prilis vela - on sa super postara o domacnost, navari, vyvenci 2 psov co mame.. plus jasne ze chodi do roboty.. len mi je potom luto, ked mu neostava dost energie na malého :(

modrofuzik11
8. máj 2014

moj tomas je fajn. s detmi si rozumie, oni ho maju velmi radi. zajtra mam termin na porod tretieho krpca. bude musiet byt s tymi dvoma niekolko dni sam. urcite to zvladne 🙂 asi nebude vsetko tak "dokonale" (napr. neviem, ci si deti rano predtym ako pojdu do skolky umyju zuby...🙂), ale hlavne, ze budu v pohode 🙂