Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako udržiavate romantiku vo vzťahu, keď máte malé deti?

didi4
14. okt 2015

Myslim tym aj sposoby,ako sa venujete partnerovi,ked vsetko sa toci okolo deti a vecer uz nie je ani energia a cas na nieco viac..dakujem 🙂

zoe19
14. okt 2015

Ahoj,my mame sice iba jedno dietatko zato rocne,uplakane,nespave,jedujuce sa za kazdu blbost ale udrzujeme romantiku aj popri nej a aj bez energie 🙂 bud mame pocas dna na seba chvilku casu...alebo si to prosto nechame na vecer( aj ked niekedy som unavena viac ja a niekedy viac on a zaspime) a ked uz sa nam toto dlho nedari..tak si proste vyhradime na seba cas ..poziadam maminu nech mi postrazi malu a my ideme do kina,na veceru ale len tak vonku...aj ked sme unaveny ...ale ta moznost a ten cas iba pre nas je na nezaplatenie .😊a Sposoby ? 🙂 ja som zato ze chlapovi treba davat vediet aky uzastny je 😃 jednak mu hovorim co vsetko na nom milujem ( aj za blbost ktoru doma vyrobi,umyje riad alebo povysava) a a za druhe provokujem ho ...flirtujem 😃 ma to rad a aj ked je tam mala ..ktora sice ntomu este nechape..ale aj ked bude starsia tak s tym budeme pokracovat mizno nie tak casto za den ale ked bude coilen chvilka tak urcite. 🙂 dufam ze som ti trosku pomohla ked spm ti priblizila nas zivot 😊 teraz uz je to na tebe 😊

nevesta1974
14. okt 2015

Bola by to lepsia tema na diskusiu, nez " len" otazku, ale zapajam sa lebo som zvedava co napisu ostatne 🙂 U nas napr.vcera prisiel manzel z prace s 1ruzickou a sojovou tycinkou pre mna, ja som poobede oddychovala pri malej ked spala( som tehu, tak sa obcas setrim 🙂), prisiel ku nam, rozpraval co ma nove a medzitym mi masiroval nohy. Vecer ked uz decka pospali, tak slo vsetko bokom, sup do sprchy a do postele venovat sa sebe 🙂. + tak raz za 1/2 roka strazi babka a my ideme sami dvaja na veceru, do kina al.na koncert, do wellnes. Vacsinou ako darcek k sviatku, vyrociu. A ja mu tiez niekedy vecer namasirujem chrbat, nohy, alebo vojdem do kupelne ked sa sprchuje.... 😃 bolo aj take, ze sme tatkovi kremovali a masirovali chrbat s malou dcerkou vramci hry. Ale aby si si nemyslela, normalne dni vyzeraju u nas tak, ze ja vecer odkvecnem od unavy, muz este do 2hej pracuje v kuchyni na pocitaci a ked sa dostane do postele, tak uz len suchne bose nohy k mojim aby bol aspon daky kontakt a spime. Celkovo vsak musim povedat, ze neprejdeme kolo seba nikdy aspon bez letmeho dotyku a bozku. A v marci sa nam narodi dalsi drobec, takze na iste obdobie to bude opat narocnejsie, ale ako deti rastu aj to sa utrasie 😉

mirka822
14. okt 2015

My to máme podobně jako @nevesta1974 🙂 Když byla dcera menší, tak vždycky jedna z babiček hlídala a my jsme s manželem vyrazili do kina nebo na večeři. Dneska už to spíš děláme tak, že dcera (je jí šest) jede na víkend k babičce, a my si s manželem na víkend odjedeme někam na wellness. 🙂

stepanka274
14. okt 2015

My sme mali romantiku aj pri bábätku, až tak že sa nám narodilo rýchlo ďalšie a potom ešte jedno (do troch rokov traja chalani). Ale neľutujeme. Treba byť stále v blízkom telesnom kontakte, ked sa dá pohladkať, objať, pobozkať, aj pred deťmi, proste udržiavať tú iskru dotykom.

margarita
14. okt 2015

suhlas s nevesta1974 a stepanka274.
ide o to, ako sa vy dvaja dohodnete, niekedy to staci nesilit, a skratka si priznat , ze dnes asi nie 😀 ale ked sa da, tak aspon spolu nieco robit, porozpravat sa, pozriet si telku alebo aspon len tak vedla seba ci citat. ked deti vyrastu a pojdu v lete do tabora, mozete dat druhu svadobnu cestu 😀

pre nas je romantika uz aj, ked nam mama postrazi deti a ideme na nejaky velky nakup, obed v restike a pod. sa smejeme, ze uz aj nakup bez deti vnimame ako romanticke rande 😀 😀 😀

lajlilinka
14. okt 2015

Záleží čo si pod romantikou predstavujes... 😉
My máme 6 mesačné, väčšinou už do 8 spí.
Naša romantika - sedieť vedľa seba, rozprávať sa, manžel sa mi rád hrá s vlasmi, piatok/sobotu si večer otvoríme vínko, nachystame nejaký syr, olivy, klobásu 😀
Raz za čas nám malú postrazia buď moji rodičia alebo svokrovci a my ideme von sa niekde najesť...
Kvety a pod, na to teda manžel okrem sviatkov ktoré mám, nie je....
Ale dá sa to... Na nejaké skotačenie v posteli veľa energie nie je, ale stačí aspoň to intímno 😉

Dôležité však je, keď si žena uvedomí, že aj keď sa stala matkou, stále je aj žena a partnerka... Veľa kamaratok v okolí odsunula mužov na vedľajšiu koľaj... Pomaly doslovne - do obyvaciek na gauč... 😏

badkarma
13. dec 2015

neudržiavame. romantika bola pred deckom, potom už ju netreba. úloha splnená.

ewisam
13. dec 2015

Ja si myslim, ze ked sa chce, cas sa vzdy najde... Mame dve male deti @badkarma a romantiky mame az az 😎

tinacho
13. dec 2015

hahaha....keď človek nemá babičku ani tetušku ani nič.......veru veľa na romantiku pri malom dieťati času ani chute není......priam by som sa chcela spýtať: čo je to romantika pri malom dieťati?.....teda aspoň u mňa

sasa1310
26. dec 2015

@didi4 kto si ako zariadi tak má. Všetko toto sa dá aj pri deťoch. Nie je problém aj pri varení, prísť k sebe pomojkať sa, objať sa a zasa miešať trebárs omáčku. Alebo popri prechádzke, keď deti behajú nájsť tie správne romantické rozhovory a ísť bok po boku. Vždy sa dá, len treba chcieť si nájsť ten čas

Tu začni písať odpoveď...

Odošli