Ako zvládajú otcovia prírastok do rodiny?

evicska
6. okt 2006

Ahojte mamicky,
ako vasse polovicky oteckovia prezivaju vase tehotenstvo a ako prijali spravu ze budu ockom. Moze aj byt ze ziarlia na drobca lebo mama s babom su vlastne stale spolu a ocino je tak trochu nechtiac odsunuty. Zvladate to v pohodicke 😉

dabon
6. okt 2006

moj drahy sa velmi potesil, ked som mu oznamila, ze som tehotná, lebo sme to planovali uz dlhsiu dobu. A teraz sa sprava ako male babo, velmi sa tesi na malicke, nevie sa dockat tak ako ja chvilky, ked malicku konecne zovrie v náruci 😀

bellasandra
6. okt 2006

No môj priatel, vzdy tvrdil, ze ked budeme mat bábo, tak uz ziarli do predu, lebo ho urcite odstavím na vedlajsiu kolaj..tak ze babo az neskôr 😀 ....ale myslím, ze inak by sa velmi tesíl...a neziarlil by 🙂

emjee
7. okt 2006

kuk aj sem https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... je tam muzsky pohlad na vec 😉

maca793
13. jan 2007

ako prežívajú alebo ako prežívali? U mňa je do rôzne. Ex sa nevedel dočkať dvojičiek a ten druhý priateľ ušiel od nás.

kristi
14. jan 2007

no, u nas tehotenstvi muz moc neproziva, teda spis vubec. Osobne si myslim,ze chlapi to maji trosku jinak, ze se to u nich projevi az po porodu, prece jen pohyby atd proste neprozivaji, takze nemuzou mit takovej vztah k mimi jako mame my matky...

mihalicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristi
14. jan 2007

mihalicka, dej mu precist knizku, at vi, co ho doopravdy ceka bohuzel ti jeho kamosi maji ve spouste veci pravdu, ale jinak to snad ani nejde. To pivko s kamosi mu prosim te nech a bud rada, ze obcas nekam jde, oni bez toho chlapskyho tlachani nemuzou zit...ja meho muze ujistuji neustale, ze budu opet hezka a budu stejne jako driv...

mihalicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
titkovamiriam
14. jan 2007

Ahoj mihalicka!Ja som mala takyto problem teraz pri mimi.Moj priatel sa vystahoval so spalne,ze sa pri nas nevispi,no o dva dni bol spat ,lebo marek spaval a ked som ho aj krmila,tak bol ticho.Otcovia s deti maju dopredu strach,no potom sami zistia,ze to nieje len o tom ,,co kamarati natrepu,, , dokonca si myslim ,ze niekedy naschval.Hlavne sa ty nerozculuj a uvidis vsetko sa da na spravnu cestu,ked sa budete rozpravat a kludne ho bravaj aj do poradne,alebo spolu nakupujte vecicky pre mimi.drzim palce.

zrzecka
23. feb 2007

Ja bych rekla,ze muj chlap se na mimco moc,moc tesil a v tehotenstvi me desne "obskakoval" i po narozeni mi hodne pomahal ,zehlil,varil,kdyby mohl,tak by urcite i kojil,ale jediny na co si "trochu"stezuje,ze uz nesexujeme tak casto jako drive,to se zmenilo hodne,ze zacatku jsme byli oba kantare,a nemeli na to ani pomysleni,ted je to zase,ze aby se Lea nevzbudila-v pokojicku spi sama uz dlouho-a bude hur,protoze pocitam,ze az pujde v lete v normalni posteli,tak z ni bude vylejzat,tak to teprve bude neco.. 😉 ale jinak si myslim,ze to bere v poho.Hlida atd...ikdyz kdyz prijdu za pul dne domu,tak je z ni uplne hotovej a "polosilenej"Nejradeji by koukal na bednu a to ona ho samo nenecha 😉 Jak pise Mihalicka,to si vubec neumim predstavit,ze by byl vzteklej kdyz jsem byla tehule,co bude delat az dojde na nejhorsi a fakt se nevyspite..nevyspat se ,to je totiz to nejhorsi co muze byt..Drzim palecky 🙂

katrena38
23. feb 2007

ˇAhoj mihalicka, viem presne ako to u vás bolo, lebo u nás to bolo podobné napriek tomu, že ja som roky nemohla otehotnieť a mala som problém a keď sa mi to podarilo a obidvaja sme sa veľmi tešili, tak bol dosť protivný a tiež ma nechápal a bolo to s ním na nič. Ale akonáhle som s dcérou prišla domov z pôrodnice tak sa veľmi tešil, pomáhal mi, chcel všetko vedieť a okrem kojenia robil všetko a veľmi rád a tak je to aj pri druhom dieťati. Je veľmi ako otec zodpovedný a je vidieť, že mu to robí radosť. Keby nám to pri prvom dieťati nekazila svokra. Ale to je iná téma.

mimi109
24. feb 2007

no moj sa najprv zlakol kedsom otehotnela ale po prvom soku sa zacal tesit 🙂 no a ked sa mala narodila tak dost ziarlil ale vysvetlila som mu to a v pohode malu ide od lasky zjest a mala jeho 😀

mihalicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
digysa
6. dec 2008

Moj manzel mal "depresiu" prvych 10 dni pri nasom synovi. Tesil sa velmi, ale bol z toho hotovy, ze co tu robi tento clovek...ja som to tiez tak trochu citila...ale po tych 2-och tyzdnoch sa to zlepsilo. Samozrejme mi tiez vo vsetkom pomahal, iba jednu vec nikdy nerobili- v noci sa nebudil k synovi. On ma super slaby spanok a keby som ho budila, tak by do rana nezaspal. To mi trochu vadilo, ze ja som sa nevyspala a on ano...zavidela som mu to, ale niekto musi chodit do roboty a zivit rodinu.

Pri druhom dietati to bolo uplny opak, vsetko uz vedel, ziadne depresie, ziadne prekvapenia, ale prve 3 mesiace sa malu bal chytit, lebo sa mu zdala velmi, velmi malicka oproti synovi (co bola aj pravda), ale zato sa cely tyzden staral o syna, ked som ja bola v nemocnici...a zvladli to na 1-ku 😎