Ako zvládať samu seba popri dieťatku

mischelle
3. dec 2008

Ahojte baby,

mám skoro ročnú dcérku. Je to úžasné, krásne, zdravé dievčatko. Na svoj vek je veľmi šikovná, všeličo už vie ukazovať, sama mi ukáže "no no" zdvihnutým ukazovákom a podobne...no, a tam sa začínajú moje starosti.
Patrím k tým mamičkám, ktoré stále tak nejako podvedome túžia po chvíľke pokoja s kamarátkou na káve a keďže môj manžel je veľa na cestách a babičkám sa len teraz začala druhá puberta a sú vo veľkom pracovnom nasadení - som na malú prakticky sama...
Malinkej idú teraz zúbky a sme obidve choré už tri týždne...a priznám sa...dochádza mi trpezlivosť aj zdravý rozum. Som totálne nevyspatá...a každú deň je dosť náročný, uplakaný a hektický...
Dnes som na ňu bola veľmi zlá...nechala som ju vyplakať v postielke kým nezaspala a zvýšila som na ňu hlas, doslova - som na ňu kričala...a teraz mi je to ľúto, ale neviem ako si mám pomôcť, keď sama už nevládzem...

Čo mám robiť?

stvura
3. dec 2008

Kocky, to fakt ste nenasli v meste ziadnu mamicku? Aj ked ste v zahranici...mi sme zili s manzelom 2 roky prakticky v malickom meste kusok od Bristolu a mali sme strasny kopec priatelov.
Spoznali sme sa s nimi hlavne v kniznici, skole a potom kvazi na radnici alebo co to bolo.

mywiel
3. dec 2008

Ja davam niekedy malu spat na balkon zababusenu v kociku, ked sa mi fakt nechce chodit von lebo prsi alebo je pocasie nanic, balkon je pod strechou takze jej zima nie je a pekne mi spi, ja zatial upratujem. Mas stastie, ze mam svoje auto takze kazdy den sa niekam vyberiem, do ZOO co je tu blizsko a zadarmo je tam aj park pre deti s hojdackami a pieskoviskom atd., alebo chodim po nakupnych centrach kde mi mala tiez bohovsky spi, tam je aj miestnost na prebalovanie a kojenie pre mamicky takze ziadny stres. Byvam na dedine 7 minut autom do mesta a z balkona vidim nadherne Alpy. Ja fakt, ze aj moj manzel chodi neskoro z prace ale co uz narobim niekto zarabat musi a tiez robi co moze a mne by bolo v robote aj tak smutno za malou, kym je len jedno dieta je to este v pohode. Moja svagrina caka uz 4te takze ako to ona zvlada fakt neviem. 😀

mywiel
3. dec 2008

Jaaaaj a zabudla som ze pokecat sa da dobre aj na modrom konikovi, alebo pohadat... 😀 😀 Mala sa hra pod hrazdickou a ja vypisujem... 😀 😀 😉

filipa
3. dec 2008

elizabeth, ale ved netreba chodit stale do inych obchodov, staci aj jeden, kam chodis nakupovat napr. potraviny... len tak treba chodit kazdy den, vzdy po nieco ine, tak som to myslela ... aby bol program.... 😉

mywiel
3. dec 2008

No ja chodim po detskych second handoch... 😀

amatula
3. dec 2008

caute tak ja mam toho tiez niekedy plne zubya ked kricim na male on mi rozprava ze nemam nanho kricat a rozplace sa....tak uz sa snazim ovladat.som z dediny a tamer pravidelne chodim na prechazdky.aj ked len hore dole,ze kde uz sa da ked ma dedina jednu cestu 😀 .kamaratky stale to same co ta suseda kedy a kde 😅 .sem tam zajdeme k babke do mesta.....a obcas sa zatvorime doma a pozerame PATA A MATA,alebo struhame farbicky.... nakupila som ich vela 😵 .a tak pomali bojujem.ked je najhorsie predstavim si ze raz nastupia do skoly a ja do roboty 😕 a som stastna ze som doma............

elizabeth453
3. dec 2008

tak do potravim chodin kazdy den...ale to musim tiez zrusit, lebo potom len sladkosti kupujem/pre seba/ 😀 a to je aj tak len pol hod.
uz chodim aj po takych obchodoch, do ktorych by som nikdy nevosla/cenovo niie su pre mna/ 😅
a detske second handy..v tych ma uz poznaju po celom nmeste , uz mame dve plne skrine..teraz tie veci pre istotu chodim vracat/z ktorych vyrastla/
a to nehovorim o hrackarstvach 😖

lucinka1104
3. dec 2008

Ahojte aj ja sa pridávam tiež mám toho niekedy dosť. Môj synček je našťastie veľmi dobručký a asi som " rozmaznaná" lebo ,keď občas zazlostí tak už mám nervy. Skríkla som na neho pár krát,ale až na jeden krát tobolo vždy zato, že ma veľmi pokvákal, alebo pošťípal,ale včera neurobil chúďa nič....no mne Luky hrozne spáva v noci cez deň ke to ok to keď spí doobeda som tu na konia poobede vždy von - väčšinou sama,lebo tu už kočíkové partie sú a dáko " ma nmechcú medzi seba" no večer zaspáva až o 23,00 ja som skôr ako o 00,30 nešla spať odkedy sme doma z pôrodnice ( boli sme v nej až mesiac) a z toho som strašne vyčerpaná, že sa sním ani hrávať nevládzem. Zvlášť teraz mu idú zubky 😝 a posledný týždeň sa chce nosiť na rukách hlavne, že na to vôbec nie jenaučený ,predtým bolviac samostatný....no a von idem raz za čas s jednou babenkou z tadeto z kona,len ona má skoro vždy d oma muža tak sú spolu,môj chodí tiež skoro už o 16,00 no čím ďalej sa malému sám od seba venuje menej nie viac, aj ked on je skvelý a spraví všetko o čo ho poprosím no aj tak som,a j keďje doma väčšinou času s malým ja....ešťe, že existuje koník to je môj ralax a spojenie so svetom 😉

saska.t
3. dec 2008

Ja sa tiez pridavam, zijem v nemecku tretim rokom a nemam tu absolutne nikoho vsetky babicky a kamosky su v BA a ja sa tu trapim s malou sama manzel tiez chodi z roboty az vecer, ale musim povedat, ze sa malej hned venuje a pomaha mi. Auto k dispozicii mam ale tu väcsinou prsi takze aj tak som stale doma. Tiez riesim iba to kedy varit upratat a este trosku sa venovat nasim dvom fenkam tie uz su z neustaleho pobehovania len po zahrade zufale ...
Manzel chce tiez este jedno ale ja si fakt neviem predstavit, ze by som bola dalsie roky doma. Som doma uz rok kedze som mala nebezpecne povolanie pre tehotenstvo a ked si predstavim kolko este budem doma bez prace je mi zle aj ked mala je uzasna a svojim usmevom mi to vynahradza ... Esteze existuje Skype aby som mala aspon aky taky styk s kamoskami ....

mischelle
autor
3. dec 2008

Elizabetka,

uplne mi z duse rozpravas...sak ja viem, ze si s nou mam robit program...chodit po vonku, do obchodu, ku kamoske a tak....ale 99% cinnosti robim aj tak sama...A TO JE TO CO MA NEBSVI...presne, ako trtko...chodit hore dole...po parku, po obchode..cakat ci sa rozreve alebo nie, ked ju to prestane bavit..a furt do kola, uz si pripadam ako uchyl, mam vitipovane domceky, kde sa ludia hadaju, alebo len tak hulakaju a vzdy dufam, ze ked akurat pojdeme okolo sa zabavim....

Ja uz by som vrazdila za nejaky normalny stav, normalny konstruktivny stres....proste nieco, co sa da riesit, nieco co ma hlavu a patu, zaciatok a koniec...toto mi pripada ako bludenie v hmle...

Odhliadnuc od toho, ze by som to nevymenila..lebo malicka je moj sen...

Ale stavy su stavy...

elizabeth453
3. dec 2008

mischelle...ved to, ze aky program...stale dookola to iste...aky program s auz len da vymysliet pre take male ked ju v podstate akosi nic nezajima, len vonku kukat..lenze to uz nebavi mna...stale ten isty park, tie iste obchody
co by som nedala aspon za den relaxu, oddychu, len tak si vyjst sama s priatelom bez malej...ako ked sme boli doma...mama bola s malou a my sme isli do kina
ked som to spomenula mame, tak mi povedala, ze som vedela do coho idem... 😖 lenze ja som to ani netusila...som si to predstavovala inak...
tak ja by som ju tiez za nic na svete nedala, je to moje srdiecko, ale je to vela od rana do vecera, den co den...aspon keby nedelu som mala volnu...ale priatel robi aj v nedelu, sice koncieva skor a to idem spolu niekam...

mataaaaa
3. dec 2008

ahojky, tak aj ja sa k vam pridavam..iked moja ma len 2mesiace ... no niekedy mam toho fakt dost.. myslim tym tu samotu.. ked sedim v obyvacke mala spinka.. a ja len pozeram do pradzna.. len snivamo tom ze si vecer pojdem s kamaratkou sadnut na kafe.. pokecame..a nebudem sa musiet ponahlat domov,, i ked byvame s mojou maminou.. ale ta je staleunavena z prace .. ochlapovi ani nehovorim.. a ked je doma, sedi za pc.. a ja sama sosebou... zachvilu zacnem trpiet samomluvou.. 🙂ale aspon sa sama so sebou nepohadam :D

mywiel
4. dec 2008

Deticky sa ucia kazdym dnom nieco nove ani sa nenazdame a budu chodit a my budeme musiet behat za nimi ale to uz budu zas nove aktivity. Treba skusit si obehat nejake kamaratky ak je auto a kecat u nich alebo ich pozvat ak take niesu treba skusit si najst nejake kamosky mamicky napr. aj cez net, ale v kazdom pripade treba to riesit a brat ako stastie, ze vy mozte byt s dietatom doma ja by som malu aj tak strazit niekomu nedala max. dve hodiny rodine. Skuste byt trosku pozitivne kedze tema je ako zvladat samu seba, ak budete pisat ako to nezvladate tak tie co deti este nemaju po precitani ich ani nebudu chciet. 😀 Nie je to az take bezutesne aj ked ja som tiez sama som rada, ze mam auto a to ze chodim sama nie je take hrozne, mala sa usmeje na hocikoho a hned sa mi ludia prihovaraju, ze aky krasny usmev a oci a tak... 😉 🙂

mywiel
4. dec 2008

Tak skuste zalozit klub mamiciek, mozno aj vo vasom meste a niekde sa pravidelne stretavat.... 😕 😅 Ja zijem 13 rokov v zahranici a tiez tu rodinu nemam, ta fakt chyba ale ked som sa tak rozhodla a na Slovensku by som mozno zas somrala na ine veci.

elizabeth453
4. dec 2008

keby som zila na SVK tak neprotestujem, tam by som si stale nieco nasla a tam by som ju aj mala kde"odlozit" ale tu je to dookola to iste...mam tu kamaratky to jasne, ale vacsinou su v robote a tie s babatkami su daleko..ale aj to kocikovanie, nakupy a podobne...mala je sztale somnou a uz je na mne zavisla" a to som nechcela

mywiel
4. dec 2008

Elizabeth ona sa osamostatni uvidis ked zacne chodit a bude ti to chybat mozno este... 🙂 Ja som strasne rada, ked vidim, ze mala je hned rozosmiata ked ma uvidi, no chodiaca mliekaren co ti bude rozpravat... 😀 😵

elizabeth453
4. dec 2008

lenze ona ked ma nevidi tak spusti taky plac...este aj ked je sama s otcom/niekedy/ a ja som tam neni
a ked niekam odidem z miestnosti tak uz leze za mnou ani sekunku bezo mna
ale je cudne, ze ked sme boli doma na SVK tak som jej vobec nechybala, v podstate s uplne "cudzimi" ludmi a neplakala

mywiel
4. dec 2008

Je fakt ze puto matka-dieta a aj matka-dcera je velmi silne, nechaj ju obcas manzelovi a ty chod von mozno si zvykne byt aj s inymi ludmi, ja obcas malu necham svokre postrazit a zatial neplakala za to ked sa vratim a uvidi ma tak sa velmi tesi, horsie je to ked zaspi a zobudi sa inde ako doma a mna nevidi...

elizabeth453
4. dec 2008

lenze priatel je v podstate stale v robote..a ked soboty a nedele robi kratsie, tak to ideme niekam spolu,,,aj s malou...a osttatnych clenov rodiny mam na SVK

mywiel
4. dec 2008

A manzelova rodina?

lumah
4. dec 2008

mishelle keď ťa to poteší, ja mám dvoch naraz a musím to zvládať, aj keď je pravda, že mne manžel dosť pomáha a jeden s nich je kludnučký. Ale mala som to podobné s dcerou, čo ty, v noci bola hore, cez deň spala, ja som bola totálne nevyspatá, tiež mi nervy občas ubehli. Mám kamarátku, ktorá má o deň staršieho syna a chodíme spolu na prechádzky aj na kávičku s kočíkmi na stojáka. 😝 Proste si vypijeme kávičku za pochodu, postrážime deti pri nákupoch a pokecáme. neverím, že by si si nenašla kamošku s bábom, veď určite stretávaš kopec mamičiek, stačí sa prihovoriť, pokecať, pridať s k niektorej na prechádzke.

elizabeth453
4. dec 2008

aj ta je na SVK...sme tu len my dvaja s malou...zakze 🙄

hiha
4. dec 2008

Ahojte,tak aj sa pridavam...Myslela som si,ze MD bude troska o niecom inom,ale ten sterotyp dookola,ma zabija.Adamko je dobre dieta,ma svoje muchy,zuby este nemame 😀 ,uz sa tesim na rodeo 😝 ,ale dufam ze to prezijeme bez ujmy.Do BA som sa prestahovala a tiez mam pocit,ze mamicky sa tu len durdia,zazeraju po sebe a kazda si ide svojim smerom.Chyba mi tu nejaka dobra kamoska,s ktorou by sme pokecali,postazovali sa....Adkovi stari rodicia uplne na neho kaslu a to byvaju v tom istom meste a maju auta,ale ja nutit nikoho nebudem 😅 Nas ocko je lekar,cize stale sluzby,robota,seminare atd.Niekedy som uz taka vycerpana,ze si myslim,ze este jeden den a zrutim sa.Adko v noci nespava najlepsie,je uz tazky.ma 9kg,cize vycerpanie+svalovka,super.Niekedy naneho tiez skriknem,alebo ho prudsie chytim,.potom to hrozne lutujem 😔 😢 😢 .LUMAH,prave to neviem,ako sa mam mamickam prihovorit,co sa ich mam opytat,je mi to trapne.MISHELLE,kde v BA byvate?

fifinna
4. dec 2008

hiha, a preco mas problem sa prihovorit nejakej mamicke s dietatom ? Vsak sa pristav pri nej , kukni na babetko, opytaj sa kolko ma mesiacov a uz to pôjde dalej samo. Ja sa prihovorim kazdej co stretnem v okoli a este sa mi nestalo, ze by ma nejaka odignorovala. Oni ta nezozeru ! A mozno tiez hladaju niekoho skym by chodili na prechadzku. Mozno sa tiez hanbia a tebe pripadaju , ze sa durdia. Skus , ved za to nic nedas.

pindula
4. dec 2008

xixi...citam a citam....a nechaaaapem...ja som myslela, ze iba ja som "ina" 😉 ...takze sa pripajam do klubu "na nervy chorych matiek" 😉 ...ako jaaaa som sa tesila na materskuuu...priam som ziarila v robote, ked som posledny den odovzdavala sluzobne kraviny....a teraz? asi sa ozerem, ked pride posledny den materskej a ja budem moct nasadnut do rychlika plneho prace a stresu a obedov s kolegynami a pokecmi v kuchynkach a zasadackach 😉 ...este si pockam....ale ta vidina ma zenie dopredu a hned je svet krajsi 😉 ...s jednou kolegynou a naj kamoskou som sa dokonca dohodla, ze kazdy mesiac aspon raz vybehneme v piatok vecer von...uz sa nam to dvakrat podarilo 😀 ....a tiez som vdacna aspon za to, ze zijem v BA...je tu tisic nakupnych centier..avion, aupark, polus....a aspon tam sa sem tam chodim motat....hlavne do panta rhei knihnkupectva a preto maly este poriadne ani nevie, co je knizka a uz ich ma tisic 😀 😉

pindula
4. dec 2008

...a...uz sa tesim na leto...zlate piesky to istia...trebars aj kazdy den.... 😉

dorotka
4. dec 2008

ahojte necitala som vsetky prispevky len posledne dva 😉
neboojet bude lepsie ja som to tiez tak brala ale ked mala zacala chodit na ihrisko tak sa zrazu mamicky bavili spolu nasla som si tam znamych a necitila som sa taka osamela pri kocikovani sa clovek az tak nezoznami na ihriska chodia tie iste deti aj mamicky takze aj detom to dobre padne ze uz vedia na koho sa maju tesit a vy sa necite take osamele

fifinna
4. dec 2008

no ja som asi ina... Mne sa na materskej strasne paci. Vôbec si neviem predstavit, ze by som mala ist do roboty. Chcela by som este dalsie dve deti, aby som mohla ostat co najdlhsie doma. Aj ked je to stym mojim malym cloviecikom niekedy tazke, radsej sa budem jedovat snim, ako s cudzimi ludmi v robote.

mywiel
4. dec 2008

Fifinna podobne 😉 aj ja chcem 3 deti 😀 😵 a to sme si odskakali 3 mesiace kolik, ale nervovat sa v praci mi fakt nechyba, tiez chcem byt doma co najdlhsie. 😉

fifinna
4. dec 2008

mywiel, ja som sa uz vyse roka poriadne nevyspala, prvy tyzden po pôrode som si povedala, ze uz ziadne dalsie dieta a teraz som si uz tak zvykla. A radsej nech su deti hned po sebe, ako si zase zvykat na robotu a potom zase na dalsie dieta. Pokial teda niekdo planuje viac deti. Ja mam strasne vela kamosiek na materskej, takze sa nenudim.