Bábätko v spálni s rodičmi verzus vo svojej izbe s mamou

muskazlata90
3. apr 2018

Ahojte maminy!

Som kratko pred porodom a rozmyslam, kde je najlepsie dat detsku postielku - ci do spalne alebo babatko umiestnit priamo do detskej izby s tym, ze tam budem mat na postel aj ja a v noci spavat s nim. Ked bude starsie, ked zaspi, prejdem k nam do spalne a budeme mat monitor. Bojim sa toho, ze dietatko si zvykne byvat s nami v spalni a potom ho uz nebudem vediet odtial premiestnit 3-4 roky. Hlavne sa bojim o nas intimny zivot, dieta predsa len nema byt svedkom niecoho takeho aj ked spi, hlavne ked uz od 1-2 rokov uplne vnima. Predsa len tolkorocna abstinencia neprospieva vztahu a popravde ani sukromiu rodicov. Okrem toho vidim ako vyhodu umiestnenia v izbicke to, ze muz sa poriadne vyspi, ked bude babo malo a ja budem na zaciatku v inej izbe.

Dakujem za vsetky rady 🙂

dzina007
8. máj 2018

@drakvak akozeee moj muz casom vobec nereagoval na nocne bdenie. Chalani vstali plakali a on spal. Kdesi v podvedomi pocul ze sa nieco deje ale nejao neriesil kedzd vedel ze nemsui. Ked bol vikend a mal vstavt na prebalenie prebudit sa vexel. Proste bol tak nastaveny. A doteraz aj je. Ked chalani spia pri mne kednmaju teploty tak on moc nereaguje kym nieje potrebna asistencia.

kathy93
8. máj 2018

@muskazlata90 ja keď som povedala rodine že budem spávať v detskej tak na mňa len pozerali či mi hrabe. Ako my v spálni ani nemáme miesto na postieľku a maličké bábätko by som nechcela prilahnut v posteli takže máme v detskej izbe ešte jednu posteľ. Máme už nachystanu aj vysielačku tak uvidím do kedy budem spávať v detskej. A beriem ohľad na môjho muža ktorý pracuje a skoro vstáva a chcem aby sa vyspal. Myslím že to je úplne normálna vec v normálne fungujúcom vzťahu. Na oplátku zas on bude mať dosť energie po práci starať sa o malú. Ale každý ako uzná za vhodné.

soffovka
8. máj 2018

@siska53 ved jasne. Kazdy ako mu vyhovuje a nie hned hodnotit kto je lepsia alebo horsia matka. Niekto tu otvori diskusiu aby si precital par skusenosti a niektore matky sa zacnu hrat na ucitelky...zobudte sa damy...stat sa matkou neznamena automaticky ziskat funkciu riaditelky zemegule 😂😂😂