Bez detí štyri dni v týždni

nenullienka
14. sep 2016

Ahojte. Sú tu aj mamičky, ktoré chodia napr. na týždňovky, do školy a sú bez detí 4 dni. Ja mám možnosť ísť do práce, ale 4 dni budem v škole. Tá škola bude trvať 8 mesiacov a potom už budem doma, ale budem robiť 12 - tky denná a nočná a 2 dni voľno. Ako to zvládate? A ak to zvládajú deti?

tyelde
14. sep 2016

závisí aj ako staré a nakoľko samostatné máš deti...moja mama chodila na 3týždňovky, ptom 3 týždne doma a zvládali sme to s tatkom v pohode, aj keď dosť často som bývala sama keďže on tiež robieval 12tky, ale to už som mala cez 10r....pokiaľ máš malé deti tak to bude určite zložitejšie, ale všetko sa dá keď sa chce 🙂

erickatt
14. sep 2016

Dá sa zvyknúť na všetko. Keď je to dobrá robotka.

glorikarebeka
14. sep 2016

no ja by som to asi nedala-nezvladla,ale fakt zalezi ako stare deti su a ci nebyvaju casto chore,hlavne by som sa bala tych nocnych a klobuk dole pred vsetkymi matkami ktore to zvladaju,ale zalezi aj na tych co sa budu o nich starat

dominika6
14. sep 2016

@nenullienka deti to zvládajú lepšie ako dospelí a zvlášť muži..oni to nezvládnu dlhodobo skoro vôbec..

sissy27
14. sep 2016

@nenullienka poznám viac rodín, kde to takto alebo obdobne funguje a teda funguje to 🙂 ale to naozaj záleží hlavne od dospelých - manželov a je fajn, ak môžu pomôcť aj babky / dedkovia...
ak je to dobrá robota, ktorá by ťa bavila a prinesie nejaké to € do rodinného rozpočtu a manžel je s tým v pohode, tak aspoň vyskúšaj... ak to nebude fungovať, tak odísť môžeš vždy 🙂

nenullienka
autor
14. sep 2016

@dominika6

@sissy27 tak muž súhlasí a pomôžu moji rodičia. Mama je na UPSVaR a môj otec je na dôchodku tak mi kto má byť s nimi. Ďalujem ☺

sissy27
14. sep 2016

@nenullienka tak potom neváhaj 🙂 ľahké to nebude, ale ako som písala predtým - vykašľať sa na to môžeš hocikedy 🙂 ale držím palce, aby si to zvládla a aby ste všetci boli spokojní 🙂

destra
14. sep 2016

ahoj,zrovna od zajtra tak nastupujem ja.dve denne,dve nočné 12-ky a styri dni voľna.pôvodne som chcela ísť keď bude mať mladší dva roky,čiže v januári,ale takáto práca sa mi už nenaskytne.myslím podmienky.manzel pracuje z domu,mám v ňom veľkú oporu a bývame v dome aj so svokrou,tak snáď to dáme 🙂
drzme si palce 😉

nenullienka
autor
14. sep 2016

@destra presne aj ja chcem ísť preto lebo je to v odbore, ktorý som vyštudovala a neviem kedy budem mať znovu takú možnosť. My bývame v dvojgeneračnom dome s mojimi rodičmi takže nám s deťmi pomôžu. A idem aj kvôli financiám keďže máme pôžičku a treba ju platiť.
Držím silno palce

destra
14. sep 2016

@nenullienka veru tak.vidim,ze mame podobné stare deti 🙂 a aj ja mam Deniska a volám sa Peťa 😀

nenullienka
autor
14. sep 2016

@destra Waw tak to je riadna náhoda🙂 Teší ma 😉

slivka3
14. sep 2016

@nenullienka Záleží ako citlivé máš deti,ale menšie to lepšie zvládnu ako staršie a ak máš pomoc či v manželovi,ci rodičoch,by som neváhala...aj ja som sla od pár mesačných do práce,tiez som ich davala na pár dní k rodičom,rodine a zvládli sme v poho,hlavne deti,mne bolo dosť často za nimi smutno,ake teraz sú aspoň samostatný,dokazu sa už o seba postarať,dcera už aj navari,poriadok správia doma a ja uz mám viac času pre seba....za mňa určite áno....

nenullienka
autor
14. sep 2016

@slivka3 Ďakujem 🙂