Bordel v byte a život s deťmi. Je to u vás podobné?

elise
9. máj 2008

aj u vás to vyzerá ako keby vybuchla bomba? 😀 hračky sú po celom byte, ked sa ich snažím upratať - zhrnúť do boxu a minútu sú porozhadzované......náš život sa odohhráva v obývačke, máme spojenú s kuchyňou tak sa drobec hrá, plienky mám v pohotovosti na stolíku....normálne sa desím ked má prísť návšteva vydrží to u nás asi tak minútku po uprataní a za chvíľočku sú všade rozhádzané hračky, v obývačkovej stene máme poukladané hračky....na sušiaku vysí prádlo skoro stále..... 😒 😀 je to podobné aj u vás?

malaskoricka
9. máj 2008

ja doma zijem s rodicmi, bratom, starkou...a to nas dom ma 3izby a v kazdej sa najde na kreslach kopka siat a "bordelu" a to kazdy z nas ma svoj vek...neviem si predstavit ako by to bolo keby boli aj deticky..uff

bika
9. máj 2008

tak u nás to vyzerá podobne... ale zvykla som si každý večer "zbežne" upratať - teda hlavne umyť riady, aby ráno bol poriadok aspoň v kuchyni. A ráno mám zaužívané také 20-´minútové kolečko po byte, kedy tak "zhruba" poupratujem, každá izba cca 5 min. - kúpelka 10 min a kuchyňa tiež zvlášť. A čo sa snažím dodržiavať - aby malá papala len v kuchyni (výnimka je, keď príde návšteva)...

Ale pred nedávnom sa mi dostala do ruky takáto básnička, musela som si ju odpísať, veľmi ma oslovila:

Příteli, vstup v tento dům,
byť nezáří vstříc pohledům
čistotou a pořádkem,
spíše hlukem a zmatkem.

V tom hluku je jásot dětí,
hra je lepší nežli vynést smetí.
Že jsou šmouhy na stěnách?
Umyjí se, žádný strach.

Tady koník, tamhle vláček,
ještě od skládanky sáček,
pak to dáme do stolu,
teď hrajem na pikolu.

Až budou děti dospělé,
může sa uklízet vesele.
Teď je ale čas si hrát,
jednou, dvakrát, tisíckrát.

/lidová tvorba, autor bohužel nezámý/

myslím, že niet čo dodať....

majada
9. máj 2008

Tak ja mám doma jedného pubertiaka, malé mimčo a veľke dieťa /muža/ bordel si už ani nevšímam. 🙄

junovka
9. máj 2008

u nas tiez vyzera ako v tanku 😀 😀 😀 vacsie pratanie robim iba vtedy, ked manzel ma volno, dakedy sa stane, ze je to raz za 2 tyzdne 😀 😅 Moja svokricka vravela, ze pokial budem mat stale taky bordel, tak k nam nebude chodit 😀 😀 😀 ....tak to vyuzivam 😀 😀 😀 povedala som jej, ze ked sa vam nepaci, tak tu je handra, tam je vysavac a mozte zacat.Ona uz trpi poruchou osobnosti, nakolko v byte ma jak v muzeu...chran boze, aby dcery daco pochytali....tak som to vyriesila, tak, ze chodime k nej raz za 2-3 tyzdne....a ked aj daco z mojich dcer chyti do ruky, ked sme u nej, tak hned ide utierat 😀 😀 😀 😀

alami
9. máj 2008

....junovka - by ma porazilo. Ja mám zase takú svokru, čo sa chytí u nás vždy riadiť - a všetko si ukladá podľa svojho - nič neviem nájsť 😠 . No a moja mama, tá sa už nemôže na ten náš binec pozerať, takže si zvykla chodiť ku nám 1 - 2x za týždeň na brigádu - dobrý zvyk - len nech ju neopustí 🙂

elise
autor
9. máj 2008

alami aj moja mama hovorí to isté a ked príde ešte aj podlahu umyjem 2x aby bolo všetko perfektné a ona že či som nezametala a neumývala mesiac 😠 a že podušky na gauči nie sú dobre ponatriasané a že lukasko aby nechytil neaké baktérie chorôb..... 😠 našťastie ja sa so svokrou 5 rokov nebavím a nenavštevujeme sa, to by som si od nej vypočula..... 😠 😀

tilly
9. máj 2008

bordel v byte, šťastné díte 😀
to by môj muž asi skolaboval 😀

u nás sa upratuje priebežne, čo sa rozhádže, to sa uprace, ale teraz sme medzi 10 - 21.00 vonku, takže nemáme kedy rozhádzať 😀 😀 😀

mivava
9. máj 2008

tak ja v jednej izbe upratujem a mala v druhej rozhadzuje.tak to ide do kolečka.

uhlikova09
9. máj 2008

ja sa tiez vyzivam v upratovani aj ked uz som povedala ze niesom na MD koli tomu aby som mala doma sterilnu čistotu ale koli malemu 😉 U nas sice maly bombarduje hračky...ale vacsi bordel nam robi tatko,ked pride z prace je to hroooza 😠

duskaf
9. máj 2008

bika veľmi krásna ľudová tvorba, Bohu vďaka za moju umývačku riadu, bez nej si to neviem predstaviť.

z.g.
9. máj 2008

duskaf, tú umývačku Ti závidím, predsa ušetrí veľa času

nola
9. máj 2008

ja mam tiez umyvacku riadu, sme to zhodnotili ako jeden z najlepsich svadobnych darov 😉

vivien742
10. máj 2008

babulky, za pár rôčkov, keď vaše ratolesti vyrastú a odídu z domu-keď len na letný tábor, bude vám veľmi veľmi smutno aj za tým neporiadkom, tak si ho teraz užívajte 😉

madcap
10. máj 2008

vivien, tak s tym taborom mas uplnu pravdu, ked tam isla dcera prvykrat, tak som to orevala, ale po dalsie roky sme sa nevedeli dockat, kedy ju tam supneme 😝 . No vydrzalo nam to tak dva dni 😀 Co sa tyka bordelu ten bol aj kym som nemala maleho, pretoze patrim k typom, co v sobotu radsej vypadnu na vylet ako lietaju s handrou po byte, resp. v nedelu je deckam milsia opecena spekacka v lese, ako komplet nedelny obed, ale trcat doma 😎 Teraz ked varim, tak maly "vari so mnou", takze prekracujem vsetky hrnce, pokrievky, vysypanu cibulu, rozkotulane zemiaky, vysupany cesnak, zlosti sa, ked potrebujem a vezmem mu skrabku, sitko a podobne. Ale hlavne, ze sa zabavi 😀

elise
autor
10. máj 2008

pri malom umývam riady až večer ked zaspinká, cez den je to nemožné 😒

elise
autor
10. máj 2008

závidím umývačku riadu 😖

naši drobci nám teda dajú zabrať v upratovaní ale hlavne radi ponosia hračky všade podla ich vlastného poriadku 😀 😝

egyptanka
10. máj 2008

ja este nemam deti, ale chvalim boxy, krabice alá Ikea, lebo u nas v byte sa najdu same prkotiny, ktore mi vzdy nieco pripomenu a preto nemam odvahu ich vyhodit.
myslim, ze najma Vam maminkam ulahcuju pracu pri upratovani hraciek, ked ich mate kam dat. Som zvedava ako to zvladnem ja ked budem raz mat dieta a preto Vam skladam velku poklonu, ze to zvladate. Ste skvele. 🙂

danulik
10. máj 2008

my este deti nemame, zatial iba jedno v brusku, ale bordel mame aj bez nich 😀
egyptanka - tiez planujem nakupit tie ikea-cke krabice, minimalne na hracky, papiere a podobne veci 😉

jaduska
11. máj 2008

Kým sme mali iba prvú dcérku, tak som upratovala každý večer, ale teraz to už neriešim. Druhá dcérka má hraci kútik doslova v každej izbe, aby som hračky nemusela stále prenášať. Večer to iba zhrniem do krabice (aj to nie vždy). Veľké upratovanie hračiek robíme iba keď má prísť návšteva. Neohlásená návšteva má smolu, musí sa brodiť pomedzi hračky 😀

kardia
11. máj 2008

U nás je to rovnaké, len čo poupratujeme, mám pocit, že sme nič nespravili 😅 Najradšej mám preto teplú jar a leto, vtedy sú od rána na dvore a nemajú čas rozhadzovať. Dokonca keď je pekne aj obedujeme vonku (rodinný dom) tak sa vyhnem omrvinkám. 😀 Mama si už zvykla na náš permanentný neporiadok a keď sa jej to spočiatku nepáčilo, dostala ich na dva - tri dni k sebe a pochopila. 🙂 Vtedy máme my doma dva - tri dni poriadok. Normálne sa z toho teším. 😀 😀 😀 😀 😀

aniska
12. máj 2008

elise- no ved tie deticky raz budu aj dedicky🙂)) :P

miriamkac
12. máj 2008

Ahojte
No super, ja som upratovanie vzdala. Vecer vsetko pohadzem do krabic (ako to tu bolo spominane) a je poupratovane. Ine nestiham, a ked ma niekto "problem" tak :"tam je metla, tam handra, iniciative sa medze nekladu..." 😝 ...keby som sa mala este aj nad tym pozastavovat, tak mozem zbalit veci a ist rovno na psycho...Len upozornujem navstevu:"pozor kam slapete 😝 😀 "

elise
autor
12. máj 2008

aniska kuk môj druhý príspevok na prvej strane. 😉

elise
autor
15. máj 2008

malého strašne baví vysávanie tak dúfam že mu to vydrží veľmi dlho 😀 😀 aspon že z podlahy sa vyvysáva prach a odrobinky 😀

cervena_ciapocka
15. máj 2008

Hracky rozhadzane po byte nie je bordel 🙂 ked je tam dieta, tak by tam proste mali byt a kazdy kto je normalny hracky za bordel nepoklada.
Co vsak podla mna bordel je, je to ked si ani postel neusteliete, pradlo pohadzane len tak po byte a pod ...
Viem, ze pri detoch nestihate upratovat, vysavat, kazducky prach zotierat a tak...
Nechcem sa nikoho dotknut, ale vsimla som si na niektorych fotkach fakt "bordel" pradlo kadejakeho druhu az na lustry. Ale toto je len o systeme. Napriklad naucit manzela, ze ked sa prezlecie nech odlozi veci do skrine, spinave pradlo namiesto hodenia na podlahu nech hodi o meter dalej do kosa na pradlo a pod. Tak isto nepozehlene pradlo aby malo svoje miesto a tak... je to len o zvyku a nemusite potom tolko upratovat.

ketka
15. máj 2008

Tak mi máme bordel taky, přiznávám se bez mučení 😅 Bláhově jsem si v těhu myslela, jak to budu mít doma pořád napulírovaný až budu s malým doma.....ha ha ha.....uklízím vždycky dopol, když jde prcek spát a pak znova večer a mohla bych uklízet třeba pořád, ale zdá se mi, že to nemá snad už ani smysl 😅 😀

Jo a pravidlem je, že když tu mám fakt ten největší bordel, horu nádobí atd., tak přijde na neohlášenou návštěvu tchyně.....tak to by mě vždycky omyli 😖

elise
autor
15. máj 2008

ketka ja som mala vždy dokonalý poriadok ešte aj obrus na stole bol bez záhybkou a uplne narovno - puntičkár. a od kedy máme malého tak som si spravila prioritu že to upratovanie naoko ako oko dovidí a hlavne večer je už tma ked malý ide spinkať takže tiež nič moc, len som sa bála že taký bordel mám iba ja ale spon viem že hračky sú v každej domácnosti a prach utieram raz za týžden predtým som utierala každý druhý den (aj ked som mala pevný systém upratovania) ale ked napríklad varím dieťa spí jem za behu ked sa hrá ked spí druhý spánok poobede tak to využívam tiež riady večer ak stihnem (kvitujem umývačka riadu je super nápad)

aponchie
15. máj 2008

tak to ja zase porad uklizim kdyz ma nekdo prijit me by asi svihlo tady mit bordel 😠 ted mi chodi porad nekdo merit okna mam asi 8firem takze porad jen uklizim a vysavam 😀 uklizim denne a me to bavi takze to nepovazuju za obtezujici.. 🙂 co mala nadela v pokojicku ji nechavam pres den uklizi se az vecer aby se dobre spalo i hracky spinkaji ..loznici stelu hned jak vstanu,ale nezastelu periny jen prehodim pac matrace ma vetrat 😉 otviram okna utru letmo prach a jdu dal..obyvak je desne provozni to se neda,ale presto mam obleceni na jednom miste co behem dne nosim a stul musi byt cistej!..nemam koberce takze letmo zametu nebo vysaju ,vytiram kvuli male co druhy den ..nekdo tvrdi,ze kdyz dite nadela bordel nema cenu tak casto vytirat ja si zase myslim,ze kdyz se vali na podlaze tak kvuli nemu budu vytirat treba denne ne? 🙂 kuchyn je nejvetsi bordeliste behem dne,ale udrzuju ji v dobrem stavu a vecer nejdu spat dokud tam neni poradek..hracky v obyvaku taky mame i v kuchyni..dovolim ji si hrat se vsim a nebuzeruju ji at to hned uklizi treba ..konec dne je cas ocisty uklidu a uklidneni alespon u nas 😀

helois
17. máj 2008

Ahoj, tak do téhle diskuze se zapojuji moc moc ráda a předčítám to manželovi, aby věděl, že to není jen ve mě 😀 😀 😀 Jako těhule jsem taky měla spoustu představ jak budu mít krásně naklizeno (když nebudu muset do práce). S miminem se to ještě občas dalo zvládnout, ikdyž nejsem uklízecí typ, ale co se malá "postavila na vlastní nohy" tak je to prostě jasné, všude binec, člověk nestíhá dělat ani to co musí natož to, co není nutné udělat hned 😉 Manžel mi nedávno řekl: "to nemůžeš tady 3x denně projít a posbírat po ní ten binec?" A já na to: "3x denně??? ale to bych nedělala nic jiného!!!" 😎 Já přiznávám bez mučení, že na uklízení nemám buňky a znám spoustu jiných způsobů jak "trávit volný čas" 😀 a jestli se to někomu nelíbí, tak ať mi klidně přijde uklidit, já se bránit nebudu 🙂 Docela by mě zajímalo, jestli rady o systémovosti při udržování pořádku vydrží i v případě, že se po bytě roztáhnou caparti 😉

martina46
17. máj 2008

ja ma bordel uz teraz. no neviem, ked bude mala chodit, to tu asi zhnijeme zaziva 😀 😅 😎