Bordel v byte a život s deťmi. Je to u vás podobné?

elise
9. máj 2008

aj u vás to vyzerá ako keby vybuchla bomba? 😀 hračky sú po celom byte, ked sa ich snažím upratať - zhrnúť do boxu a minútu sú porozhadzované......náš život sa odohhráva v obývačke, máme spojenú s kuchyňou tak sa drobec hrá, plienky mám v pohotovosti na stolíku....normálne sa desím ked má prísť návšteva vydrží to u nás asi tak minútku po uprataní a za chvíľočku sú všade rozhádzané hračky, v obývačkovej stene máme poukladané hračky....na sušiaku vysí prádlo skoro stále..... 😒 😀 je to podobné aj u vás?

silvia.s
26. jún 2008

ahoj sylvie to som bola aj ja rada ked som mala len 1 dieťa dalo sa to. dnes mam tri ažehliť tiež nestiham . detske veci len skladam lebo jeden den to maju na sebe a hned to ide zase do prania. ked to operm tak to dobre vytrasem uschne a poskladam. a vieš ako sa hovorí pradlo neutečie. 😉

sylvie
26. jún 2008

silvi, tak to si ma potesila, lebo uz som sa citila ako krkavcia matka, ze davam malemu neozehlene pradlo.. obcas ozehlim, ak je nieco velmi pokrcene a ideme niekam mimo.. ale inac len poskladam a som rada, ze aspon to stihnem.. 😉

digysa
30. jún 2008

Haha...ja som raz nechala manzela doma sameho s oboma detmi. 😀 😝 Odvtedy mi dava 1 ulohu denne. Ako napr: "prosim ta, zajtra ocisti sklo na telke, maly ho zase dochytal." To je vsetko....vie, ze s detmi nestiham NIC. Vacsinou rano zbalime "svestky" a ideme do parku, kupat sa, alebo do detskeho klubu, alebo do mesta.
Ale ked sme doma, tak moj syn ma rad vlaciky...tak si viete predstavit, kde vsade mame jeho kolajnice. Naposledy sme sa s nimi sermovali v kupelni a treskli nam do zachoda 😀 😕

No na druhej strane ho musim pochvalit, svoje auticka si velmi rad upratuje. Ma taku malu policku, ktoru nazyvame parkovisko a kazdy vecer vsetky auticka "zaparkuje", aby isli spinkat. Chvala bohu za ten napad s parkoviskom. 😉 🙂

aknela75
30. jún 2008

Digy souhlas, nejlepší je s prckama vypadnout. Neudělají takový bordel a trošku si možná i odpočneš, jak jsou v jiném prostředí a mají jiné věci ke hraní. 😉

sticker
30. jún 2008

Ahojte. Toto je naozaj super téma 😀 😉 . Ale musím sa priznať, že mne je niekedy lepšie doma ako vonku. Doma viem čo a kde baby robia, ale vonku musím striehnuť. Mladšia sa ešte ľúbi "natiahnuť" a staršia sa chce so mnou hrať a je ťažké to skĺbiť 😅 😝 .
A čo sa týka upratovania. Ráno umyjem podlahy a na obed je to zase hrôza. A to nie je bordelk -že omrvinky, len prach a tak. Bývame tu necelý rok a tak nemáme ešte zariadené všetky izby, takže mám "menej " upratovania. Ale zase neváľame sa v bordeli 😀 A detské tiež nežehlím. Ako píše silvia - aj tak to ide za chvíľu do prádla 😀

miriamkac
30. jún 2008

silvia.s viem si to u vas doma veeeelmi zivo predstavit 😅 ...a ber to tak, ze bude to este horsie...este ti chlapci nechodia....mne sa stavaju a lozia ako divi.....malej rozoberaju kocky, kocarik, a ostatne hracky...to su hukoty potom.....mas sa na co tesit drzim to palce.....aj sebe...
A ja tiez nezehlim, operem, poskladam.... 😉

silvia.s
30. jún 2008

miriamkac maš to iste doma to čo ja čiže vieš si to predstaviť a že sa to neda vždy všetko stíhať. maš moje sinfonie 😉 😉 😉 😉 😉 😉

digysa
30. jún 2008

Ja v poslednej dobe nestiham zehlit. PRanie mi urobi pracka, riady dam do umyvacky, varim zasadne iba 3 krat do tyzdna, lebo by som sa zblaznila a velke upratovanie robime spolocne s manzelom tak raz za 2 mesiace. Co uz, hlavne, ze sa mi deti nenudia 😉

sticker: to mas pravdu, ze doma mas volnejsu mysel, nemusis sa strachovat. Ale moj syn by doma cely den neobsedel. On sedi iba, ked si citame knizky. 😕 Ja som si koli tym vychadzam musela kupit dvoj-kocik. 😎

marika80
30. jún 2008

No ja tiez nezehlim, vzdy si to krasne vytrasem, pred tym ako to zavesim na snuru (nech to neni take vykrcene) a krasne si to poskladam do kosa. Ale ani to nestihnem dat do suflikov a mala to ma uz popreskladane 😖 . Inac vytahuje aj zo suflov. A upratovanie? Niekedy na to kaslem, ked spi mala tak relaxujem. Ved ten neporiadok (na nestastie 😠 )nikde neujde. Najviac ma ale hnevaju koberce, cele flakate hnusne (dzusy, polievka, cajik) 😖

dea
30. jún 2008

ahojte........no tak ja tiez pri malej toho niekedy stihnem vela a niekedy nic 😅 no ale zalezi to aj od mojej "nalady" a aj malej......pokial ma mala dobry den, tak stiham vsetko......aj navarit, upratat............ale ak ma zly den tak nerobim nic.....len nieco spracem, aby muz vecer infarkt nedostal 😀 😀 no ale zase ja zehlim vsetko pradlo...........takze aj 3 - 4 krat do tyzdna..........ale to robim ked sa mala hra 😉 vecer sa mi uz nic nechce 😝

zuzla2
3. júl 2008

super tema..lebo doteraz som si myslela,ze som nenormalna,ze neviem pri malej udrzat poriadok 😀 ale vidim,ze je nas takych viacej 😎
vcera som komplet vypucovala cely byt..a dnes je u nas zas ako bolo pred upratovanim...
na navstevu ked xce niekto prist,tak sa musi vopred ohlasit...to davame kazdemu na znamost,lebo ked je mm doma,tak behame kade tade,alebo ideme na oplatku my k rodicom 🙂
a zehlim len minimum veci 😎 inac sa neda, navyse ja zehlenie neznasam 😀

digysa
5. júl 2008

marika80: tiez som bola zufala z kobercov,ale nastolili sme take pravidlo, ze maly moze jest iba na troch miestach. 1. Samozrejme za jedalny stolom, v jedalni
2. V obyvacke, ked pozera telku, tak mam pod stolikom take velke gumenne prestieradlo(vypada to ako obrus na stol) a tam ma malu stolicku, kde jedava rychlovky
3. v jeho izbe ma maly skladaci stol a tam ma drevennu podlahu, takze sa to da lahko umyt.
Uz si na to zvykol a nikde by ho ani nenapadlo ist jest.

Jedno miesto,kde mame permanentny bordel je kuchyna...to sa ned upratat. To by moje deti asi museli ist na 2 dni prec.. 😵

dididi30
5. júl 2008

ahojte, tak ja mam uz dvoch , sice jeden je este malinky ale ono to pride 😎 no a mala je nehorazna boredlarka, tak si otvori cukrik a nedba papier hodit na zem a tu este aj koberce mame(prenajaty byt, sme v anglicku)tak cistime pravidelne 😒
ale snazim sa stihat vsetko, hoci u nas je problem s vysavanim, nikomu sa nechce a mala tiez jedava v obyvacke aj v kuchyni a neexistuje aby po nej ostalo cisto a uprace si len pod hrozbou varechy, inak ako keby ani nepocula, neviem na koho sa udala 😅
a tiez ledva pozehlim, uz sme 4osoby na pracku a veru ta perie denne, a kopi sa mi to a od malickeho tie malicke veci a kadeco droben, uf, da to zabrat a stravim pri zehleni este raz tolko casu 😒
no idem sa venovat, drobec sa zobudil, pekny dnik 😉

dididi30
5. júl 2008

zuzla 2 😀 😀 😀 som a pobavila na tvojic 2 detoch, ked ka malickej este aj muza zaratavas 😅 😅 😀

miriam25
5. júl 2008

ahojte, nuz, moja mamina mi permanentne nadava, ze mam doma bordel (pritom pre nu je bordel aj to, ze mam v obyvacke na gauci postavene plienky, aby som ich mala poruke, ked maleho prebalujem). Takze som rada, ze nie som sama s bordeloom doma. Mne dost pomaha muzik cez vikend, teda skor v nedelu doobeda. Kym ja navarim a povysavam, on vytrie podlahu a sprace aspon kupelnu.
Kuchynu udrzat upratanu je u nas nemozne. Mame dost malu kuchynu a nemam miesto na vsetky veci, takze musim mat veci na linke, co teda aj ked je upratane vyzera akoby nebolo... No hroza...
Pradlo zehlim vsetko (a pravidelne sa mi to tu kopi), lebo moj maly ma dost citlivu pokozku a pradlo sa zehlenim aj dezinfikuje, takze neozehlene mu davam naozaj len v pripade nudze, ked nic ine nemame...

liviky
6. júl 2008

já se pochlubím,po dlouhé dob jsem uklidila celý byt na ráz a vydrželo to do večera,takže cca 5h.,jsem dobrá! 😀

elise
autor
7. júl 2008

liviky gratulujeme k takej dlhej dobe - 5 hodinovému poriadku 😀 😵 - to je môj sen ☹ 😒 aby to vydržalo aspon do večera 😉

mucilienka
7. júl 2008

JA SI NEVIEM PREDSTAVIT PODLA NAZVU TEMY, AKY BORDEL NAROBIA TAKE "DEDICKY", KEDZE S NIJAKYMI NEZIJEM... 😀

monkula
7. júl 2008

mucilienka ,ja som s itie dedičky všimla až teraz... 😀 😀 😀

zusma
7. júl 2008

Mucilienka, máš to s těmi dětmi v pase dobře napsané 😀

mucilienka
7. júl 2008

zusma, 😉 vies aky bordel urobi tato moja kombinacia "deti"? 😀

mucilienka
7. júl 2008

monkula, mne to udrelo do oci hned 😀 😅 😀 😀

zusma
7. júl 2008

mucilienka: vím moc dobře, sama to znám 😀 😀 🙄 Ani né tak moje dcerka, jako to druhé dítko 😀

mucilienka
7. júl 2008

zusma, presne tak ako pises, aaaach jooo! 😒

elise
autor
7. júl 2008

mucilienka na prvej strane som si to opravila v príspevku 😉

ikke
29. dec 2009

daducha • 2d • Včera o 22:00
Ahojte,
chcem sa opytat, ci sa obcas riadite tymto heslom.Ja som asi vadna, no ja som z neporiadku v byte mimo a dobry pocit mam, ked je okolo mna poriadok.Teraz, pri mojich dvoch detoch je to dost tazke ,tak si obcas v hlave tuto vetu poviem a tak na dve hodinky potlacim chut upratat, no potom som tam kde predtym. Da sa tymto heslom riadit? Mojim detom to ide fantasticky

maurizia • 1d, snž • Včera o 22:03
daducha no takato tema tu uz urcite asi bude akurat dnes hovorim mm, ze iba upratujem a v kuse vybuch tusim si na to budem musiet zvyknut..musim sa priznat, ze my mame stale bordel ale mne to zatial lezie na nervy

zuzanockamt • Včera o 22:07
ja sice deti nemam, ale zase sa mi nedari udrzat poriadok pri mojom manzelovi

amadora • 1d, snž • Včera o 22:29
nie, nedokážem to už som si milionkrát povedala že to nechám tak, ale proste to nejde a stále za drobcom behám a každých 5 minút upratujem hračky a všetko ostatné čo rozhádže... šiši, no čo na to poviem

vanja • 2d • Včera o 22:35
no ja som už rezignovala aupratujem už iba večer ,keď idem uložiť malú, jednoducho na to cez deň kašlem, to by som nič iné nerobila
max keď je to veľmi hrozné, trebárs burizony po podlahe
no čo už veď oni z toho vyrastú
ale všimla som si, že v lete až taký bordel nemám, lebo sme väčšinou vonku, to len teraz v zime je to horšie.

emanka • 1d • Včera o 22:36
mne to heslo tiež vždy vydrží iba chvíľu...keď mala malá 3 mesiace, tak som stále upratovala, aj keď som bola chorá a brala som ATB, skončilo to totálnou vyčerpanosťou a únavou, musela som ísť k našim na týždeň, oni chodili s malou von a ja som spala a oddychovala, to bolo super Priateľ mi povedal a to doslova, že nech mi nedr.e a nech stále neupratujem....tak som prestala, ale ten bordel ma rozčuľoval a zožieral...tak som zas začala upratovať...a teraz už neupratujem stále, povedala som si, že nie som otrok, ale ten bordel ma fakt rozčuľuje...niekedy už vybuchnem a s priateľom sa kvôli tomu aj pohádame...akurát včera sme upratovali a umývali úplne všetko až do polnoci, lebo najlepšie sa robí, keď malá spí...

emanka • 1d • Včera o 22:38
vanja, aj u nás je to tak...v lete tu nebolo toľko prachu ako teraz...to sme nonstop na dvore

veronikapp • 2d • Včera o 22:45
Pri prvej dcere sa upratovat dalo. Bola velmi dobra, dala som jej do postielky nejake hracky a v pohode som vyupratovala cely byt. Teraz? Ani nahodou. Druha dcera mi nic nedovoli... Ked zapnem vysavac, ide vyskocit z postielky... Na bordel si nikdy nezvyknem, ale ked sa neda, tak sa neda. Nebudem predsa upratovat a mala bude zatial kricat v postielke...

vroni • 1d • Včera o 23:02
Ako sa to vezme. Netrhajú mi žily hračky rozhádzané po dlážke a keď sa dieťa chce hrať a riad z raňajok je ešte na stole, tak tam aj nejakú chvíľu pobudne bez toho, že by to kohokoľvek rušilo. Ale obliata dlážka, stará špina a pizza z minulého týždňa - tak to by bola už aj na mňa silná káva. Jediné okamihy, keď je náš byt vypulírovaný je do pol hodiny po odchode upratovačky (alebo aj dlhšie - ak práve nie sme doma ) Nikoho znás to evidentne netrápi.

hasleerka • 2d • Včera o 23:09
u mňa je to podobné ako u vroni, rozhádzané hračky mi nevadia .. ak budú chvíľu riady na stole nič sa nedeje, hlavne že je dieťa spokojné ... ked však niečo vylejú, tak hned poumývam

kisska • 1d, 34tt • Dnes o 00:30
U nas je to velmi podobne - maly sa vzdy rozhodne, ze sa ide hrat zrovna s hrackami, ktore vezmem do ruky a idem upratat, takze hracky su v izbe v suvislej vrstve. Uz aj moja mama pochopila, ze nema vyznam mat vysterilizovany byt a od maleho nemoze chciet, ze jej bude vzorne sediet na kolenach a listovat knizku... no mozno 15 minut...
Ale zase je maly zlaty, ked uz teraz si sam prinesie metlicku a lopatku, ked nieco vysype, handru, ked nieco vyleje... Samozrejme, ze to treba po nom prebehnut este raz, ale uz po nom nevrieskam, ci si nevie davat pozor... Lebo nic sa tak dobre neoblieva ako prave umyta dlazka a nikam sa tak dobre nesypu omrvinky ako na cerstvo povysavany koberec

tilly • 2d • Dnes o 10:48
u nás to tiež neplatí, ja by som bola dosť nervózna z bordelu, to by asi ani to dieťa nebolo moc šťastné keby som bola nervná... ale u nás upratuje dosť tatino, hlavne vysáva, on to miluje, ja len udržiavam poriadok a také tie bežné veci ako prach, riady a všetko dávam na svoje miesto, kúpelky a pod...
starší si hračky po sebe musí upratať, mladší ešte nerozhadzuje, tak mi ten poriadok zas až tak veľa času nezaberie

lencici • 1d • Dnes o 11:41
ja sa tým heslom riadim hračky poupratujem po obede keď mala zaspí a večer tak isto...
našťastie sa tiež naučila po sebe čo to poupratovať keď niečo rozmrví alebo vyleje hneď berie metličku alebo handričku a poupratuje to za sebou ale hračky už poupratovať nevie..

maruschka • 2d • Dnes o 11:54
jasnééé, veď to je najlepšie heslo, aké kto vymyslel... Kamarátka to má dokonca zarámované a majú to nad vchodovými dverami...fakt, je to pravda..

lucia375 • 2d • Dnes o 13:08
Ja sa tym tiez riadim, mam pocit ze inak sa to ani neda, takto ma neporiadok az tak netrapi, upratujem ked malá poobede spí a syn pozera rozpravky a potom vecer ked uz spia obidvaja. Pokedy som nemala deti tak by som to heslo asi nepochopila ale teraz viem ze je pravdive.

lamada181
29. dec 2009

ahojte baby tak ja sa neriadim tim u mna je poriadok stale neviem preco decka sa dohraju tak si upracu a to su dost male
ja si zas mislim ze neni bordel ked su hracky rozhadzane ale je bordel ked zena ma riad a nahadzane pradlo vsade tade nie 😀

leniciatko
29. dec 2009

elise,nám takto skapalo veľa malých lyžičiek.

maribell
3. jún 2013

toto je super tema aspon nemam pocit ze som v tom sama ..mam doma 9mesacneho syna som snim na materskej manzel chodi domov aaz vecer ..aaa bordelu je u nas az az .. neumyte riady ..neustlana postel .. vsade hracky ... susiak s pradlom je na chodbe stale a tie iste veci su tam niekedy aj tyzden ked sa mi nechce to zvesat... som rada ked maly zaspi a ja si nachvilku mozem lahnut alebo pozret telku alebo pustit pocitac..za to ma nemoze nikto odsudzovat..vychovvavat dieta je neuveritelne narocne a bordel doma je ospravedlnitelny :D

jelenciatko
3. jún 2013

@maribell Mozem s tebou len a len suhlasit,ja si tiez niekedy pripadam ako ta najlenivejsia zena v domacnosti,ale nastastie mam perfektneho manzela,ktory mi sam povie,ze sa mam na ten bordel vykaslat a trosku si oddychnut a vie aj to,ze najlepsie si oddychnem pri pocitaci,kde nazbieram aj dalsiu energiu.