Bordel v byte a život s deťmi. Je to u vás podobné?

elise
9. máj 2008

aj u vás to vyzerá ako keby vybuchla bomba? 😀 hračky sú po celom byte, ked sa ich snažím upratať - zhrnúť do boxu a minútu sú porozhadzované......náš život sa odohhráva v obývačke, máme spojenú s kuchyňou tak sa drobec hrá, plienky mám v pohotovosti na stolíku....normálne sa desím ked má prísť návšteva vydrží to u nás asi tak minútku po uprataní a za chvíľočku sú všade rozhádzané hračky, v obývačkovej stene máme poukladané hračky....na sušiaku vysí prádlo skoro stále..... 😒 😀 je to podobné aj u vás?

luciaalex
3. jún 2013

Pozeram ze sa otvorila trochu starsia tema, ale stale aktualna, ze? Som si preletela par starsich prispevkov a mam dost. Jamam dve take zname, ze total bordel, ked od nich pridem mam vzdy na nejaky cas uzasny pocit aka som perfektna zienka domaca. A pritom som leniva ze az. Ide len o to, urobit taky ten prvotny dojem. Zijem vo velkom dome ale neexistuje aby som sa mala u seba doma blbo citit kvoli neporiadku. Ved jento len chvila. Starsi odide do skoly, spravim ranajky sebe, muzovi ak ten den pracuje z domu, a malemu, potom odpracem, upracem spalne, vyvetram, a ulozim "velky bordel". T. J. Veci ako oblecenie, deky, hracky a tak. A hotovo. Prach v spalnach podla potreby, trva to asi dve minuty, v deckej raz za tyzden, aj to len tak, okolo hraciek, obyvka hocikedy ked maly chvilu pozera telku. Dlazky hocikedy ked treba. Mne osobne baby je vzdy trochu trapne, ako moze mat jedna sikovna baba taky hnusny bordel. Teraz hovorim o starom jedle na stole a tak. Fuj. A vela veci sa da robit aj s detmi. To su vyhovorky. A pri druhom som prisla na to, ze nie vtedy, ked spi, ale ked je hore, aby som ten jeho spaci cas mala pre seba. Len aby bolo jasno, nie som rodena zienka gazdinka, mam skvelu pracu do ktorej sa na jesen po takmer troch rokov vraciam, domacnostnie je moje hobby a tiez snivam o upratovacke (moj muz aj o kucharke urcite 😀 ), zarabam nadpriemer, ale beriem to tak, ze ked som raz doma, tak sa o tu domacnost aspon ako tak postaram.

maribell
3. jún 2013

@jelenciatko presne takeho manzela mam aj ja ktory neni pedant ze este toto este tamto ...sam mi povie kasli na to pos si za mno lahnut na chvilku na gauc ... potom to spolu upraceme ... a myslim ze tak by to malo byt ..nech nelieta zena cely den po byte jak robot a manzel pride vecer a ze tu je bordel toto hento ..kks by ma porazilo :D

barborkam
3. jún 2013

U nas bordel nie je a byvame v rodinnom dome. Mala je sidlo a robí neporiadok kade tade, ale od mala je ucena, ze co sa rozhadze, to sa aj uprace a vzdy pred spanim pekne spolu bez protestov upratujeme hracky 🙂 nevravim, nemam to doma tip top 24/7 ale taky ten priemerny poriadok si udrzujem stale.

ewca
3. jún 2013

no ja sa prisznam, ze strasne nerada upratujem... aj ked mam rada poriadok, mna strasne vzdy vytoci, ze ja riadim ako sprosta a za chvilku to nei je vidiet, to ma uplne ubija...a teraz ked mame dieta, tak detto...bola dva tyzdne prec...a taky bordel akoze veci rozhadzane a tak tu nebol, vcera prisa domov a vybuch totalny... povysavat a pozmyvat podlahy, je uplne najmenej...ked samzrejme nemate psa, ktory vam to hned zacapka...zo zacciatku som umyvala podlahy 5x denne, lebo ten pes tu spravil proste tornado.... ja viem, teraz mi poviete, ze naco nam je pes, chcel ho muz a v byte ho mame len preto, ze sa ideme za chvilku stahovat do domu so zahradou, len psa sme uz museli zobrat od chovatela... kym som ju naucila necurat vsade po byte, tak som skoro o nervy dosla

maribell
3. jún 2013

@luciaalex ahoj mno tak v prvom rade ta obdivujem...du dva typy zien take ktore to zvladaju s umevom na tvari a take ktore su radi ze maju chvilku kludu a mavnu rukou nad bordelom..ja som ten druhy typ .. nemozem povedat ze by sme sa tu brodili v odpadkoch ale jednoducho nekedy fakt nemam sily este toto este tamto ..

maribell
3. jún 2013

@ewca presne tak aj ja som bola kedysi taka ja 3x som umyvala zem..ale teraz uz na to nemam sil..poumyvam a zachvilku je zase bordel :D

ewca
3. jún 2013

@maribell no teraz to robim uz len vecer, minule sem prisiel chlapik robit znalecky posudok, tak som upratala predobedom a potom vecer dosiel muz domov, ze ci som neupratala...hovorim, ze upratala...doobeda...tak pochopil, zepri tom psovi sa neda.... ona si namoci laby (a nie male) do misky s vodou a potom pobeha cely byt

libka1
3. jún 2013

u nas to niekedy vyzera tak ze kazde zazvonenie pri dverach ma dostane do takeho stavu zufalstva/strachu ze preboha kto to moze byt a co povie na ten bordel co mame v obyvke 😀 radosti materstva... upratujem vzdy pomalsie ako moje deti rozhadzuju 😀

maribell
3. jún 2013

@libka1 :D :D ..presne si mi pripomenula moje pocity ked ktosi zvoni..modlim sa aby to bola len postarka :D

ichbinich
3. jún 2013

Ja by som povedala, ze si musime definovat bordel 😀
Ine je, ze su hracky v obyvacke, lebo deti su tam, kde su rodicia, a ti su vacsinou v obyvacke. A ine je bordel=stara spina vsade. Nehovorim o prave rozmrvenej piskote a rozliatej vode.
Ja si zakazdym pomyslim, ako dobre to padne, ked vidim hracky po celej obyvacke u mojich kamosov a znamych, co maju tiez deti. Deti su najradsej pri rodicoch a teda v obyvacke. Ja sa snazim dovolit maximalne dve rozohrate partie. Uz ma auticka na koberci, postavenu zeleznicu a chce este Lego? Tak bud auticka alebo zeleznicu musime odlozit. Ja mu pomozem, ale tretiu partiu nedovolim zacat.
Ze je susiak s pradlom stale plny je jasne, ked ma clovek deti, tak sa zaspini velka kopa pradla, ktoru treba oprat a vysusit. Teraz je nastatsie uz zase na balkone, tak mi nezavadzia vnutri. Ale pracka mi bezi skoro kazdy den, tak ten vesiak je takmer na 100% vzdy plny.
Vysavac mam stale v pohotovosti, lebo moj syn je mrvic, on je schopny spravit omrvinky snad aj z bananu 😀
Riady niekedy nestiham vyberat z umyvacky, ale zvycajne sa k tomu dokopem.
Naucila som sa negruntovat byt naraz, ale kazdy den nieco. Jeden den kupelku a wecko, druhy den kuchynu,... Vsetko naraz sa da len vtedy, ked je syn este v jasliach, manzel uz doma, a ja mozem rychlo upratat a utriet dlazky.
Priznam sa ale, ze tohto roku este nemam umyte okna. Od novembra sme mali november az do aprila, odvtedy mame april.
Hracky spracem skoro vzdy vecer, aby som sa v noci po cetse k synovi alebo na wecko nepotkla 😉 Upratovat s nim nemozem, lebo sa zacne znovu so vsetkym hrat, tak som to vzdala. Niekedy dokaze fakt iba "zaparkovat" auta na policku a potom ide do kupelky. Ale zvycajne by sa znovu rozohral, tak to upratujem ja.

libka1
3. jún 2013

@maribell 😀 😀 😀 tak nejak...

luciaalex
3. jún 2013

@ichbinich presne presne. Ide o definiciu. Hracky, pradlo, prave vyzlecena bunda- ok. Necistota a hnusna spina- nie. V harmonickom priestore sa clovek prirodzene citi lepsie a aj energia/vzduch lepsie prudi. Ja tiez robim kazdy den nieco, takto mam pocit ze je aj nieco spravene a aj tu kavu a chvilu na nete stiham.

ollynka
29. júl 2013

sú to detičky pre pána jána, ja by som sa nad tým ani nezamýšlala.Ani ako návšteva.

ollynka
29. júl 2013

ja mám maličké dieťa,ktoré bordel nerobí a ja nestíham,nestíham.Mám pocit že len stále varím a varím, či pre maličkú,alebo pre nás

coteraz
17. sep 2013

... kazdy vecer sa citim ako v rozpravke. Som popoluska a triedim: Lego do krabice, ceruzky do peracnika, magneticke pismenka na chladnicku atd.

coteraz
17. sep 2013

... a ked skocis na kocku z lega alebo panacika z umelej hmoty, alebo na hranu drevenej kocky... to je masaz! 🙄

dai
17. sep 2013

@coteraz treba to naucit robit deti😉

coteraz
17. sep 2013

@dai Oooo veru tak, ale ako na to?! Ked mojej takmer 4 rocnej velkacke poviem ideme upratovat hracky, a ona sa zacne s nimi hrat a tym to konci... Mary Poppins, kdeeeeee siiiiii?!
Kto ma nejake tipy a triky?

dai
17. sep 2013

@coteraz no, my sme v tom veku dost frcali na bambulke🙂 takze nasa vedela ze ked hracky vecer nie su upratane tak pride bubak a zoberie ich - kedze ma k svojim hrackam citovy vztah tak poctivo upratuje😀 ale teda samozrejme ze prvu hracku chytim ja - ona sa hned ale prida... ma teraz 6😉 ale pomaha uz vo velkom aj moj 2rocny syn - on je zas vo veku napodobnovania - co robime my chce aj on😉

coteraz
17. sep 2013

To zneje dobre! Musim to video najst a ukazat jej ho. Ale je pravdou ze doteraz sme ju k tomu neviedli. Ale naozaj je na case. Aj v skolke upratuju! Dakujem za tip.

zuzu31
28. okt 2013

🙂 ja som sa raz opytala susedky, ze ci to aj u nich ked odidu z domu je taky bordel /ona ma starsie dieta ako ja a len jedno/ ... a ona my odpovedala ze jasne .. ale na to si casom zvyknete 😉

csikike
28. okt 2013

hm, u nas su hracky iba v detskej, zriedkavo im dovolim nosit hracky do obyvky alebo mimo ich izby, ked sa hrame spolu, ideme k nim do detskej, pripadne donesu hru von, ked sa dohrame, hru zoberu spat. maju 6 a 4 roky.
hracky si upratuju samy, naucili sa to tak, ze co nemali upratane, tak som im to zobrala, proste nie som ich otrok
je a pije sa u nas iba v kuchyni, takze nerozvlacuju nic, jedine ak mame hosti...
predtym to tak nebolo, bezne jedli jogurt na sedacke, hracky vsade, potrebovali sme ale menit obyvacku aj sedacku a uz som vedela, ze nechcem aby dopadla ako ta predosla, ze na nej bolo vsetko, tak som zaviedla pravidla, a deti ich respektuju.

ivinka77
25. mar 2014

bordel v byte = stastne dite !!! 🙂 🙂 🙂