Bordel v byte a život s deťmi. Je to u vás podobné?

elise
9. máj 2008

aj u vás to vyzerá ako keby vybuchla bomba? 😀 hračky sú po celom byte, ked sa ich snažím upratať - zhrnúť do boxu a minútu sú porozhadzované......náš život sa odohhráva v obývačke, máme spojenú s kuchyňou tak sa drobec hrá, plienky mám v pohotovosti na stolíku....normálne sa desím ked má prísť návšteva vydrží to u nás asi tak minútku po uprataní a za chvíľočku sú všade rozhádzané hračky, v obývačkovej stene máme poukladané hračky....na sušiaku vysí prádlo skoro stále..... 😒 😀 je to podobné aj u vás?

mokuska
25. jún 2008

mile zienky nezufajte,ked vase ratolesti trosku vyrastu bordel v byte bude pokracovat,pokial to nezoberiete do vlastných ruk,tak to bude vypadat ako v amerických filmoch,kde je jedna obrovska kopa spinaveho pradla a len sa na nu hadze.Bohuzial s tým clovek nic neurobí len to treba vzdrzat a naucit deti po sebe upratat.Horsie na tom je humusacka spina,kde gazdinky kaslu na zakladne hygienicke navyky,mala som kamosku,kse sa valali vsade plesnive kusy chleba a vraj nemali cad upratovat,lebo boli umelecka rodina,ale dost svihnuta.stali sme sa otrokynami vo vlastnom byte .Drzim palceky

oazapokoja
25. jún 2008

no ja som už rezignovala 😎 nebavilo ma stále opakovať dcére,aby si upratala svoju izbu,tak som to vyriešila po svojom 😵 upratujem celý dom a jej len povysávam izbu a zistila som,že za 4 dni jej ten bordel vadí tak uprace sama,no aj to spôsobom všetko do koša na prádlo,ale hovorím si,že aj to je úspech 😀 a ak niečo nechá pohodené v obyv. alebo v kuchyni väčšinou je to kniha alebo zošit tak to vezmem a hodím to do jej izby 😅 stále si hovorím ved má len 10 a ono sa to zlepší 😉 inak ja som dosť chorá na poriadok a ostatným to vadí,vraj som ako mokuska hovorí otrokom domu 😲 tak sa snažím polepšiť 😀

asitka
25. jún 2008

noo...u nás je to rovnako...niekedy ma z toho poraziť ide...keď robím so synom krik a spýtam sa, či takýto bordel necháva za sebou aj v škôlke, tak, že nie...no ale ani za svet, ho nejdem donútiť, aby si po sebe upratal 😉 , ale kým mám v kuchyni a kúpelni čisto, kým to je len o hračkách...a nie o odpadkoch, tak sa nejak neznepokojujem.... 😉 dievčatá prajem pevné nervy.. 😀

gucz
25. jún 2008

božinku ja som si myslela, že len u nás je binec (bordel). Niekedy sa mi zdá, že nič iné vlastne ani nerobím, len upratujem, varím a umývam riady. A to stále dokola. Už som sa vzdala predstavy, že tu bude aspoň pol dňa čisto. Som rada ak umyjem parkety raz do týždňa, zametať by sa dalo aj každé tri hodiny, tak to prebehnem ak sa podarí aspoň raz za deň. Božinku ako to len robia tie super mamy, že majú stále čisto, navarené a ešte aj úsmev na tvári???

sylverka
25. jún 2008

ja som tiež na poriadok chorá keď nevysávam tak zbieram po byte smietky je to dossť makačka ale ja nemám pokoj kým nemám okolo seba poriadok to už je asi choroba

asitka
25. jún 2008

gucz...a večer čakajú super naladené svojich manželov...asi si vypýtam školenie od nich...teda, ak niekedy nejakú takú stretnem 😉

gucz
25. jún 2008

no ja takú jednu poznám, ja neviem či sa cez deň pohybujú len v kuchyni, ale tam je stále upratané. A ešte sa mi zakaždým omlúva za prach na nábytku, našla by si možno tri mikrozrniečka. O tej polcentimetrovej vrstve prachu u nás na skriniach kam nedočiahnem radšej pomlčím

asitka
25. jún 2008

no šťastie, že ja takú nepoznám 😉 lebo komplex na svete 😀 zatiaľ sú to len nervy 😀

gucz
25. jún 2008

no veď to, že ja už tie komplexy začínam mať, že som neschopná ženská a gazdinka

oazapokoja
25. jún 2008

prach na nábytku? ja som pred 4 mesiacmi vymenila v obýv. nábytok,mala som čierny a to ked som utrela tak som sa mohla hned vrátiť na začiatok 😠 neni nad bledý!!!! 😉

asitka
25. jún 2008

oazapokoja...plánujeme sa sťahovať...a tiež rozmýšlam, že do nového bytu už bledý nábytok zaobstarám, lebo mám hnedý a to je des...každý deň pretriem, teda, keď sa dá...a za pár hodín už zas vidno prach...ale to nie moja chyba, to nábytok na figu 😀

gucz...ale nooooo 😀

gucz
25. jún 2008

ja som do obyvky kúpila taktiež bledé skrinky.
tie komplexy sú neni také strašné 🙂 🙂 🙂 , ja som len z toho strašne unavená. Nevadia mi hračky po zemi, rozhádzané postele, len špina na parketách.... ale ja to prežijem, nebojte sa 😀

oazapokoja
25. jún 2008

asitka veru len bledý nakupuj 😉 tam nič nevidím,žiadny prach 😵 😀 práve som si bola odskočiť a zatancovať s mopom po kuchynke a chodbe,no čo už ked mi to lezie na nervy,že je tam troška špiny ☹

aniel
25. jún 2008

ja sa k vám tiež pridávam.Ja do 12 upracem, navarím a ideme von .Keď sa vrátim ,tie staršie deti stihnú spraviť neporiadok,takže večer to už neriešim,ale ráno, keby ste videli ten výbuch a ešte ,keď zaspia do školy.
A o dlážkach ani nehovorím.Máme psa takže tie musím umývať každý deň , kôli malej.Ona je skoro stále na štyroch a čo ja upracem ,ona ešte ray za mnou a to nehovorím,že keď skončím niektoré veci robím odznova.napr.vyleje psovi misku,prádlo ktoré zložím pretriedim a idem odniesť do skrín malá yatiaľ zbytok pohádže na yem atď.
Je to aj u vás tak? 😖

aniel
25. jún 2008

KúPELKA O TEJ NEBUDEM asi ani hovoriť.Deti by nedbali každý deň vziať nový uterák.Tak som ich začala skovávať.ha ha ha 😀 😀 😀 ,ale som s nimi vypiekla.

oazapokoja
25. jún 2008

no aspoň vieš že máš čistotné deti 😉

aniel
25. jún 2008

no to ano.Ja periem každý deň v týždni 2 pračky a to len preto,že moji bordelári nevedia ,čo majú čisté.Keď otvorím skriňu vypadne hlavne u najstaršej na mňa lavína šatstva 😉 😒

mimkao
25. jún 2008

YES!!!, ženy, préééésne toto som hľadala.... Hneď, ako príde mangel z práce, donútim ho, aby si tu sadol, a prečítal všetky príspevky k tejto téme. 😵 😵 😵 Vééééľmi krásne, všetky príspevky, som úplne unesená.... 😵 😵 😵 Konečne mu budem môcť dokázať , že nie len u nás je ako na smetisku a že človek nevie prejsť po izbe bez toho, aby do niečoho nezakopol, že nie len nám ide pračka a myčka 3-krát do dňa... Júúúj, fakt sa veľmi tešíííím... 😵 😵 😵 😵 😀

titkovamiriam
25. jún 2008

mna tada bordel vobec nerozhadze,pri troch deti +priatel 😀 ,to ani inak nejde.Radsej som vonku s deckami,na pokeci u kamosiek alebo si doma ak je klud precitam casopis ci knihu a upratuje sa vtedy ked je to uz naozaj neunosne 🙂 ,niezeby som mala po zemi spinave veci a v kuchyni riad az na zemi,no nerozhadze ma ked su niekde otrusinky alebo prach ci spinka. 🙂
Mam kamosku ktora je otrokom cistoty- u nej je sterilne,vzdy sa k nej bojim ist .Jej nevadi ked sa u nej nieco zaspini ale hned to musi upratat.V kupelke ma tolko saponatov a cisticov ako v drogerii.No asi ani to nieje dobre lebo obidve deticky mava dost casto chore

asitka
25. jún 2008

mimkao...len nech číta poriadne...a nezabudni mu aj povedať, že keď sa mu nepáči...prestaneš upratovať, žehliť, prať,no proste starať sa o domácnosť...môj muž tiež občas hundre...vtedy sa posadím na gauč...poviem mu nech doupratuje, dovarí...postará sa o deti...a ak ma neberie vážne, sa aj prezlečiem, naherečkujem...a nechávam ho napospas osudu...s dvoma detičkami...neporiadkom, rozvareným obedom...a idem spokojne preč...nech sa realizuje... 😀 taká terapia šokom niekedy robí divy... 😀 žiaľ nemá trvalý efekt...chvíľu seká dobrotu...no potom sme pri tom istom...ale už si aspoň dáva pozor na reči...a niekedy dokonca aj sám vysávač vezme..., či riad utre...a nemusím ani povedať, či by mi nepomohol 😀

liviky
25. jún 2008

dámy 😀
super téma,hned mi je líp na duši 😀
já pouklízím jeden pokoj,chystám se na druhý a ejhle malá mi ráda pomůže a vše je zas rozházené 😒 ....
..taky jsem najela na systém jeden pokoj za jeden den(pro upřesnění máme 2+1)a myslíte,že jsem někdy měla uklizený celý byt aspoň na hodku v kuse?...pche kdeže 😀 ,teď už jen razím heslo - bordel neuteče,nemá nožičky a nikdo jiný to za mě neuklidí tak co 😀 .....
...a když přijde návštěva z dětma?na co uklízet? 😀

potvorka
25. jún 2008

baby, tu som spravne 🙂 ja, chorobne milujuca poriadok som v koncoch! Synacik mal vcera 6 tyzdnov a vyzera to u nas dost zle...niekedy nemam cas ist si ani pre mineralku, tak ze plienky nevynasam 3x do dna Vam je jasne ☹ podlahu som neutierala odkedy som doma z nemocnice a riady umyvam vecer o 23,00 iba ak Lukasko spinka 😉 A par poslednych dni som venovala hladanim niekoho na pomoc, no vsetko obsadene 😢 Takze ak mate daky tip tak sup sem s nim 😅

junovka
25. jún 2008

ja by som tiez rada nejaky tip 😀 😀 😉

kristi
25. jún 2008

potvorka a mas dum nebo byt? Lukasek zlobi?? dobra rada nad zlato je: neblazni, kazdej pochopi, ze tedka je na prvnim miste miminko a ne uklizeni

ja uklizim tak nejak vecer nahazim hracky, poklidim bordel, vysaju tak jednou za 3 dny, pac to uz se mi lepej drobky na nohy. No,ale v novym byte se z toho asi zjancim, hlavne az mi ditko pomaluje tapety atd. 😀 😀 😀 to bude kreativni domacnost.

elise
autor
25. jún 2008

ja som vďaka vám všetkým čo ste popísali trochu preorganizovala upratovanie 😉 😀
ráno s malým povysávame (vysávanie ho bavííííííí 😀 a malý by vysával stále 😉 ), riady umývam až večer ked zaspinká a hračky zhrniem do boxov.medzitým cestou špinavé veci do koša na prádlo alebo do pračky závisí od množstva 😉. noviny, knižky a časopisy ktoré malý prečítal aspon zroovnám. prach utieram v sobotu ráno kedy malý spinká.zatial takto varím večer a dávam to do mrazu aby som si ulahčila prácu.

danielala
25. jún 2008

Elise, názov je v podstate správny, veď sú to aj naše budúce dedičky 😀 . My máme paradoxne konečne trochu poriadok odkedy som na materskej.Trochu ma zo začiatku rozčuľoval bordel s UM, kašičkami, fľaškami a p., ale uvoľnila som si nato jednu skrinku hned nad drezom a mám to tam aj s odkvapkávačom, čiže hneď po umytí či vyvarení vkladám rovno dnu. Na plienky sme zaviedli samostatný nášlapný smetiak, z ktorého sa dostane smradu von minimálne. Hračky zbieram priebežne a hádžem do jedného veľkého ikea-boxu piate cez deviate.

miriamkac
25. jún 2008

potvorka moja rada: bordel neutecie, ale Lukasko potrebuje oddychnutu mamicku....tak sa vykasli na poriadok a oddychuj.....ono o par tyzdnov ti bude hajkat pravidelne a budes mat cas sa aj "vyblaznit" v upratovani. Ver, pojde to. 🙂

mimkao viem si predstavit, ako to u vas vyzera 🙂 lebo u nas je to detto 😀 a ja to neriesim....

Normalne, ked citam ako casto kto upratuje a utiera prach, tak sa hambim.... 😔 , ale plesnive kusky sa u nas nepovaluju.... 😉 , dokonca aj postel mam zastlanu....xixixi

mokuska
26. jún 2008

mila potvorka musis si sama rozvrhnut co a ako mas urobit a uvidís,ze casom ti to pojde samo,ja som varila a upratovala ked deti spali,potom som sa na to vykaslala a spala som s nimi a upratovala som ked sa trosku hrali,pri malých detoch este ten neporiadok nie je až taký velký.hlavne sa nestresuj a nerob z upratovania prednost,spina je a bude ale spokojne dieta je prednejsie,nemusis hodiny riadit,stací par spravnxy tahov a hlavne klud,nic ti neujde.Drzím palceky a hlavne klud.......vyspata a spokojna maminka je lepsia ako vylestena podlaha z ktorej sa aj da nejest.

silvia.s
26. jún 2008

Ahojte. ja mam 3 deti a musela som si spraviť svoj hrmonogram aby som všetko stihala.Rano deti obriadim potom sa s nimi hram .Varim a upratujem počas ich spanku ked ich všetkých poukladam spinkať okolo 10,00 . Spinkaju mi našťasti dve až tri hodiny tak mam trochu času si všetko spraviť .Ale niekedy to ozaj nejde.horšie molo ked sa mi dvojčata budili v noci aj 3 krat t som bola už niekedy na nervi a ešte variť , upratovať.... konečne už v noci spia celu noc tak som aj ja oddýchnuta a mam viac energie všetko si zrealizovať. do upratovania zapajam aj moju 2 ročnu dcéru ktoru to velmi baví. kto vie do kedy.viete hovorí sa male deti male starosti, veľké deti veľke starosti. uživajme si radosti a chvíľe ked možme byť viac s nimi ako ked budeme musieť chodiť do prace . a poto to len začne robota, čo navariť arýchlo upratať a medzi tým sa venovať deťom . som šťastna že mam 3 deti i ked s malým vekovým rozdielom .aspoň to vychovame pri jedných plienkach avedšom bordely.je tu niekto?

sylvie
26. jún 2008

ahojte, no napriek tomu, ze mam len 1 dieta, aj tak nestiham upratovat.. je ako vichor.. nieco upracem a uz je to zachvilu opat rozhadzane, alebo rozhadze nieco ine.. raz za cas sa mi podari upratat byt, ze sa konecne citim ako clovek, ale nikdy to nevydrzi dlho.. a tie hordy pradla neozehleneho co tu mam, v tych sa asi zachvilu utopime.. 😉