Bude mať dieťa slovenské aj nemecké občianstvo ?

eri07
21. jan 2020

Dobrý deň
Chcela by som sa opýtať,ako to je keď moj priateľ je Nemec, ja žijem už viac ako 8 rokov v Nemecku,je možné,aby moje dieťa malo iba nemecké občianstvo? Aj keď bude mať automaticky moje trvalé bydlisko na Sk, lebo som tam stále nahlásená? Alebo môžem zadať adresu nemeckú? Spraví nejaký rozdiel fakt, že by sme sa dovtedy,kým sa dieta narodí zobrali?Na Sk konzuláte mi povedali, že dostane moje občianstvo po mne slovenské a po otcovy nemecké. Som z toho jeleň
Za každé info pekne ďakujem

habibim
23. jan 2020

@yanni kde píše autorka, že nemá poistenie na Slovensku? A áno je to jeden z dôvodov...K tomu príspevku pri narodeni došlo mimo celého, v rámci diskusie. Ale ako som už niekoľko krat tu napísala, že autorka zrejme o to žiadať nebude, tak je bezpredmetné sa k tom ďalej baviť!

yanni
23. jan 2020

@habibim a kde pise, ze ma poistenie na SK? Pise, ze 365 dni v roku sa nachadza mimo SK. Takze by bolo totalne nelogicke, byt poistena na SK a bud si platit v zahranici vsetko sama alebo dostat len zakladne osetrenie.

habibim
23. jan 2020

@yanni a co ty vieš, možno si necháva zadné dvierka a tu bude samoplatca.. Poznám aj takých, čo im to problém nerobí aj tu na svk platiť.. Jemineny, čo to toľko prežívaš a rozoberás.. Už tu viackrát bolo spomenuté odo mňa, že sa niet o com baviť, keďže toto žiadať autorka nebude!

yanni
23. jan 2020

@habibim neprežúvam. Treba sa držať faktov a nie písať bludy. Potom si to niekto prečíta a natešenY, že jeeeej dostanem prachy.

yanni
23. jan 2020

@habibim a tiež v inej diskusii pred pár dňami písala zakladateľka, že v DE žije 8 rokov. 8 rokov zadné dvierka? A tiež vramci EU nesmie mat dve zákonné zdravotné poistenia. Ani ako samoplatca.

habibim
23. jan 2020

@yanni ja nepíšem bludy... Si precitaj ešte raz moje príspevky... A precitaj si co chcela autorka vedieť... Neide o príspevok ale o občianstvo! A ty furt o príspevku.. Sak keď dakto chce príspevok po zisťuje si sám... Ja mam cely tento proces aj s rozhovormi s pracovníčka i čerstvý, spred 2 týždňov... Ale ja nie som autorka.. Ja som chcela aby som dostala príspevok a tu som aj zamestnaná... Aj deti majú dvojaké občianstvo aj všetko okolo toho! Ako som už napísala, ohľadom príspevku došlo v rámci diskusie, do ktorej si sa zapojila aj ty a začala ma označovať.. Nemusíš viacej. Neide tu o príspevok ale o občianstvo! A o to si môže dieťa požiadať keď vyrastie hocikedy... Dajú mu RL slovenský aj v 50tke keď treba! Lebo je dedičom občianstva po matke!

habibim
23. jan 2020

@yanni smie mat ako samoplatca, ak si chce platiť základné poistenia... Toto som si zisťovala už ja sama vo VšZP.. Takže tiež nevieš vsetko

syslik81
23. jan 2020

dieta moze mat aj slovenske aj nemecke- je na tebe ako sa rozhodnes ci das len jedno alebo obe.. ak ziska druhe narodenim nestrati narok na to slovenske.. len ak by si obcianstvo "kupila" ... moja ma anglicke aj slovenske ... kedze som splnila podmienky na ziskanie anglickeho narodenim dietata v krajine a ja som tam dostatocne dlho odrobila a slovenske po mne ...

syslik81
23. jan 2020

@eri07 ak dieta na sk nenahlasis - nevybavis mu sk rodny list ani pas tak s sk nemusi mat nic spolocne- rozhodnutie je len a len na tebe kde ho nahlasis a staci len jedna krajina ... ak sa rozhodnes pre tu otcovu je to tvoja volba ...

syslik81
23. jan 2020

@eri07 a co sa tyka teba a smeti a danoveho - danove ani to 0love podavat nemusis pokial tam nemas zarobkovu cinnost alebo nehnutelnost .. a zo smeti sa mozes odhlasit v mieste bydliska staci dopis z nemecka ze tam zijes..alebo jednoduhsie ak sa tam uz nechces vratit - zrus si trvalu adresu na sk a odovzdaj obciansky ... ja som tak spravila min rok ..adresu mam vedenu v zahranici .. obcianska odovzdana pas mi samozrejme ostal .. dita tym ze na sk nema trvaly pobyt nemusi tam ani chodit na preskusanie .. ty ak ho nenahlasis uradom nemusis s dietatom riesit tiez nic...