Bývanie u svokrovcov, investovanie peňazí

leatithia
10. mar 2018

Ahojte žienky, rada by som sa poradila ohľadom veci, ktorú teraz riešim. S priateľom chodím rok, zatiaľ nebývame spolu. Chceme už riešiť rodinu a chceme spolu bývať. Priateľ si prerobil rodičovský dom v ktorom ma horné poschodie pre seba, na prízemí bývajú jeho rodičia. Dom je už na neho napísaný. Ja by som si za svoje úspory chcela postaviť chatu, minidomček, kde by sme mohli tráviť víkendy. Chatu beriem aj ako investíciu aj ako miesto kde budem mať aspoň občas súkromie, kedže bývať sa bude so svokrovcami. Chatu by som mala v mojej rodnej dedinke. Keď som o tom povedala priateľovi dosť sa urazil a nechce o chate ani počuť....Peniaze, ktoré mám našetrené mam vraj použiť na rodinu, deti, dovolenky, auta a ako finančnú rezervu....Myslí si, že chatu beriem ako moje zadné dvierka a ak na nej budem trvať ukončí náš vzťah....

kikina84
10. mar 2018

@leatithia no to ti nezávidim..ja som bývala aj s mojou mamou aj s manželovou a bola som celý čas na antidepresívach.. hlavne keď sme mali už dcéru tak to bol amen tma čo sa výchovy týka.. manžel tiež našťastie časom zistil že sa musíme osamostatniť a teraz bývame sami už 2 rok a ja som tak šťastná ako nikdy..😁..ale ako sa hovorí sto ľudí sto chutí.. no ja by som do.spolocneho bývania nešla ani za milión už..moje zdravie mi je prednejšie..držím palce 😎

janci05
10. mar 2018

Jasné, budúci možno manžel, už svoje bývanie má, a ak by ste sa aj zobrali v budúcnosti, tak ty na dom nemáš žiadne vlastnícke právo. Preto to on berie, že chceš mať zadné vrátka. Ale sú to tvoje peniaze, ešte nie ste svoji, tak s nimi nalož podľa uváženia. Myslím, že taká chata je dobrá investícia. Deti ešte nemáte, a už ich rieši, a chata sa vždy dá potom predať. Hlavne začni stavať kým si slobodná, aby to bolo napísané len na teba. A inak je to od neho dosť sebecké, takto razantne pre chatu a tvoje investície ukončiť vzťah.

elizita
10. mar 2018

Ten ta teda musi strasne milovat ked to ma byt dovod na koniec vztahu.. akoze nic v zlom..

lula313
10. mar 2018

@leatithia skus mu to tak podať, že je to tvoj sen, pestovať bio plodiny, byt v lone prírode, kde by mohli víkendovat vaše deti a že by sa mohla aj prenajímať pre par dňové pobyty, možno takto by si ho presvedcila

leatithia
autor
10. mar 2018

@janci05 áno, aj ja si myslím, že je to sebecké...no ak začnem stavať končí to so mnou....povedal, že v budúcnosti mi nejakú chatu na mojom pozemku postaví, no len niečo malé a drevené ...vraj ak mi chatu bude stavať firma bude to veľmi drahé a sú to vyhodené peniaze

leatithia
autor
10. mar 2018

@lula313 tak som mu to aj vysvetlila, že ta dedina je moja srdcovka a pod....povedal že bio plodiny si môžem pestovať aj u neho na záhrade..jemu ide len o to, že sú to zbytočne vyhodené peniaze, že ak by sme mali na účte moje peniaze žili by sme si super, mohli by sme si cestovať, investovať do detí a pod....že by som tie peniaze mohla používať keď budem na materskej a nebudem pracovať

leatithia
autor
10. mar 2018

@kikina84 mňa vôbec neteší bývanie v dome kde bývajú aj svokrovci...no do toho domu investoval veľa peňazí a o stavbe iného domu už nechce ani počuť...ak chcem vraj môžme isť do podnájmu...ale podnájom budeme platiť na polovicu hoci budem bez príjmu na materskej

beky1813
10. mar 2018

No by mi zacala blikat kontrolka a velmi by som rozmyslala, ci s nim ostat

xxxkatka
10. mar 2018

@leatithia ak by to aj boli vyhodene peniaze, su to TVOJE vyhodene peniaze, ktore patria TEBE, nie rodine, nie jemu...A ked ich budes chciet s prepacenim oplieskat na handry, mozes to spravit, lebo su este raz TVOJE. O tom co s nimi spravis, vo faze jednorocneho vztahu bez manzelskeho zväzku, by som s nim o tom ani nedebatovala.

zuank
10. mar 2018

Tak to je riadne sebecke od neho...

leatithia
autor
10. mar 2018

@beky1813 tak áno, aj mne občas bliká kontrolka, lenže mám už 35 rokov a chcem už deti

beky1813
10. mar 2018

@leatithia aj za takuto cenu?

asia83
10. mar 2018

@leatithia Ak vás má rád, pristúpi na kompromis. Kúpte si pekne byt z vašich či jeho peňazí a basta. To je kompromis. Nie je ani po jeho ani po vašom. Ja by som so svokrovcami nežila, radšej by som sama ostala, nech by boli neviem akí úžasní. Ja chápem, že máte 35 rokov a chcete deti, to je normálne. Ale za každú cenu? Čo vy viete, možno niekde čaká na vás ten pravý, s ktorým to bude bez väčších existenčných problémov. Nič netreba siliť, neskôr sa vám to vyplatí. Prepáčte, ale ten váš priateľ sa mi javí ako dosť sebecký a čo chce ostať pri maminej sukni, radšej si to ešte rozmyslite a majte pekný kľudný život bez stresov. Veľa šťastia.

leatithia
autor
10. mar 2018

@beky1813 neviem, asi ten vzťah musím ešte prehodnotiť

marcipanovatorta
10. mar 2018

“...ale podnájom budeme platiť na polovicu hoci budem bez príjmu na materskej” - a to akože čo?! Keď by si našetrené nemala a išla do manželstva s holým zadkom, aj vtedy by si na materskej platila polku nájmu? A medzi kojeniami odbiehala do roboty? Ci ako si to predstavuje?
No, s takýmto kalkulátorom by som teda deti nechcela. 😕

leatithia
autor
10. mar 2018

@asia83 ďakujem pekne za názor. On netrvá na tom aby sme ostali v jeho dome, no kedže do domu investoval všetky peniaze a len nedávno vyplatil všetky pôžičky, nové bývanie už riešiť nechce..maximálne ten podnájom. Ja byt kupovať nechcem, pretože som celý život žila v dome so záhradou a život v byte si ani neviem predstaviť, preto som chcela aspoň tú chatu na víkendy. Neviem aké to bude keď budem bývať so svokrovcami....chcela som len urobiť kompromis

leatithia
autor
10. mar 2018

@marcipanovatorta veď toto...aj mne sa zdá že kalkuluje a pritom mne hovorí že najprv musíme riešiť deti a rodinu....vraj som náš vzťah podmienila chatou...vraj ja kalkulujem a vymýšľam

leatithia
autor
10. mar 2018

@marcipanovatorta predstavoval si to asi tak, že ak by som nemala našetrené tak môžem byť šťastná že môžem bývať u neho v dome....a ak sa mi nepáči a chcem podnájom tak to budeme platiť na polovicu...ja z tých našetrených peňazí...

trinneo
10. mar 2018

Ten kto kalkuluje, je on, pretože sú to TVOJE PENIAZE a DAŤ ICH DOKOPY, je tá NAJHORŠIA VEC, aká sa môže stať, pretože na peniazoch stroskotá tak 80% vzťahov... Takže určite by som radila nedať ich dokopy a robiť si z nich, čo chceš TY. Ste spolu rok, aj keď plánujete deti a rodinu pod tlakom možno veku, tak financie a sny si musíte vyriešiť hneď na začiatku...

sense
10. mar 2018

Si svojpravna a svoje peniaze mozes investovat ako chces,tiez by som sla do nehnutelnosti pred svadbou aby bila len tvoja....

A ak by dalsa mnen.m take ultimatum priatel tak by som zvaxila vztah s nimmliekom...on ma dom napisany len na neho a ty mas investovat do "vasej" rodiny a dovolenky?

mirka17
10. mar 2018

@leatithia ak ti napíše polovicu domu na teba, tak potom ušetrené peniaze napr. investuj do deti a rodiny a podobne. ale nie, že on si za svoje prerobil rodičovský dom, ktorý bude iba jeho, a ešte aj tvoje peniaze by chcel investovať do jeho? Kokos, v živote by som nebývala so svokrovcami, v živote by som neinvestovala do niečoho čo nie je moje, a nikto v živote mi nebude rozkazovať ako mam investovať svoje peniaze. To kde chodíte na takýchto idiotov? Idem pobozkať nohy svojmu mužovi, a tvojmu by som pobozkala na rozlučku vieš čo.

veronikastrickova
10. mar 2018

Neustup, viem o com hovorim, si stale slobodna, neinvestuj svoje peniaze do neho, hlavne ked toto hovori. Ja som presne takto skoncila, peniaze vrazene do domu svokrovcov a ja som skoncila s 0 a mozem snivat, ze ma niekto vyplati. Postav si chatu teraz, kym si slobodna, vsetko nechaj napisane iba na seba. A ked sa s tebou rozide, tak bud rada, ze teraz kym nemate deti.

matazirafa
10. mar 2018

@leatithia no tak zacni stavat a on nech to skonci aspon vidis za co si mu stala, aspon sa zbavis maminho cicka. Ze s takym debilom stracas vobec cas, normalne som sa nasrala ked som to citala

iowa2
10. mar 2018

@laetithia
Pozri, on už SVOJE má, ty máš 35 a nemáš nič, takže tá chata je veľmi dobrý nápad. Budeš mať svoje útočisko kedykoľvek a áno, aj ako poistku. Nikdy nevieš čo bude, štatistika 50:50. Stoj si za svojim, ak ťa má rád, tak toto určite nebude prekážka, len tá straší. Čo je trochu na zamyslenie...
Určite najväčšia chyba by bola minúť úspory na dovolenky, autá a pod. On čo je už zaistený vlastným bývaním na jeho meno by rád uvítal za tvoje úspory tieto veci, čo mi príde vypočítave. Osobne ja by som takého chlapa s takýmto zmyslanim nebrala. Máš svoju hlavu a riad sa ňou, nápad skvelý. Ps: aj ja mam chatu ☺ je to naj! Držím ti palce! Ahoj

leatithia
autor
10. mar 2018

ďakujem dievčatá za rady....človek hneď inak na to všetko pozerá keď si prečíta skúsenosti a názory iných

leatithia
autor
10. mar 2018

@iowa2 tak áno mám 35 a nemám bývanie, lebo som čakala na chlapa s ktorým si dom postavíme spoločne, no v mojom veku ma už skoro každý bývanie poriešené. Vraj to berie tak, že všetko je spoločné...jeho dom mám brať ako môj...aj peniaze sú spoločné, v budúcnosti chce len jeden účet a tak....teda chata má byť aj jeho rozhodnutím nie iba mojim

puklica13
10. mar 2018

@leatithia tak keď napoly tak nech prepíše polku domu na teba..a potom môže mať spoločny účet..

ibrunova
10. mar 2018

Ja by som si kúpila za tie svoje peniaze byt a a okamžite by som sa od neho odsťahovala..

nerko
10. mar 2018

Ja keby som bola v tvojej kozi, tak by som skusila spolocne byvanie u svokrovcov. Nie kazdy ma zle skusenosti. Chatu by som zatial neriesila a peniaze si nechala, su tvoje. Nevies ako dopadne vztah, spolocne byvanie. Ak by Vam to napokon nevyslo, tak zas bude ina situacia. Ste spolu este dost kratko. V pripade, ze sa vezmete a peniaze by si investovala do rodiny, respektive domu, tak by mal manzel aj cast domu na Teba prepisat. Moje zlate pravidlo, nikdy nieje na skodu mat hotovost, pre kazdy pripad...

peeetulka84
10. mar 2018

Dobre to ma vymyslene. On ma dom do ktoreho budes davat peniaze a keby nahodou tak ti nezostane nic. A zo spolocnym uctom by som po tomto nesuhlasila.