Koľko platíte opatrovateľke v menšom meste?

svetlana35
11. jan 2018

ahojte mamicky, kolko platite opatrovatelke? Zaujimalo by ma najma ako to funguje v mensich mestach a ake su taxy opatrovateliek. Jednalo by sa o pravidelne 8 hodinove opatrovanie, a obcasne postrazenie. dakujem

dai
11. jan 2018

Ahoj - ja mam skusenost teda z vacsieho mesta - pani bola u nas normalne zamestnana cize sme platili aj vsetky odvody a podobne - jej cisty plat bol 800 euro - ale teda pani so super referenciami, z nasej strany az na tu sumu velka spokojnost... teraz mam tetu/ znamu ktora nam obcas pomaha - ona nechcela nic lebo ma nase deti rada ale mi jej platime aspon 3 eura na hodinu - to je take vecerne strazenie ked s muzom chceme ist von a tak...

dai
11. jan 2018

My

svetlana35
autor
11. jan 2018

@dai ahoj,dakujem, no viem ako to chodi vo vacsich mestach, my byvame v malom meste a zeny to robia vacsinou nacierno tak preto neviem aku cenu navrhnut, vacsinou oni nevedia a ked vedia tak su to palky podobne 800e mesacne. Co viem tak kamoska pravnicka mala za 300e mesacne. Preto ta dilema. ALe dakujem za odpoved

eliska13
11. jan 2018

@svetlana35 malé mesto 3, 4 eur pozri si stránku Domelia a porovnaj si to.Zalezi ci ty navaris či ona... či dieťa z toho 2 hod prespí, či s ním chodí na aktivity cestuje šoféruje na krúžky, detské plávanie a pod....

dai
11. jan 2018

@svetlana35 a ta kamoska pravnicka ti nevie svoju posunut? Plus suhlas s eliskou - zalezi co budes ocakavat

svetlana35
autor
11. jan 2018

@dai nevie lebo aj ona ma teraz male dieta 🙂 No len starostlivost o pol rocne dieta plus chodit s nim von, prebalit... Len u nas doma. Takze som zvedava, lebo ma pocit ze som narocna.

svetlana35
autor
11. jan 2018

@dai cca pol roka dozadu som zhanala pomocnicu do domacnosti a vobec som nenasla, co boli zeny tak mam pocit ze natahovali len cas kedze boli platene od hodiny. to co ja som stihla za 3 hod oni nestihli ani za 7 hod. Vraj sa to neda 🙄 tak si upratujem sama

dominika6
11. jan 2018

uprac si sama doma pribežne,potom nebudeš potrebovať cudzích,po ktorých to musíš urobiť znova,alebo zacvakáš za niečo,čo si vieš sama urobiť v polovičnom čase..tak isto čo sa týka stráženia,treba si dohodnúť hodinovú taxu a mať jasné podmienky,čo od toho čakáš..nie že žena príde na 4h. a sedí pri telke s mobilom v ruke a dieťa nechá na pospas..

svetlana35
autor
11. jan 2018

@dominika6 jasne ze si upratujem sama, lebo ozaj natahovali len cas. Zena pride na 8 hod a veru neviem ako by som skontrolovala ci sedi len pri telke alebo nie 🙄 nakolko bude doma sama s dietatom a polrocne dieta nepovie co robilo cely den🙂 Ale ano, predstavu mam ako by to malo vyzerat.

dominika6
11. jan 2018

@svetlana35 v našej rodine majú opatrovatelku aj upratovačku...a poviem ti..ak netlačíš doma prachy tak je to zderstvo..opatrovatelka pokial bolo dieťa malé tak lehárokemping a teraz ked je krpec velký a má rozum tak ju veru úkoluje a musí sa mu venovať na 1000% inak žaluje mame 😀..alebo mama sa ho opýta čo s ňou robil celý deň..takže pani nemá šancu..
a upratovačka detto..8h a bordel..

svetlana35
autor
11. jan 2018

@dominika6 ved prave o to ide ze si pytaju neprimerane vela, pritom su nespolahlive. Mam pisanu pracovnu dobu od kedy do kedy potrebujem a just sa hlasia take co chcu ba 4 hod len,alebo si chcu doviest svoje deti k nam a pod. Takto to ja nechcem. No do septrembra snad nejaku zozeniem a potom dam zrejme maleho do jasli, u nas su pomerne lacne len beru az od roka.

dominika6
11. jan 2018

@svetlana35 kašli na to..uprac si sama,nemusíš mať doma ako vo výkladnej skrini a potiahni nejaký ten mesiac a malé daj do jaslí,príp naozaj nejakej spolahlivej kamoške či príbuznému,alebo starkej..dať na starosti..
mať cudzieho v byte je vždy riziko ..a tie ušetrené prachy si odlož na dovču 🙂

svetlana35
autor
11. jan 2018

@dominika6 no keby som mala kamosku, pribuznu co su doma tak ich o to poprosim. Zial vsetky su zamestnane. A stara mama je zdravotne nie moc dobre na tom a ma svoj vek tak ju naozaj nechcem zatazovat.

vuvi
11. jan 2018

Ahoj,napisem ti skusenost z druhej strany. Brigadovala som ako opatrovatelka dievcatku,malo vtedy 4 roky,opatrovala som.ju do jej siestich rokov. Mama zila sama len s nou,manazerka kozm.salonu. Vysoka zivotna úroveň,penazi mala dost. Za cely vikend strazenia dietatka som dostala cca 50 e a tym,ze som bola nonstop s malou,cize som u nich aj spala.od piatka večera do nedele vecera. Mala som k dispozicii stravu,varila som ja,upratovala som,venovala som sa malej. Po mojom odchode mala domaca pani doma cisto,navarene a dieta vyvencene. Za mna vtedy ako studentku to boli obrovske prachy,dnes vsak si klepem po cele,ze som bola hlupa,ze som sa isla zodrat za take peniaze. Pochadzam z maleho mesta,ale opatrovatelke by som dala aspon tych 400 e v cistom.pod tuto hranicu by som urcite nesla. Ak by som ja chcela opatrovatelku,ktorá by mi mala sem tam niečo pomoct upratat,navarit,urcite by som jej priplatila.ale nie stylom na hodiny,ale napr.za umytie okien príplatok 40 e.a bude na sikovnosti pani,za aky cas tie okna umyje... Mozno zle rozmyslam,ved posud sama

maminuska
11. jan 2018

@svetlana35 mne 3-4 eur na hodinu nepríde vôbec veľa a ani mi to nepríde neprimerane drahé. Deti mi strážia občasne za 4,50 -5 EUR , pre mňa je skôr problém niekoho zohnať. Ja platím 25 EUR za upratanie domu - prvé dve podlažia. Tretie si upratujú deti sami. Je to akákoľvek iná práca, ktorá má byť tiež ako tak zaplatená .

svetlana35
autor
11. jan 2018

@maminuska tak to mas super cennik. Ja som tiez tak rozmyslala no zenam sa to zda malo

maminuska
11. jan 2018

@svetlana35 a koľko chcú za hodinu ?

svetlana35
autor
11. jan 2018

@maminuska upratovanie som platila 40e za 6 hod a to nestihla ani polovicu podotýkam ze byvame v byte a mala ozehlit, prach a dlazky stiahnut nic ine. Opatrovanie deti neviem kolko chcu na hodinu vacsinou nevedia a ked poviem ze tých 350e cca tak sa im to zda malo. Jasle ma vyjde 213 e aj so stravou napr. pre porovnanie

fefe123
11. jan 2018

myslím, že by ste mali rozmýšľať tak, že je to vlastne ako zamestnanie, pracovná doba 8 hodín ako v každej inej práci... dohodnite si podmienky, čo za dané hodiny má urobiť a malo by to byť OK... lebo, ak niekto pracuje 8 hodín denne, nemá šancu robiť niečo iné, tak mu tiež musí priniesť osoh, ako keby bol v práci, nikto z nás nechodí do práce zadarmo... a berte aj to, že starať sa o dieťa je dosť veľká zodpovednosť a nie je to ľahká práca ( každá druhá tu píše, že materská sa nemá volať dovolenka ), tak aj na to treba brať ohľad.... keď bude opatrovateľka spokojná, tak si bude aj povinnosti plniť.... a vy bude tiež spokojná, lebo sa budete môcť spoľahnúť....

svetlana35
autor
11. jan 2018

@fefe123 ano to je pravda,ale ja popri dietati doma ja varim, periem a pod. toto by ona nerobila len sa starala o dieta,ktore zvykne spat,kedze je to male dieta, potom vychadza,nakrmit a prebalit. Cize s mojou pracou alebo pracou vo fabrike sa to neda porovnat.

jenny257
11. jan 2018

ja som cisto len za strazenie dietata mala 2,50 za hodinu , s tym ze som vlastne nemusela nic robit -
iba ist von s nou alebo sa pohrat , lebo islo iba o par hodin denne - navarene bolo, upratala si sama....mne by to stacilo , tie zeny sa mi zdaju troska narocne co sa im to zda malo ze 3-4 eura....alee zas ja som mala aj Gabka zo sebou., ale on mi stale spal v satke lebo este maly :D

pallacinka
11. jan 2018

Ja platim pani za upratovanie na vychodnom Slovensku 4 eura na hodinu, to mi pride ako primerana cena (a som s nou ozaj spokojna, tie peniaze mi za to urcite stoja). Opatrovatelke pre dieta by som rozhodne ponukla viac, kedze od nej aj viac ocakavam- je to predsa len ina napln prace a zodpovednost ako napriklad pri umyvani kupelni. Aj ked ja osobne sa viac priklanam k jasliam ako ku opatrovatelke, moze mat akekolvek referencie, predsa len je to cudzia osoba, ktora by bola s dietatom osamote.

soldi
11. jan 2018

tak ono to chce dost vela hladania a aj kus stastia najst niekoho s kym si sadnes a budete si navzajom vyhovovat.

ja som mala niekolko upratovaciek, kym som nasla taku, co som s nou spokojna.
davam jej 4 eura na hodinu (ale robi na dohodu) a hned ako prisla som jej povedala, ze kolko dlho trva mne co upratat a ze by som bola rada, keby sa aj ona drzala takeho casu.
je u nas 5 hodin, za ten cas vydrhne (doslova) obyvacku, kuchynu, dve kupelne, vsetky chodby a prizemie. ja by som to mozno urobila o nieco rychlejsie ale nie tak poctivo, lebo som leniva 😂

opatrovatelke davam 10 eur na den a je tu 3- 4 hodiny. ja pracujem, najmensi spi a ona sa venuje starsim chalanom. da im obed (varim vacsinou ja), ide s nimi von, chvilku nieco tvoria a to je cele. a odo mna ide na par hodin k mojej susede, cize dokopy si myslim, ze to je celkom slusny privyrobok na studentku.

@pallacinka tak ja paradoxne platim viac upratovacke ako opatrovatlke 😀 ale upratovacku mame skvelu- poctiva je, neklebeti, darceky si davame k sviatkom a aj deti mi postrazi ked potrebujem niekam odbehnut. a upratuje popri nich, ziadne take, ze vsak strazila deti, tak praca stoji. aj ked, priznam sa, cakala som, ze ked bude strazit rocneho viliama, ze nic neurobi, ale normalne s nim vylestila zrkadla aj povysavala 🙂

pallacinka
11. jan 2018

@soldi Tak to mas dobre zariadene a "luxusnu" upratovacku, ja mam tu nasu len chvilku, asi 2 mesiace, a presne ako tvoja je u nas 5 hodin a za ten cas vydrhne vsetky kupelne a podlahy, plus vzdy spravi nieco male navyse. Ale okrem toho nerobi nic ine, ponukla sa, ze ozehli, ale pri nasej rozlohe jej na to ani nezostava cas (plus odkedy mam susicku, nezehlim). Je to ozaj velka pomoc, keby mi navyse k tomu este sem tam deti postrazila, urcite by som nemala problem zaplatit jej aj viac 🙂

dominika6
11. jan 2018

@svetlana35 už pri opatrovatelke alebo upratovačke,by si mala mať vyjasnené čo za t taxu od nej čakáš..ja by som upratovačke neplatila na hod. ale od výkonu..tak ako sú firmy,čo majú cenníky od jedného úkonu tak isto si urob prehlad aj ty..napr, povysávať,zmyť podlahy,komplet prach v celom byte( jedna taxa) okná na celom byte(druhá taxa), kúpelna,záchod,sanita( tretia taxa) žehlenie,pranie(dalšia taxa)..a ty si vyselektuješ čo potrebuješ 2x do týždna a čo ti stačí iba raz za týžden urobiť..

maminuska
11. jan 2018

@svetlana35 mojej to trvá tak tri a pol hodiny... povysávanie, zotretie, poumývanie dvoch kupelní , utretie prachu , je v tom kuchyňa , obývačka, chodby, dve kupeľne, práčovňa + spálňa. Na poschodí je ešte pracovňa, ale tam nikoho nepúšťam , pretože tam mám veľmi citlivé veci o klientoch .

No a po opatrovateľke som vždy chcela nech sa len venuje deťom , takže tých 4,50- 5EUR mala len čisto za deti ,

maddie1711
11. jan 2018

Ja som z východu, svokra stráži ročného chlapca, jeho mama je učiteľka. Dostáva cca 50e týždenne, má 2e na hodinu. Svokra je spokojna lebo má popri dôchodku 200e mesačne naviac a pani je tiež spokojna lebo vlastne použije rodicak a plat ma k dobru

tehulka2011
11. jan 2018

podla mna je lepsie platit od hodin ako od vykonu. Mala som to od vykonu a co na zaciatku trvalo 3 hodiny sa casom scvrklo na 1,5 hodiny... samozrejme na ukor kvality

fefe123
11. jan 2018

tak teraz neviem, veď si prerátaj, keď len 3 eur/hod/ 8hod za deň, to máš pri 20 dňovom odrobení za mesiac cca 480 eur... veď to je akurát ako je minimálna mzda... to sa mi zdá celkom OK, ak nebude mať viac na robote, len prebaliť, nakŕmiť a dať spinkať... veď som nenapísala, aby si jej dala toľko ako zarobíš vo fabrike....

oklamana1111
11. jan 2018

znama robila nacierno 4 hod denne 3e/hod. ale nebolo to uplne pravidelne. Mne osobne ta sume pride slusna na dedinu/ male mesto