Cestovanie autom na dovolenku v 30. týždni

mirka007
28. máj 2013

Mamicky chcem sa len spytat ci ste niektora v tomto stadiu tehotenstva cestovali niekam na dovolenku autom alebo len na dlhsiu cestu.
My ideme 17 juna na 3 tyzdne na Slovensko domov na dovolenku,kedze zijeme v Londyne.
Ideme autom,chodime vzdy len autom ,cesta je 1700 km .
Prvy den vzdy ideme 10 hodin ale casto stojime oddychneme si najeme sa atd a prespavame v Nemecku v hoteli kde sa pekne vyspime a na druhy den pokracujeme dalsich 7 hodin.
Chcem vediet ak ste niektora sli v tomto sttadiu autom ako pojdem ja v 30 tt a naspet v 33 tt ze ako ste cestu zvladali atd.

Dakujem pekne

sue
28. máj 2013

@mirka007 noo na toto ti asi nik nedá radu... pretože stať sa môže všetko - si pripravená porodiť niekde cestou? Nikdy nevieš... a na druhej strane sa nemusí stať vôbec nič...
Ja som bola týždeň pred pôrodom cca 300 km od domova, celou cestou som mala nohy vyložené hory a nebol žiadny problém, aj keď som sa trošku bála...
Úprimne a po skúsenostiach - radšej s dvojmesačným miminom toto absolvovať ako dva mesiace pred pôrodom...

simonkazga
29. máj 2013

Skús sa poradiť so svojim lekárom, lebo my ti ťažko poradíme. Napr. ja som bola len na Orave, cestovali sme cca. 240km. Cestu tam som zvládla bez problémov, cez víkend sme oddychovali vo wellness. V nedeľu sme vyrazili domov, celú cestu ma nič nebolelo, akurát som mala pocit, že malá je akčnejšia ako normálne. Stáli sme takmer na každej druhej pumpe. O 16.00 sme dorazili domov a o dve hodiny so mnou muž letel na pohotovosť, lebo som začala silne krvácať ☹ Týždeň som ležala v nemocnici a takmer predčasne porodila. ☹

sue
29. máj 2013

@simonkazga len to mohlo byť skôr spôsobené wellnessom, ako cestou 😒 si myslím...

simonkazga
29. máj 2013

@sue nerobila som nič čím by som ohrozila bábo. V bazéne som bola raz asi 20minút. Žiadna sauna, nič. Len som oddychovala s vyloženými nohami.

matozazzo
29. máj 2013

Ahoj,cetovala som 1000km v 32t a vracala sa v 35.. Cesta tam este OK,bola polovicka juna,ale spat to uz bolo tazsie :( Okrem toho,ze bolo horuco,nevedela som obsediet,kazdu chvilu na zachod,strasne ma boleli krize a asi najhorsie bolo,ze sa dcerka otocila :( lekar mi cestu nedoporucoval,mala som zbalenu tasku so sebou,pripoistenie,keby nahodou a moja rada,necestuj.

alka221
29. máj 2013

ja by som necestovala, presne ako baby pisu, stat sa moze hocico.. my ked chodime 1200 km tak mam dost, a to ani tehotna nie som 😀
urcite neriskuj..

mirka007
autor
30. máj 2013

O 2 tyzdne odchadzame ,a verim ze vsetko bude ok,ja som sa rozpravala s doktorom a povedal ze mozem kludne ist,ze mam ukazkove tehu.
Co sa ma stat sa stane,a nechcem mysliet negativne.
Urobila som vsetko preto aby bolo vsetko v poriadku,zaplatila si cestovne zdravotne poistenie ,kupila si monitor srdiecka ,vystraznu nalepku na auto pregnant on board 🙂 do cesty si beriem tasku do nemocnice keby nbodaj nieco,nohy budem mat cely cas vylozene kedze budem sediet vzadu a nohy bude mat vylozene hore dopredu.dokonca ide s nami aj mama aby mi v ceste pomohla s malym nech sa s nim nenatahujem ,a prespavame v Nemecku na hoteli kde si oddychneme ,dame veceru,ranajky a vyspime takze nechcem byt negativista ,ja sa citim skvele a to je podstatne.

sue
30. máj 2013

@mirka007 šťastnú cestu 😉 a nech je pôrod naozaj až po prvej polovici augusta 🙂

mirka007
autor
30. máj 2013

Dakujem 🙂 prve babo som prenasala 1 tyzden takze dufam ze aj Kubik zostane pekne v brusku aspon do polovice augusta 🙂

mishuu
2. máj 2014

@mirka007 Ahoj ako nakoniec dopadla tvoja cesta? Plánujeme, resp. chceli by sme ísť na dovolenku autom do Chrovátska, tiež keď budem v 30tt prvý júlový týždeň a osobne si myslím, že až na nepohodlie počas cesty to bude OK, prvé tehotenstvo som mala bezproblémové, toto zatiaľ tiež a myslím, že aj cesta bude fajn, teda s tým, že budeme asi častejšie stáť, že v aute budem často meniť polohy a pod. ... akú máš teda skúsenosť? Ďakujem krásne 🙂

eekie
21. feb 2017

@mirka007 ahoj mozem sa prosim spytat ako si dopadla? 🙂 isli ste? a tiez by ma zaujimal ten monitor srdiecka, ze co to je za pristroj 🙂 vdaka

kikinka91
29. jún 2022

@mishuu
@eekie je to už dlhšia doba ako ste dopadli, mám ísť teraz za dva dni na dovolenku do Chorvátska, pred týždňom na kontrole všetko ok, dnes na sone všetko ok, som v 30 tt sem tam cítim pichnutie a tlak v podbrušku ale že je to normálne beriem magnezium 2/3 denne 500 mg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre