Chrápanie a dopad na vzťah s mužom

dadomon
19. sep 2019

Ahojte,uz sa vela popisalo o oddelenych spalnach a o tom,ake je dolezite spat v jednej posteli,alebo aj o tom,ze dolezitejsie je vyspat sa a fungovat potom vyrovnane vo vztahu.
Ale mna trapi manzelov postoj, vobec nechape,ze nevyspat sa je pre mna katastrofalne.
Teraz u mna v spalni spi syn,pomaly pojde do svojej izby k bratovi a ja sa desim predstavy,ze pride muz a nastane toto:
Prvykrat ma zobudi prichodom do spalne,lebo on nemoze ist spat vtedy,ked ja.
Potom ma niekolkokrat zobudi chrapanim (level 4!!!)
Potom ma rano zobudi jeho budik,lebo ho nevypne,kedze sa nevie zobudit.
Pripadne ma zobudia deti,ked sa im nieco sniva.
To mam byt cely zivot nevyspata? 5 rokov na materskej som sa poriadne nevyspala.Povedala som muzovi,ze je dost sebecky,ked ho zaujima len to,kedy sa vrati do spalne,ze by mohol riesit svoj biorytmus a zdravie,aby sa zo mna nestala troska

Moja kamoska,kvpli muxovmu chtapanou a nespavosti skoncili u psychiatra na liekoch.

dadomon
autor
19. sep 2019

Bol davnejsie na ORL,ale nic mu vtedy nezistili,co by stalo za povsimnutie,alergiu nema. Uz ho idem objednat opat na ORL a potom uvidime,je ochotny ist na vysetrenie.Budi sa casto unaveny.
Ja si tiez nemyslim,ze je spravne,aby som sa ja obetovala a nespala,to je o com...? Ja som ochotna kompromisu,ze tyzden bude on v spalni,tyzden ja. Co sa nasho vztahu tyka,ten mame pekny,sme spolu vecer na gauci prituleni,patrime medzi tych,co chodia von za ruku,a dame si pusu,ideme do kina....Nic neochladlo,niekedy mam len pocit,akoby sa bal,ze ked nespime spolu v posteli,ze to ohrozi nas vztah,ale viac ho ohrozuje,ked som ja nevyspata 😀
Keby aspon nechrapal,tak prezijem skor,ze ma zobudi len jeho prichod a budik....ale zeny,ten chrapot !!!!!!! to je najhorsi zvuk pre mna,ako niekto neznasa skripanie nechtami po tabuli,polystyren a podobne,tak ja nemozem pocut to chrapanie.....a to sa naozaj bavime o chrapani a la stary zdochynajuci mamut s nadchou!

simca06022011
19. sep 2019

@dadomon no môj piskoval, pár krát som ho škola z postele a hneď bol za oddelené spálne😁 budík ma v kuchyni a zvoní mi tlmene v izbe ale to sa ešte dá ráno... Moja láska sú štuple do uší! Po čase totiž došlo k tomu že mi už bolo smutno 😂

simca06022011
19. sep 2019

@dadomon môjmu tiež na ORL nič lekárka nepovedala na to... Ešte za zasmiala. A to otrasne chrape... Stále... Ale ja keď som unavená mi vadí aj sekanie, Aj fucanie a dýchanie 😂

0silvia0
19. sep 2019

@dadomon podla mna ked ten chrapot nahras na mobil a rano mu ho pustis, tak uz ani nepipne a prestane riesit spolocne spanie a pochopi...

janulka1802
19. sep 2019

Ja mám veľmi krehký spánok našťastie môj manžel spí ako bábätko kebyže mám byť nevyspatá som nervózna a určite by som volila oddelené spálne kvalitný spánok je pre mňa dôležitý

saskia_98
19. sep 2019

@dadomon nech ide na vystrenie s nosnou priepazkou, staci ze ju ma len trochu krivu a sposobuje to chrapanie a moze byt aj on z toho nevyspaty lebo sa mu nedobre dycha. Moj ma zas priepazku ukazkovu, no ma velke nosne mandle a tak dycha cez usta a vies si predstavit jak chrape... Lenze moj uz bol nosne mandle vyberat 4 krat a stale dorastli, cize to uz vzdal.

kvetinka75
20. sep 2019

@simca06022011 tak aj mne, keď som unavená, vadí mi všetko. Potrebujem vtedy kľud.

beatrix85
20. sep 2019

@lula313 pekne napísané. Aj pre mňa je spoločné lôžko s manželom veľmi dôležité a syna som v posteli manželskej nikdy nemala. Do pol roka bol v kolíske vedľa a od pol roka vo svojej izbe. Manžel tiež chrape na chrbte ale keď ho potukam po pleci tak sa pretoči. Aj ja som brutálne chrapala tak od sedmeho mesiaca v tehotenstve alebo keď mi menili bedrak. Potom to prešlo a manžel tiež vydržal hoci sa nevyspal. Manžela by som teda ja zo spálne nedala a to ma tiež budí aj budikom do práce. Keď sa k nemu pritulim hneď zaspim znovu. Syn má nebudi lebo spánok má po mužovi parádny, dobre že ho nemá po mne😁

ivushka19
20. sep 2019

@dadomon mali sme doma cosi podobne, muz neskutocne chrapal, obmedzovalo to vsetkych a tiez jeho, lebo sa budil unaveny. Pisala si, ze je ochotny ist na vysetrenie. Ak ti mozem poradit, vykasli sa na ORL ak je vsetko v poriadku a objednaj ho do spankoveho centra. Nam to velmi pomohlo, fakt odporucam. Zistili presne pricinu a nasadili liecbu. Neda sa to porovnat co bolo predtym a co teraz. Len si to bude vyzadovat aj jeho zaujem a trochu casu. Ak chces blizsie info, kludne napis. Drzim palce

win_gi
20. sep 2019

@lea299 ani nehovor, to jej tiež hovorím, ale tak ona sa aj tak všetko snaží riešiť dohovorom a hlavne v kľude, za to ju aj dosť obdivujem

tinkatinus
30. sep 2019

@dadomon Tak toto je presne moj prípad. Ale uplne presne!!!!!😳

jenny333
7. okt 2019

Moj priatel chrape a od zaciatku vztahu doteraz nespime spolu. Kazdy v inej izbe a je to tak najlepsie. Urcili sme si to spolu a rozhodli sa tak. Obaja sme spokojny. On sam navrhol aby sme spolu nespali ze sa nevyspim a veru ma pravdu. Snazila som sa zo zaciatku ze to problem nebude. Vydrzala som par noci stym ze som ho budila kazdu noc nech nechrape takze sme obaja nespali. Takze riesenie bolo spat kazdy v inej izbe a super. Obom nam to rak vyhovuje 🙂

rainbow82
17. okt 2019

@jenny333 aj my tak spavame 😂

zuzumajko
17. okt 2019

@dadomon skusali ste nejake nosove hluposti z lekarne aby nechrapal? A je divne ze na orl nic nezistili. Chrapanie ma vacsinou suvis s posunutou nosovou prepazkou

saskia_98
17. okt 2019

@zuzumajko mozu to byt aj mandle v nose. Moj manzel ma napr priepazku ok, ale mandle velke. 🤷🏻

zuzumajko
17. okt 2019

@saskia_98 okacko na to aom.zabudla 😂 ale to by tiez na orl zistili 😂🤷🏼‍♀️

saskia_98
17. okt 2019

@zuzumajko mojmu aj zistili, len mandle vybral 4 razy a furt narastli ta uz kasle na to 🤷🏻😂

evica01
17. okt 2019

A nemozes ist ty spat do pracovne? V noci sa vytrat. Ani nebude vediet.

zuzumajko
17. okt 2019

@saskia_98 jezisi 🙈😂😅