Cítim sa byť zlou mamou

8. jún 2022

Ahojte....momentálne sa cítim úplne otrasne. Mam doma 3,5 ročného, síce chodí do škôlky, ale je viac doma ako tam a 3 mesacne babatko. Keď je starší doma (ako aj teraz), ja som úplne na nervy. Je mi ťažko keď musím o svojom synovi napísať, že je rozmaznaný, ale je. Ja mam pocit, že nonstop len po ňom kričím. Nechce sa sam hrať, papuluje mi....cítim sa jak taka fúria, len kričím a buzerujem ho. Nestíham si pri nom ani užiť bábo, tak som sa tešila, na dlhé prechádzky a nič z toho, leno je skoro stále doma. Muž a jeho mama sa s ním len maznaju, všetko mu dovoľujú, kupujú (pre toto je rozmaznany)..podkopavaju moju autoritu. Len, aby boli oni ti najlepší, a ja ta zla mama. Stále sa kvôli tomu len hádame . keď ja nedovolím niečo, on vie, že tatko dovolí. Dnes som po ňom tak kričala, že mi to je teraz nenormálne ľúto, bojím sa, že nebudeme mat kvôli tomuto pekný vzťah. Lebo to dieta to určite vnima.
Teraz idú prázdniny a ja sa normálne bojím ako to zvladnem. Nemám.chut ho dat ani svokre na prázdniny, lebo keď si predstavím, jak mu všetko dovoľuje, až je mi z toho zle. Moja mama neni taka, nedovolí mu všetko, q mam pocit, že tu druhu babku dosť uprednostňuje a chodí tam radšej. Ani neviem co chcem od vás počuť, potrebovala som sa len vyrozprávať a počuť, že nie som snáď jediná mama, ktorá má takéto stavy.

viestta
8. jún 2022

Ale kludne ho daj babkam, keď ho chcú vziať. Uľaví sa ti. Budú ho rozmaznávať, to je v poriadku.

ivangeline
8. jún 2022

S manzelom treba byt za jedno.

dzulli1980
8. jún 2022

Obaja sú Tvoji ... oboch by si si mala užívať ... príde mi od Teba kus sebecké, že kvôli staršiemu si TY neužiješ bábo ... a Tvoj starší syn si chce možno užiť svoju mamu, a preto, že to nemá, správa sa tak, ako sa správa ... krikom a podráždenosťou nevyriešiš nič ... obom si mama.

autor
8. jún 2022

@ivangeline no ved toto sa mu snažím vysvetliť.

autor
8. jún 2022

@viestta keď príde od svokry, je nezvladnutelny😊

kandelabra
8. jún 2022

Nekričať po synovi, ale riadne nakričať na chlapa. Keď si myslí že to je sranda, tak nech si rozmaznaného synka a jeho správanie potom rieši on. A nech si uprace aj svoju mamu, na rovinu by som mu oznámila, že k nej na prázdniny syn nepôjde a prečo, a nech sa svokra kľudne aj o zem hodí. A nesmieš ustúpiť. Ja by som sa kľudne aj rozvodom povyhrážala. Ak niečo neurobíš teraz tak ti takto vychovajú aj druhé dieťa a môžeš sa aj zblázniť, a ešte ti budú vyčítať, že to je tvoja vina.

abbey1
8. jún 2022

Kým si nemala druhé dieťa, nebol taký? Nebolo rozumnejšie dať si väčší vekový rozostup?
Aj on je ešte malé dieťa, ktoré potrebuje blízkosť rodiča. Nemôžeš od neho žiadať, aby vám dal pokoj, lebo ty si chceš užívať to mladšie dieťa.
Deti máme, aby sme si čas s nimi užívali. V každej etape nás potrebujú inak. Tvoj je vo veku, kedy vás ako rodičov potrebuje.

viestta
8. jún 2022

To nevadí. Treba mu dopriať babku. Babky sú na rozmaznávanie, mamy na výchovu.

elizabet173
8. jún 2022

babky nech si s ním robia, čo chcú. babky sú na rozmaznávanie, ale ty s mužom by ste mali byť zajedno. Nie si zlou mamou, len si neuvedomuješ, že pre tvojho syna je toto nová a zložitá situácia, lebo bol v rodine hviezdou a zrazu bábätko, okolo ktorého sa točí celá rodina. Možno jeho vymýšľanie je volanie - všimnite si ma. Pri malom bábätko, ktoré potrebuje viac menej len prsník a suchú plienku, sa predsa dá venovať aj staršiemu. Prečo nemôžeš chodiť na dlhé prechádzky? Veď zober staršiemu odrážadlo, menšieho do kočíka, do tašky nejaký banán, keks a vodu a ide sa. Mne to príde, ako by si staršieho chcela odložiť či už do škôlky, kdekoľvek, keď máš mladšieho.

martus4183
8. jún 2022

Ja mam 8 mesačnú dcéru a 7 ročného autistu, momentálne mu riešime základnú školu, do prace chodím od 4hod rána, prerábame dom takže varím chlapom a upratujem po burani komplet všetko sama s mojou 70 ročnou mamou, riešime synovy koníčky plávanie a pre jeho psych. stav centra. Milujem obidve deti s rovnakou láskou a keď sa po mne hádže jedno dieťa tak aj druhé venujem sa rovnako obom aj keď som vyčerpaná totálne,bud šťastná ze ich máš zdravých a pri sebe

gertys
8. jún 2022

@martus4183 ste uzasna a inspirativna zena ❤️

autor
8. jún 2022

@martus4183 trochu sa hanbím.... moje starosti sú oproti Vám nič ❤Mate môj obdiv

hiddenobject
8. jún 2022

Vy ste asi moje druhe, trosku opozdene, ja. Bola som v rovnakej situacii v uplne vsetkom, co pisete. Syna som ale zo skolky nakoniec odhlasila. Tiez bol papulnaty, drzy a dokonca aj agresivny…-a ja som bola z neho uplne na nervy. Esteze to babatko ma skludnovalo a nebolo take uricane ako on. Ked sme po sebe kricali, tak sa dokonca smialo 🙂) po case som si zvykla, ze je doma a bol aj lepsi, spokojnesi, velmi sa tesi zo sestricky…. s detmi sa snazim chodit co najviac von. Zas na extra dlho sa nedalo, lebo dcerka jedla kazde 2 hodiny a niekedy treba aj nieco porobit, navarit…. Ale clovek aspon vypne z domaceho “negativneho” prostredia. aj babky su totozne. Jedna velmi nedovoli, druha kupi vsetko, tak radsej chodi ku nej. Kym som bola v porodnici, tak pribudol cely box hraciek …Tiez mi je blbo, ked sa ku svokre vypyta viackrat za tyzden. Ale pekne sa tam vyhra a ja sa aspon v pokoji prejdem. Zo zaciatku som mala strasne vycitky, ale nejak som si zvykla 😊 skuste to aj vy napriek tomu, ze ho rozmaznavaju…aspon vypnete, pridete na ine myslienky a uvedomite si, ako vam syncek velmi chyba…

martus4183
8. jún 2022

@gertys to sme každá😁, len nech mi zdravie slúži sa postarať o deti tak ako potrebujú nič viac si neželám

autor
8. jún 2022

@dzulli1980 Asi áno , musím si to v hlave prenadstavit. Len ja vidím to, že sa druhému nevenujem toľko, ako prvému keď bol bábo.

nwnw
8. jún 2022

Ak mas babky blizko, tak nech kludne rozmaznavaju starsieho.
On bol donedavna stredom vasho vesmiru a uz nie je. Treba,aby sa mu niekto velmi venoval. Iba jemu.

autor
8. jún 2022

@abbey1 Ja neziadam aby nám dal pokoj, to zasa nie, ja sa mu venujem, hrajem sa s nim, pokiaľ sa mi dá. Len mi vadí to jeho chovanie a to, že si neviem dat s ním rady, a riešim to krikom.

lilu2008
8. jún 2022

Vôbec nie si zlá mama. Kľud. Len sa ho snažis vychovávať a to je v poriadku. Ja tiež nedávam malého svokre, lebo ho len rozmaznavala, jasila sa s ním a bol nezvládnuteľny. Mamina,ktorá toto nezažila nepochopí. Moja mama ho polaska i vyhresi keď treba. A to je podľa mňa správny postoj, nie rozmaznávať. Treba dieťaťu dopriať ale s rozumom. A jednoznačne by som sa porozprávala s mužom,aby svoj postoj zmenil lebo sa vám to môže v budúcnosti vypomstiť. Držím palce.

martus4183
8. jún 2022

Buďte šťastná ze ich mate, milujte ich nekonečnou láskou, život vám doprial zdravé deti, starých rodičov ktorý chcú rozmaznávať vnúčatá, ďakujte Bohu ze mate také šťastie.

misulka1989
8. jún 2022

presne ako pises…prenastavit hlavu v zmysle - ako to urobit, aby boli vsetci viac-menej spokojni? venovat sa babatku aktualne staci kojenim, prebalovanim a zapajanim starsieho do aktivit ako - mozes mi prosim priniest, chcel by si ju pohladkat atd. A zvysok casu, ked male spi, sa venovat starsiemu.

To, ze dieta je kvoli chorobe doma, nemoze byt pre neho za trest, ale prave naopak - moznost si ich oboch uzit…teraz potrebuje starsi citit, ze sa mu neruca svet a mama je tu stale pre neho. Lebo to co predvadza a co Ta vytaca je bohapuste ziarlenie. Je to narocne s dvomi malymi doma, ale da sa to. Staci si fakt povedat - o chvilu budu velki a budu nam ti mali chybat 😂

luccija
8. jún 2022

Podľa mňa žiarli..samozrejme, že sa druhému už tak nevenujes ako prvému, veď si mala len jedno dieťa teraz máš 2 a musíš to rozdeliť.Pre 3,5 r je ťažké pochopiť, že sa musí deliť o mamu kvôli drobcovi nekric on možno práve upútavka pozornosť tým krikom, zlobou...

beata_k
8. jún 2022

Tak ja ti maximalne rozumiem. Mam doma 3 rocneho a 7 tyzdnoveho. Ono sa to tu zenam lahko pise, ze babo potrebuje len nakrmit, suchu plienku a do kocika na prechadzku. Trt makovy. Babatko spi IBA so mnou. Vsade ho musim vlacit so sebou. Ano, mam nosic. Ale nie vzdy v nom chce byt...a ma 5 kg. Takze v rukach 5 kg a starsi, co rozlieva vodu na gauc. A kocik? Ani nahodou. Reve v nom jak tur. Chrbtica v riti, nervy v riti. A potom sa tu docitam, ze babo pospi v kociku na romantickej prechadzke so starsim. Snazim sa reagovat kludne lebo viem, ze ked mi rupnu nervy tak reveme vsetci. Ale Dalajlama nie som, takze aj ja vrieskam. Nie si sama 😉

miadi
9. jún 2022

Je to velka zmena novy surodenec .. a ty este nevies ako na to byt mama obom uzivat si ich oboch. Babatko je ako anjel rozkosne ciste nic nerobi zle aj Keby plakalo cely den koli kolikam atd. Vacsi uz si myslis ze mà rozum uz ta tak nepotrebuje mal by vediet ako sa chovat. Ale stale je malicky a tiez ta potrebuje. Nechapem ze si sa tesila na dlhe prechadzky a teraz ked je doma sa neda.. je chory ? Mà 39C ? Lebo ked len sopli kasle stale moze ist na dlhe prechadzky. Ziarli a chyba mu mama. Krik nic nezmeni. Potrebuje citit viac lasky. Viac ho objimaj mojkaj smej sa snim chval ho. Nevyhovaraj sa ze druhi ho rozmaznavaju. Ja som na moje deti naj laskavejsia ale aj najprisnejsia. Vychovava mama nie babka. On sa musi naucit ze ked je u babky bez teba sefka je ona ale doma si ty. Alebo aj ked si snim u babky. V lete vzdy ked babo spi Rob nieco s malym nejaku aktivitu citaj mu knizky nechaj ho malovat atd. Alebo si len snim pozri rozpravku. On ta potrebuje mat aj Sam len pre seba. A ked je babo hore tak budte spolu aby si budovali surodenci vztah.. ked bat 5-6m vediet sediet das im spolu vanu budu sa hrat.. Cez prazdniny Musis urobit program pre oboch a zide sa ti aj ta svokra na kupalisku .. Hlavne klud a nekric ked je drzy neposlusny ci mà vzdor posli ho do jeho izby nech z nej vyde az ked sa ukludni “ time out” kazde male dieta tuži po pozornosti rodica a tvoj si ju len vynucuje negativne .. najvacsi trest je ked tu pozornost nedostava. Uvedomi si Ze chce byt “ dobry” Lebo chce byt s tebou . Aj ked uz je samostatnejsi este stale si centrum jeho vesmiru. Nie len toho 3m u ktoreho ta potreba byt s mamou je viditelnejsia jednoduchsia forma. Musis sa naucit vychutnat si ich naraz .. len toho vacsieho uz Musis aj vychovavat .

elizabet173
9. jún 2022

tomu druhému sa nikdy nebudeš venovať toľko času, ako prvému, pretože aj to prvé ťa potrebuje, ale z toho predsa nemôžeš byť v strese, to je normálne. To druhé je zase vo výhode oproti prvému, že sa veľa naučí pozorovaním staršieho, čo prvé nemalo. Všetko je v poriadku, ty sa upokoj, dieťa z teba cíti nervozitu a neistotu, máš dve deti, obe potrebujú tvoju lásku a pozornosť, raz viac jedno, raz druhé, netreba to rozdeľovať presne.