Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Cítim sa stále horšie. Mám si nájsť opatrovateľku?

junova
5. okt 2014

Pekný večer milé mamičky, takže takto.Mám dve deti. Dcérka má päť a syn rok. Keď som bola na materskej s dcérou, mala som energie na rozdávanie. Teraz pri synovi je to zlé. Môže to byť aj tým, že sa liečim na štitnu žľazu? Synček je od narodenia placlivy, nechce byť v kočíku, plače v aute v autosedacke, musím ho uspavat len ja kojenim. Je na mňa veľmi naviazany, keď ho dám niekomu postrazit plače. Stojí pri dverách a čaká kým prídem. Veľmi ma to unavuje. Rozmýšľam, že si nájdem opatrovatelku. Aspoň 2 x do týždňa, avšak bojím sa dať malého cudzej žene. Tiež mi býva často večer zle od žalúdka, mám tazobu, napina ma a potom to samé prejde. Vždy sa modlím, aby sa malý nezobudil, lebo ho okrem mňa nikto neutisi. Ako si pomôcť? Som bez energie, stále chudnem. Aj teraz mi je zase zle od žalúdka. To bude krásny večer.

mawka
5. okt 2014

@junova ano, stitna zlaza moze za unavu a za velku unavu. ale ta nevolnost a podobne, uzivas lieky, nesedia ti alebo zeby vred? alebo nieco ine? bez aj na gastro pre istotu.

fidka79
5. okt 2014

@junova mnuz sa mi odpoved stratila kdesi 😀 pisala som ze ak si to mozte financne dovolit kludne 😉 radsej oddychnuta matka s novymi silami ako sama unava depka,nemaj ziadne vycitky deti uz su dost velke,a aj tebe pomoze ked budes mat par hodin pre seba ci uz jkava nakupy kozmeticka kadernicka 😉

marissenka
5. okt 2014

Mna takto vyciciaval maly..chcel len mna resp moje mliecko.. .bola som chuda, nevyspata, podrazdena z neustaleho kojenia. Zacalo to Okolo roka, este som par mesiācov vytrpela a sekla s kojenim. Nieje to aj tvoj pripad? Potom prestal byt na mna tak štrasne nāviazany a koņecne zacal spavat ceļu noc. Hmm? Alebo neake vitaminy ti nechybaju?

junova
autor
5. okt 2014

@mawka To s tým žalúdkom ma trápi už dlhšie. Pôjdem na gastro, aj keď sa bojím. Ale tá únava je strašná. Dcéra je trucovita, kvôli všetkému plače a syn je stále zavesený na mojej nohe.

junova
autor
5. okt 2014

@marissenka Premýšľam, že ho odstavim. Mám 54 kg a stále chudnem. Do toho tie problémy so žalúdkom. Cítim sa totálne bez energie.

mawka
5. okt 2014

@junova daj sa cela vysetrit. unavena byt mozes, ale ak je to nieco, co uz ty nevies ovladat a co ovlada teba a ledva stojis na nohach a proste fakt nevladzes, tak radsej na vysetrenie, ci sa nieco so stitkou nezhorsilo alebo ci ti nechyba nieco v tele, pripadne ten zaludok. istota je istota. deti ta potrebuju v poriadku. cim viac to pozenies bez lekara dalej, tym skor sa moze stat nieco neprijemne. ako odpadnut sama doma pri dvoch malych detoch nie je sranda... zajtra volaj, objednaj sa na vysetrenie. neodkladaj to. hlavne nech si v poriadku. a hladaj tu au pair k detom. nie je nic na tom zle. oddychnes si.

junova
autor
5. okt 2014

@fidka79 Dovoliť si to môžeme, fakt si potrebujem oddýchnuť. Druhé dieťa sme plánovali, mám výčitky, že na neho nemám takú energiu ako na dcéru. Keď konečne niekam vypadneme autom na výlet, celú cestu plače, nič nepomôže ani hračky ani jedlo.

junova
autor
5. okt 2014

@mawka Ďakujem za povzbudenie. Hneď zajtra pôjdem k lekárovi. Okrem iného som prekonala infekčnu mononukleozu, možno aj pečeň strajkuje.

culia1
5. okt 2014

Ak vies,ze mas problem wo zlazou,ci so zaludkom,zbehni k lekarovi.existuju jednoduche testy, ak tvoje chudnutie nebude mat zdravnotne dovody,daj maleho na par hodin v tyzdni do skolky,alebo opatrovatelke.to isto pomoze!

junova
autor
5. okt 2014

@culia1 Každý mi hovorí, že sa strácam, mám veľkosť S aj to je mi už pomaly veľké. Cítim veľké výčitky voči deťom, že som nanič. Svokra nežije a mama žije ďaleko. Nemá mi kto pomôcť.

junova
autor
5. okt 2014

@culia1 Myslís, že syn zvládne pár hodín bez mamy?

jaaty
5. okt 2014

@junova ahoj, ja kým som zistila, že som chorá na štítnu žľazu, tiež som stále chudla. Bola som unavená, nervózna a precitlivelá. Keď sa liečiš, čo berieš, aké lieky? Ako často chodíš na kontrolu, treba to lekárovi povedať.

anatalia77
5. okt 2014

@junova tak ako to opisujes tak asi nie. Aspon z pociatku to bude horsie,ale spravi sa to.

fidka79
5. okt 2014

@junova jasnme ze zvladne🙂) 😉 a hlavne nemaj vycitky,deti su nase vsetko ale aj na seba musime mysliet 😉 🙂 nikomu nepomoze unavena vynervovana mamina a myslim ze zbadas hned zmenu ked si poriesis zdr stav p;lus si vyjdes co len na kavu sama alebo ku kozmeticke a naberies novej energie... 😉

junova
autor
5. okt 2014

@anatalia77 Je mi ho ľúto, ale aj ja som len človek. Proste po druhom pôrode sa mi pokaslalo zdravie. Okrem iného mám zlatého stafylokoka, stále som chorá. Ale neviem ako si pomôcť.

anatalia77
5. okt 2014

@junova ved ja som za to,aby si to riesila oddychom. Len to moze byt spociatku "neunosne". Myslim to,ze mozno bude syn vyvadzat. A mozno nie.

junova
autor
5. okt 2014

@fidka79 Ďakujem pekne. Chcela som byť stopercenta mama, navarene, upratane, deti veselé, ešte som si aj otvorila živnosť, avšak ide to so mnou dolu z kopca. Snažím sa pred manželom a deťmi byť veselá, aktívna, ale vnútri trpím.

junova
autor
5. okt 2014

@anatalia77 Minule som ho dala na chvíľu susede a keď zistil, že som tam neni, spustil taký plač, že som ho počula o dve poschodia nižšie.

anatalia77
5. okt 2014

@junova tak to je chyba,ze vo vnutri trpis. Deleguj niektore povinnosti na manzela. A vytlc si z hlavy myslienku o dokonalej rodinke.
Takto to nefunguje. Proste predstavy mame,ale len deti nam urcuju,ci sa nam splnia. Ked raz dieta visi na matke,tak je blbost sa drzat svojho sna o veselej rodinke.
Na okraj:mozno ta zaludok boli aj preto,lebo nedokazes stravit,ze sa sen az tak nenaplnil,tak ako si chcela.
K lekarovi chod.

marissenka
5. okt 2014

@junova ja som schudla na 53 z povodnych 59.postavicka sice bola, ale slaba som bola strasne.. prajem, nech si cim skor fit.;)

junova
autor
5. okt 2014

@anatalia77 Jasné, aj mňa napadlo, že ten žalúdok môže byť kvôli stresom. Svoje potreby som potlacala na druhú koľaj, ale vycerpanie ma dobehlo. K lekárovi pôjdem.

junova
autor
5. okt 2014

@marissenka Ďakujem, ja som vážila 60 pred pôrodom a mám 52 kg.

anatalia77
5. okt 2014

@junova toto potlacanie potrieb som riesila aj ja. Cca 2 tyzdne dozadu. Myslela som,ze nacisto skapem od bolesti zaludka. Ja som aj parkrat zvracala,v noci som musela vstat a najest sa,lebo ma to budilo.

junova
autor
5. okt 2014

@anatalia77 Bola si u lekára?

anatalia77
5. okt 2014

@junova nie.

junova
autor
5. okt 2014

@anatalia77 A býva ti často zle od žalúdka?

anatalia77
5. okt 2014

@junova na jar a na jesen. Vredy.

junova
autor
5. okt 2014

Aj tebe prajem veľa zdravia.

vililienka
5. okt 2014

Ahoj, choď spať si vyčerpaná ! to je jediná dobrá rada, kašli na riad aj na prádlo choď spať. V noci je každá mačka čierna. Uplne ťa chápem moj maly ma 1,5 roka ....tiež je asi najviac uplakaný z mojich detí a je to hrozne vyčerpávajúce, keď každú noc v podstate 3 x vstávam ..... musíš ísť spať a opatrovateľka, non na dve hodinky keby ho vozi v kočári okolo domu je to v pohode, aj to ti pomoze aj mne obcas také 17 rocne dievca kocika maleho, aspon zem umyjem a chvilku je ticho 😀

vililienka
5. okt 2014

No a že chudneš je super ja z vyčerpania priberám a to super nie je ☹ a tiež ma bolieva pažerák asi je to fakt stres

Tu začni písať odpoveď...

Odošli