Mám buď tvrdú stolicu, alebo ma preháňa. Čo robiť?

gabika235
27. jún 2018

Ahojte mamicky😊Chcela by som sa poradit. Co robit, ked mam bud tvrdu stolicu alebo ma prehana. Normalnu stolicu som nemala ani nepamatam. Myslite, ze treba vylucit nieco zo stravy alebo v tom bude nieco iné?

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danielahamar
27. jún 2018

Aj mlieko, aj múka to môže spôsobovať, aj malo tekutin pri tvrdej

gabika235
autor
27. jún 2018

@lenkakravcova ano, pravidelne
@danielahamar skusim teda aspon obmedzit to mlieko s mukou, mam dostatocny prijem tekutin
Ale taktiez fajcim, tak sa bojim aby to nebolo nieco horsie.

liv1
27. jún 2018

Išla by som na vyšetrenie na gastro pretože ani jeden extrém nie je dobrý. Je zbytočne vylučovať nejaké jedlo len tak. Urcite sa môžeš stravovať lepšie, to ti len pomôže. Ale prehanacky dávajú jasne najavo že ti niečo vadí. A môže v tom byt aj iné...

deti95060810
27. jún 2018

k lekárovi na vyšetrenie.. isto ťa pošle na gastro...ťažko odhadnuť diagnózu...

fefe123
28. jún 2018

tak môže to byť hoc čo... teda, ak to trvá dlhšie.... alergia na niečo, zápal hrubého čreva, .... tak že určite lekár... mlieko a mliečne výrobky určite obmedz, stravuj sa zdravo, minimum oleja, vyprážaných jedál, korenených, štipľavých - žiaľ, proste tvrdá diéta... ak môžeš, nasaď si vo väčšej dávke probiotika a chlorelu so spirulinou....

nataliaska
28. jún 2018

Ahoj mam ten isty problem uz vyse roka a pol od porodu, presla som vsetkymi vysetreniami a nic mi nezistili len neakych bacilov nato dali atb a ze aj tak sa vratia

tamichloe
28. jún 2018

Daj si spravit krvne odbery na celiakiu

keyneska
28. jún 2018

Nepriechodnosť hrubého čreva, crohnova choroba... Kamoška mala presne tieto príznaky, bola na kolonoskopii a zistili jej toto. Len to treba riešiť čím skôr, lebo ak by to napríklad ona neriešila, hrozila by jej rakovina hrubého čreva.

kika831
28. jún 2018

@gabika235 skus vysetrenia u alerg alebo gastroenterologa kvoli potravinam. Alebo zatial skus nasadit kvalitne probiotika.

liv1
28. jún 2018

@fefe123 prosím ta nerad chlorellu len tak. Tu by mal/mohol užívať len ten, komu chyba železo. Urcite nie ten čo ho ma dostatok, pretože to môže spôsobiť veľké problémy. S chlorelou opatrne 😉

adamhana
28. jún 2018

Neviem, ze co presne ocakavas od siskusie, ci radu, si upojenie aby si sa nebala....Kazdopadne keby si si precitala o roznych diagnozach z gastra tak viacmenej vsetky maju problem so stolicou ako priznak, lebo vsak logicky, co ine. To znm. ze ti nemusi byt voooobec nic, len proste funkcne tazkosti, ktore su bezne a caste a prave u zien, pretoze sme emotivne lahsie si pripustime starosti,strachy,stresy a ani to momentalne nemusis v sebe nejak riesit ale podvedomie robi svoje .....az po nejake diagnozy, ktore by mali byt vysetrene a liecene. To znm. ze ak ta to naozaj trapi chod k dr. nech mas vysledky a ked sa k dr. neponahlas tak mozes skusat co to vynechat ale viacmenej sa nemusis dopatrat k nicomu,lebo pricin co ti moze vadit atd moze byt velmi vela....Neda sa to delit len na skupiny mliecny mix, lepok atd. Ja napr. mam rovnako ako ty tazkosti so stolicou, ale ine ako ty a podstupila som vela vysetreni a pricina nie je zistena a lekari ma dalej neriesia......Ale apson viem, ze som urobila co som mohla, snazims a skusat, vnimat svoje telo co mu robi dobre co nie.....

iwaneta256
28. jún 2018

@gabika235 neviem ci ti to tu uz niekto spominal, na to je dolezita vlaknina, takze najskor zo stravy, viac ovocia zeleniny a ovsene vlocky a dneska dost leti aj quinoa tu ju maju celkom lacno https://www.drmax.sk/quinoa-biela/ uz som ju mala, je dost casto sucastou jedalnickov vyzivovych poradcov, ja problemy nemam takze odporucam 🙂 dodoavam ti tu aj kupony na zlavu ak by tvoj nakup bol nahodou vacsi 🙂 https://www.kuponyzdarma.sk/drmax-sk/

nikolkamar
28. jún 2018

Skús si nasadiť probiotiká ber ich aspoň mesiac. Trochu vylepší stravovanie a ak nepomôže bez ku lekarke. Môžeš mať len zlu mikroflóru v črevách alebo to môže byť hocičo od alergie intolerancie až po kadečo iné

aalzbetkaa
28. jún 2018

Ja mám taký istý problém. Chodila som po gastre, pár krát mi robili vyšetrenie hadicou cez ústa neviem ako sa to presne volá a doktor nevylúčil ale ani nepotvrdil celiakiu.....potom ma objednal ma vyšetrenie zo spodu ci nemám niečo z crevami ale to som sa bála tak som už nebola. Bolo to asi pred 1.5 roka do zadu a stále mám tiež problémy ze ma buď preháňa alebo niekedy aj 2-3 dni nejdem. A keď ma preháňa tak som len na liekoch proti hnacke. Viem ze to nie je dobré ale bojím sa ísť k dr.

monkabohdalova
29. jún 2018

Určite ísť na vyšetrenie , ja mám tiež také problémy a zistili mi problémy s črevami a dvanastnikom

montemotherone
29. jún 2018

@gabika235 Ak sa nestravuješ extrémne, začala by som psychikou. Ak chceš ale hľadať (ako ja 🙂 niekoľko rokov, prejdi si gastro, alergie, krv... A skončíš aj tak pri psychike 🙂 Spracovanie starých bolestí, krívd, hnev, závisť, nepokoj, naháňanie sa za nepodstatnými vecami... To všetko sa odzrkadlí na kondícii čriev, na alergických reakciách aj na novodobom syndróme HIT (histaminaova intolerancia)... Všetko začína "v hlave"

nataliaska
29. jún 2018

@montemotherone presne tak aj ja som sa nahanala za vysetreniami a skoncila som s vysledkom dajte si veci doporiadku v hlave bude vam lepsie . Tak aj je

gabika235
autor
30. jún 2018

Dakujem velmi pekne za rady😊