Čo robiť, keď vzťah zničili deti?

11. okt 2021

ahojte, mal niekto podobny problem...ako ste dopadli? riesenie neviem...mame 3 deti, poslednych 6 rokov sa toci okolo deti, muzovi som povedala ze si "vymiename prevadzkove informacie"..nechodime samy nikde, nemame strazenie, od septembra posledny chodi konecne do skolky...zmena?ziadna..furt je nieco, bud ja robotu alebo on cez tyzden robi do 19...cize aj ked je v skolke nezmenilo sa nic..mozno nechceme, neviem....pred detmi sme boli stastní...prisli deti a za 6 rokov zijem zivot ako v robote..rano zacne sichta, vecer skonci...mali sme pred mesiacom rozhovor kde som mu toto povedala..ze nemame uz vztah, nic..jeho len zaujima z toho pohladu ze neni sex....ne neni..nebavi ma, nechcem ..neni vztah neni sex..teda dva x za mesiac sa to ani nepocita...stale riesi len absenciu sexu to ze je problem inde ho nezaujima..stale len ja a ja sa mam polepsit, zamyslet sa nad sebou, viac sa snazit.... zacina ma vydierat rata dni kolko to nebolo..nechava si narast bradu (vie ze to neznasam)...za trest ..a vytrestava...mam pocit celkovo ze ak ma clovek deti, manzela...ma drzat hubu a krok a nema pravo uz byt stastny...len to pretrpet..a koniec..dakujem za precitanie..mal niekto nieco podobne?ako ste dopadli?..poradna?bokovky...?

mata1001
11. okt 2021

Ako vážne ten nadpis? Vzťah vám zničili deti? Vzťah ste si pokazili vy dvaja, tak ho napravte a neťahaj do toho deti...

janetinka27
11. okt 2021

treba pracovat na vztahu, je to tazke, ked su deti, nie je tolko priestoru ani prilezitosti. ale za to nemozu deti, moze za to dlhodobo vyvijajuca sa situacia, kde ste to odcudzenie dopustili. manzelstvo nie je len o detoch, je to aj o vas dvoch. skuste na tom popracovat, trochu si odpustite, nerobte si prieky. skus sa na svojho manzela pozerat inymi ocami, je to o tvojom pohlade na neho. ak nemas na neho chut, na chvile s nim, to uz je jedno, ci intimne, alebo len take bezne. potom je to tazke. musite si najst cestu k sebe, je to urcite mozne, ale treba trpezlivost a volu. on ti dava jasne najavo, ze mu chyba sex a bez toho naozaj bude nespokojny. intimita je vo vztahu nesmierne dolezita a to neprecenujem sex, ale zial, je to tak, ze je to aj zblizenie, odovzdanie sa. ak sa mu ty nedavas a nechces ani prijat jeho, potom akoby si zavrela pred nim dvere a dovidenia, nema z manzelstva nic.

autor
11. okt 2021

@mata1001 prepac, kto chce pochopi kto nie hra sa zo slovickami..dakujem za pomoc

autor
11. okt 2021

@janetinka27 ano, nedotykame sa, nedavame si pusu..nic ziadne dotyky nie ze za den..za mesiac, pol rok..nic...okrem sexu sa nedotykame inokedy nijak..:(

stanulienkat
11. okt 2021

@mata1001 prepac,ale deti su velikansky zasah do partnerskeho zivota a nie kazdy to zvladne. Len potom si staci urobit 1 dieta a nie za kazdu cenu 3. Zase sa netvarme,ze deti su len uzasne zlaticka. Partnersky zivot je dost obmedzeny a nech mi nikto netvrdi,ze nie.

bobulka109
11. okt 2021

ja nie som nazoru, že vzťah zničili deti. Pri deťoch sa ukážu problémy v popredí, pretože jasné, že prvotná je statostlivosť o rodinu, ale netreba zabúdať, že aj o vzťah sa treba starať. Podľa mňa treba, aby ste si našli čas sami pre seba. Nemáte na blízku starých rodičov, svokrovcov, ev. možno nejakú opatrovateľku, ktorá by sa na istý čas deťom povenovala a vy by ste si urobili chvilľku pre seba. Teraz do toho ešte ten Covid, ale nejaké kino, večera, prechádzka a podľa mňa základ KOMUNIKÁCIA, ľufia nerozprávajú o svojich potrebách, čo im vadí a potom to tak vyzerá. Takže podľa mňa by ste to mali skúsiť, druhá vec psychohygiena, každý musí mať aj istú chvíľku pre seba, potom dvojica a spolu ako rodina, každá stránka je doležitá a potom aj ako celok je spokojný.

autor
11. okt 2021

@stanulienkat ano ...som za nich stastna ale 3 su naozaj masaker a bez pomoci to bolo velmi tazke...uz su skolkari uz je to lepsie ale ytch 6 rokov zaber :(

liljana
11. okt 2021

Co vlastne cakas, ze niekto zlepsi tvoj zivot za teba?
Ty si mu vykricala, ze sa nestara o to, aby ste niekam sli, neuzivate si, nekupuje ti darceky,... On ti vykrical, ze nemas zaujem o sex a obaja ste sa nepohli z miesta. Ani jeden neurobi nic pre zlepsenie situacie, caka to od druheho. Deti maju s tym spolocne iba to, ze ste sa pri navale povinnosti odcudzili a nevenujete lasku sebe, ale jeden aj druhy uz iba detom.

autor
11. okt 2021

@bobulka109 akonahle mam psychohygienu mi to vycita..raz som bola u zubara a chcela som ist este na zahradu na chvilu ze potrebujem trocha klud..a povie mi ze sak som bola uz dnes vonku ze co chcem...(hej u zubara..)

autor
11. okt 2021

@liljana cakam to ze ak mal niekto podobny stav ze napise ako to vyriesili pripadne ci sa im to podarilo alebo nepodarilo vyriesit...

erikab82
11. okt 2021

Tak, práve si si odpovedala na problém. Problém je v mužovi, že ti nepomáha a nedopraje oddych. Zrejme ti nepomáha v domácnosti ani s deťmi. A predpokladá, že si ešte aj vyžaduje aby si obskakovala venovala sa mu.

maciatkolulu
11. okt 2021

@mata1001 myslím vážne toto🤣🤣🤣, ja autorke úplne rozumiem, čo tým chcela napísať... Ale rozumiem aj pre motivovaný osôbkam, ktoré pri čítaní nerozmýšľaju...

zania
11. okt 2021

Aj u nas s muzom to skripalo, sex raz za tri mesiace( ja som mala este nejake zdravotne problemy). Zacali sme sa viac objimat. Neviem ci si to on niekde precital, ale naozaj ma zacal objimat sam od seba. Postupne som sa aj ja pridala, prisla som si pre objatie, alebo ked som videla ze sa hneva na deti, ... dlho sme takto fungovali,nic ine,len objatie. Staci chvilu, pri vareni, upratovani..My sa moc nebozkavame. Pytal sa ma, ci uz na to po detoch a povinnostiach nemam chut. A postupne sa to napravilo, nesexujeme trikrat denne, ale myslim ze sme sa dostali zase na iny level lasky a sme spokojni. Znovu vidim lasku v jeho ociach.
Skus muza objimat sama od seba,dotyky, vona, to vsetko clovek vnima

bobulka109
11. okt 2021

hovorim základ je komunikácia podľa mňa. Rešpekt voči druhému, tolerancia, snaha o kompromis. Ten kontakt medzi vami je podľa mňa doležitý, lebo potom naozaj tí ľudia už žijú vedľa seba len ako známi. Skús myslieť v pozitívnom svetle, čo sa ti na tvojom mužovi páči, čo oceňuješ a skúste sa porozprávat, čo vám vadí navzajom, ale sa sj počuvať navzájom, čo kto očakáva. Viem, že pri deťoch je to zložité, ale musíte si tu chvíľku nájsť

autor
11. okt 2021

@zania dakujem pekne rozmysala som nad a ked vam to pomohlo sa zblizit, nejak otvorit tie "zavrete" dvere..dakujem pekne

azurova99
11. okt 2021

za to deti nemozu, my mame jedno a tez sme na tom podobne pride z roboty ziadna pusa nic len sa najest osprchovat a spat, rano sa najest obliest a do prace v sobotu ide radsej von ved zena moze byt za pecom a varit to iste v nedelu on tu sedi tuka do mobilu s malou sa nepohra naje sa a ide si dat poobednu siestu vstane o pol 4 a viete kde vtedy mozete ist uz nikam bo este treba kavicku, pusa za cely den ziadna a ked si clovek este otvorí hubu ze h.. s prepacenim robi v nedelu ta ze ci si cely tyzden vala gulky, a ja co s prepacenim varmi periem, zehlim upratujem a hram sa este s malou, popritom musim znasať este blbe reci od jeho ujka, lebo zije s nami, bo podla neho zeny musia sediet za sporakom a starat sa len o dom nic viac ziadny zivot mimo nemame, ale ked ma navarit on ta spravi polievku koniec a odomna ocakava 4 chodovy obed a aj to kruti s nosom, mam dost kvoli tomu som sa s muzom aj pohadala vcera, bo ked povie daco ujko je to svate a hned sa musi podla neho riadit, ide ma rozdrapit, a co sa tyka sex s muzom uz to nie je take ako bolo predtym ziadna predohra bozkavanie len pekne sprav fajku kus pre.... a konec dobru noc, ale ked on ma spravit mne ta ani za frasa sorry , tez som to musela dostat zo seba mam na to totalne nervy

maciatkolulu
11. okt 2021

🤣🤣🤣🤣, čo ti napíšem, chlap....

nikyball
11. okt 2021

Vzťah určite nezničili deti. Také by to bolo aj bez detí, také aké si to spravíte, také to mate

autor
11. okt 2021

@azurova99 :( no sme na tom rovnako potom sa cloveku ani nechce snazit...ci hladat motivaciu sa snazit..deti su motivacia ano aby mali spokojnych rodicov ...len...neviem kolko toto trva u vas ale u nas 6 rok...nepisala som samozrejme komplet vsetky veci ale ta motivacia to zlepsit je asi jedine kvoli detom...ak sa vomne nic "nerozhori" tak mu to poviem ze sry...je to prec..:( neviem

autor
11. okt 2021

@nikyball no len tazko sa niekam ide ked mate napriklad dve deti chore..to ste dva tyzdne doma, muz v robote..vecer ledva od unavy stojite na nohach a v noci sa 2x tiez nevyspite...ste kompletne vycicana zo zivotnej energie a nemate chut ani zmurkat...na nic..

nikyball
11. okt 2021

Nie sú choré stále. Ak sú treba len vydrzat. Treba ísť keď sú zdrave

zania
11. okt 2021

Musite si najst znova intimitu. Bude to chvilu trvat,ale za pokus to vzdy stoji. Som si uvedomila, ze uz ani neviem ako voni skutocne "on". A ci mi este vlastne voni. Nemusite sa blaznivo bozkavat na gauci, niekedy je objatie silnejsie. Postupne pri objatiach som znovu nasla jeho skvrnku v oku, staru jazvu na zapasti. A pripomenulo mi to vela veci, co sme spolu zazili. Myslim,ze aj u neho to fungovalo podobne.
Ja sa tiez staram o deti, muz robi cely den. Niekedy nie je treba aby pomahal s nimi,ale staci mi ked mi vleje zase silu,lebo viem ze sa nezasiva niekde,ale tiez tazko pracuje. Drzim vam palce, cesta je to dlha, ale rodina za to stoji ❤❣

777januska777
11. okt 2021

Tak ako peniaze nepokazia človeka, len ukážu aký je človek v skutočnosti, tak deti neznicia vzťah, len ho ukážu aký je v skutočnosti. Ked je vzťah založený na: ja, ja, ja, tak taky vzťah sa s detmi rozpadne, lebo nezvládne ten tlak, keď je vzťah založený na komunikácii, obete a dôvere, tak taky vzťah vydrží. Ak chceš vzťah zachrániť, tak prestaň vyžadovať a začni dávať, uvidíš, že sa pridá aj on, len jeden z vás musí začať. A ak sa on nepridá, tak budeš vedieť, ze si to aspoň skúsila.

hipuska
11. okt 2021

Vždy sa vraví, že na zmenu treba dvoch. Ale nie vždy to platí. Podľa.mna, sú ženy silnejšie ako muži. Akurat včera som čítala taky ciatat: že rodina sa rozpadne vtedy, keď to vzdá žena.

Ak naozaj chces rodinu zachrániť, začni od seba. A keď mu chýba sex, tak začni sexom. 2x do mesiaca je fakt málo. A veci sa určite začnú hýbať

liljana
11. okt 2021

Clovek nerozumie jednemu. Preco maju spolu ludia viac ako jedno dieta, ked sa potom stazuju, kolko prace maju s 2-3 detmi a ze sa im kvoli tomu rozpada vztah. Ved uz pri tom prvom museli zazit, kolko je s tym prace a nemuseli ist hned ci vobec do dalsieho dietata. Alebo kludne nechat medzi nimi prestavku 4-5 rokov.

halci
11. okt 2021

@liljana ja si to tiez myslim, my pri dvoch mame co robit, neviem si predstavit dalsie.

tululu
11. okt 2021

Cauko,nestastny nazov,ale uplne chapem,co si chcela.povedat.Ak chces,napis mi,pokecame,mozno sa ti ulavi 🙂 A teda spokojne manzelstvo na cely zivot je sialena kopa prace.Okrem toho manzelstvo prechadza pocas svojej existencie "rocnymi obdobiami".Raz mas leto a vsetko je uplne v pohode a fajn,plna nadeje a porozumenia a potom bum,zima,kalamita,mraz stipe az do kosti,riesis hole prezitie.A to sa moze opakovat.Akurat ze na rozdiel od beznych rocnych obdobi,mozes skakat z jedneho obdobia do druheho a vela veci a rozhodnuti mas v rukach aj ty.Okolnosti nezmenis,len svoj postoj k nim.

liljana
11. okt 2021

@halci Ved to, najst si hranicu, ktoru clovek zvladne. Ani malo, ani vela. A nie nalozit si v style, podme zaludnit planetu a stazovat sa potom na vsetko od rana do vecera.

elizita
11. okt 2021

@liljana takisto ako nevies pri prvom dietati, co ta caka o 5 ci 10 rokov, takisto nevies, co bude s druhym... nehnevaj sa, ale tento tvoj komentar mi pride uplne scestny k danej teme, akoby ho pisal niekto, kto deti nema... my kym sme mali 1 dieta, uplna pohodicka.. uz vtedy som vyhlasovala jedno dieta - ziadne dieta, take to bolo jednoduche.. prislo druhe a bum... uplne iny kaliber, starsia "dospela", ine problemy... mensia maly cert, prevratilo to rodinu celkom hore nohami.. a to mame rozdiel 4 roky... to s tym absolutne nic nema..

autor
11. okt 2021

@tululu
@liljana
@liljana mam zdravotne problemy, nemohla som cakat 4-5 r..prve sme mali v 30..3 preto proste mali prist 3..mali sa proste narodit, nie je to v nasich rukach..(nie som fanaticky veriaca a pod..) dcerka bola dobre dieta, nechcela som aby bola jedinacik...jasne ze sme my dvaja na vine, ale okolnosti naozaj to tak strasne stazia vsetko ze clvoek uz nema energiu a silu na nic...a ani si to nevsimne ako sa to vsetko pomaly pomalicky ruca, vzdaluje...a potom zrazu sok..a vztah v troskach..dakujem za nazor "tululu"..nad vsetkym co ste mi napisali budem premyslat moc dakujem...a este k tomu sexu...problem je aj to ze ja sa fakt posnazim, sam je prekvapeny ze supe rto bolo a potom mi o 5 dni zadre ze no ani sex neni nic...a akoby si nevazil ze fakt bol a som sa snazila uplne to zmatie zo stola a preto ma to tak demotivuje ze nevidi ze do toho dam usilie, snahu aby to bolo fajn a on zadre ze nic itak neni...