Dieťa v 40tke. Ako to vnímate s odstupom času?

8. máj 2022

Ahojte, zaujíma ma, ci sa tu nájdu maminy, ktoré maju staršie deti a rodili v 40tke. Ako to teraz vnímate s odstupom času? Prosim hlavne mamky so skúsenosťou. Vsetko naj k dnu matiek

dskjhfdlkdjhl
8. máj 2022

Mladsiu dceru som mala ako 38 rocna. Bude mat coskoro 13 a ja (napriek veku) som spokojna, ale tak kazda sme ina. Zalezi aj od kondicie, niektore zeny ju maju horsiu v 20-tke ako ja v 50-tke.

janetinka27
8. máj 2022

je tu aj skupinka tehotenstvo po 35ke abo tak podobne sa vola

autor
8. máj 2022

@dskjhfdlkdjhl dakujem za nazor

@janetinka27 Dakujem, len mna skôr zaujíma nie tehotenstvo, ale ako s odstupom času hodnotia rodičia rozhodnutie, ze k ním pribudol člen rodiny vo vyššom veku, ci uz planovane alebo neplánovane.

ernina
8. máj 2022

Syna som mala ako 26 rocna problemove tehotenstvo...dcerku ako 39 rocna bez problemov...nelutujeme...syn ma 22 rokov tak uz s nami nikam nechce chodit...dcerku si preto uzivame...takze je tiez ako jedinacik...ako bol aj syn...aspon mame program s manzelom ..robime di program s dcekou...z manzelom sme pri dcerke omladli🤣neľutujeme...aspon nesedime doma

danielahamar
8. máj 2022

Po 14.5r. tretie dieťa, ja 39r., a ako to hodnotím? Najhoršie tehu, už som čakala len na pôrod. Keďže malý nespi v noci /celú noc, dosť často sa budi/ani teraz po 1r.4m tak som jak rozbitá hračka. Proste nevládzem už tak, ako keď som mala 20. A ci bolo plánované? No nebolo🤭

janinah
8. máj 2022

Mala som 42 r. a dve dcéry 12 a10r.a pribudol syn.Teraz má už 16 r. a nič lepšie sa našej rodine nemohlo stať ako toto dieťa.Nelutujem ani sekundu.ze ho máme.Dcery sú už mimo domu.on je naše svetlo.Mudry citlivý chlapec bez pubertalnych výstrelkov.Za mňa je dieťa v tomto veku darom od Boha .

petamich
8. máj 2022

mam 35 - mama ma mala v 16-tich a v 37 porodila sestru a v 40 brata 🤷‍♀️ ja ako starsi surodenec, tak mne uz to bolo v zasade jedno, kedze som v tej dobe uz zila sama v inom meste a nejako zasadne ma to neovplyvnilo, drobcov mam velmi rada ale uz to uplne nebude surodenecky vztah v pravom zmysle slova, mamina tie tehotenstva zvladala v pohode, nemala ziadny zasadny problem, ci nejakym sposobom prehodnotila, ci to bol dobry napad, o tom zial neviem, nic take nespominala 🙂 aj ked asi je to kusok ine v tom, ze decka ma s inym manzelom, mozno inak by zmyslala, ked by to tak nebolo

danielahamar
8. máj 2022

@janinah tiež berieme nášho ako odmenu 😁 ešte teraz tu beha a mňa už ide porazit🤣, prechádza na 1spanok cez deň a večer nevie co so sebou🤭

yvkay
8. máj 2022

@petamich autorka sa pýta na iné 🤣

zuzudrnda
8. máj 2022

Súhlasím, že dieťa v 40 omladi. Musí, inak sa neda 😃 a nedávno to reálne aj výskum potvrdil. Inak dcérku som rodila 2t po 40tke a nebola som v nemocke jediná v tom veku. Všetky si pochvaľovali. Neľutujem samozrejme ❤️

riskoh
8. máj 2022

Prve dietatko sa nam podarilo za pomoci mediciny v 34,velmi sme sa tesili a dakovali,xe aspon jedno nam bolo dopriate a tu zrazu ako blesk jasneho neba som otehotnela v 41,velmi sa tesime z maleho chrusta,je to energia ,balzam na dusu,starsi syn neuveritelne pomaha a ja som v uplnej pohodicke pri nom......

janinah
8. máj 2022

@danielahamar užívaj si to
Že je na tebe nalepený.čas ide príliš rýchlo.naš toto leto prvýkrát nechce ísť s nami na dovolenku a mne je to ľúto.Ale mám už vnucika.len je ďaleko.

dusankomoj
8. máj 2022

Dcéru som mala ako 21r a syna ako 41r. Teraz má 4,5r a neľutujem(aj keď netvrdím,že niesú momenty,keď by som ho bez mihnutia oka strčila do hniezda záchrany😇) Je to určite únavnejšie ako v 20,ale zase mám viac skúseností,veľa vecí beriem inak,ako keď som bola mladšia,v tomto veku už ľudia majú poriešenú karieru,bývanie,takže takéto starosti odpadajú a už stačí iba pozorovať a uživať si,ako potvorka rozmaznaná(čo teda je) rastie.

autor
8. máj 2022

@ernina stíhate fyzicky dcérke?
@danielahamar tak to ma mrzi, ze máte doma nespavca, myslite ze v 20tke by ste to zvládli lepsie?

@janinah to sa pekne číta❤️ Možem sa opýtať koľko mal manžel? A ako ste zvládali fyzicky synovi?

@petamich Dakujem

autor
8. máj 2022

@zuzudrnda koľko ma dcérka?

@riskoh Som rada, ze ľudia vnímajú aj príchod deti v neskoršom veku pozitívne

danielahamar
8. máj 2022

Samozrejme, že áno, keďže by som mala iba jedno dieťa a nemusela sa starať o ďalšie dve😉 proste to bolo iné, dvaja starší spali odkedy som ich položila vecer, až do rana, tretí je úplne iny😁, ale ze vo vsetkom☺️. Môj muž mal 44 pri treťom

gretuska77
8. máj 2022

Prvé dieťa som mala v 38r. a druhé v 45r. S odstupom času neľutujem nič, nebola to ľahká cesta, som za ne vďačná. Energie som mala vždy viac, tak stíham, vládzem a užívame si ich naplno 🙂

marianarem
8. máj 2022

Ja som mala v 41 svojho jedineho, teraz ma 2.5r. Je to fyzicky narocne, ale mam dobreho muza a zvladame, stiham za nim, aj ked mam chronicke zdravotne problemy. Vidim to tak, ze v 20ke by to sice bolo byvalo jednoduchsue fyzicky, ale psychicky horsie. Teraz som kludnejsia, viem sa opriet o vselijake skusenosti, takze menej stresujem ako kedysi. To vyvazuje ubytok fyzickych sil a malemu to urcite tiez nie je na skodu. Som zanho naozaj velmi vdacna.
Moj otec sa tiez svojej mame narodil v 40ke, po tazkom obdobi v rodine, takze vsetci sa mu tesili. Oproti svojej najstarsej sestre je vnutorne ovela kludnejsi, vyzretejsi, podla mna za to moze aj to, ze ho rodicia mali neskor a po nelahkych skusenostiach.

dame2
8. máj 2022

Ja síce osobne som dieťatko v takom veku nemala, ale moja mamina mala mňa v 19, brata o tri roky na to a sestru v 39 🙂 po pravde vidím, že mamine sa už toľko nechce sestre venovať ako sa venovali nám, ani toľko za ňou nestíha. Venovala som sa jej však ja dosť, brala ju na výlety a podobne, ľúbime sa veľmi aj keď je medzi nami 20 rokov rozdiel. Mám však už teraz vlastnú dvojmesačnú dcérku, tak bohužiaľ na sestričku už nie je toľko času 🙂

zuzudrnda
8. máj 2022

Len 9m, ja budem mať 41. Občas sa s kamarátkou zabávame, že "staré matky" majú pokojne deti. Naozaj obe mám neskôr a obe sú ako za odmenu 🌷 ona detto. držím palce.

janetinka27
9. máj 2022

v tej skupinke sa dozvies prave to, na co sa pytas, nie je to skupinka o samotnom tehotenstve

eeffka
9. máj 2022

Ja som mala dceru v 27 a druhu v 35ke. Teraz mam 45 a mat tu male decko tak asi vykocim z okna aj s muzom. Nejde len o to ze clovek uz nema fyzicky 20, lebo ked musis tak musis, ale moj zivot v 45 je uz o inom ako o behani za batolatom. Samozrejme ked sa nedari 🤷‍♀️ co uz, ale vedome nie.

hopeja
9. máj 2022

Ono je to všetko pekne, ale treba rátať aj s tým, ze dieťatko sa nemusí narodiť zdravé a to už vo vyššom veku moze byt problém.

elenajezova
9. máj 2022

Mňa mala maminka skoro v 40. A mala rovno trojičky!!! A zvládla to aj bez opatrovateľky. Ale treba rátať s tým, že je to už vlastne ako keby preskočená jedna generácia. Ešte že sa ocko s maminkou dožili vyššieho veku, inak neviem. Nebolo by to moc fajn prísť o rodičov ešte ako mladá alebo dokonca aj ako dieťa. Tam ja vidím najväčší problém....

vroni
9. máj 2022

Mala som deti 35 a 43. Obidve neplánovane 🤣Jasne, ze by som ani jedno nedala, ale vedome by som do dieťaťa po 40 nesla. Môžeme si nahovárať, čo len chceme, ale proste človek po 40 zvláda menej ako v 20. A chce sa mu ešte menej 😇 Ja mam energie za troch, ale v 20 som vládala za piatich.

mimikarol
9. máj 2022

Toto je tak strašne individuálne. Ja mám 36, ešte by som jedno chcela ale rozum mi hovorí že dobre že už viac detí mať nemôžem. Sú to len hormóny. Úprimne, neviem si predstaviť že by som mala byť tehotná, v noci vstávať a venovať sa a behať za malým dieťaťom v 40tke. Ale to som ja, iná žena je aj v 40tke mladica. Ja som už v tomto veku rada že mám doma 7 ročnú velkacku

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cammeronka
9. máj 2022

Moja mamina mala brachu v 38, teraz ma "maly" 21, ked sa narodil bol to sok, zmena, ja som mala 17, teraz je to super! Nasi su radi ze ho maju, vsetci sme omladli s nim, mame vdaka nemu "prehlad" o novych veciach a nasich zmodernizoval..🙂 omladil..a medzi nami vztah uzasni..odporucam kazdemu..v nasom okoli boli viaceri takto, cize ak by ho niekto lutoval za "starych" rodicov, nikdy to tak nevnimal..

janinah
9. máj 2022

@eeffka ja som mala po 40 tke pocit prílisného stereotypu a že som stále len v práci.chcelo to zmenu v živote.Uvazovala som ešte o ďalej škole alebo o práci v charitnej oblasti.A prišiel syn....s odstupom času to hodnotím ako spestrenie.prestavku -relax od zamestnania a predĺženie mojich mladých rokov.a nikdy som to neoľutovala.Človek v 40 tke je na vrchole v pracovnej oblasti.pre mňa práca nie je životnou prioritou.deti áno.

eeffka
9. máj 2022

@janinah no ani pre mna veru uz praca nie je top 🙂 bejvavalo