8 ročná dcéra je závislá na susedke

evkaandrus
5. júl 2017

Ahojte, poradíte mi? Mam 8 ročnú dcéru. Pred dvomi rokmi sme sa prestahovali z bytu do domu. Susedova dcera je o rok staršia. Kamaratia sa. Ale mam obavy, moja dcera je strasne prisposobiva a pomaly az,zavisla na tej selusedovej...stale sa na nu pyta, chodi okolo plota spehuje ich, stale len o tej susede basni, a ked po nu nepride von, (lebo susedka nema potrebu stale vonku chodit a vyhladavat spolocnost), tak reve a vidim.na nej ze je normalne nešťastná. A naopak ked su spolu tak šťastná ako blcha. Dnes som ju pristihla ako si prezera na mobile starsie konverzacie a číta co si pisali minule, ako posadnutá. Je to normalne? Mam to riešiť alebo nechat tak?Vdaka za rady.

dorottka
5. júl 2017

je to v pohode, proste je pre nu vzor, je vo veku, kedy k tomu dievcatka a asi aj chlapci inklinuju. Proste nema nikoho ineho, kto by jej rozumel a s kym by mala spolocnu rec, tak sa zameriava na jedinu osobu. Prejde to samo.

maminuska
6. júl 2017

@evkaandrus mne skôr príde nenormálne že takéto deti konverzujú cez mobil .
Ale odhliadnuc od tohto , nerada som to videla ani u mojej dcéry , ktorá zas behala ako posadnutá za dvoma susedkami , ktoré ju nebrali medzi seba.
Vyriešil to šport a výtvarka.

lorela
6. júl 2017

@evkaandrus Zrejme prišla presťahovaním o kamarátky, alebo celkovo o to svoje prostredie, na ktoré bola zvyknutá a je možné, že sa z tohto dôvodu prehnane upla na susedku - jeden pevný záchranný bod.
Zatiaľ by som to neriešila. Nie je čo. Ale viac by som sa venovala spoločným aktivitám, nás rodiny, alebo len ja s dcérou, aby mala viac rozptýlenia a zábavy aj z inej strany, ako od susedky.
A od septembra škola, v ktorej si môže nájsť nových kamarátov.

kratucka
6. júl 2017

tak ak tam ešte nemá iné kamarátky tak by som sa nečudovala, že takto lipne na tejto jednej.. proste si našla vzor ako tu už bolo napísané a všetko sa odvíja od nej.. možno by nebolo zlé keby si jej navrhla aby si skúsila nájsť aj iné kamarátky nech sa jej trošku rozšíri ten okruh ale nevidela by som v tom nič strašné 🙂

evkaandrus
autor
15. júl 2017

Joj tych kanararok ma plnu ulicu, len stale za tou jednou, ak nie je doma hea,sa aj s ostatnymi ale akonahle pride tak sa ide,z nej potento