Dva týždne po pôrode už v práci

zuzankazil
14. máj 2014

ahojte, už ako ste si prečítali v názve, naša finančná situácia ma donútiala ísť už 13 dní po pôrode do práce ☹ žiaľ som v tej pozícii, že moja pracovná pozícia je v podstate najdôležitejšia a nemôžme si dovoliť aby som bola doma. Priateľ tiež pracuje a po práci robí ešte na našom dome. O dieťa sa nám stará svokra, priateľova mama. Doma z práce som okolo 17hodiny a niekedy robím ešte aj z domu. Všetky tieto starosti, financie, vela práce, stavba z nás urobili len jeden veľký uzlíček nervov. Priateľ zostal podraždený, pretože maly vela plače, má koliku. Nevedel sa pri malom vyspať a chytal nervy a obaja sme potom boli nevyspaty a KO. Teraz maly spinka vedľa u svokry aby sme mi vedeli fungovať cely den v praci. Strašne ma to ale štve, som z toho podraždena a neviem sa stale nejako zmieriť s tým že nie som pri malom. Strašne sa bojim toho že si drobec bude pliesť to kto je vlastne jeho matka. S malym sa snažim traviť čas keď som doma, ale je to oničom. Myslíte že malý vie kto je vlastne jeho matka ??

laluska11
27. jún 2014

Nechcem byt drza ale načo ste mali dieťa keď na neho nemate čas? Poviem pravdu a stojim si za nou- dieta ked uz je na svete ma byt pres vojich rodicov najdolezitejsie, to nie je hračka ktoru odložiš, dieťa ma city a ver mi aj male babetko citi a vie kto je jeho mama, ak teraz dieta odkladas a su pre teba ine veci dolezitejšie potom si nebuchaj hlavu lebo raz sa ti to vrati, mne je luto takych rodicov co si myslia ze si spravia decko a tym to konci, tym by to malo len zacat... Co potom tie chudatka deti? Tych mi je luto este viac, ano som uprimna, nazvi ma kludne svinou ci inak , ja by som vsak svoje dieta nikdy nikomu neodlozila, ja mam vycitky ak idem na dve hodiny prec a to ma dcerka vyse roka ...posledna rada- dobre spi rozmysli ako sa teraz k svojmu dietatu budes spravat a kolko casu mu budes venovat, vsetko sa ti vrati aj s urokmi... Sorry:(

bonnie1
27. jún 2014

ja nechapem preco kazdy vravi ze v zahranici je bezne vracat sa do roboty skor ked ja som sa stretavali s matkami co boli doma mesiace pri dietati. inak ja osbne by som ozelela i peniaze ale dietatu by som sa venovala . mna by 13 dni od dietata nikto na cely den od dietata nedostal 🙂

citronade
4. júl 2014
citronade
4. júl 2014

hlavne ty nepocuvaj co poculi ini, alebo ako to je v zahranici, zariad sa podla vlastneho vedomia a svedomia, ktore tebou asi lomcuje trochu ked si tu...

citronade
4. júl 2014

a este ak takto budes pokracovat, neber to ako vycitku, je to tvoja vec, ale existuje pojem primarny opatrovatel, co je vacsinnou matka, alebo ten kto ju nahradza, na toho cloveka sa dieta naviaze, s nim sa vytvori citova vazba, ta prava orechova, je to prvy clovek ktory poskytuje dietatu bezbecie, istotu, naplna jeho potreby, je pritomny... ostatni clenovia rodiny s nimi takisto sa viaze puto, ale...

pliest si vas nebude, opat ale... ako chces