Frustrovaná matka

majlo1234
11. máj 2022

Ahojte mamicky, asi sa len potrebujem vyventilovat a pocut, ze je nadej na zlepsenie😀

Syn ma skoro 9 mesiacov a posledne dva tri mesiace potrebuje v bdelom stave neustalu spolocnost, inak strasne reve. Neustalu v zmysle, ze ho nemozem polozit na zem a robit obed. Nemozem ist na wc, otvorit postarovi, proste nic. A reve fakt strasne, chodime cvicit vojtovku(este nesedi ani sa neplazi) a aj tam vravia, ze taky plac ma malokto.🙄

Svokra povedala teraz muzovi, ze za to mozem ja, lebo sa mu vkuse venujem. Je to tak, mozem za to ja? Nezlepsi sa to, ked sa zacne sam hybat? Ja by som sa mu nevenovala, keby takto nereval😀mne to zdviha kortizol, tlak vsetko, neviem vklude urobit nic, ak musim, tak to je v cuku letku, nech len neplace tolko. A on cely bordovy, zasopleny, vsetko mokre od slz. Posledne dni uz robim nevyhnutne s nim v nosici, alebo ked spi. Inak teda vsade bordel, nenavarene ani nic.
A ja sa cele dni upinam na to, kedy pojde spat, proste mi to lezie na nervy. Ak mate nejake tipy, ako to cele prezit a nezblaznit sa, potesim sa urcite. Inak sa len budem opustat a cakat kym sa zobudi, aby sme si dali dalsie kolo😀

loliki
11. máj 2022

@majlo1234 Ty si daj Magnézium a malému Fenistil kvapky. Možno zaspí na chvíľu.

liliana8
11. máj 2022

@majlo1234 Mozno pomoze toto,skus pozriet,ci sa vas to netyka.
https://mamaaja.sk/clanky/batola/narocne-dieta-...
Aj u nas to tak bolo,lepsi sa to a pomaha aj Nevychova.

luccija
11. máj 2022

@majlo1234 daj ho už do športového bude sa mu to pacit

maminkadeticiek
11. máj 2022

@martyzpp To urcite nepomoze.Bude piskovat este viac ze je taky ublacany lebo si ho naucila na ruky,na pozornost.

maminkadeticiek
11. máj 2022

Ja som to mala od 8.mesiaca take iste a bude mat 3 a stale je velmi za mnou.Od 8 mes.do cca roka a pol zacala unho taka separacna uzkost,ze ani sa odo mna pohnut.Samozrejme moja mama a manzel boli taky mudri ako aj tvoja svokra.Na zaciatku som myslela, ze sa asi zblaznim.Pomohli mi 2 veci.1.Prestala som sa nad tym trapit,hladat riesenia ako to zmenit a proste som sa s tym zmierila.Stylom -je to tak ako to je,je to normalne,bodka.A přitom takova blbost 😁 Ci to moj problem vyriesilo?Urcite nie.Ale bola som v ooovela vacsej psychickej pohode ked som to prestala riesit a brala to ako to je.Takto spm prestala riesit aj nocne budeme sa 5x a neviem ako maly,ale ja som sa citila psychicky ovela lepaie,bola som v pokoji a nie v nervoch.2.Nasla som si clanky o urevanych detom nalepenych na mamku v tomto veku a urcite to napisali podla mojho syna-separacna uzkost.Takze som pekne krasne nasla ten najtrefnejsie napisany clanok a link rozdistribuovala tym najupapulovanejsim a najmudrejsim-mojmu muzovi a mojej mame ,podla ktorych som za to mohla ja tym ze ho stale cicikam a mam ho ucit byt bezo mna.A co som ja Herodes,ze mojmu vymodlenemu dietatu odopriem zakladnu zivotnu istotu,jedine co k zivotu potrebuje??Mamu?!Tak som im dala ten link a obom jasne individualne povedala, ze moje decko je normalne,ze preziva uplne normalnu beznu vyvojovu fazu separacnu uzkost.Ze uz viac nemam zaujem pocuvat tieto reci a pokial nemaju chut pomoct s nim,tak nech su radsej obaja ticho.Vies co som mala odvtedy?POKOJ.Lebo vies ako to chodi z tymito premudrelymi?Ze maju reci ako koza b....v,ale ked sa onho maju starat a reve,tak mi ho radsej donesu spat s tym,ze vsak reve za mnou,ako by sa mu venovali v zmysle toho co hlasaju,ze ho treba podporovat v tom aby vedel byt aj bezo mna.Alebo sa nenaladia na neho a jeho potreby,ale stale si presadzuju len svoje lebo oni povedali a tak to musi byt a decko blaci este viac 🤦‍♀️ Okolo roka a pol sa to trosku zlepsilo ale doteraz je len "maminka maminka",v 2 a pol roku bolo zase zhorsenie.Ale idem samozrejme bezne uz aj von aj napriek jeho revu lebo to by som sa nepohla z domu.On za 10 min prestane a neriesi ma.

majlo1234
autor
12. máj 2022

@loliki magnezko beriem denne😀 ale fenistil mu nedam, on spi celkom ok, akoze budi sa milionkrat na cicku, ale nadida sa a spi dalej, cez den jw to horsie, potrebuje klud a ticho( ako ja) a to je tazsie, kedze vedla spalne mame kuchynu a kupelnu.
@liliana8 toto sa nas asi netyka, on nie je narocny, pokial sa mu niekto venuje. Spi dobre, je dobre, nema problwm s vyprazdnovanim. Pravda, vkuse trepe rukami a kope nohami, ale inak nic na neho neplati. Nevychovu zacinam pozerat, lebo sama som bol vychovavana autoritativne a nechcela by som v tom polracovat.
@maminkadeticiek dakujem, spravim tak a hadam mi daju pokoj uz.

luccija
12. máj 2022

@majlo1234 nič by som im neposielala aj tak budú mať svoju verziu.Dnesni starí rodičia nemali toľko informácií veď vieš aká bola výchova inak by nebolo toľko 40 tnikov v čakárni u psychológa.Vychova bez emócií pritulenia, direktiva.Je to tvoje dieťa ty si to s ním "vyzeries" prejde to bude väčší viac sa zahrá...

majlo1234
autor
12. máj 2022

@luccija tak potom jednym uchom dnu a druhym von asi. Ono je tazko stat si za svojim, oed ma zneistuju z kzdwj strany dpc. Je to moje prve dieta, nechcem nic pokazit, ale nechcem naprikld, aby bol ako moj muz, alebo ja, co nevieme dat najavo emocie nejakym zdravym sposobom.

angel993
12. máj 2022

@deti95060810 u nás separacna neskončila v roku. Starší syn bude mať v auguste 3 roky a mladší má pol roka. Obaja majú separacnu. Akurát že starší príde za mnou ale mladší ten plače keď ma nevidí.

luccija
12. máj 2022

@majlo1234 vieš čo spravíš?necháš ho plakať?a zadušat sa soplom, lebo niekto povie, že je rozmaznany?Dieťa potrebuje istotu a naplnenie potrieb.Skus ho zabaviť, posaskovat a,keď to nejde tak bude pri tebe..a kľudne môže byť taký, že mu idú zuby, bude väčší bude chcieť sám skumat a odputavat sa..Moja dcéra bol ako môj tieň síce neplakala, ale nalepená pri mne, do veľkého veku už si nepamätám do koľkých rokov sa ma často opýtala z druhej izby mama si tu?áno, čo chcela...nič len tak sa pýtam.Ani nebudem písať do koľko rokov spala s nami, nikdy nechcela ísť do tábora...vieš čo som si vypočula musí ísť, bude mať zážitky...ochudobňujes ju o niečo.su deti také a onaké ja mám citlivého introverta je preto zlý človek?Kto mal deti samorosty či extrovertov to nepochopí.Nedaj sa zneistovat ty si mama vyrastie z toho

luccija
12. máj 2022

@angel993 to tak máš aj v škôlke ja vidím, že tie citlivejšie deti a tie čo mi chcú niečo rozprávať sú mi stále v pätách🙂a tí extroverti, vodca triedy si idu po svojom ani o nich na dvore neviem.

tarvika
12. máj 2022

mna este napada skusala si nosic? ked vravis ze ti zapastia odpadavaju. v nosici sa ti ruky uvolnia, aj je dieta pri tebe, aj si porobis. a bonus, deti ktore si nasytia potrebu byt pri mame, ked ho mas teda niekolko hodin denne v nosici, tak vedia chvilku byt aj same na zemi. nevravim ze sa bude hrat hodinu samo, ani 5 min nie, ale aspon nebude hned ked ho polozis revat.

pohodacka03
12. máj 2022

@majlo1234 mam doma rocneho a dvojrocnu. Rocny bol cca do 9 mesiacov smejo. Odvtedy masaker, za kazdym lozi lebo chce ist na ruky a reve ako pavian ked ho nevezmeme, ale co by som chcela ked mu ide 8 zubov naraz. Nosic nezvladam, nerobilo mi to dobre na chrbticu. Cize ak mozem sedim pri nom a hram sa. V noci si robi 3 hodinove party. Prve prebudenie ma uz okolo 22.00. Mala starsia zaspava okolo 21.00 vecer, vacsinou zaspim s nou, vstanem o 21.30, prelozim ju do postielky(aj ona vstava este 2-3x v noci)- cize bez sance varit vecer. Varim rano s nimi oboma revajucimi, zaveseni na mojich nohach. Neporiadok vsade... Predstavovala som si matersku uplne inak, ale ostava mi len zmierit sa. Starsia absolutne nechce jest, kazdy den riesit ze neje, co zje, ci zje, je tiez narocne. Tym chcem povedat, ze chapem, nie kazdy ma usmievave babo co sa samo zahra aj hodinu. Ale vydrzat, oni vyrastu a bude to lepsie 🙂

majlo1234
autor
12. máj 2022

@pohodacka03 boze, tak to ja mam s jednym este pohodu evidentne. Co jedna zena musi vydrzat, aby vychovala deti😌
@tarvika ano, nosic mame, ale mam ho velmi vysoko kvoli lordoze a nevidim cez dieta na linku.😀ale chystam sa vyskusat pomaly na chrbat davat, mozno to pomoze

pohodacka03
12. máj 2022

@majlo1234 kazde dieta je ine 🤷‍♀️. Sme doma kvoli nim, tak nech su akekolvek, povedat si, ze je to dieta a prejde to 🙂 ja sa velmi snazim zmenit pristup k mojim, lebo znervoznovat sa mi nepomoze. Raz budu velki a budeme sa na tom smiat 🙈😊

tarvika
12. máj 2022

@majlo1234 na chrbát určite, to budeš mať oveľa jednoduchšie a aj ľahšie na chrbticu

janickacrazy
12. máj 2022

@majlo1234 máš náročné dieťa, aj keď je dobré a spí dobre, lebo vyžaduje stále pozornosť a to je náročné pre teba ako matku. Viem porovnať, mala som 1 náročné a 2 nenáročné. Tie nenáročné sa v 9 mesiacoch vydržali sami na koberci hrať aj 2 hodiny. Nevyžadovali vkuse nosiť na rukách, za celý deň revali len keď boli hladné alebo ani to nie. Je to veľký rozdiel. Ale dobrá správa je, že to časom bude lepšie. Drž sa. 🍀

xqwertyx
12. máj 2022

@majlo1234 kliďo piďo, je to len obdobie. Vojtovka je super vec (tiež cvičíme), keď zaberie potom ešte len príde tá sranda, to obdobie kedy nič nespravíš 🤣🤣🤣
Ja keď som varila, tak som si dcéru dávala do jedálenskej stoličky a spievala jej, básničky čítala (teraz už ich viem naspamäť 🤣). Už viem asi prečo niektorým matkám prepne počas pobytu doma🙈. Tiež asi prvé čo spravím keď prídem do roboty začnem recitovať Žabiatko 🤣. A to ma dcéra tiež 9 mesiacov a minimálne do jej 2 rokov chcem byť s ňou doma, možno aj do 3 a možno pôjdem aj do ďalšej MD 🙈🤣, nikto nevie 🤷‍♀️.
Môžeš si myslieť, že si zlá matka (tiež to tak niekedy mávam), ale určite si dobrá mamina, najlepšia, lebo sa snažíš robiť všetko čo dokážeš 😉

mimi3008
12. máj 2022

@majlo1234 sama nie si urcite😁😁😁nas skoro 7 mesacny si najnovsie teraz vymyslel, ze uz nestaci byt na rukach a pohybovat sa s nim v priestore, uz musi byt na rukach pri mame (este aj pri ockovi, ale ten je cez den v praci). Pridu babky, tety, co vy ho aj ponosili, ale nieeeee, mamu potrebuje mat max 3 cm od seba😅😍

27ivana
12. máj 2022

Moja v tom veku sedela, stvornozkovala a aj tak sa nedala odozit. Akurat mala vyhodu, ze po tych styroch dosla vsade ku mne a revala na mna zblizka, ze chce ist na ruky.
Takze to, ze je pohybovo este pomalsie neznamena, ze by sa tvoje dieta zabavilo a nerevalo. Chapem ta. Neznasala som to obdobie, ciste vymytie mozgu. Uz ma 8 rokov a papuluje, cize furt nieco 🤷‍♀️🤣🤣

lenkike
12. máj 2022

@majlo1234 okolo 8m zvyknú mať deti separacnu úzkosť, trvá to pár mesiacov a samo to prejde. Moja má v sobotu rok a takýto rev, hneď, čo som ju položila z rúk na zem, alebo zmizla za rohom, mám ešte veľmi živo v pamäti 😅 prestalo to u nás asi keď mala 10,5m a teraz zas začala spánková regresia 😅🙈 ale aj to prejde a zas príde niečo nové 😁 ale aj tak sú tie deti úžasné 😍

dadka_bb
12. máj 2022

@majlo1234 v tomto období si ho daj do nosica na chrbat doma (youtube ma navod .na posteli si sadni,daj ho na bok do manducy a presvacni dozadu.je tam navod ozaj ).a takto ti nebude "zavadzat" ako ked ho mas v predu. Pusti si oblubenu hudbu, ja mam rada spice girls,ace of base take moje odrhovacky z mladi. Potes sa,potancuj, s malym sa vlň, jemu sa bude pacit, a ty si povysavaj, navar, atd atd. Ked spi, lez vedla neho,citaj si knihy alebo na mobile kukaj konika atd atd.
Boze s 1 dietatom bol raj na zemi.ale to fakt kazda pochopi az pri druhom hah. Alebo uspi ho večer, uvar si dopredu. A cez den ho mrdni do koča nech kuka, chodte von, na kavu kolac,prechadzku. Nastav sa tak ze si domaaaa,uzivaj si klud, nic nerobenie. Ako fakt potom pride praca,choroby ,skolky, druhe dieta ,vylety,kruzky atd atd. Bohes s 9 mesacnym mat tragediu doma ?nesranduj!

skajkalet
12. máj 2022

@majlo1234 podľa mňa sa u neho začala prejavovať separáčná úzkosť. Je to náročné obodbie a môže prísť ešte niekoľkokrát. Nech si vraví, kto chce,čo chce, potrebuje mamu, tá by mala byť jeho najväčšia istota.🥰 držím palce,lebo vieme viaceré, aké to je náročné.🙏

nancy171
12. máj 2022

@majlo1234
@majlo1234 Neboj, toto je ozaj len obdobie, ale kazde obdobie ma cosi, co vie leizt krkom :D
Teraz ale ako ti radili. 1) vsetko rob co mozes na koberceku pri nom. 2) varit vecer + vsetko na jedenie alebo co budes na 2.den potrebovat, chystaj vecer 3) ak si v kuchyni, vyloz ho vo vajicku na kuchynsku linku. Bude ho bavit pozerat sa co robis 4) postar v nosici 5) bordel -najdi si pani, co vam bude chodit pravidelne upratovat (frekvenciu si urci sama podla potreby - odbremeni to tvoju psychiku, fyzicku, napatie, stres a pokoj v rodine (najlepsie investovane peniaze!!!)
6) mne pomohlo este, ked som malu dala pred zrkadlove skine, aby konikovala. jej sa pacilo na seba pozerat. dala som jej tam tiez hrazdicku alebo hracku, ktoru ked stlacila, hrala melodie. postlacala som jej rucicou parkrat a uz si to pustala sama potom.
Kolotoc v posielke je este super vec. hkavne ak je s projektorom zvieratiek

dadka_bb
12. máj 2022

@27ivana haha presne si to vystihla. To ze nase sa kotulali,lozili,padali,buchali to neznamenalo ze sa zabavia. Este horsie. Vsade sa dotrepali a revali haha ale ja som potom krpatu navlacala ako africka zena v nosici,alebo kociku všade so mnou nech sme obe oukeej lebo moje nervy tiez nie su stavane na detsky plac

katus226
12. máj 2022

@majlo1234 ak by vam vojtovka nepomahala, skuste bobath system, dcerka bola hypotonicka a velmi jej to pomohlo. V Bratislave je na to vynikajuca Karin Musslerova (najdes ju pod jej menom na Facebooku). U nas je to s tou hypotoniou sice trochu zahada, ale v každom prípade jej cviky pomohli opat sa naucit sediet, chodit a uz aj opat vystverat sa na kazdy kus nabytku, na ktory narazi.

bazde
12. máj 2022

@majlo1234 dať na 1 miesto koberec alebo nejakú podložku kde bude mať svoj kútik vždy na rovnakom mieste s hračkami a tam ho nauč hrať sa...sadni k nemu ukazuj mu hračky a čo ktora robi bucha vydava zvuky a rob to pravidelne a keď sa ,,zabaví,, s nejakou hrackou odiď kusok ďalej a stale dookola

ouwecka
12. máj 2022

@majlo1234 ja som to tak mala s prvou,bud kludna,je to normalne za chcilu to prejde zkludne rob s nim veci v nosisci,vysvetluj mu a uzivaj si jeho pritomnost,ked bude cítiť ze si pokojna a rada s nim vydrzi chvilku na zemi a porobis si,ver.mi..musis sa.len ukludnit a kecy neries..je totazke ale rozhodni sa preto a pojde to

any_soj
12. máj 2022

@majlo1234 heliovy balón na snímke na nohu, ruku, jeho na chrbát na zem. Toto neodhodi a mohlo by ho zabaviť. Foliovy vydrží aj 2 týždne. Dcéra kým sa neplazila a nelozila, ležala mi na linke a vždy som jej niečo dala z toho, čo som robila, s tým sa hrala. Bolo treba dávať riadne pozor, ale mohla som kľudne umyť riad či nakrájať do hrncov, lebo tiež chcela byť pri tom.

viertom
12. máj 2022

@majlo1234 Zdá sa mi, akoby ste písali o mne ;) Pred pár rokmi som na tom bola podobne: Syn, na svoj vek bol veľmi pohybovo pomalý. Ja vacsinou vynervovaná, v strese, alebo som plakala s ním. Potom frustraciu zahnala nejakou malou dobrotou 🙈. Vobec som si to nevedela akosi "užiť". (To prišlo až pri druhom dieťati). Kvôli jeho pomalým pohybovým napredovaniam nám bolo odporučené cvičiť Vojtovku, potom Bobatha a veľa veľa ďalších podobých vecí. Ja ako neskúsená prvorodička som nechcela nič zanedbať a poctivo cvičila. Žiadne cvičenia ho však v ničom neposunuli dopredu, skor naopak. Az po ukončení 9.mesiaca začal ako tak sedieť. Dovtedy nič. Reakcie okolia ( hlavne mamy,svokry...)treba ho dávať umelo sedieť, obložiť vankúšmi, pripútať do kočíka do sedu a pod. ..Samozrejme, že som to nerobila, čím sa následne spustila vlna argumentov, že som na vine, lebo mu neukážem ako má sedieť a v kuse som pri ňom adť... To mojmu vynervovanému stavu veľmi nepomáhalo. A potom to všetko postupne ( ale veľmi pomaly) prišlo. Začal sedieť, potom sa dlho dlho iba plazil, chodiť začal až okolo 2 rokov. ( Ale napr. v 1.roku poznal všetky písmenká abecedy. Povedala som pismeno a ukazal na neho. Neskor okolo 1,5 roka ich uz aj sam vyslovoval. V 20.mesiacoch bol uplne odplienkovaný). Bolo to ťažké obdobie, keď som napr. videla jeho rovesníkov, ako behajú po ihrisku a on stále nevedel ešte ani stáť 😢. Ale napriek všetkým "radám" ( tiež mám mamu, svokru, rodinu 200 km daleko) som mu bola stále k dispozícii, motivovala k činnosti, hrala som sa ( aj keď ma to už miestami vobec nebavilo a tie hracky už mi boli okukané, rovnaké..). Všetky matky stále hovorili, ako rýchlo letí ten čas ( áno letí) ale vtedy sa mi zdalo, že je to nekonečný čas, dlhý. Stále sa venovať, behať okolo dieťaťa a nevidieť žiadne zmeny. On sa vedel pohrať s hračkami celkom dosť dlho. Obľubene bolo Lego duplo. Tiež som mala problem navariť, upratať a tak, lebo som bola v kuse s ním. - Vyžadoval si to. Nosiť na rukách, hrať, uspávať, pobyt vonku...Dnes má takmer 8 rokov a je stále pohybovo iný ( nerád behá, skáče, trampolíny sa bojí, bicykel nemá tiež veľmi v láske, vlastne žiaden šport) ale je veľmi vnímavý, múdry, má neskutočnú pamäť. Skúste toto "nepríjemné" obdobie vydržať. Ono to prejde. Sustreďte sa na tie dobré veci, ktoré s ním prežívate. A riadte sa podla seba. Ja teraz s odstupom času ľutujem, že som s ním toľko cvičila ( Vojtovku a podobé blbosti). Zbytočná frustrácia dieťaťa, a to mi potvrdila aj veľmi dobrá, skusená neurologička. Držím Vám silno palce.