HOMOSEXUÁLNE SOBÁŠE A ADOPCIE.

bianka432
25. mar 2020

Ahojte! Celkom sa nudím počas tejto karantény, tak si rada prečítam Vaše názory na otázku: Ste za alebo proti homosexuálnym sobášom a adopciám + prečo?

kofilka33
25. mar 2020

Ja som za aj za sobáš aj za adopciu detí.Poznam pár homosexuálnych párov a určite by som im dopriala aj možnosť adopcie dieťaťa.Myslim,že aj to dieťa v detskom domove by malo radšej rodinu aj keď netradičnú ako žiadnu .A to,že takýto pár bude vychovávať dieťa neznamená,že aj to dieťa bude homosexuál.A tak isto by som im dopriala aj sobáš ,už len z toho hľadiska ,aby mali také isté právo ako muž a žena ( napr.pri dedeni, informácii o zdravotnom stave pri hospitalizácii,...)

bianka432
autor
25. mar 2020

Ďakujem každému za odpoveď! Týmto som nechcela rozpútať hádku, iba som chcela aby každý vyjadril slušne svoj názor a aby ste si ho navzájom rešpektovali. Ak by ste chceli vedieť moje stanovisko, tak som za a za. 🙏🏻

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chapsa
25. mar 2020

@taskataska píšem, že mi to vadí? ;) nesúhlasím s tým. Dve rozdielne veci 🙂 ide o diskusiu - názory za aj proti.

leuchtturm
25. mar 2020

Mne je to osobne jedno, ci sa homosexuali chcu sobasit alebo adoptovat deti. Su vsak sucastou spolocnosti, pracuju, platia dane, tak by o tychto veciach mali rozhodovat oni, nie druhi o nich.

marsmykkok
25. mar 2020

@taskataska každá má svoj názor, ja ti tvoj neberiem, ale som proti. V príspevku píšem o tom že sú adopcie hetero pármi, profi rodiny, dnes nie sú plné DD detí a také kde je 10 súrodencov a 3 mentálne postihnuté si asi spolu všetkých 10 nezoberie ani homo pár. Jednoducho príroda to tak zariadila že rovnaké pohlavie nikdy nemôže mať spolu deti a podľa mňa by to také páry mali rešpektovať a neriešiť to adopciami atd

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sunny8
25. mar 2020

Nemám nič proti tomu ak je niekto takto orientovaní. Nehovorím že je to úplne ok ale poznám viacero gayov a jeden dokonca bol môj spolužiak a dobre sme si rozumeli 🙂 so sobášom ale nesúhlasím ja som za pár žena+muž.. a čo sa týka adopcii tak to vôbec nie .. dieťa má právo vyrastať v rodine kde má dvoch rodičov a dva vzory jeden mužský a druhý ženský (iná kategória je jeden rodič buď matka alebo otec .. niekedy si človek nevyberie a musí to dať sám) .. dnešná doba je zlá .. deti sa vedia vysmiať zo zubného strojčeka či z okuliarov o čo viac z toho ak má dieťa dve matky alebo dvoch otcov. Detské /teen samovraždy sú žiaľ častý prípad .. mnoho rodičov ani len netuší že ich dieťa má ťažké depresie kvôli šikane v škole. Nehovorím že by dieťaťu nevedeli dať lásku .. dieťa potrebuje aj otca aj matku to sa nedá zaprieť.

nefertiti5843
25. mar 2020

@tripetta Čo tam napísala? Zmazali to....

fokuska
25. mar 2020

@marsmykkok Priroda to zariadila tak, ze aj zvierata niekedy ziju v paroch rovnakeho pohlavia. A niektore aj vychovavaju mladata, ktore ostali odvrhnute, alebo im matka zahynula. Malokedy samica s vlastnymi mladatami prijme aj cudzie. Ale dvaja samci ano.

Cize uplne rovnako to funguje u ludi - niekedy spolu zije v pare rovnake pohlavie a ma zaujem vychovavat deti, krore rodicia odvrhli.

jana_eyre_2
25. mar 2020

Som za, pretože sú to ľudia a majú pravo mať to, čo ostatní bezohladu na ich sex.orientaciu.. ale u nás bude také niečo povolené minimálne o 5 generácií..

alaguema
25. mar 2020

@bianka432 sobáše áno. Adopcia len a výhradne za predpokladu, že sa prioritne vezme do úvahy názor a pocity dieťaťa, o ktorého živote sa tu rozhoduje. Že mu bude dokonale vysvetlené o čo ide, o aký pár sa jedná a či sa s tým dieťa dokáže vnútorne stotožniť. Čo je v našom systéme asi nemožné, keďže tu sa viac rieši "právo" na dieťa, ako práva dieťaťa.

lindusss2016
25. mar 2020

@jaja8_9 no a ak ma rodic vlastne deti a neskor zmeni orientaciu, to uz pomerne casto vidis v tv, tak co potom? Ma tie svoje deti odovzdat statu?

moonlight1210
25. mar 2020

Sobas ano, adopcia ano. Ked su to normalni vzdelani ludia, tak odlisna homosexualna orientacia nevadi.
A pokial budu dieta vystavovat aj kontaktu, resp. prikladu aj beznej heterosexualnej rodiny (napr. cez rodiny kamaratov toho dietata), aby malo moznost spoznavat i takuto stranku spoluzitia a same sa rozhodnut, tak uz uplne v pohode.

larisalarisa
25. mar 2020

Ja som za. Mne to neprekáža.

miadi
26. mar 2020

Kde žijem 🇨🇦 to je normalne maju rovnake prava gay ako hetero. A v pohode svet sa nezrutil ( dakym homofobom to moze vadit)Ten vzor muzska zenska rola je precenovany na Sk. kopec gayov su ženskejši ako ženy a kopec žien tvrdšich ako muži. Kazdy par sa zariadi podla seba. Niekde zeny robia doma vsetko popri robote ( to mà byt vzor?) a otcovia len funguju ako bankomat uloženy po večeri relax tv (vzor?) inde obaja robia doma rovnako Dnes uz ženy zvladaju hocake profesie ak chcu. A muzi sa vedia postarat o deti, Vzor by mala byt osobnost nie pohlavie. To že je človek starostlivy mily zodpovedny slušny milujuci atd nie to ake mà organy, Ak par splna požiadavky k adopcii je dost prizemne zamyšlat sa že sa vam nepàči predstava ako sa bozkavaju či maju sex,To je ako nedovolit adopciu hetero paru ked muž je obezny a žena škareda a z predatavy ich intimnosti je vam na grc. Co kto robi v posteli je predca kazdeho vec .Sme ludia či hnedi žlti čierni bieli homo či hetero každy by mal mat pravo na manželstvo adopciu.-na zaklade svojich vnutornych kvalit.

mondolina
26. mar 2020

Áno, áno nakoľko kvalita človeka nie je v sexuálnej orientácii.

cairka
26. mar 2020

@marsmykkok , porovnávaš neporovnateľné. Adopcia a profirodičovstvo má úplne odlišný sociány status. A aj heteto páry prijímajú deti, ktoré by malu byť v profi- rodinách, ale nie vždy to tak je.

K téme, ZA a ZA . Nechápem, na čo o tejto téme toľko diskutujú ľudia, ktorých sa to netýka.

terezka1947
26. mar 2020

Mna by zaujimalo,kolko percent z tych homosexualnych parov po tejto moznosti tuzia.
Cize o kolkych ludi ide....

denisa0504
26. mar 2020

Len taká úvaha... Prečo nikdy v takýchto diskusiách nenapíše človek, ktorý vyrastal v homosexuálnej rodine? Že to bolo super a nemyslí si, že by žil inak ako ostatný? Čo som čítala také spovede ľudí z takýchto rodín, tak každý jeden sa sťažoval (v novinách). Mňa by veľmi zaujímali ozajstné zážitky a pocity ľudí čo takto žili...

petra2019
26. mar 2020

@leuchtturm presne! To je to isté, ako keď sa rozhodovalo "o nás bez nás" pri potratoch...🤦🏻‍♀️ Ale Slovensko je mentálne veľmi pozadu a kým to bude tak, tak sa asi ďaleko nepohneme.

petra2019
26. mar 2020

@denisa0504🤦🏻‍♀️ koľko ľudí poznáš co tak vyrastali? Asi preto, že tieto adopcie nie sú dovolené? Ja poznám len jednu rodinu a teda deti sú úplne v pohode hotové zlatíčka.. Ale sú to stále deti bez pripojenia na modrého koníka. 🙏🏼

denisa0504
26. mar 2020

@petra2019 predstav si, že sú taký, čo to urobili bez adopcie a prirodzene 🤦 dve ženy môžu mať dieťa, jedna z nich si ho urobí, ak si o takom ešte nepočula a je ich aj na Slovensku dosť .A ako bol spomenutý už vyššie Richard Stanke a ešte veľa takých v zahraničí. deti môžu byť v pohode, tvrdím niekde opak? Spomínam články, kde sa také deti sťažujú na svoje detstvo a že by si takú rodinu nevybrali ale podotýkam, že to som len čítala v novinách a chcela by som niekoho takého počuť alebo aj tu si prečítať, čo si myslí o tom on, ktorého sa to týka a nie len názory nezainteresovaných. Tak najprv čítaj s porozumením alebo keď to nevieš tak nereaguj...

petra2019
26. mar 2020

@denisa0504 Jediný dôvod, prečo tie deti opisujú svoje detstvo ako "hrozné" je, že im to zneprijemnovali iní ľudia, ktorí na nich a ich rodičov ukazovali prstom... Veď ale keď niekedy niekoho takého stretneš, tak zisti co a ako a potom to sem napíš... Ale očividne nikomu nie je príjemné vešať na nos iným ze vyrastali v takej rodine... Tak ako sa nikto nechvali tým, ze jeden z rodičov je tyran, alkoholik, drogovo závislý pretože ľudia veľmi radi odsudzujú iných.

modrykoniicek
26. mar 2020

Ja som zato aby sa každý staral sám o seba.

Manželstvo je niečo kde si dvaja ľudia sľubujú vzájomnú dôveru a lásku.
A je mi úprimné jedno či sú homosexuálny pár.Hlavné je aby to boli dobrí ľudia.

A ľudia ktorý sú proti adopciám.Nech sa páči.Každý heterák nech si povinne zoberie domov dieťa..
Mudrovať áno ale pomôcť to už nie.

Nikto nepovedal, že homosexuál nemôže byť dobrý rodič.A zase netreba to prehánať...keby chceli tak strašne to dieťa tak si urobia vlastné a inou cestou.

To, že dieťa tiež bude homosexuálne orientované je blud.

To potom ja som násilnička, a manipulátorka s 3 titulmi pred menom aj za menom keď sa takéto veci podľa niekoho prenášajú.

Človek si buduje osobnosť sám.A od rodičov si ajtak vezme len to čo uzná za vhodné.

anaj_janka
26. mar 2020

Podľa toho či si veriaca, lebo názor Boh, ktorý stvoril človeka, hovorí toto, nezabudni ze Boh pozná co je dobre pre človeka:"Preto ich Boh vydal nečistote podľa žiadostí ich srdca; a tak hanobili svoje vlastné telá tí, čo Božiu pravdu zamenili za lož, uctievali stvorenia a slúžili radšej im ako Stvoriteľovi, ktorý je zvelebený naveky. Amen. Preto ich Boh vydal nehanebným náruživostiam. Ich ženy zamenili prirodzený styk za protiprirodzený. A podobne aj muži zanechali prirodzený styk so ženou a zahoreli žiadostivosťou jeden k druhému: muži s mužmi páchali nehanebnosť. Tak si sami na sebe odniesli zaslúženú odplatu za svoje poblúdenie. A pretože si nevedeli vážiť poznanie Boha, Boh ich vydal napospas ich zvrátenému zmýšľaniu, aby robili, čo sa nepatrí, plných neprávosti, zloby, lakomstva, ničomnosti, plných závisti, vrážd, svárov, ľsti, zlomyseľnosti; sú klebetní, utŕhačskí, nenávidia Boha, urážajú iných, sú pyšní, povyšujú sa, vymýšľajú zlo, neposlúchajú rodičov, sú nerozumní, vierolomní, bezcitní a nemilosrdní. Hoci dobre vedia o Božom ustanovení, že tí, čo robia také veci, zasluhujú si smrť, nielenže to sami robia, ale aj schvaľujú, keď to robia iní.... A tiež.... pričom vie, že zákon nie je daný pre spravodlivého, ale pre nespravodlivých a nepoddajných, pre bezbožných a hriešnikov, pre zvrhlých a svetákov, pre otcovrahov a matkovrahov, pre vrahov vôbec,... Takže záleží ci veríš názorom doby alebo Stvoriteľ ovi. 🙂 Pekný deň.

miadi
26. mar 2020

@anaj_janka Boh nenapisal bibliu ale muži ktori pisali nazori svojej doby. Treba použivat hlavne rozum a srdce.

anaj_janka
26. mar 2020

@miadi podľa toho čo si napísala tipujem ze v živote si nečítala celý nový zákon a o starom ani nehovorím. Boh je neviditeľná duchovná bytosť - a v osobe Ježiša Krista prišiel na zem aby nám povedal pravdu o nás, svete a hlavne o com to cele je. Ak si dáš námahu a budeš hľadať v písme tak nájdeš Božiu moc oproti tej našej ľudskej. 🙂

miadi
26. mar 2020

@anaj_janka si totalne na omyle čitala som doslovny preklad. Typovanie ti moc nejde. Nemam k tomu čo dodat iba to že verim v Boha no nie slepo ani fanaticky.

anaj_janka
26. mar 2020

@miadi prepáč ak som to tvrdo napísala. Ja by som pred časom to isté tvrdila, lebo by som nerozumela prečo to je zle. Áno ja verím ze že Boh stvoril muža a stvoril ženu _ majú mať rovnakú hodnotu, ale každý má inú úlohu práve preto ze sú vo vnútri vnímaní iní. Do roka 1900 nebol problém. Potom to začalo muži odišli do vojny, všetko ostalo na ženách, ženám komunisti povedali aby mužov nezatazovali hlavne nech pracujú a donesú výplatu a schválili rozvod no a ženy ostali samy a tiež v práci dostávajú viac ocenenia ako v domácnosti a tak deti ostávajú samé. To boli názory dôb ale Boh hovorí ze muž má ženu chrániť, spoznávať ju stále a tiež ona zasa o neho, ale jeden je ideálne keď pracuje a druhy menej aby mali čas na seba. Co vravíš, na toto

https://www.youtube.com/watch?v=ClxqnqJTbHc