Je neskoro mať druhé dieťa v 40tke?

lenjaja84
11. máj 2022

Je neskoro mat druhe dieta v 40tke?

lienka.7
11. máj 2022

@lenjaja84 ja mam 2 v 40tke a mm by este jedno prijal som 🙈🤣

martinka13
12. máj 2022

@savanna No moji rodičia (obaja 65) akurát cestujú po Vietname, takže viem, čo je vitálny senior 😀. Ale to neznamená, že by mali chuť sa starať o deti. Nemyslím vnúčatá, to je iná kapitola. Ja by som dieťa v 40 nechcela. Mala som dcéru v 34 a to už je na hrane. To je môj pohľad na vec.

mamutka
12. máj 2022

@opica_skorica presne si to trafila, to sú tie moderné "zahradky". Keď sme mali prenajatý dom na novej ulici-všetci chlapi rovnakí. Mladí, zhrbeni nad kosackou, po robote sa hneď motali okolo domu a babrali s tým aby bolo všetko ako z katalógu. Všetci okolo 30 a všetci rovnakí. V robote mam to iste. Žijú pre dom a telo chradne. Reálna robota so zemou je niečo celkom iné. My sme v byte a po robote sa frčí von a športuje. Tolko moja skúsenosť

nicol_ka55
12. máj 2022

asi zalezi aj od uhla pohladu, zdravotneho stavu aj to ci sa na to clovek este citi 🙂 su presne zeny, ktore vtedy maju prve dieta, a ina by uz napriklad dalsie nechceli 🙂

opica_skorica
12. máj 2022

@mamutka ja som z cinziaku a volny cas venujem dost casto zahrade, i ked potom lezim zmordovana:

mamutka
12. máj 2022

@opica_skorica 👍 paráda, ja by som to brala, ja nie som na trávniky z katalógu. My sme v BA, našťastie úplne pod lesom. Záhrada nehrozí, stojí to majland tu už dlho, ale ten les za oknom, to je dar a ihrisko pre celú rodinu

opica_skorica
12. máj 2022

@mamutka cize aj cesnak medvedi, ze?

sasa1983
12. máj 2022

@lenjaja84 podľa mňa super, len naozaj treba uvažovať dopredu..maturita bude takmer zarovno s Tvojim dôchodkom. Takže vnúčat sa nedoziješ

blanblan
12. máj 2022

@lenjaja84 ja som sa narodila mame v 40tke a cely život som tým "trpela", Ale dnes je iná doba...

blanblan
12. máj 2022

A aj so staršími bratmi to bolo o ničom tak do 20tky kôli vekovému rozdielu.

mamutka
12. máj 2022

@opica_skorica moria cesnaku, takto vyzerajú celé kopce na jar, nie len tento kúsok. Človek príde domov nafetovany, nič len cesnak

kvetinka75
12. máj 2022

ja už som do toho nešla tak neskoro. Mám už svoje záujmy, rada sa dobre vyspím. Už si počkám na vnúčatká. Riešiť školáka v 50ke fakt nechcem. Som dosť aktívna ale je rozdiel od rána do večera + v noci lietať okolo dieťaťa alebo či sa človek venuje svojim záujmom, je aktívny a má dosť času aj na oddych. Teraz je moderné rodiť aj po 40ke ale z mojej strany nie. Ak by žena nemala dieťa a toto by bola šanca mať aspoň jedno, je to iné ale keďže som už dieťa mala, a skôr sa druhé nepodarilo mať, tak už potom radšej nie. Ako byť unavená, nervozna, nemať čas na svoje záujmy.

sardinka32
12. máj 2022

Ja som mala tretie v tom veku a je to uplne v pohode...prave by som povedala, ze je to pre mna najlepsia materská...viac si viem malého uzit, starostlivost mam v malicku a pomozu aj starsie deti, cize nie som nutena byt stale doma s drobcom, mozem aj odbehnut. Vladzem uplne v pohode, stara sa necitim. Dieta bolo planovane a nelutujem.

filipka250
12. máj 2022

@lenjaja84 myslim si, ze toto je otazka len a len pre teba. Ked sa na to citis, nie je neskoro.
Ja som mala tretie v 34 a uz mi stacilo. Uvidim, co bude v 40tke. Este stale totiz nemam vysnivaneho Adamka. 😀

spageta85
12. máj 2022

Keď sa na to cítiš ty osobne tak hej. Napríklad ja viem ze už by som dieťa teraz nezvládla a to mam 37 proste nie niesom už z nervami tak ako za "mladí" 😁😁jednoducho novorodenca by som teraz už nedala mam 10r a 6r a staci mame sa co obracať co sa týka hlavne učenia aby všetko fungovalo mame už nastavene a keď susedom nad nami o 1v noci začne plakať babo len sa pousmeje m otočím na druhý bok a spinkam si sladko 😛😛som mrcha ja vieeeem ale aj my sme si za žili bolo to pekné ale v mladšom veku...

lilly16
12. máj 2022

No to musíš ty vedieť či sa na to cítiš..

zuzubb007
12. máj 2022

Nedavala by som na rady druhych ak chces dieta aj po 40tke tak chod do toho, kazdy ma iny nazor na tuto vekovu hranicu, ak chces vediet za mna deti max do 35tky, potom predstava babicky co ide na rodicovske zdruzenie,

janickacrazy
12. máj 2022

Fakt nechápem niektoré komentáre, že maturita zároveň s dôchodkom a vnúčat sa nedožijes? To fakt aké optimistické predpovede? Ja som mala tretie v 39 a úplne v pohode. Teraz mám 45 a riešim školu a čo? Nepripadam si ako dôchodca! Starší synovia sú už väčší, samostatnejší, tak jedného drobca zvládnem ľavou zadnou.

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fineta
12. máj 2022

@janickacrazy sranda, co sa tu človek docita, ze? 😁😁 To je take zvlástne napisat že "vnucat sa nedozijes."

Ono aj tridsiatnici zomierajú, a bohužiaľ, casto tu zanechaju nezaopatrené deti. Takze takto by som sa na to asi nepozerala.. Kto sa bojí, nech nechodí do lesa ako sa hovorí.

@lenjaja84 pokial zdravie slúži a tuzba po dietati je silna, nie je sa coho obavat. Priviesť dieta na svet okolo 40tky je v pohode. 😊

sasa1983
13. máj 2022

@fineta ale matematiku zas neporazíš, či? Je vyššia šanca že budeš mať maturanta má dôchodku (alebo v preddôchodkovom veku) keď budeš rodiť po 40tke, než keď budeš rodiť v 30tke. Číselné mi to sedí

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fineta
13. máj 2022

@sasa1983 ano, toto číselne sedí. Poznám tridsiatnikov so 70-ročnými rodičmi a vzájomne sa zo seba tešia. Takisto poznam aj deti polosiroty. Nepoznáme deň ani hodinu...

janickacrazy
13. máj 2022

@sasa1983 no zabudla si, že dochodkový vek sa stále posúva nahor, čiže dokým moje dieťa zmaturuje, tak ja budem ešte veselo makať v práci a do dochodku pojdem tak za 10 rokov 😂

stanulienkat
13. máj 2022

Za mna urcite nie. Je to vysoky vek. Musis sa sama rozhodnut, ci sa na to citis. Tu ti budu radit, ze mozez rodit aj do 60 a stale je to uzasne.🙃 Proste vek a prirodu neoklames. Ani fyzicky, ani psychicky.

sasa1983
13. máj 2022

@janickacrazy áno, ale 60tnici umierajú skôr ako 30tnici, statisticky, majú oveľa viac komorbidit, chronických liekov, a veci s tým súvisiacich

janickacrazy
13. máj 2022

@sasa1983 tak málokto má teraz prvé dieťa v 20tke, takže či budeš mať v čase jeho maturity 50 rokov alebo 60 zase nie je až tak strašný rozdiel

sasa1983
13. máj 2022

@janickacrazy 10 rokov života je podľa mňa dosť.

janickacrazy
13. máj 2022

@sasa1983 ja som mala deti v 20tke, 30tke aj v 40tke a vôbec v tom nevidím nejaký rozdiel a verím tomu, že vnúčat sa dožijem od každého z nich, som optimista 😀

anetta85
13. máj 2022

@lenjaja84 nie 🙃 ja mám 37 rokov a neľutujem, že mám druhé bábo po 12 rokoch 🥰 chceli sme, snažili sme sa skoro 2 roky a.... je tu s nami malý zázrak 🥰
Zas je to len na vás, ako sa na to cítite....😉