Je neskoro mať druhé dieťa v 40tke?

lenjaja84
11. máj 2022

Je neskoro mat druhe dieta v 40tke?

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barboraamatejko
15. máj 2022

@zuzudrnda ziaden lekar neznizi riziko vzniku DS, ktore je sposobene vekom matky a vekom jej vajicok.. to, o com ste pisali, nie je riziko, ale diagnostika, ktora riziko neznizuje, iba urci s vacsou ci mensou pravdepodobnostou, ci taketo dietatko maminka caka.. snazite sa pisat velmi "odborne", ale pisete uplne mimo, nepisala som subjektivny nazor, ale objektivny fakt

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
berilka
16. máj 2022

ahoj, nie je neskoro mať dieťa v 40-ke - dnes je taký trend vo všeobecnosti odkladať pôrod na neskôr. Netvrdím, že je to správne, či nesprávne. Myslím, že je to naozaj individuálne a dôležité je ako to vidíte vy spolu s manželom. To je dôležité, aby ste v tom vy dvaja mali súhru a pokoj v tom, že to dieťa mať budete. Veď aj v samotných odpovediach na Tvoju otázku vidíš, že niektoré si to v 40-ke ani nevedia predstaviť a niektoré bez problémov to schvaľujú. Isté je, že síl po 50-ke bude menej ako v 30-ke 🙂 (aj keď výnimky i tu sú) Aj my s manželom sme už pohodlnejší ako pred 10 rokmi. Je to fakt. Ja mám tento rok 50 rokov a doma mám 16 ročného syna a 6 ročného syna. Chceli sme oboch veľmi. Aj teraz sme radi, že ich máme a nevieme si predstaviť, že by sme mali len jedného z nich. Aj oni sa majú veľmi radi. Ale musím napísať pravdu - unavím sa rýchlejšie ako pri prvom. A musím si predstaviť, že keď ten náš šesť ročný syn bude mať 16 - ako má teraz náš prvý syn - tak ja budem mať 60 rokov. A toto je to, čo si s manželom musíte spočítať. Lebo tie prvé roky dieťatka dáte určite v pohode. Ale dôležité sú aj tie ďalšie. 🙂 želám veľa múdrosti v rozhodnutí. ozvi sa k čomu Ťa tieto názory nasmerovali. budem rada. pá 🙂

mircalla
17. máj 2022

@berilka Velmi mudro napisany prispevok

zankalh
24. máj 2022

@lenjaja84 Nie!Pokial sa na to citis,si na tom zdravotne dobre,tak preco nie.Nepytaj sa na nazor inych ludi.

megan777
24. máj 2022

@zankalh
@zankalh presne tak mna to nikdy nezaujimalo co povedia druhi ludia,nedarilo sa mi pri druhom dlho otehotnieť a velmi som chcela a mam ho v 42ke no a co jednoducho som chcela a aj citila na to a ovela viac si uzivam ako prveho som mala v 30ke

diankadop
24. máj 2022

Nejde o to, kto co povie, zalezi na co sa clovek citi a najma co na to lekari. Mam kamaratku ktora sa velmi dlho snazila. Prvykrat sa im postastilo az ked mala 38, ludia furt mali nejake pripomienky, ale ona to neriesila a je stastna mamina.

zankalh
24. máj 2022

@megan777 presne tak.Hlavne sa netreba dat odradit kvoli nazoru niekoho,koho clovek ani nepozna.
Na fb-zeny si radia,som sa neraz “dovadila“za nazor mladych ziab,ktore tvrdia,ze zena po 35 je stara a pod.Ono sa to povie,ked niekto ma trebars deti v 20…Ale nik sa nezamysli nad tym,preco niekto sa snazi o dieta v zrelsom veku.Co tak napr.nasetrit na strechu nad hlavou,zabezpecit sa nejak aby to dieta malo zaklad,alebo zena proste v mladsov veku nemala stastie na muzov,alebo sa proste nedarilo.
Netreba sudit,ja sa vzdy snazim vzit do situacie ineho.
A je to kazdeho osobna vek kedy sa rozhodne mat dietatko.
Je to bozi dar ❤️

megan777
25. máj 2022

@zankalh je krasne napisane❤️❤️❤️🌹🌹🌹

gabriela_obzerova
25. máj 2022

@hviera81 ale ved to je individualne a vobec s tym vek nesuvisi…

kvetinka75
25. máj 2022

@mamutka ja nie som veru žiadna usedená žena, mám dosť aktivít ale v tomto veku by som dieťa už nechcela.

kvetinka75
25. máj 2022

@lenjaja84 tak okolo 40-ky má človek ešte kopu energie. Ale musíš sa pozerať aj dopredu. O 10 rokov 50ka a dve deti ktoré ťa ešte budú potrebovať. Je rozdiel ak je 50ročná žena, ktorá už má dospelé deti, má čas na seba, čas na oddych a 50 ročná žena, ktorá rieši cca 10-12 ročné deti. Školu, krúžky, málo času na seba, oddych. Sama si musíš zvážiť či do toho ísť alebo nie. okolo 55ky budeš riešiť 2 deti v puberte. Budeš ale nemusíš mať problém aj sama so sebou - menopauza, rôzne zdr.problémy, únava. Plus k tomu generačné rozdiely. Je to síce v dnešnej dobe moderné, ale nie vždy všetko čo je moderné je dobré. Držím palce nech sa správne rozhodneš a hlavne aby ste boli ešte dlho zdraví pre svoje deti.

mamutka
25. máj 2022

@kvetinka75 každému to inak vyde. Darmo si niekto uvedomuje všetky fakty ktoré píšeš, keď to mal v živote tak, že toho pravého stretol ďaleko po tridsiatke. Alebo po prvom prídu zdravotné problémy a na druhé dieťa je šanca v 40tke. Myslím ze väčšina žien čo má dieťa vo vyššom veku to nerobí z roztopase, alebo preto, že je to v móde. Ja by som tiez mala radšej deti skôr, ale taky jednoduchy život hold nemám. Keby sa som si povedala, že to druhe dieťa v 40tke uz nie, pripravila by som nas o ten najväčší poklad. Možno budem v 55 vládať menej ako v 35tke, neviem. Ja som mala problémy práve po tridsiatke, tak zle už hadam nebude. Ostatní, keď môžu, majú ideálneho partnera, strechu nad hlavou a pevne zdravie, nech deti zbytočne neodkladajú, určite je lepsie mat ich skôr