Kedy povedať nie vlastným deťom?

maminuska
16. jún 2009

Poznáte to:

každých päť minút - maminá kde mám toto, som hladný , som smädný, do toho mi zvoní asi každých 30minút mobil - klienti, manžel, rodičia, súrodenci a každý niečo chce + upratovanie, varenie, pes......... a kde som v tom preboha ja ?
Dnes som sa na seba v zrkadle dívala, som unavená , kruhy pod očami a nemám čas sa ani najesť. Jediné čo ma teši je to malé v mojom brušku, ktoré kope stále viac a viac.
Kde je tá hranica kedy povedať nie aj vlastným deťom ?

jarus74
16. jún 2009

to dobre poznam aj ja ,obcas take pocity prepadnu aj mna.takze sa k tebe pripajam .niekedy je to ozaj na nervy.

briketa
16. jún 2009

tehu hormony ;)
kazda mame take dni
daj si mobil na vibrovanie, zodvihni len to co pracovne musis.
psa nechaj doma, chod s detmi von na ihrisko, alebo do lesa, kde mozu same santit.
lahni si na zem, nohy vyloz hore, opri o kmen stromu a pozeraj do koruny, alebo len tak na oblaky.
zhlboka sa nadychni a povedz si, ze na svete je aj tak krane ;)

luminkasp
16. jún 2009

briketa 😎 pekne si to napisala

jenna7082
16. jún 2009

🙂 🙂 briketa - moja rec 🙂 🙂 ja len doplnim - kazdy okamih svojho dna si tvoris sama - tvoje deti su uz dost velké na to, aby si im vysvetlila - pokojne a s láskou, ako sa citis, co potrebujes...tak isto rodicom, surodencom, manzelovi

ale v prvom rade - pozri sa do zrkadla hned rano, usmej sa na seba, povedz si, ze je to vsetko fajn - da sa to , ved ja mam tiez tri male deti, tak nekecam fakt 🙂

ale je to len a len vyhradne na tebe - ako sa divas na okolity svet a samu seba, tak sa aj citis.

toto su veci, s ktorymi sa denne pasuje kazda jedna zena a matka. aj ja. a citim sa vyborne, dakujem kazdy den za vsetko co mam - ono take podakovanie je najucinnejsou modlitbou povedzme, alebo skratka všeliekom - - ked dakujem, ze uz mam vsetko, co potrebujem, vsetko ostatné sú uz len také "darčeky" - "navyse" 😵 😵

a ked sa deti kočkujú a mne by pripadne ich krik a plac chcel liezt na nervy, tak sa podakujem, ze su zdravé a hravé a také, aké maju byť a je to zaaas o nieco lepsie 😀 😀

blesq
16. jún 2009

dost povedz kedykolvek, ked to ty pocitis ako spravne a nech to je aj papez.

maminuska
autor
16. jún 2009

No možno je to o tých očakávaniach - deti odo mňa očakávajú full servis - som predsa ich mama, rodičia - veď som ich dcéra a oni mi toľko venovali, nech teda vraciam, súrodenci - bratia a sestri si majú pomáhať, manžel - manželka má svoje povinnosti v rodine, tak ako aj on, klienti - veď vám platíme, pes- kúpili ste si ma, tak ma venčite.
A dokonca aj bývalý manžel očakáva že výživné mi platí za to že sa o deti starám , tak nech sa starám a on ma bude kontrolovať bez ohľadu na to že on pre deti nepohne ani prstom.
A ja sa snažím tie očakávania napĺňat, pritom začínam zabúdať na seba, na svoje potreby.

womenne
16. jún 2009

ježiš toto si ja hovorim každy den,Nikolaskovi musim opakovat každe slovo aspon 10x a to doslova,on sa ma dookola pyta čo to je?čo to? je? čo to je?stale znova a znova ako somtrpezliva ale po cely den to načuvat mam večer hlavu jak melon.prave teraz mi priniesol 4x po sebe tretie auto a pytal sa ma 5x čo to je ?ajked mu poviem furt dookola ale hlavne že to nezopakuje ☹ Ale musim vydržat lokopedka odporučila no čo nespravim pre svoje dietky 😅

tamarka
17. jún 2009

maminuska, poznám to, keď počujem 10x mááámíííí, tak zakričím tááátíííí, sem tam to pomôže, vtedy sa všetci na seba pozrieme a zasmejeme sa. Keď som bola na materskej a trávila som s deťmi 24 hodín bolo to oveľa horšie, najviac mi pomohlo zaliezť na 5 minút do spálne, otvoriť okno, zavrieť oči a zhlboka dýchať. Sem tam som započula susedu ako bliaka po deťoch a vtedy som sa usmiala, išla za svojimi čertíkmi a vystískala ich....

jenna - svätá pravda tá posledná veta 😉 😀

majsan
17. jún 2009

ahojte pridavam sa do klubu.ja mam tiez niekedy pocit ze explodujem ako sopka.vijdem zo spalne a predycham to.ako dnes od pol osmej som davala maleho spat acim zaspal deti vonku mi pod oknami zacali hadzat drevo a jasne maleho mi zobudili.trvalo mi dalsiu hodinu kym zaspal. 😠 starsi je same mami co som uz niekedy alergicka na to slovo

kiknjhuknzuk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
m_ij_ka
30. júl 2013

briketa vystihla si to