Kedy prešlo vaše dieťa na spánok 2x denne?

pami2
24. okt 2011

Zaujimalo ma, ake stare boli vase deticky ked ste presli na spanok 2x denne.
moj syncek ma teraz 5,5 mesiaca, spi 3x denne ( rano o 9, o 12 a o 4), vecer ide spat o 9. kedy by sme mali prejst na spanok 2x za den a o kolkej hodine?

zuzikkaa
24. okt 2011

bud rada pokial co najviac spi 😅 on si sam posunie cas ked mu bude treba...doobeda pojde spat neskor a potom aj poobede a uz z toho budu iba 2 razy 😉

anjelicek26
24. okt 2011

Dva krat denne asi od 8 mesiacov a raz denne asi od 13 mesiacov. Na dva spanky spaval 09:30 - 13:30 a 16:30-18:00 a teraz na jeden spanok spi 10:00-13:30, niekedy potiahne aj dlhsie.

lili777
24. okt 2011

mne v pol roku. Od tých 9-10 mes. spí iba raz. Ale je to individuálne, každé dieťa potrebuje inak spinkať. Mne takto približne obaja prešli. Sama uvidíš, že nevie zaspať, vtedy to treba zredukovať.

romcag
24. okt 2011

moja má zajtra 10 mesiacov a stále spinká tri krát

mircalla
24. okt 2011

My spime denne raz 20-60 minut...to je cele:( Dva ci tri krat denne nespime uz asi od 10.mesiacov

ajca123
24. okt 2011

Ahoj moj syn zacal spavat cez den iba raz ked mal rok 🙂 a aj celu noc spi bez toho aby sa zobudil...
Tvoj maly ma iba 5,5mesiaca a casto este spinka,to je normalne a aj nas Fifa tak casovo spinkal ako tvoj maly.. A bola som rada lebo som si stihla doma porobit vsetko co som potrebovala doma 🙂

mianc
24. okt 2011

moja dcérka, spinká niekedy 2x a niekedy ešte 3x za deň záleži od toho kedy ráno vstávame a ako je unavená a spinkávame cca po tej hodinke a to okolo 10h a okolo 13-14h, večer ju ukladám do postieľky o tej 18,30h

martinkatinka
24. okt 2011

Asi záleží aj od toho ako spinká v noci.... my máme 6 mesiacov a spíme dva krát denne po hodinke, niekedy len pol hodinku, ale zas večer spí od siedmej do rána do piatej....

abbie
24. okt 2011

moj maly ma 9 mes a stale chce spinkat 3x za den a spat chodi o 21.00

acikaa
25. okt 2011

moja ma 9 mes a spinkava 3x denne
chodi spat +-okolo19tej a vstava o 5tej pol 6tej

li_la
25. okt 2011

Jáj, len čím dlhšie, tým lepšie! My sme vtedy už spávali dvakrát, niekedy trikrát aj viackrát krátko v aute, v kočíku a bolo to oničom. Teraz spíme 2x, ale prestáva sa mu to páčiť, aj keď mne sa to ešte veľmi pááči! 🙂

locko007
25. okt 2011

Náš malý vo veku tvojho dieťaťa spával 3x denne. My sme prešli asi okolo 10. mesiaca na spinkanie 2x. Teraz má rok a tiež väčšinou spáva 2x za deň. Len občas sa stane, že mi spí raz za deň. Každé bábo je iné, niektoré sú spachtoši, iné deti sú živé a nespia aj celý deň.

buuba
25. okt 2011

ahoj. Nasa malá spavala najprv 3x denne po polhodinke, ked mala asi 8 mesiacov, tak zacala spavat po hodinke 2krat cez den. Jednoducho si to nasa sama pytala, videla som na nej, kedy ju dat spat a kedy nie. Myslim si, ze este je skoro, aby spavala 2krat za den.

hoogy
25. okt 2011

dietatko si to same upravi🙂 moj maly spaval tusim ako 7 mesacny dva krat,ale nepamatam si to presne. ako 9m uz spal iba raz a tak je to doteraz,ale spi 3 hodiny v kuse🙂

pingu1
25. okt 2011

9m

magic08
25. okt 2011

My sme presli na spanok 2x v 13 mesiacoch, v 15. mesiacoch sme zacali spavat uz iba raz denne.

andrea142
25. okt 2011

@pami2 : mne staršia asi cca od tých 9.m - 10m presne už neviem. u nás sa to prejavilo vždy tak ,že večer mi dlho zaspávala tak som jej jedno spanie zatrhla a upravilo sa to . keď mi spala 2x za deň tak som ju pravidelne ukladala o 10:00 a potom o 14:00.

nanulik
25. okt 2011

tvoj malý si sám "povie" kedy chce spať len 2krát, moj ked bol vo veku tvojho spal asi 4x. na dva spánky denne sme prešli až v 10 mesiacoch. ráno medzi 9-10 a poobede medzi 13.-14. a spať chodí o 19.30, ráno sa budí o 6

sampo
25. okt 2011

no moje dieta spavalo asi aj vo veku tvojho maleho iba raz denne, takze ti celkom zavidim. Teraz nespava vobec 😝 niekedy som v koncoch 😅

lucula73
25. okt 2011

teš sa že ti búva,má nárok spať tri krát...
ja mám doma spachtoša,bude mať 22 mesiacov a ešte pred mesiacom sme spávali dva razy..... 😉

mamabiba
25. okt 2011

Tak to ti tu veľa mamičiek závidíme. Moja má 2,5 mesiaca a spinká tak 1x denne na 1,5-2 hodky, dakedy...ak sa zadarí aj 2x a v noci buntoší na papanie každú 1,5 hodku. nechaj ho spinkať, ako sa mu chce, ono sa to potom samo upraví. Niektoré deti sú väčší spachtoši iný nie, preto nieje dobré sa riadiť tým, že "kamoškyne deti prešli na spánok 2x denne v 5 mesiaci ...čiže určite nie podľa dakoho iného". Však chceš mať krásne a usmievavé bábo a to bude iba vtedy, ke´d sa poriadne vyspinká. Len si to pekne užívaj 😀 😉 😀

prahaxx
25. okt 2011

spinkanie mame od zaciatku problematicke, na nocne spanie sa ukladala uz v 16:00, postupne sa to s vypatim vsetkych mojich sil utriaslo, 2x denne zacala dcerka spavat, ked zacala chodit v 8 mesiacoch, trvalo to len chvilu, v 12tich uz spinkala len 1x denne, ale niekedy su to len kratke spanky, zubky nas budia, aj vnoci sa castokrat budi, nepomahaju ani dlllhe prechadzky

mirkita
25. okt 2011

podla mna "kedy by sme mali prejst" neexistuje...on si sam povie...napriklad u nas asi okolo toho 7. mesiaca maly proste ten 3.x nezaspal...najprv sa to stalo 2x, potom 3x do tyzdna a potom uz proste nespal...zaroven sa mu predlzoval ten cas od zobudenia kedy si vyzadoval prvy denny spanok...takze sme presli na 2 spanky, lebo to tak krpec chcel...no a bude mat 10 mesiacov a uz v podstate vypusta ten druhy spanok takmer kazdy den..a zase sa mu posunul cas odkedy sa chce prvykrat ulozit na prvy, teda uz vlastne jediny denny spanok 😀 ja to neriesim...vidim kedy sa mu chce spat a som rada ze vobec spi...v noci sa mi budi aj 3-4x ale zase rano vstavame luxusne - okolo 7.30,niekedy aj neskor a ukladam ho okolo 20.00 - 21.00

zuzana76
25. okt 2011

nepamatam presne, ale az okolo roka to bolo a teraz nedavno, ma 15 mesiacov presiel uz len na jeden denny spanok

lumimi
25. okt 2011

uzivaj si ze spí, ono si to zmení sám, nás spal trikrát do osmeho mesiaca, odvtedy len dvakrát cca od 9:30do 12:00 a potom od 15:00 do 16:30 - ale je to rozne, ak sa rano zobudi skor, tak ho davam aj spat skor, on je po takých troch hodinách aj unavený že mi bez protestu sám krásne zaspinká v postielke. a večer ideme spat okolo siedmej osmej a spí celu noc az do rana do siestej-siedmej.

pimpulienka
25. okt 2011

Do cca 9 mesiaca mala ešte 3 spanky ( neskôr poobede cca okolo 17 v podstate pol hodinku zdriemla) Do 13 mesiaca jej potom ostal doobedny okolo 10 a poobedny okolo13:30, 14:00.. Teraz mi hajka rovno po obediku o 12:00. Riadila som sa ňou, vždy som sledovala koľko je hore a či je unavena. V rovnakom čase som potom davala spinkať 🙂

k_a_j_k_a
25. okt 2011

Ahoj. Prva zacala 2x spavat okolo pol roka a druha uz vo 4.mesiaci (od malicka malo spala, max. 30min. a v 8.m presla na 1spanok). No a spavali od cca 10:00 a od 14:30.

halime
25. okt 2011

Tiez by som sa chcela poradit ohladne spanku. Maly ma tiez 5.5 mesiaca, spi nam v noci po 10 hodin ale cez den minimalne. Neviem co s nim. :((( vstavame o siedmej, pol osmej po celej prespanej noci (raz za cas sa zobudi aj cez noc ale inak spinka dobre celu noc). Okolo pool jedenastej je uz unaveny, nervozny, ale nechce spat ani na rukach, ani sam v postielke, uz vobec nie na prechadzke, proste totalny boj. Ked ho aj necham na maxa sa unavit, zaspi na 20 minut a potom sa ten kolobeh zacne odznova. O druhej to uz je taky unaveny nechce sa ani zabavit, ani pocicikat, anipocvicit, masirovat, prezliekanie to uz je v strasnom reve :(((( povacsine ho zoberiem na prechadzku, to ho dve hodiny vozim v kociku a nic, ked zaspi to na 10 minut :(k( skusala som ho polozit aj do postielky ale tam zase pospi tak nanajvys 20 minut :( . Najdlhsie spi ked si s nim lahnem do nasej postele ale aj to sa budi po 20 minutach a place. A to ho zase musim 15 minut ucicikat aby zase pospal aspon chvilku. Vecer okolo siestej je uz na maxa vycerpany, to ho nasilu uspim nachvilu pred kupanim lebo by ani do siedmej, pol osmej nevydrzal. Rozumiem ze spinka celu noc a mozno tolko spanku cez den nepotrebuje ale ked uz po par hodinach pred obedom neviem co s nim, som zufala. Vymyslam hry, zabavu, puustam rozpravky, spievam, citam, no proste vycerpavajuce. Nemoozem takto cely den, som unavena na maxa .( poradi mi niekto kde robim chybu??? Ako mu ten rezim upravit aby mi aspon raz za den potiahol 1-2 hodiny??? Citala som ze tak stare babatka by mali spat aspon 13-15 hodin.

nancy1974
25. okt 2011

Ahojte, moja malá má 9 mesiacov a dosť sme sa natrápili so spaním. Našla som si na nete knihu " Každé dieťa sa vie naučiť spať" a po jej prečítaní som pochopila čo moje dieťa potrebuje. Všetkým mamičkám knihu odporúčam sú tam dobré rady a hlavne to funguje. Ak by ste to na nete nenašli, môžem poslať mailom. Držím palce. 😉